Šárka Smetanová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

21.06.2022 21:59

Tri generácie, tri osudy a jedno prekliatie. Ženám z rodiny Gillových nie je dopriate šťastie v láske. Je len na Linde, aby to napravila...

Toto je moja druhá prečítaná kniha od autorky a musím povedať, že ma príjemne prekvapila. Je to úplne iný štýl ako Habibi, akoby to napísal niekto iný a preto Baju obdivujem. Je to žena mnohých tvárí a v tomto prípade je to len dobre.

Pri tejto knihe som sa ani sekundu nenudila, stále sa niečo dialo. Každá kapitola skončila tak napínavo, že som potrebovala vedieť, čo bude ďalej. Jednoducho, nemohla som sa od nej odtrhnúť.
Tiež som dlho nečítala knihu tak nabitú emóciami. Láska, radosť, šťastie, smútok, hnev, beznádej... Proste všetky emócie, ktoré človek v živote prežíva. Aj som nejakú tú slzičku vyronila.
Najsmutnejší bol príbeh Olívie a Nicolasa. Ich dvoch mi bolo neskutočne ľúto. "Mali tak málo času... Peniaze, moc, postavenie, známosti, vzdelanie, spoločenská prestíž, vysoké ego, honosné statky a dokonca ani majetky nemali nikdy žiadnu hodnotu. Jediné hodnotné na svete boli nehmotné veci. Zdravie, láska, šťastie, čas... Mali tak málo času!" Veľmi pekná myšlienka a pravdivá.

Ďalšie plus dávam autorke za to, že som vôbec nevedela predvídať dej. Keď som si myslela, že už bude všetko dobré, nastal taký zvrat, čo som vôbec nečakala.
Túto knihu musím označiť za jednu z najlepších, čo som tento rok prečítala a najlepšiu zo slovenských autoriek. Môžem len a len odporučiť.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

19.04.2022 20:50

Láska prichádza, keď ju najmenej čakáme...
Laura sa presťahuje do mesta, kde nikoho nepozná. Býva sama s kocúrom Snajperom (mimochodom, parádne meno) a jej sused má zas mačku Kontesu a rozhodne nie je sám.
Laura začne chodiť do fitka, kde spozná Niku a Richarda. Nika jej pomôže naštartovať kariéru. No ďalej už prezrádzať nebudem...

Richard sa mi od začiatku veľmi páčil. Popravde, bola som z neho úplne paf. Ale potom si to u mňa pokazil jednou vetou a jeho následnou ignoráciou. Oskara som naopak od začiatku neznášala, no ku koncu knihy som ho začala mať trochu rada. Richard si to nakoniec tiež u mňa vyžehlil. No úplne najviac ma vytáčala Dagmar a ten jej slizký priateľ, to radšej bez komentára. Napriek tomu, že som si dej predstavovala inak, sa mi kniha veľmi páčila a prekonala moje očakávania.
Knihu určite odporúčam.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

12.04.2022 10:36

Sanatórium Le Sommet, kde sa kedysi ľudia liečili z tuberkulózy, je dnes luxusný päťhviezdičkový hotel. Nachádza sa na odľahlom mieste Švajčiarskych Álp a pôsobí hrozivým dojmom. Práve sem pozve detektívku Elin Warnerovú jej brat na oslavu zásnub. Ona jeho pozvanie prijme. Na druhý deň po jej príchode však jeho snúbenica Laura zmizne. Vonku zúri snehová búrka a keď spadne lavína, niektorí ľudia ostanú v hoteli odrezaní od sveta. Snehu pribúda, nervozita sa stupňuje... a vtedy zmizne ďalšia žena.

Wau, toto bol najlepší triler, aký som kedy čítala. Teda, čítala som vôbec nejaký?

Kniha prekonala všetky moje očakávania. S Elin toho máme veľa spoločné. Úplne som sa do nej vcítila a uvažovala ako ona. Veľmi sa mi páčilo to prostredie - sanatórium v horách, snehová búrka. Dej mi prišiel nepredvídateľný, veľa vecí ma tam prekvapilo. Vôbec som neuhádla, kto je vrah a prečo vraždí. A ten koniec ma dostal. Nechystá sa náhodou pokračovanie?
Rozhodne odporúčam

Čítať viac

2
Šárka Smetanová

Šárka Smetanová získala odznak Máte čitateľský profil

29.03.2022 15:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 14:06

Leah Martinová si neváži sama seba, pokiaľ ide o jej telo. Nemá totiž postavu Barbie. Nenosí veľkosť 36. Je to žena s oblými krivkami, plnými perami a smaragdovými očami. Vôbec si neuvedomuje, že aj ona je pre niektorých mužov krásna. Kritické poznámky matky a bývalého, ktorému sa očividne nepáčilo jej telo, jej k sebavedomiu nepridali, skôr naopak. Nedávno si otvorila pekáreň a vďaka jej úspechu má dobrý pocit, že v živote niečo dokázala. Lenže ani žiadna maškrta na svete neodvedie jej pozornosť od sexi chlapa, akým je Sam Cooper. Ten za účelom pomôcť jej oznámi Leahinej mame, že sú zasnúbení... čo vôbec nie je pravda.

Leah mi niekedy liezla na nervy svojimi rečami ako jej matka. Najviac ma vytočila táto jej veta: "Vieš, byť s pakom je niekedy lepšie, než byť sama." Hotový dôkaz, že nemá žiadnu hrdosť. Radšej byť sama, než s niekým, kto si ťa vôbec neváži. A tým nemyslím, že ťa postaví na váhu.

A jej matka? Tak tá mi žrala nervy neustále. Tú by som najradšej prefackala.
Ďalej Sam... To bola tiež kapitola sama o sebe. Mal najprv porozmýšľať, než niečo vypustil z úst. A nevravieť sprostosti, čo nebola pravda. No mal aj svetlé chvíle a páčilo sa mi, ako sa Leah zastal pred jej mamou.
Najviac som si obľúbila Val. Nemala chybu, keď sa ukázala v lietacích dverách za Leahinou matkou. Priložila si prst ako pištoľ k hlave a stisla spúšť, akoby si vystrelila mozog. Alebo keď predstierala, že sa ide obesiť a strkala si prst do hrdla. Dobre som sa na nej nasmiala.

Toto bola tak super kniha, že keby som mala viac času, nepochybujem, že by som ju prečítala za 2-3 dni. Nechýbal v nej humor, romantika, ani erotika. Čítala sa mi veľmi dobre a ten koniec ma dostal. Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 14:02

Toto je príbeh antikvariátu Howling, v ktorom čitatelia píšu do kníh alebo v nich zanechávajú listy neznámym ľuďom, priateľom, svojim láskam. Je to príbeh Henryho a Rachel, najlepších priateľov, ktorí sa odcudzili. Rachel má svoje trápenie, s ktorým sa nechce nikomu zdôveriť a Henry sa trápi pre neopätovanú lásku. Pracujú spolu v antikvariáte a opäť k sebe nachádzajú cestu. Život je niekedy neovládateľný, ba niekedy neznesiteľný, no "máme na výber - ako milujeme a koľko, čo čítame, kam cestujeme..."
"Knihy sú dôležité. Slová sú dôležité. Keby to boli iba slová, ľudia by sa kvôli nim nezamilúvali, netrpeli by kvôli nim a ich utrpenie by sa neskončilo kvôli slovám." Láska žije medzi riadkami.

Henry mi zo začiatku neskutočne liezol na nervy. Taký ufňukanec, čo diabla opisuje ako anjela, lebo je úplne zaslepený láskou. Našťastie sa na konci knihy umúdril.
Veľmi sa mi páčila Knižnica listov. Takéto dopisovanie mi prišlo veľmi romantické. Láska medzi George a Pytheasom bola podľa mňa najkrajšia, ajkeď najsmutnejšia.

Kniha bola plná emócií a ja som pri nej prežívala rôzne pocity. Hnev, smútok, ale aj radosť či smiech. Bol to veľmi pekný príbeh o knihách s množstvom krásnych myšlienok a citátov. Rozhodne odporúčam, každý milovník kníh si v nej nájde to svoje.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:58

Silný emotívny príbeh plný zvrátenosti a krutosti. Neuveriteľné, čo sa dialo v koncentračných táboroch. A dosť ma prekvapilo, že aj niektoré ženy boli kruté. Nedalo sa neplakať. Pri tejto knihe som si uvedomila, aké mám šťastie, že mám tak bezstarostný a pekný život. Kniha je veľmi dobre napísaná, čítala sa mi rýchlo, no musela som si robiť prestávky, lebo som sa cítila zle, bezmocne. Začala som ju čítať a asi 2 dni potom začala tá hrôza na Ukrajine. Vtedy som si musela dať od knihy na pár dní pauzu...
Obdivujem autorku, že sa dala na takúto ťažkú tému. Na toto hrôzostrašné obdobie v našich dejinách by sme nemali zabúdať. Malo by byť pripomienkou, aby sa v budúcnosti nič podobné viac nezopakovalo.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:56

Táto časť patrí medzi moje najobľúbenejšie z HP. Dej je napínavý, stále sa niečo deje. Sirius, dementori, vlkolak... Je to temnejšie, než predošlé dve časti a práve to sa mi na tom páči. Siriusa a Lupina zbožňujem, takisto aj Hrdozobca. A ten časovrat je mega. Závidím ho Hermione.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:51

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Wau, normálne žasnem nad autorkiným talentom. Katarína Pivarčiová je génius! Zvyčajne mi trvá prečítať knihu tak týždeň, no túto som zhltla za 3 dni. Pohltila ma od prvej strany a nútila čítať, až kým som od únavy nezaspala. A musím povedať, že kniha sa ku mne dostala v ten pravý čas. Uvedomila som si pri nej, že by som nad vecami nemala toľko premýšľať. Najlepšie je nechať veci voľne plynúť a zbytočne sa nestresovať. Za to autorke zo srdca ďakujem. Toto je prvá kniha od Kataríny Pivarčiovej, ktorú som prečítala a rozhodne nebude posledná. Spomenulo sa v nej dokonca mesto, v ktorom som vyrastala. To sa mi stalo prvýkrát a bola som milo prekvapená.

Postavy som si obľúbila, hlavne Lauru, vďaka ktorej sa toto všetko udialo, lebo sa rozhodla zahrať na vysokoškoláčky. Jej kamarátka Ali žije v podnájme, práca ju nebaví, muži s ňou dlho nevydržia. Je tak trochu nešťastná a tak trochu osamelá, ale chýba jej odvaha niečo na tom zmeniť. Stačí však jedna diskotéka a jej svet je odrazu hore nohami. Zrazu sa z nej stane úplne iný človek. Dá výpoveď v práci a stratí hlavu kvôli chlapcovi, ktorý je o desať rokov mladší. Sprevádza Lauru na konkurz do metalovej kapely, no nakoniec v nej začne spievať ona. Načierno nocuje na internátnych izbách, stopuje a svoje zážitky zverejňuje vo vtipných blogoch na internete. A to ešte netuší, že sa o 9 mesiacov stane mamou...

Túto knihu môžem len odporučiť.

Čítať viac

2
2

Šárka Smetanová napísala recenziu

29.03.2022 13:43

Kniha ma zaujala hneď od začiatku, ajkeď najprv som mala guláš v postavách, ale potom som sa zorientovala. Ešte som nečítala žiadnu knihu o vlkolakoch, takže toto bolo pre mňa niečo nové a veľmi sa mi to páčilo. V knihe je romantika, zaujímavá zápletka, mytológia, mágia, niečo z dejín a dokonca aj starých jazykov. Dej je napísaný pútavo a dobre sa číta. Vadil mi tam jedine milostný trojuholník, ale vyvíjalo sa to podľa mojich predstáv a hrdinka skončila s tým, s kým som chcela. Už sa teším, keď si prečítam pokračovanie. Som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Knihu odporúčam, ak máte radi vlkolakov.

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary