Knihy
E-knihy

Dom nenaplnených lások

Slovart, 2015
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2015
Preklad

Magický a podmanivý príbeh plný vášne, pomsty a lásky. Klára Lagúnová je mladá krásavica, ktorá vyrastá v kastílskej dedine koncom 19. storočia. Bláznivo sa...

Čítaj viac

11,94 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Magický a podmanivý príbeh plný vášne, pomsty a lásky. Klára Lagúnová je mladá krásavica, ktorá vyrastá v kastílskej dedine koncom 19. storočia. Bláznivo sa zaľúbi do andalúzskeho statkára, no matka ju varuje pred rodinným prekliatím: ženy v ich rodine trpia pre nešťastnú lásku a rodia iba dcéry a tie čaká rovnaký osud.

Klára otehotnie a muž ju opustí. Zaslepená hnevom si otvorí nevestinec v červenom dome na okraji dediny. Tam sa narodí Manuela, zatrpknuté a škaredé dieťa. Klára sa stane najžiadanejšou neviestkou v okolí. Dcéra Manuela ju nenávidí a je presvedčená, že rodinu je treba očistiť od hriechu a prekliatie rodu zlomiť.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom nenaplnených lások - Cristina López Barrio
Môj príbeh - Michelle Obama
27,93 €
Ušetríte 3,92 €

Recenzie, kritiky

Dom nenaplnených lások (Karolína Krištofíková), citajto

Dom nenaplnených lások (Janka Teťáková), citajto

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
625 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart
Rozmer
145×230 mm
ISBN
9788055612997
Naše katalógové číslo
201724
Martinus logo
Barbora Smolková
zamestnanec
23. októbra 2015

Príbeh druhého románu španielskej autorky Cristiny López Barrio sa nesie celý v duchu španielskeho magického realizmu. Zapáčil sa mi nielen kvôli krásnemu obalu, ale najmä príbehom o mnohých generáciach prekliatych žien z rodu Lagúnových . Ich prekliatím je ich utrpenie z nešťastnej lásky. Každá sa v živote zaľúbi len raz a z každej tragickej "hriešnej" lásky sa narodí dcéra s rovnakým osudom, ktorý trápil jej matku. Príbeh sa začína láskou mladého krásneho kastílskeho dievčaťa Kláry Lagúnovej a bohatého andalúzskeho statkára. Napriek varovaniam matky- dedinskej bosorky, Klára otehotnie a muž ju opustí. Nahnevaná a zaslepená túžbou po pomste s otovrí nevestinec, kde sa jej narodí dcéra. Desaťročia dedia dcéry prekliatie svojich matiek, kým sa jednej nenarodí syn. S prvým chlapcom v rodine sa zjaví nádej na ukončenie prekliatia rodiny....
Dom nenaplnených lások je silným príbehom, do istej miery podobným Garciovým 100 rokom samoty, plným lásky, vášne, túžby po pomste, ktorý pre dokonalý čitatelský zážitok musíte vnímať všetkými zmyslami....

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

9
4
1
0
0

Dominika Halasova
2.12.2018
Krásna kniha o viacerých generácie prekliatych žien z rodu Lagúnových. Jednoduché čítanie na pokojné nedele pri krbe. Vzala som si ju do lietadla a behom letu som ju prečítala. Nechýba v nej romantika ale aj krutá pravda o neopätovanej láske. Odkaz knihy je jednoznačne nadčasový. Dej ide rýchlo, no logicky a nezastavuje sa pri zbytočnostiach.
Čítaj viac
8

Cez stránky kníh najradšej unikám do láskavého sveta magického realizmu.

Lucia Bryndzová
2.5.2018
Príbeh šitý na mieru milovníkom latinskoamerického / španielskeho magického realizmu. I preto štýl pripomína G.G. Márqueza, čo ale nemožno vnímať ako snahu o jeho nápodobu. Román mapujúci osudy žien z generácie na generáciu plynie v prirodzenom slede plný dejového "magična", ktoré dáva jasný uveriteľný zmysel (proste muselo to tak byť a nijako inak). Môže evokovať paralelu k mužským osudom hrdinov románu 100 rokov samoty, avšak rovnako ako pri štýle, stále sa jedná o jedinečnú knihu iba evokujúcu márquezovskú nostalgiu (jeho fanúšikom:)). Skôr sa v nej asi nájde nežná polovica čitateľského sveta.
Čítaj viac
Simona Sabikova
27.10.2015
Dom nenaplnenych lasok
Velmi dobra a putava kniha. Myslim si, ze kto ma rad (nielen) magicky realizmus, sa v nej najde.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dom nenaplnených lások - Cristina López Barrio
Môj príbeh - Michelle Obama
27,93 €
Ušetríte 3,92 €

„Dobrá kniha nemá koniec.“

R. D. Cumming