Šárka Smetanová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Knihy roka 2023
2023
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
Šárka Smetanová

Šárka Smetanová získala odznak Knihy roka 2023

16.11.2023 00:50

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
3
Šárka Smetanová

Šárka Smetanová získala odznak Šťastných 7

12.11.2023 15:16

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

21.06.2022 21:59

Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ženám z rodiny Gillových nie je dopriate šťastie v láske. Je len na Linde, aby to napravila...

Toto je moja druhá prečítaná kniha od autorky a musím povedať, že ma príjemne prekvapila. Je to úplne iný štýl ako Habibi, akoby to napísal niekto iný a preto Baju obdivujem. Je to žena mnohých tvárí a v tomto prípade je to len dobre.

Pri tejto knihe som sa ani sekundu nenudila, stále sa niečo dialo. Každá kapitola skončila tak napínavo, že som potrebovala vedieť, čo bude ďalej. Jednoducho, nemohla som sa od nej odtrhnúť.
Tiež som dlho nečítala knihu tak nabitú emóciami. Láska, radosť, šťastie, smútok, hnev, beznádej... Proste všetky emócie, ktoré človek v živote prežíva. Aj som nejakú tú slzičku vyronila.
Najsmutnejší bol príbeh Olívie a Nicolasa. Ich dvoch mi bolo neskutočne ľúto. "Mali tak málo času... Peniaze, moc, postavenie, známosti, vzdelanie, spoločenská prestíž, vysoké ego, honosné statky a dokonca ani majetky nemali nikdy žiadnu hodnotu. Jediné hodnotné na svete boli nehmotné veci. Zdravie, láska, šťastie, čas... Mali tak málo času!" Veľmi pekná myšlienka a pravdivá.

Ďalšie plus dávam autorke za to, že som vôbec nevedela predvídať dej. Keď som si myslela, že už bude všetko dobré, nastal taký zvrat, čo som vôbec nečakala.
Túto knihu musím označiť za jednu z najlepších, čo som tento rok prečítala a najlepšiu zo slovenských autoriek. Môžem len a len odporučiť.

Čítať viac

3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

19.04.2022 20:50

Láska prichádza, keď ju najmenej čakáme...
Laura sa presťahuje do mesta, kde nikoho nepozná. Býva sama s kocúrom Snajperom (mimochodom, parádne meno) a jej sused má zas mačku Kontesu a rozhodne nie je sám.
Laura začne chodiť do fitka, kde spozná Niku a Richarda. Nika jej pomôže naštartovať kariéru. No ďalej už prezrádzať nebudem...

Richard sa mi od začiatku veľmi páčil. Popravde, bola som z neho úplne paf. Ale potom si to u mňa pokazil jednou vetou a jeho následnou ignoráciou. Oskara som naopak od začiatku neznášala, no ku koncu knihy som ho začala mať trochu rada. Richard si to nakoniec tiež u mňa vyžehlil. No úplne najviac ma vytáčala Dagmar a ten jej slizký priateľ, to radšej bez komentára. Napriek tomu, že som si dej predstavovala inak, sa mi kniha veľmi páčila a prekonala moje očakávania.
Knihu určite odporúčam.

Čítať viac

3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

12.04.2022 10:36

Sanatórium Le Sommet, kde sa kedysi ľudia liečili z tuberkulózy, je dnes luxusný päťhviezdičkový hotel. Nachádza sa na odľahlom mieste Švajčiarskych Álp a pôsobí hrozivým dojmom. Práve sem pozve detektívku Elin Warnerovú jej brat na oslavu zásnub. Ona jeho pozvanie prijme. Na druhý deň po jej príchode však jeho snúbenica Laura zmizne. Vonku zúri snehová búrka a keď spadne lavína, niektorí ľudia ostanú v hoteli odrezaní od sveta. Snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.

Wau, toto bol najlepší triler, aký som kedy čítala. Teda, čítala som vôbec nejaký?

Kniha prekonala všetky moje očakávania. S Elin toho máme veľa spoločné. Úplne som sa do nej vcítila a uvažovala ako ona. Veľmi sa mi páčilo to prostredie - sanatórium v horách, snehová búrka. Dej mi prišiel nepredvídateľný, veľa vecí ma tam prekvapilo. Vôbec som neuhádla, kto je vrah a prečo vraždí. A ten koniec ma dostal. Nechystá sa náhodou pokračovanie?
Rozhodne odporúčam

Čítať viac

3
Šárka Smetanová

Šárka Smetanová získala odznak Máte čitateľský profil

29.03.2022 15:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 14:06

Leah Martinová si neváži sama seba, pokiaľ ide o jej telo. Nemá totiž postavu Barbie. Nenosí veľkosť 36. Je to žena s oblými krivkami, plnými perami a smaragdovými očami. Vôbec si neuvedomuje, že aj ona je pre niektorých mužov krásna. Kritické poznámky matky a bývalého, ktorému sa očividne nepáčilo jej telo, jej k sebavedomiu nepridali, skôr naopak. Nedávno si otvorila pekáreň a vďaka jej úspechu má dobrý pocit, že v živote niečo dokázala. Lenže ani žiadna maškrta na svete neodvedie jej pozornosť od sexi chlapa, akým je Sam Cooper. Ten za účelom pomôcť jej oznámi Leahinej mame, že sú zasnúbení... čo vôbec nie je pravda.

Leah mi niekedy liezla na nervy svojimi rečami ako jej matka. Najviac ma vytočila táto jej veta: "Vieš, byť s pakom je niekedy lepšie, než byť sama." Hotový dôkaz, že nemá žiadnu hrdosť. Radšej byť sama, než s niekým, kto si ťa vôbec neváži. A tým nemyslím, že ťa postaví na váhu.

A jej matka? Tak tá mi žrala nervy neustále. Tú by som najradšej prefackala.
Ďalej Sam... To bola tiež kapitola sama o sebe. Mal najprv porozmýšľať, než niečo vypustil z úst. A nevravieť sprostosti, čo nebola pravda. No mal aj svetlé chvíle a páčilo sa mi, ako sa Leah zastal pred jej mamou.
Najviac som si obľúbila Val. Nemala chybu, keď sa ukázala v lietacích dverách za Leahinou matkou. Priložila si prst ako pištoľ k hlave a stisla spúšť, akoby si vystrelila mozog. Alebo keď predstierala, že sa ide obesiť a strkala si prst do hrdla. Dobre som sa na nej nasmiala.

Toto bola tak super kniha, že keby som mala viac času, nepochybujem, že by som ju prečítala za 2-3 dni. Nechýbal v nej humor, romantika, ani erotika. Čítala sa mi veľmi dobre a ten koniec ma dostal. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 14:02

Toto je príbeh antikvariátu Howling, v ktorom čitatelia píšu do kníh alebo v nich zanechávajú listy neznámym ľuďom, priateľom, svojim láskam. Je to príbeh Henryho a Rachel, najlepších priateľov, ktorí sa odcudzili. Rachel má svoje trápenie, s ktorým sa nechce nikomu zdôveriť a Henry sa trápi pre neopätovanú lásku. Pracujú spolu v antikvariáte a opäť k sebe nachádzajú cestu. Život je niekedy neovládateľný, ba niekedy neznesiteľný, no "máme na výber - ako milujeme a koľko, čo čítame, kam cestujeme..."
"Knihy sú dôležité. Slová sú dôležité. Keby to boli iba slová, ľudia by sa kvôli nim nezamilúvali, netrpeli by kvôli nim a ich utrpenie by sa neskončilo kvôli slovám." Láska žije medzi riadkami.

Henry mi zo začiatku neskutočne liezol na nervy. Taký ufňukanec, čo diabla opisuje ako anjela, lebo je úplne zaslepený láskou. Našťastie sa na konci knihy umúdril.
Veľmi sa mi páčila Knižnica listov. Takéto dopisovanie mi prišlo veľmi romantické. Láska medzi George a Pytheasom bola podľa mňa najkrajšia, ajkeď najsmutnejšia.

Kniha bola plná emócií a ja som pri nej prežívala rôzne pocity. Hnev, smútok, ale aj radosť či smiech. Bol to veľmi pekný príbeh o knihách s množstvom krásnych myšlienok a citátov. Rozhodne odporúčam, každý milovník kníh si v nej nájde to svoje.

Čítať viac

3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:58

Silný emotívny príbeh plný zvrátenosti a krutosti. Neuveriteľné, čo sa dialo v koncentračných táboroch. A dosť ma prekvapilo, že aj niektoré ženy boli kruté. Nedalo sa neplakať. Pri tejto knihe som si uvedomila, aké mám šťastie, že mám tak bezstarostný a pekný život. Kniha je veľmi dobre napísaná, čítala sa mi rýchlo, no musela som si robiť prestávky, lebo som sa cítila zle, bezmocne. Začala som ju čítať a asi 2 dni potom začala tá hrôza na Ukrajine. Vtedy som si musela dať od knihy na pár dní pauzu...
Obdivujem autorku, že sa dala na takúto ťažkú tému. Na toto hrôzostrašné obdobie v našich dejinách by sme nemali zabúdať. Malo by byť pripomienkou, aby sa v budúcnosti nič podobné viac nezopakovalo.

Čítať viac

3
3

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:56

Táto časť patrí medzi moje najobľúbenejšie z HP. Dej je napínavý, stále sa niečo deje. Sirius, dementori, vlkolak... Je to temnejšie, než predošlé dve časti a práve to sa mi na tom páči. Siriusa a Lupina zbožňujem, takisto aj Hrdozobca. A ten časovrat je mega. Závidím ho Hermione.

Čítať viac

„Podľa mňa si rozprávka. si očarujúca, statočná a prekrásna. a...a dúfam, že mi dovolíš, aby som bol súčasťou tvojho príbehu. “

Zasnený Neznámy - Laini Taylor, 2019
Zasnený Neznámy
Laini Taylor