Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Pravý knihonaut
Člen Čitateľského klubu
Netvor z Čiernej hviezdy
Google Translate
Stopár
Drozdajka
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

01.04.2024 07:48

Knihu by som zaradila medzi príjemné oddychovky skôr pre mladšiu generáciu. Hoci mi hlavná postava niekedy liezla na nervy, celkovo príbeh hodnotím pozitívne.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

31.03.2024 16:23

V celej knihe autor dynamicky a pútavo opisuje ťažkú cestu za slobodou jednej rodiny a hoci by sa mohlo zdať, že vás čítanie o neustálom putovaní unaví alebo prestane baviť, opak je pravdou. Počas čítania som sa v istých momentoch nemohla od knihy ani pohnúť a viackrát som zažila "zástavu srdca". Napätie čitateľskému zážitku dodávalo aj to, že som vedela, že ide o príbeh inšpirovaný skutočnými osobami. Toľká nespravodlivosť, ktorá sa napáchala na nevinných ľuďoch má nútila premýšľať aj o dnešných udalostiach a či o pár rokov nebudeme čítať takéto knihy znova, len v kontexte aktuálnych vojen... Počas čítania som zostala zaskočená aj niektorými pasážami keď som si uvedomila, že niektorí ľudia Stalina považovali za horšieho ako Hitlera keďže nechal hladovať a zabíjať "vlastných", ale na druhej strane by sa vrátili pod Stalinovu vládu keďže isté utrpenie bolo pre nich prijateľnejšie ako neznáma sloboda - to ma veľmi šokovalo a potom som si uvedomila či to vlastne nerobíme bežne... Už viem ako skloniť hlavu, ako byť nenápadný, tak radšej budem "držať hubu a krok" akoby som sa mal vzoprieť utláčateľovi, lebo neviem čo mi to prinesie. V knihe bolo mnoho silných momentov a myslím, že môže byť veľmi obohacujúca pre každého kto sa ju rozhodne prečítať.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

17.03.2024 20:02

Kniha bola plná informácií, podaných zrozumiteľne aj laikovi. Čítala sa ľahko a dozvedela som sa veľa zaujímavých veci, ktoré plánujem využiť do budúcna. Hoci v rodine nemáme históriu Alzheimerovej choroby, myslím si, že ako autor poznamenal, téma úpadku mozgu by mala zaujímať každého kto má mozog.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 14:00

Je to moja prvá kniha od tohto autora. Ako som čítala v niektorej recenzii, aj ja sa zhodujem s tým, že príbeh bol trochu chaotický a myslím, že práve táto kniha bola napísaná aj ako prvá aj keď je to štvrtá kniha zo série Legenda o Drizztovi... Dám sérii ešte šancu aj keď si myslím, že je vhodnejšia pre mladších čitateľov (12r.).

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:52

Vďaka tejto knihe som získala aspoň aký taký prehľad o pozíciách v IT sfére a uložila som si ďalšie zdroje, ktoré autorka odporúča. Kniha má aj motivačný charakter, aby navnadila ženy zahodiť za hlavu stereotyp či mýtus, že nie sme technické typy a odhodlať sa pracovať v oblasti, ktorá je finančne zaujímavejšia a momentálne jej dominujú muži. Autorka v knihe opisuje aj svoje začiatky, dilemy a príhody, z ktorých sa môžeme poučiť.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:43

Kniha opisuje miesta či budovy, na ktoré sa v priebehu času akosi zabudlo. Niektoré striedali majiteľov, ale potrebnej rekonštrukcie sa im nedostalo čo je veľká škoda, lebo sú naozaj nádherné a chátrajú pre nedostatok financií. Niektoré miesta za sebou majú smutnú históriu a možno práve preto si ich nechceme pripomínať. Každé zabudnuté miesto či budova bola v knihe nielen opísaná, ale boli tam aj súradnice, fotografie či dokonca mapa kde sa nachádza.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:34

Kniha má nádherné ilustrácie a príbeh je veľmi milý zameraný na jednotlivé zvieratká, ktoré rady čítajú knihy a chodia do knižnice.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:31

Nepáčilo sa mi ako autor obhajoval klamanie syna mame. Myslím, že by sa príbeh zaobišiel aj bez toho.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:29

Pre mňa osobne je téma slovákov v zahraničí veľmi zaujímavá, a preto som si nemohla nechať ujsť knihu o slovákoch v Amerike, resp. v USA. Autor sa opiera o relevantné historické zdroje, aby nám priblížil život prvých slovákov za oceánom. Cením si, že autor pri informáciách, ktoré mal iba z rozprávania ľudí napísal, že to nie je ten najdôveryhodnejší zdroj, keďže počul viacero verzií, ale ponechal to v knihe ako legendu, ktorá sa traduje v danej rodine o ich predkovi. Väčšinou sa knihy alebo články o vlastencoch danej krajiny zameriavajú iba na to pozitívne, ale v tejto knihe sme si mohli prečítať aj o negatívnych a smutných udalostiach, ktoré mali naši predkovia na svedomí... Myslím, že je to dobré i na pokoru, vidieť, že ani v súčasnosti sa veľa nezmenilo a možno sa v duchu zamyslieť ako každý z nás reprezentuje našu krajinu za hranicami.

Čítať viac

15
15

Katarína Slaninová napísala recenziu

10.03.2024 13:19

Oproti prvej časti sa mi dvojka páčila viac, pretože autorka v pokračovaní rozvíja vlastnú líniu príbehu kdežto prvá časť sa mi zdala byť pozliepaná z viacerých fantasy sérií. Dvojka ponúka viacero zaujímavých odhalení, rozvíja postavy a zvraty - jeden najväčší práve na konci príbehu. Určite si prečítam aj pokračovanie.

Čítať viac

„Hľadať záblesk nádeje v temnote nie je prejavom slabosti.“

Cilkina cesta - Heather Morris, 2020
Cilkina cesta
Heather Morris