When Breath Becomes Air - Paul Kalanithi
When Breath Becomes Air
13,50 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

When Breath Becomes Air

Vintage, 2016
Vydavateľstvo
Vintage, 2016

Finishing this book and then forgetting about it is simply not an option...Unmissable' New York Times At the age of thirty-six, on the verge of completing a decade's training as a neurosurgeon, Paul Kalanithi was diagnosed with inoperable lung cancer...

Čítaj viac

13,50 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Finishing this book and then forgetting about it is simply not an option...Unmissable' New York Times At the age of thirty-six, on the verge of completing a decade's training as a neurosurgeon, Paul Kalanithi was diagnosed with inoperable lung cancer. One day he was a doctor treating the dying, the next he was a patient struggling to live. When Breath Becomes Air chronicles Kalanithi's transformation from a medical student asking what makes a virtuous and meaningful life into a neurosurgeon working in the core of human identity - the brain - and finally into a patient and a new father. What makes life worth living in the face of death? What do you do when when life is catastrophically interrupted? What does it mean to have a child as your own life fades away? Paul Kalanithi died while working on this profoundly moving book, yet his words live on as a guide to us all. When Breath Becomes Air is a life-affirming reflection on facing our mortality and on the relationship between doctor and patient, from a gifted writer who became both.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Hmotnosť
377 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Vintage
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9781847923677
Naše katalógové číslo
238348

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,9 / 5

75 hodnotení

66
8
1
0
0

9
Veľký dom - Nicole Krauss
Práve čítam
Veľký dom

Navždy budem vďačná Astrid Lindgrenovej a mojej mame, ktoré ma spolu s Pipi priviedli k láske ku knihám. Zaťažená som najmä na staré vydania kníh. Keď budem veľká, chcem mať antikvariát :-).

Hana Hana
23.1.2020
zmiešané pocity
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Celkom neviem, čo si mám o tejto knihe myslieť, ale zrejme to vychádza z mojich mylných očakávaní. Predpokladala som, že pri čítaní tejto knihy takpovediac dostanem po nose a uvedomím si, aký je život krátky a čo je v ňom naozaj dôležité. No, nestalo sa.
V prvom rade - kniha je naozaj výborne napísaná, je silná, veľmi dojímavá, najmä keď si uvedomíte, v akom stave ju autor písal a ako sa jeho príbeh skončil. Keď ju začnete čítať, neviete a nechcete ju odložiť. Nehľadajte v nej ale posolstvo typu "žil som tak, že som premrhal veľa času nezmyslami a uvedomil som si najväšie hodnoty, ach, kiež by som na to prišiel skôr". Kalanithi sa nekajá, neľutuje ani seba, ani svoju minulosť. Skôr ukazuje, ako ho choroba nezlomila, hoci mohla. Ako preňho povolanie bolo takým silným poslaním, že nenechal ani rakovinu, aby mu ho vzala. A tu som sa ja osobne dostala do vnútorného konfliktu, pretože akokoľvek môžem Paula Kalanithiho obdivovať za to, že vytrval a pomohol ešte mnohým pacientom, nemohla som bez istej bolesti čítať a vnímať, ako popri tom vzdorovaní chorobe dával poriadne zabrať svojmu telu - a vlastne tej potvore v konečnom dôsledku nahral. A nemohla som sa v závere nepýtať sama seba: koľko rokov mohol ešte získať, keby žil inak? Mohol vidieť svoju dcéru vyrastať? Stálo to napokon celé za to?
V každom prípade ale Môj posledný výdych stojí za prečítanie a Paul Kalanithi si zaslúži uznanie ako bojovník, lekár i spisovateľ. Vnímam to ako knihu o silnej vôli a veľkej vášni.
Čítaj viac
4

Niekto múdry raz povedal, že koľko kníh prečítate, toľko krát ste človekom. Keď nad tým teraz tak uvažujem, neviem či to niekto povedal. No tak minimálne som to povedal ja. Teda zatiaľ iba napísal.

Peter Kozák
30.12.2019
Nebáť sa smrti
Austin Kleon vo svojej knihe Show your work píše, že namiesto motivačnej literatúry by ľudia mali radšej čítať nekrológy.
Pri tejto knihe som pochopil prečo.
Čítaj viac
10
25.10.2019
Ľahko ťažké čítanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Od tejto knihy sa veľmi ťažko odchádzalo, napriek tomu som pár páuz potrebovala. Už na začiatku sa dozvieme, že Paul zomrie, celá kniha k tomu smeruje. Napriek tomu, že to viete a ste na to pripravený, zoberie Vás to. Posledných 20 - 30 strán som čítala cez slzy, človek začne analyzovať aj vlastný život, jeho hodnotu a zamýšľa sa ako by v podobnej situácii konal. Krásny, ale smutný príbeh, odporúčam prečítať. Čítaj viac
Petra
19.10.2019
Krásna kniha od inšpirujúceho človeka :) Inšpirujúci príbeh talentovaného neurochirurga, ktorý sa dozvie smrteľnú diagnózu v mladom veku.
Aj po dočítaní knižky mi ešte dlho znela v hlave a premýšľala som nad ňou.
Čítaj viac
7
3.10.2019
Dojímavý príbeh človeka, ktorý celý život stál blízko smrti, no až keď musel čeliť vlastnej smrteľnosti, pochopil čo je v živote naozaj dôležité. Kniha s veľkou hodnotou, ktorá ma úplne dostala. Som poctená, že ju môžem mať vo vlastnej knižnici a určite sa k nej opäť vrátim. Čítaj viac
4
3.9.2019
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha sa číta veľmi rýchlo a ľahko, človek po celý čas porovnáva niektoré skutočnosti so svojim životom, a zamýšľa sa nad jeho pominutelnostou. Autor mal veľmi smutný príbeh no napriek tomu dokázal žiť naplno a s rozvahou, na základe čoho by sme si mohli vo viacerych prípadoch z neho brat príklad. Knihu preto vrelo odporúčam. Čítaj viac
Longy
14.8.2019
Must read
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Veľmi dobrá kniha, ktorú nebudete vedieť odložiť. Autor v knihe rozpráva o svojom štúdiu a práci neurochirurga takým spôsobom, až sa miestami budete cítiť ako keby ste s ním boli na praxi. Potom dostane rakovinu a kniha sa začne uberať smutnejším smerom. Napriek tomu nás nenásilne donúti rozmýšľať nad vlastným zmyslom života a vážiť si aj to, čo považujeme za samozrejmé. Nezvyknem si čmárať do kníh, ale v tejto som si jednoducho musela pár myšlienok podčiarknuť. :) Čítaj viac

Čítaj viac

„Kto sa chce stať vzdelaným, musí nad zlato vážiť si knihy.“

Komenský