Michaela Bodingerová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2021
2021
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:35

Pláž v Chorvátsku bola prvá kniha od Julie Caplin, ktorú som prečítala (hoci mám doma už celú sériu, aspoň tie časti, ktoré vyšli v Slovenskom preklade) a už konečne rozumiem prečo je autorka u čitateľov taká obľúbená a rozhodne sa pridávam do klubu fanúšikov Julie.

Tento svižný príbeh plný lásky, zvratov a cestovania začína fotením na farme Nickovej rodiny. Farma je totiž to prostredie, ktoré prestížna značka oblečenia vybrala na nafotenie ich novej kolekcie. Práve tam Nick stretáva modelku Taru a hoci je Nick dobre známy sukničkár Tara bola aj na neho priveľké sústo, skrátka iná liga. Napriek tomu však končia na rande a ja som sa od tohto momentu neskutočne tešila na ďalšie pokračovanie príbehu.

Druhá dejová línia sa zameriava na Maddie, ktorá len nedávno doštudovala a snaží sa preraziť vo svete umenia. Avšak už na prvom dohodnutom stretnutí sa stretáva s aroganciou a jej nadšenie razom upadá. No a práve vtedy dostane Maddie ponuku, ktorá sa neodmieta. Dva týždne na jachte v Chorvátsku ako pomocný personál. Popravde sa ani nečudujem, že ponuku takmer okamžite prijala.

Po spojení týchto dvoch dejových línií sa roztočí kolotoč rozmanitých situácií, vzťahov, zážitkov, cestovania, odhalení a nových lások, ktoré nenechajú vaše srdce chladné.

Výborné, málo predvídateľné, svižné letné čítanie, ak sa pýtate či ísť do toho ja hovorím rozhodne ÁNO! Popravde sa už nemôžem dočkať, kedy sa vydám na ďalší výlet do jednej z krajín tak ako ju vidí Julie Caplin.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
Michaela Bodingerová

Michaela Bodingerová získala odznak Môj názor pomáha

01.09.2023 23:35

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:31

Klárka a Snehuľko si ma získali už na prvý pohľad krásnymi ilustráciami, no obsah za nimi ani náhodou nezaostával. Knižka je určená pre všetky detičky od 5 rokov, avšak ja si myslím, že si ju užijú ako mladšie, tak aj staršie detičky- každé dieťa je predsa jedinečné a jeho maminka ho najlepšie pozná.

Klárka je dievčatko s bohatou predstavivosťou, vďaka ktorej je spolu so Snehulkom vlastne takou miestnou detektívkou.
Navyše si ani neviem predstaviť o čo vzácnejší je tento príbeh napríklad pre detičky s nejakým ochorením, pre ktoré môže byť Klárka inšpiráciou a to nie len v pohľade na svet- príbeh toho ako je Klárka súčasťou kolektívu, chodí na výlety tak ako ostatné dedičky a ešte aj zvláda pomáhať zvieratkám ale aj dospelákom s riešením situácií, s ktorými si nevedia poradiť je skvelý.

Spolu s jej psíkom Snehuľkom vyriešili napríklad záhadu prevrátených košov v dedine či nájdenie nového domčeka pre slimáčika Ulitníka, keď mu ho Snehuľko nešťastnou náhodou pristúpil labkou. Poskytli tiež dočasný domov veveričiakovi Weweriškovi a Snehulko raz dokonca pomohol bocianom opatrovať ich mláďatá. A hoci je Snehul'ko oficiálne plyšový psík s Klárkinou fantáziou bol vždy skutočný a navyše skvelý spoločník.

Veľmi sa mi tiež páčil záver knihy, ktorý bol poňatý ako uzavretie jednej životnej kapitoly v Klárkinom živote kedy opúšťala škôlku a chystala sa do školy medzi veľkáčov a navyše spravila odvážne rozhodnutie. Darovala Snehulka chlapčekovi, ktorého stretla. Nie preto, že by ho už nemala rada, práve naopak, no vedela, že chlapček, ktorého stretla ho potrebuje viac ako ona. Veď Snehuľko predsa nie je len taký obyčajný psík, je čarovný.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:27

Poznáte ten pocit, keď otvoríte knihu a od prvej strany si poviete wau, tak toto bude tá kniha, ktorá vo mne
zanechá stopu? Tak presne taká pre mňa bola kniha Júlia a ospalý žralok.

Táto kniha vás zoberie na plavbu za tajomným žralokom starším ako stromy, ktorý každý rok narastie o jeden centimeter. Milí čitatelia, nasaďte si záchranne vesty dnes budú veľké vlny. Vlny plne pocitov a to od tých prijemných, až po tie plné strachu. Strachu z choroby, ktorá ovláda emócie, z choroby od ktorej ich rodinu môže zachrániť iba Júlia a ospalý žralok.

Bravúrne zvládnuté opisy života v majáku ma preniesli na miesta kadiaľ chodili hlavné postavy, cítila som stiesnenosť v malých miestnostiach majáku aj vôňu domáceho jedla a vnímala jeho krásu pri pozorovaní hviezdnej oblohy.
Hoci je Júlia a ospalý žralok primárne určená pre deti, bola podľa môjho názoru plnohodnotným čítaním pre dospelého čitateľa, takže sa nenechajte odradiť vekovým odporúčaním a siahnite po nej keď budete v kníhkupectve alebo v knižnici.

Tento príbeh mi nahnal do očí slzy a lomcoval mojimi emóciami rovnako ako lomcujú vlny loďami v búrke. Knihu preto odporúčam všetkým, ktorí majú radi atmosféru severských krajín, nepokojného mora a neboja sa svojích emócií. Ďakujem vám Júlia, Maura, tato, Špagetka, Ospalý žralok a hlavne vám @kiran_mh za tento skvelý čitateľsky zážitok.
Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:24

Po tom ako sa Sarah rozišla s partnerom, ktorý ju podvádzal sa rozhodla, že si vyčistí hlavu na plavbe po gréckych ostrovoch (mimochodom nenapadá mi lepší liek ako cestovanie u mňa zaberá na všetko). Len ona a pár neznámych ľudí v ústrety dobrodružstvu s cieľom zabudnúť na udalosti posledných mesiacov.

Na lodi spoznávame skvelú posádku ľudí z rôznych kútov zeme, v rôznom veku a s rôznymi životnými príbehmi, ktorých život doviedol na rovnaké miesto. No to by bolo aby sa to cele nezamotalo. A čo dokáže príbehy ľudí, ktorí spolu trávia čas na palube lode zamotať viac ako láska? Veď tak už to býva, láska si nepýta povolenie, ani nehľadí na správne načasovanie. A tak hoci Sarah, prišla na palubu pôvodne s úplne iným zámerom do cesty jej prišli rovno dvaja muži.

Tu už to začína byť celé zaujímavé však? Dvaja muži, každý úplne z iného cesta, jeden mladší ako ona s víziou precestovať svet ako digitálny nomád, ten cestuje na lodi spolu so Sarah a druhý starší -milovník umenia, ktorý vie čo chce a je viac ako dobre finančne zabezpečený, toho stretla Sarah krátko pred plavbou no osud zariadil, že sa ich cesty znova skrížili.

Podľa mňa práve rozmýšľate ako to asi celé skončilo, a kto nakoniec uchmatol srdce Sarah, ja vám však prezradím iba to, že som takýto koniec vôbec neočakávala. Ak vás knižka zaujala, odporúčam vám na jej čítanie využiť posledné slnečné dni, prípadne dovolenku ak sa chystáte až teraz neskôr. No jednoznačne knihu nečítajte bez dobrého syra feta a paradajok, pretože na tie budete mať chuť takmer celú dobu.

Pozitíva- krásne a živé opisy Grécka, ich kultúry, jedla a veľmi svižný dej. Je to skrátka také to dobré letné oddychové čítanie.

Negatíva- nerozhodnosť a správanie hlavnej hrdinky, ktoré nekorešpondovalo s jej vekom, to vo mne vzbudzovalo mierne nesympatie k postave napriek okolnostiam, ktoré pre ňu určite neboli jednoduché.

Kniha však v globále splnila moje očakávania, táto letná oddychovka so svižným dejom zobrala moju myseľ na plavbu po gréckych ostrovoch, ktorú som mohla sledovať z prove lode a cítiť pritom špliechanie vĺn takmer na vlastnej koži.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:20

Tadeáš je veselý chlapček, ktorý má staršiu sestru Dominiku. Tá však nedávno odišla študovať na vysokú školu fotografiu a Tadeášovi veľmi chýba.

Po pokuse chovať blší cirkus sa Tadeášovi rodičia rozhodnú pre vhodnejšie zvieratko, niečo milé, malé a hebučké a tak kúpia Tadeášovi škrečka. To by ste však neverili aké problémy dokáže spôsobiť také malé zvieratko ako je škrečok.

A tak Tadeáš spolu s rodičmi skúša chovať tie
najrôznejšie druhy zvierat aby spoločne našli toho pravého spoločníka. To však ešte netušili, že ich hľadaním sa roztočí kolotoč šialených udalostí. V ich byte na siedmom
poschodí sa vyskytne, sliepka, koza, leňochod, srnka, had či dokonca pštros.

Táto milá rodinka zažije množstvo vtipných
dobrodružstiev no veľa krát ide aj do tuhého ale tak už to býva, keď sa snažíte v paneláku chovať divoké zvieratá.

Okrem množstva humorných príhod knižka deťom prináša aj dôležité posolstvo v podobe zodpovednosti za živého tvora. Knižku odporúčam všetkým rodičom, ktorých deti túžia po domácom zvieratku, možno to ešte prehodnotia.
Knižku ocenia mladšie aj staršie detičky a musím povedať, že tie v materskej škôlke sa pri príbehu o sliepočke Viktórií nevedeli zdržať smiechu.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:08

Tento príbeh sa nepodobá žiadny iný, ktorý som doteraz čítala. Je o 4 generáciách žien spútaných rodinnou stigmou ale aj o sklamaní v láske, prekliatí, čaroch, nechutných praktikách a vraždách. Toto ukrýva 320 stranová kniha s obálkou, ktorá na prvý pohľad pripomínala skôr životopis Fridy Kahlo, než to čím v skutočnosti je.

Pozor! Pri tejto knihe rozhodne nejedzte. Som veľmi rada, že som išla v štafete posledná a mohla som čítať komentáre, ktoré boli celú dobu mojou oporou, ďakujem Vám baby.

Medzi pozitíva určite patrí, že kniha je písaná veľmi pútavo, vyslovene bola nasiaknutá vôňou pomarančov a španielskou kultúrou. Čo sa mi tiež páčilo bola komplexnosť príbehu a sprevádzanie naprieč generáciami. Je neuveriteľné, že spoznávate 4. generáciu žien na strane 139 a pritom máte pocit, akoby ste boli na strane 800. Autorkine umenie písať je len ťažko zameniteľné a dokáže vám dať pocit, že vidíte postavy vyrastať. Taktiež krátke príbehy v knihe -napr. tie námornícke, boli naozaj nádherné.

Ku negatívam zaraďujem, že hoci som mala pocit, že postavy poznám roky, mala som zároveň pocit, že roky žijem v tejto chorej rodine Lagúnových, že roky prizerám ich utrpeniu a dookola si kladiem tú istú otázku? Čo asi autorka zažila keď napísala takúto knihu?V príbehu boli totiž tak nechutné a krvilačné scény, že pri jej čítaní bolo potrebné dodržiavať pauzy, čo značne predlžovalo čas čítania a možno aj to prispelo k pocitu, že kniha je oveľa dlhšia ako v skutočnosti bola. Miestami mi kniha pripomínala atmosférou American horror Stories.

Knihu jednoznačne zaraďujem do kategórie creepy af, na druhej strane som vždy rada keď sa dostanem k čítaniu knihy, ktorá ma núti zamýšľať sa možno o trošku viac ako zvyčajne

? Či by som si ju prečítala znova? Úprimne asi nie. Nie som si totiž istá, či atmosféra Španielska a umelecky ladený text prebili všetky časti, ktoré boli nechutné, proti prírode alebo skratka cez čiaru.No našťastie si môžete spraviť vlastný názor a siahnuť po knihe napríklad v knižnici. Ja mám po prečítaní tejto knihy chuť zistiť viac o autorke a o tom, čím si v živote prešla, keď si napísala takéto dielo.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 23:03

Z môjho uhla pohľadu je správny fantasy príbeh takou zmesou bájnych tvorov,opisov nádherných svetov, bojovníkov, ťažkých osudov a komplexne vystavaných postáv do ktorých sa zamilujete.

Autorke. natali.fox.official sa toto podarilo na výbornú a to nepreháňam. Keď som na konci knihy zistila, že sa dokonca jedná o jej debut skoro mi oči vypadli.

A teraz k samotnej Katji -príbeh je napísaný veľmi pútavo, dej sa nikde nezasekáva a sprevádzajú nás ním viaceré dejové línie no napriek tomu v nich nie je chaos s čím majú občas problémy aj skúsení autori.

V knihe sú krásne opisy súznenia s prírodou očami lesných bytostí ale aj samotnej Katje. Taktiež sa mi veľmi páčil vzťah, ktorý mala Katja so svojím gryfónom, ten mi v dobrom pripomenul vzťah Zafiry a Eragona z mojej najobľúbenejšej série vôbec.

Dočkali sme sa aj ľúbostnej linky, ktorá bola jemná a mám tušenie, že sa rozvinie v druhej časti. Miestami hlavným hrdinom síce niektoré veci nedochádzali ale, ja osobne mám napríklad rada, keď sú hlavní hrdinovia tak trochu trdlá.

V príbehu zostalo aj niekoľko otvorených dejových liniek, na ktoré som veľmi zvedavá. Všetky postavy boli za mňa premyslené a vierohodné a dokázala som si s nimi vybudovať vzťah akože ja som úprimne očarená a neviem sa dočkať druhej časti!

Avšak hoci som nešetrila chválou mám ku knihe jednu výčitku súvisiacu s korektúrou. Zvyčajne sa v knihách nezameriavam na gramatické či štylistické chyby, pretože sama mám v tejto oblasti nedostatky. Každopádne hotový rukopis knihy by mal mať po korektúre takú formu, v ktorej buď chyby nie sú alebo čitateľa aspoň nevyrušujú. To sa mi žiaľ pri tejto knihe stalo, všetky slová ako počnúc, klopiac, obzerajúc a mnoho ďalších ma vyrušovali a ku koncu knihy mi už naozaj liezli na nervy.

Pevne verím, že v druhej časti knihy sa tieto chyby podarilo odstrániť a skvelý čitateľský zážitok mi už nič nepokazí, lebo keď si odmyslím toto tak bol príbeh naozaj skvelý a odporúčam ho všetkými desiatimi.
Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 22:57

Táto knižka vás donúti zastaviť sa, zhlboka sa nadýchnuť a byť vďační za všetko, čo v živote máte.

Už samotný námet knihy o profesorovi, ktorý po nehode prišiel o krátkodobú pamäť a pamätá si iba 80 minút ma zaujal. To som však ešte netušila, čo mi tento príbeh prinesie.

Hlavným hrdinom v tejto knihe nebol totiž len tak nejaký profesor, bol to matematický génius, ktorý choval k matematike takú lásku akú som si doteraz ani len nevedela predstaviť teda aspoň nie k matematike.

Ale viete čo bolo na tomto profesorovi okrem jeho mysle také zaujímavé a dojímavé, že to vaše srdce proste stisne a nepustí? Ľudskosť. Profesor bol totiž neskutočne pokorný a láskavý človek, ktorý dokázal svoje nadšenie pre
matematiku preniesť na ľudí okolo seba a vždy sa zaujímal o druhých viac ako o seba.

Profesorov stav však po nehode vyžadoval pomoc a preto mal na základnú starostlivosť o domácnosť a niektoré úkony najatú pomocníčku v domácnosti. U profesora sa ich už vystriedalo niekoľko nie, žeby boli problémom ich
pracovné zručnosti skôr to bolo ich chýbajúce pochopenie a empatia.

Áno komunikácia s profesorom bola po nehode ťažká a na prvý pohľad až takmer nemožná. Avšak postupne som ako čitateľka prichádzala nato, že práve trpezlivosť, empatia a pochopenie je jazyk, ktorým sa dalo s profesorom dorozumieť viac ako dobre.

Jedného dňa na profesorove dvere zaklope žena ( tiež pomocníčka v domácnosti), ktorá sa dokáže s profesorom rozprávať jazykom ktorému rozumie a tak sme ako čitatelia svedkami príbehu priateľstva plného pochopenia, lásky, úcty a radosti.

Tento dojímavý a miestami emocionálne ťažký príbeh o ľudskosti a pochopení ma nezanechal chladnou a priznávam, že som pri ňom vyronila nejednu slzu.

Mám pocit, že som vďaka tejto knihe taktiež pochopila jemne nuansy a odlišnosti v Japonskej kultúre, a to nie len v celkovom vnímaní vzťahov ale aj v úcte k starším, pokore, vnímaniu sveta, času, práce či povinností.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

5
5

Michaela Bodingerová napísala recenziu

01.09.2023 22:50

Mágia to nie sú iba kúzelnícke triky s kartami a zajace v klobúku, väčšinu tej skutočnej mágie nevidíme očami ale srdcom. Napríklad keď hlavný hrdina knihy chlapec menom Carter spal na lavičke a ráno sa zobudil a vo vrecku mal mince aby si mohol kúpiť jedlo.

V dobe kedy je ľudskosť skôr raritou ako pravidlom, bolo krásne nazrieť do tohto magického sveta plného kúzelníckych trikov.

Prostredie cirkusantov, zlodejov a darebákov bolo pretkané ľudskosťou novými kamarátstvami a
veľkorysosťou, skrátka taký správny mix v jednom veľkom kúzelníckom klobúku.

Jedného popoludnia keď mal Carter len pár rokov sa jeho rodičia nevrátili domov ani na ďalší deň a ani na ten nasledujúci, bol to ich posledný magický trik. Skrátka zmizli a Cartera dostal do opatery vzdialený príbuzný, Sylvester "lyšiak" Beaton.

Bol to chlap s mnohými kostlivcami v skrini, ktorý netušil ako vychovávať dieťa a tak Cartera naučil to jediné čo vedel, kúzelnícke triky. Dôvod prečo Cartera tieto triky naučil bol jednoduchý, naučil ho triky nato, aby ich mohol použiť na okrádanie ľudí.

Carter bol napriek ťažkým podmienkam a neblahej výchove dobrý chlapec, nerád sa díval na okrádanie ľudí a ešte väčšmi neznášal, keď sa musel na týchto podvodoch podieľať.

Jedného dňa, keď strýko Cartera nútil aby okradol veľmi milú pani, ktorá im pomohla a prichilila ich v útulku, to už Carter nevydržal a skrátka utiekol. Nevedel kam pôjde, čo bude jesť ani kde bude spať ale vedel, že už viac nechce používať kúzelnícke triky tak ako doteraz.

Bola to šťastná náhoda, osud alebo strážni anjeli? Každý tieto neuchopiteľné veci v živote nazýva inak. Faktom však zostáva, že Carter našiel na svojej výprave oveľa viac ako hľadal. To čo bolo na začiatku len zúfalým útekom sa s poriadnou dávkou mágie premenilo na skvelé dobrodružstvo.

Carter spoznal partiu takzvaných outsiderov a spolu zažili magické vystúpenia, utekali pred zloduchmi, zachránili diamant, zažili dychberúce predstavenia a svoje vlastné vystúpenie zakončili grandióznou záchranou seba a svojich najbližších.

A ako to celé dopadlo ? No to si budete musieť prečítať, pretože správny kúzelník svoje tajomstvá nikdy neprezrádza.

Sleduj IG @na_ruzovej_policke

Čítať viac

„Človek nesmie nenávidieť nič okrem večnosti.“

Žiadne umenie - Péter Esterházy, 2009
Žiadne umenie
Péter Esterházy