Vianoce

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2018
2016
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
Katka

Katarína Slaninová získala odznak Verný zákazník

23.09.2021 19:14

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

10
Katka

Katarína Slaninová získala odznak Šťastných 7

23.09.2021 19:14

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 10:03

V knihe sa náchadzajú zaujímavé momenty a každá postava je niečím svojská, avšak veľmi ma táto kniha neočarila. Ak by bola písaná rovnakým štýlom, ale bola by rozsiahlejšia, asi by som ju ani nedočítala. Chýbal mi tam nejaký väčší impulz, niečo čo by poriadne rozvírilo dej.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:59

Vždy si rada prečítam knihu od Kasie West kde nájdem milý príbeh a prežijem pekný knižný zážitok. Hoci sú knihy tejto autorky určené mladšiemu publiku, pre mňa sú veľmi dobrou oddychovkou. Kniha je vhodná pre čitateľky od 11-12 rokov, keďže sa v nej nevyskytujú nevhodné scény aj keď hlavné postavy majú skoro vždy okolo 16 rokov. Každá kniha od West v sebe podľa mňa nesie aj nejaké posolstvo okrem toho, aby sa dvaja ľudia dali dokopy. V tejto knihe išlo o to, aby hlavná hrdinka prekonala svoj strach, resp. naučila sa čeliť výzvam a nevyberať si vždy tú ľahšiu cestu, hlavne keď ide o jej sny a budúcnosť.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:52

Po knihe som siahla pretože ma zaujala synopsia príbehu. Už v úvode som si však uvedomila, že latku nadšenia potrebujem poriadne znížiť. Klišé myšlienku autorky pretavili aj do klišé príbehu, čo by vôbec neprekážalo ak by bol napísaný dobre. Nevedela som sa stotožniť so žiadnou postavou (vďakabohu?) a liezli mi na nervy všemožné trapasy, ktoré sa stali hlavnej postave. Taktiež mi vôbec nesadla najlepšia kamoška hlavnej postavy a len s veľkým sebazapretím som nepreskakovala stránky kde sa nachádzala. Na to, že postavy mali po tridsiatke vyzneli ako veľmi hlúpučké a nevyzreté osobnosti, čo je škoda. Páčili sa mi však knižné tipy, ktoré boli v podstate na začiatku každej kapitoly - boli to knihy, ktoré nechávala Frank vo vlakoch. Bola som prekvapená koľko dobrých kníh autorky zakomponovali do príbehu. Asi stále platí, že hoci máš dobrý vkus pri čítaní kníh, ešte to neznamená, že napíšeš aj dobrú knihu. Nechcela som túto knihu až tak zvoziť; ak plánujete dovolenku a nechcete čítať nič náročné, tak siahnite po tejto knihe.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:31

Odolala som kúpe tejto knihy v kníhkupectve aj keď obálka knihy je naozaj úžasná (boky strán sú čierne) a knihu som si požičala. Príbeh Six of Crows som sa rozhodla prečítať po tom, čo som videla seriál Shadow and Bone a zaláskovala som sa do Inej, Jaspera a Kaza a do dvojice Matthias a Nina. Na plátne boli výborní, v knihe už pomenej. V seriálovej podobe podľa mňa oveľa lepšie vykreslili vzťahy medzi jednotlivými postavami, v knihe na to veľmi nebol priestor (irónia) pretože sa tam stále niečo dialo, vždy mali nejakú úlohu, poslanie. Čo nie je zlé, mám rada knihy, v ktorých sa niečo deje, ale nie keď je ten dej na úkor vzťahov medzi postavami. Páčili sa mi aj flashbacky do Kazovej minulosti, ktoré mali priame prepojenie na jeho súčasné správanie a vzťahy. Kniha bola taká oddychovka, odporúčam však pozrieť si aj seriál.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:21

Málokedy sa mi stane, že si najprv pozriem seriál a až potom si prečítam knihu/sériu, podľa ktorej bol natočený, ale pri tejto sérii sa mi to stalo. Seriál som videla už asi 3x, a tak som sa rozhodla prečítať aj knihy, veď knihy sú vždy lepšie...či? V prvom rade som bola veľmi prekvapená množstvom dialógov a situácií z knihy, ktoré sa objavili aj v seriáli. Prvá séria však čerpala aj z knihy Six of Crows, ktorú som tiež prečítala. Grisha trilógia sa u mňa zaradila do kategórie rýchlo prečítanej oddychovky. Keďže som knihu mohla porovnávať už aj s jej seriálovou verziou, musím sa priznať, že v seriáli sa niektorých scén zhostili oveľa lepšie, resp. zmeny, ktoré navrhli boli podľa mňa lepšie než originál. Na knihách mi najviac prekážalo, že sa tam vždy stalo strašne veľa vecí a dej sa posúval dopredu na úkor toho, aby sme lepšie spoznali postavy a dokázali si vytvoriť aký-taký vzťah s hlavnou protagonistkou. Ak ste si prečítali knihy od Bardugo, potom vám určite odporúčam aj seriál Shadow and Bone, budete očarení.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:10

Po dlhom čase som znova objavila knihu, ktorá je pre mňa naozaj majstrovským dielom. Napriek svojej rozsiahlosti bola kniha veľmi pútavá a okamžite ma vtiahla do deja kedykoľvek som ju otvorila. Páčilo sa mi aký dôraz dal autor aj na umenie, konkrétne hudbu a ako opísal vzťah človeka k hudbe a k svojmu hudobnému nástroju. Bolo veľmi zaujímavé čítať o postave, ktorá sa za svojho života stala legendou a ako môže povesť človeka vplývať na to ako vníma sám seba. Už v polovici prvej časti som si hneď kúpila aj druhý diel pretože príbeh ma vtiahol do úplne iného sveta a ja sa neviem dočkať na ďalšie pokračovanie.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 09:02

Tessa Afshar je majsterkou v písaní kresťanskej beletrie. Ešte sa mi nestalo, aby ma nejaká jej kniha nezaujala. Aj v tomto románe sa autorka inšpirovala Bibliou, kresťanskou dvojicou, ktorá udatne hlásala Božie slovo v počiatkoch kresťanstva. Okrem náboženského aspektu sa v Afsharovej knihách môžete tešiť na opis vzťahov, histórie a prostredia, v ktorom je dej zasadený. Odporúčam aj ostatné knihy od tejto autorky.

Čítaj viac

10
10

Katarína Slaninová napísala recenziu

03.08.2021 08:57

Táto kniha bola pre mňa prekvapením, lebo bola trochu z iného súdka než na čo som zvyknutá u Riversovej. Kniha pôsobila tajomnejšie, temnejšie a namiesto romantického vzťahu jednej dvojice sa do popredia dostávajú rodinné vzťahy a vzťahy v komunite. Myslím si, že kniha sa bude páčiť aj ľudom, ktorí nevyhľadávajú kresťanskú tematiku a dostatočne ich zaujme aj svojím psychologickým rozmerom.

Čítaj viac

„Nos starý kabát a kúp si novú knihu.“

Austin Phelps