Knihy
E-knihy

Flawed

6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Feiwel and Friends, 2016
1. diel série
Flawed

The Scarlet Letter meets Divergent in this thoughtful and thrilling novel by bestselling author Cecelia Ahern. Celestine North lives a perfect life...

Čítaj viac

14,45 €

Bežná cena Bežne 14,95 €

Ušetríte 3%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

The Scarlet Letter meets Divergent in this thoughtful and thrilling novel by bestselling author Cecelia Ahern. Celestine North lives a perfect life. She's a model daughter and sister, she's well-liked by her classmates and teachers, and she's dating the impossibly charming Art Crevan. But then Celestine encounters a situation where she makes an instinctive decision. She breaks a rule. And now faces life-changing repercussions. She could be imprisoned. She could be branded. She could be found Flawed. In her breathtaking young adult debut, bestselling author Cecelia Ahern depicts a society where obedience is paramount and rebellion is punished. And where one young woman decides to take a stand that could cost her-everything.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Flawed - Cecelia Ahern
Hostina pre vrany - George R.R. Martin
34,84 €
Ušetríte 4,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
400
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Feiwel and Friends
Rozmer
155×235 mm
ISBN
9780008126360
Naše katalógové číslo
225507

Čo si myslíme my

Produktový manažér
5. októbra 2018

Keď je dokonalosť ukrytá práve v chybách.
Cecelia Ahern opäť raz nesklamala. V tomto príbehu nám dokonalo opíše každého hlavného hrdinu, prevedie nás morálnymi zásadami (možno i každého z nás). Zistíte, že nemáte hľadať dokonalosť tam, kde nie je. Nájdete v ňom všetko: lásku, priateľstvo, nádej, ... A hoci sa nemusíte pokladať za príliš citlivé osoby, ponoríte sa do deja až tak, že sa v určitej časti pristihnete, ako pri zdieľaní pocitov hlavnej hrdinky a toľkej nespravodlivosti zrazu držíte v rukách vreckovku.
Táto knižka má jedinú chybu – čakanie na pokračovanie :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

12 hodnotení

10
2
0
0
0

Nikola Čertíková
19.5.2019
Wau
Nepovedala by som, že z mojej čitateľskej krízy ma dostane nejaká YA kniha. Ale toto nebola len taká hocijaká YAdultovka. Zaujala ma najskôr svojou obálkou hneď prvý deň v práci po dovolenke a potom som si všimla kto je jej autorkou, pridala sa k tomu anotácia a bolo rozhodnuté, jednoducho som bola zvedavá. Potrebovala som niečo na odľahčenie, po stále nedočítanej Anne Karenine, niečo, kde sa stále niečo deje a keď mi aj hlavná hrdinka zostala veľmi sympatická, šlo to samo. Nevedela som sa od nej odtrhnúť a už aj chcem pokračovanie (to by malo byť ešte tento rok, jupí)!! Páčilo sa mi tam všetko. Síce ja asi tuším kde je “ TO TAJOMSTVO” , ale to mi dojem z knihy nekazí = holt, veľa prečítaných a vyriešených detektívok a thrillerov, ale vždy sa môžem aj mýliť ;) . Svet v knihe nie je nijaká spustošená krajina a mne sa páči ako si to pani autorka všetko vymyslela a dá sa povedať, že “zasadila” celý Spolok s ich vyznaním a názormi do dnešnej doby. Nenudila som sa ani chvíľu, bola som stále v napätí a všetko som prežívala s hlavnou hrdinkou. Skvelo som si oddýchla!
Čítaj viac
7.4.2019
Chybná nie je dokonalou knihou a ak by som sa na ňu pozrela len z pohľadu deja a toho, ako sa posúval, musela by som skonštatovať, že má naozaj veľa nedostatkov. Po naozaj dychberúcej úvodnej tretine prišli kapitoly, ktoré boli vo svojej podstate zbytočné, pretože dej nikam neposúvali. Lenže vzhľadom na tému spracovanej v tejto knihe to vlastne ani nemôžem považovať za nedostatok. Iste, keďže je táto kniha vo svojej podstate dystópiou, príde aj na boj jednotlivcov proti zriadeniu. No na tomto príbehu je dôležitý hlavne jeho filozofický a morálny rozmer a ten súvisí hlavne s vývojom charakteru hlavnej hrdinky.

Tá sa na stránkach knihy premieňa z ignorantskej dievčiny na odvážnu ženu so silnými morálnymi hodnotami. Okrem toho je však táto kniha nabitá aj silnými emóciami, ktoré ma miestami dokázali primraziť na mieste alebo ma na počkanie rozplakali. Pomedzi to som vždy mala dostatok priestoru na premýšľanie, nakoľko dej samotný nebol príliš rafinovaný alebo náročný. Čo bol najskôr autorkin zámer, nakoľko nemôžete napísať takúto silne filozofickú knihu bez toho, aby ste svojim čitateľom dovolili premýšľať nad jednotlivými témami.

V konečnom dôsledku je však náročné túto knihu jednoznačne hodnotiť, pretože ma chytila nielen za srdce, ale prinútila ma premýšľať nad vecami, ktoré sa pre mňa stali samozrejmosťou a Chybným ľuďom v tejto knihe boli odopierané. Jednoznačne viem povedať len toto – vďaka tejto knihe som sa niekedy až trpko zamýšľala a viem, že sa takto chcem zamýšľať aj častejšie. Takýchto surových kníh by sme potrebovali viac.
Čítaj viac
Janka Strapková
21.1.2019
Dojmy: pozitívne
Popravde som od tejto knihy nič extra neočakávala, bola uložená v mojom wishliste a námatkovo som ju pridala k objednávke. Však prekvapila ma. Môže to síce znieť ako klišé, ale je to tak. Zhltla som ju za jeden deň, i popri tom, že mám teraz veľa povinností ohľadom školy. Nedalo sa nečítať ju. Je to výborná oddychovka, nenáročná na čítanie, nevzdudzuje zbytočné nervy a dá sa jednoducho ztotožniť s hlavnou postavou, s ktorej rozhodnutiami plne súhlasím. Síce za necelé dva mesiace vychádza slovenský preklad, neodolala som a idem pokračovanie a zároveň i záverečnú časť čítať po anglicky. Posolstvo, ktoré z nej plynie: Nikto nie je dokonalý, v dnešnej dobe sa vážne zíde. Ak vás zaujal obsah, určite do toho choďte, neoľutujete.
Čítaj viac
24.10.2018
Vybrala som ju naslepo v kníhkupectve a neľutujem
Je sranda, že aj keď nie som v kategórii YA, koľko kníh práve z tejto kategórie som v poslednom čase prečítala. Jednoducho ma tento žáner momentálne baví a mám rada ženské hrdinky, ktoré sú v niečom výnimočné. A určite je výnimočná aj táto kniha. Prvýkrát som si zobrala knihu absolútne naslepo, prišla do kníhkupectva, pozerala obaly kníha a v krátkosti času vzala túto, lebo ma zaujal už názov. Je v niečom drsná, v niečom iná, nová ako ostatné YA hrdinky. Ak však máte radi knihy, reps. knižné série ako Červená kráľovna, Divergencia, Hry o život, Silo, Amber in the Ashes, Zárezy smrti, Maze runner, ..., tak si myslím, že sa vám bude páčiť aj táto kniha. Je tam prekvapenie, napätie, nebezpečenstvo, zlé rozhodnutia, zápletka aj zaujímavé postavy opačného pohlavia, ak ma chápete :D Táto kniha má pre mňa jedinu chybu. Nemám jej pokračovanie :D viac vám nechcem prezrádzať, aby som náhodou príliš nepovedala :)
Čítaj viac
27.10.2018
Ok, tak už som si kúpila pokračovanie a páči sa mi hádam ešte viac. Nechcelo sa mi čakať ani, kým ju preložia do slovenciny, tak som si kúpila eng ebook :) Perfect je úžasná, samé zvraty, ľudia, ktorí menia názory, napätie a akcia. Štýl písania autorky mi v niečom pripomínal Harryho Pottera, v tom, ako to mala celé dokonalo premyslené, akú sieť zvratov, odvolávajúcich sa na predchádzajúce momenty, vystavala. Zhltla som ju okamžite, až mi je trošku ľúto, že sú len dve časti. Maximálne odporúčam, určite bude patriť medzi moje obľúbené.
Čítaj viac
2.10.2018
Jaji bloguje hodnotí
Cecelia píše sviežo, jednoducho a vecne. Opisuje charaktery ľudí presne také, aké sú. Zameriava sa tiež na vnútorné prežívanie problémov, vďaka čomu sa vieme lepšie vcítiť do života postáv.  V YA dystopii načtrla spoločenský problém takých rozmerov, že určite knihu odporúčam prečítať aj starším čitateľom. Nepriraďte Chybnej nálepku "pre mládež". Už dlhšie som nečítala knihu, ktorá by sa mi tak veľmi páčila. Teraz budem mať čo robiť, aby som vydržala do pokračovania. Trochu sa obávam, že sa môj dobrý pocit z príbehu stratí, ale som veľmi zvedavá, ako sa veci ešte vyvinú. Milovníci romantiky si tiež prídu na svoje.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Flawed - Cecelia Ahern
Hostina pre vrany - George R.R. Martin
34,84 €
Ušetríte 4,01 €

„Dom bez kníh je ako telo bez duše.“

Julius Zeyer