Adiwithbook

2

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Ilaria Books napísala recenziu

18.12.2021 21:26

Táto séria rovnako ako aj ostatné od Leigh Bardugo sa zaradila medzi moje najobľúbenejšie. Celý nápad s týmto svetom sa mi veľmi páči hlavne boj svetla proti tieňom, rozhodne stojí za to si ju prečítať. Hlavná postava Alina mi bola celkom sympatická, Mala som si až tak neoblúbila ale čo sa týka Temnana musím uznať, že je môj obľúbený zloduch.
Rozhodne sa oplatí si pozrieť aj seriál na Netflixe aj keď knihe sa rozhodne nevyrovná.
Rozhodne odporúčam rovnako aj ostatné knihy od Leigh Bardugo.

Čítať viac

2
2

Ilaria Books napísala recenziu

18.12.2021 21:14

Táto kniha nie je typické fantasy a to je práve vec prečo tak stojí za to si ju prečítať. Zápletka je vynikajúca aj hlavné postavy a ich spoločná spolupráca. Počas deja si ani neuvedomujete ako vás vodí za nos. Čo je na tejto knihe najzaujímavejšie je to, že má až niekoľko ako sa tomu hovorí-plot twistov, čo znamená obrátenie alebo zmenu deja. Robí to nimi celú knihu len zaujímavejšiu a jedinečnú. Nemám vlastne čo viac povedať. Možno iba: Nezabúdajte že je to len hra..

Čítať viac

2
2

Ilaria Books napísala recenziu

23.11.2021 21:01

Táto kniha prekonala moje očakávania. Dej je výborne premyslený rovnako ako aj postavy.
Tri hlavné postavy pri ktorých sa zaujímavo strieda rozprávanie deja som si možno nejako obzvlášť neoblúbila ale vedela som sa s nimi stotožniť a chápať ich rozhodnutia. Jediné čo by som vytkla je to že kniha sa mi zo začiatku čítala veľmi ťažko až posledných sto strán som viac menej zhltla takže mi čítanie na moje pomery trvali nadpriemerne dlho. Ale ak hľadáte niečo na oddychové čítanie toto asi nie je vec ktorá vám bude prekážať. Koniec knihy bol priam strhujúci, určite si prečítam aj druhú časť. Rozhodne odporúčam všetkým milovníkom fantasy :)

Čítať viac

2
2

Ilaria Books napísala recenziu

20.11.2021 16:59

Táto kniha je jednoducho úžasná. Tento príbeh je o šiestich neobyčajných zlodejoch s neobyčajnými vlastnosťami a schopnosťami, ktorí majú každí vlastné ciele či už sú to peniaze, sloboda, hrdosť, odpustenie alebo dokonca pomsta ale zároveň aj jeden spoločný - urobiť nemožné.
Chvíľu trvalo kým ma úplne vtiahla do deja ale potom sa to už čítalo samé. Všetkých šesť hlavných postáv som si obľúbila, predovšetkým Inej, Kaza a Jaspera. Trochu ma mrzelo že autorka nedala Wylanovi väčší priestor ale myslím že v ďalšej knihe už bude aj táto možnosť. Dej je skvelo premyslený, máme aj pohľad do minulosti niektorých postáv. Koniec je plný zvratov vďaka ktorým sa nemôžem dočkať kedy si prečítam ďalšiu časť.
Táto kniha si určite zaslúži môj (ale aj váš :) obdiv a od teraz patrí medzi jedny z mojich najobľúbenejších. Odporúčam každému kto má rád fantasy. Rovnako aj ostatné knihy od Leigh Bardugo. :)

Čítať viac

2
Adiwithbook

Ilaria Books prečítala knihu

20.11.2021 16:23

2
2

Ilaria Books napísala recenziu

20.11.2021 13:27

Táto kniha je pútavá a plná zvratov. Páčilo sa mi striedanie deja medzi hlavnou postavou Keralie a kráľovnámi. Keď som ju začala čítať išla som do toho s plným odhodlaním že odhalím vraha štyroch kráľovien. Nuž, musím sa priznať že sa mi to nepodarilo.

Keralie som si ako hlavnú postavu celkom obľúbila aj kráľovné. Do polovice knihy sa kniha čítala ťahšie no potom to išlo akoby samo. Rozuzlenie príbehu ma úplne dostalo, nevedala som prestať čítať.
Jediné čo by som podotkla je to že by sa zišlo viac opísania samotného konca. Ale inak rozhodne odporúčam toto vynikajúce spojenie medzi fantasy a detektívkou. Ja som vraha neuhádla ale vy sa o to môžete pokúsiť. :)

Čítať viac

2
Adiwithbook

Ilaria Books prečítala knihu

20.11.2021 12:18

2
Adiwithbook

Ilaria Books prečítala knihu

20.11.2021 10:23

2
Adiwithbook

Ilaria Books prečítala knihu

20.11.2021 10:23

2
Adiwithbook

Ilaria Books prečítala knihu

20.11.2021 10:23

„Milovať neznamená pretvoriť človeka podľa svojich túžob. Milovať znamená otvoriť sa jeho realite.“

Bavilo ma žiť - Abby Fabiaschi, 2018
Bavilo ma žiť
Abby Fabiaschi