Knihy
E-knihy

Ohnivé znamení

Argo, 2015
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Argo, 2015
3. diel série
Stein a Barbarič
Preklad

Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher...

Čítaj viac

17,83 €

Bežná cena Bežne 18,71 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ve třetím románu cyklu historických detektivek Juraje Červenáka ožívá dobová Bratislava. V napínavém příběhu se splétají místní strašidelné pověsti s historickými souvislostmi a působivě vykreslenou atmosférou města a jeho okolí.

Nález lidských ostatků v podunajských lesích přivede Barbariče na stopu bezohledných lupičů a překupníků s otroky. Notář musí povolat na pomoc Steina a Jaroše. Společně putují do Prešpurku, který se po pádu Budína stal hlavním městem Uher. Zdánlivě jednoduchý případ se rychle zkomplikuje. Vyšetřovatelé musí zjistit, jak únosy mladých žen souvisí s odvěkým soupeřením měšťanů s hradní šlechtou, tajemnou sebevraždou bývalého rychtáře a hlavně běsněním přízraku, jehož oběti bývají nalezeny s ohavnými popáleninami. Poslední, co Prešpurk v předvečer voleb a velkého výročního jarmarku potřebuje, je rozsáhlé vražedné spiknutí…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ohnivé znamení - Juraj Červenák
Železný půlměsíc - Juraj Červenák
32,92 €
Ušetríte 1,62 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Ohnivé znamenie
Rozmer
150×220 mm
ISBN
9788025716397
Naše katalógové číslo
198657
Počet strán
400
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo

Čo si myslíme my

Nina Landová
Kníhkupec
9. októbra 2015

Tretí prípad kapitána Steina, notára Barbariča a ich verného pomocníka kaprála Jaroša sa odohráva v hlavnom meste Uhorska – v Prešporku. Príbeh začína cestou notára z Viedne do Štiavnice, pri ktorej natrafí na psa s ľudskou rukou v papuli. To nedá notárovej zvedavosti pokoj a začne pátrať po obeti a páchateľovi. Následne sa do Prešporku dostaví aj kapitán s kaprálom a začne sa vyšetrovanie, ktoré vôbec nie je jednoduché, našim hrdinom sú nestále kladené polená pod nohy, zrady a klamstvá sú tu na dennom poriadku..
Zároveň s vyšetrovaním sa dozvedáme čoraz viac o starej Bratislave, jej uliciach a štvrtiach, čomu napomáha aj mapka Bratislavy na začiatku knihy a je tak zaujímavým prvkom pre všetkých, pretože staré mesto Bratislavy poznáme všetci.
Dej má rýchle tempo, s napätím otáčate každú ďalšiu stranu, dúfate, že sa našim hrdinom podarí rozlúštiť, čo to Ohnivé znamenie vôbec znamená a prečo je tých mŕtvych stále viac..
Odporúčam všetkým fanúšikom Červenáka, detektívky, príbehom s historickým nádychom a tým, ktorí sa neboja trochu krvi ;)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

117 hodnotení

100
15
2
0
0

Karol
1.12.2018
Veľmi kvalitná detektívka od kvalitného autora
Do deja som sa pohrúžil a nevedel som sa od neho odtrhnúť. Veľmi sa mi páči štýl písania autora. Pre lepšiu orientáciu v deji knihu vhodne dopĺňajú mapy Prešporka. Už sa neviem dočkať ďalších dielov prípadov Steina, Barbariča a Jaroša. Odporúčam každému, kto má rád napínavé detektívky a popri tom sa naučí ešte niečo z historického pozadia.
Čítaj viac
Peter Šrámek
Peter Šrámek
10.3.2018
Kniha ma od prvého momentu zaujala. Stále som pociťoval ten súboj s časom spolu s hlavnými hrdinami. Aj koncept príbehu bol iný ako predchádzajúce dva. Predtým bol daný zločin, ktorý bolo treba odhaliť. Tu však nie je úplne jasné čo je zločinom. Každou kapitolou sa zápletka viac a viac komplikuje, no napriek tomu čitateľ je stále schopný vnímať okolie. Veľmi zaujímavé je sledovať ako sa spolu s vyšetrovaním viac a viac odhaľuje celá sieť zločinov.
Postavy hlavných hrdinov sú už konečne vyprofilované a majú svoje typické vlastnosti a charaktery čo len prispieva k celkovej integrite príbehu.
Ďuro sa opäť blysol úchvatnými opismi atmosféry, nálad v spoločnosti, dobových jedál a módy... toto všetko vytvára krásny ucelený obraz miesta deja spolu s napínavým príbehom.
Keď som pri predchádzajúcich dielach mal dilemu medzi 4* a 5*, tak dnes je to suverénna päťka!
A hurá do Viedne
Čítaj viac
Rudolf Loipersberger
Rudolf Loipersberger
31.10.2017
Pre mňa až príliš prešpekulované a okaté
Na úvod - kniha je veľmi dobrá.
Obdobie je skvelo vykreslené, postavy sú zaujímavé (veď po troch knihách by mohli mať už čo-to za sebou) a koncept príbehu je tiež dobrý. Napätie začína už od úvodných strán, čo dávam za veľké plus, keďže som na predchádzajúcom dieli zhodil veľmi podobnú maketu predchodcu.
Autor vymyslel veľmi pekný úvod do zápletky a vlastne prvých 100 strán je veľmi lahôdkových. Spoznáme niekoľko nových postáv, dobre vystihnutých charakterov a rýchly spád príbehu.... ale k prípadu - všetko ok, nebudem sa snažiť Červenáka zhodiť kvôli tomu, že mi nesadol záver, asi posledných 80 strán, ktoré boli veľmi dlhé a z väčšej časti aj zbytočné. Všetko sedí, nenašiel som žiadne nezrovnalosti, ale... každá jedna teória rozuzlenia prípadu, ktoré je v strede knihy riešená Barbaričom a Stainom je neskutočne zaujímavá a vy máte ten pocit: "ak to je naozaj takto, tak wááááu..", ale ono to tak nie je.
Príde mi, že záver knihy autor vymýšľal za pochodu (zrejme to tak ale nie je), a motív vrážd... ach - zrejme ste veľmi nedôverný človek, však, pán Červenák? :) nič v zlom... kniha je veľmi dobrá, ale tých 100 strán, ktoré sú tu naviac od iných dielov tejto série sú asi zbytočné. Aj keby bol dej kratší a komplexnejší, tých 250 strán s dychberúcim koncom úplne stačí.
Jednoznačne nadpriemer (ako každá od Červenáka), ale naj zo série pre mňa stále ostáva Krv prvorodených.
Stále platí, že Červenák je slovenský vrchol modernej literatúry (za mňa).
A teraz do Viedne...
Čítaj viac
Denis Bede
10.7.2017
Vrchol série o Steinovi a Barbaričovi
Po tom, čo som mierne skritizoval posledný 5. diel série, musím na tomto mieste pred perom Juraja Červenáka sňať klobúk. Ohnivé znamenie je jedno z najlepších, najatmosferickejších a najnapínavejších diel aké som kedy čítal !!!
Každému, kto obľubuje detektívne príbehy, historické časy a brutálne opisy akcie túto sériu vrelo odporúčam, budete nadšení :)
Čítaj viac
Zuzana Jelínek Uhorščáková
Zuzana Jelínek Uhorščáková
14.3.2017
aj táto časť splnila moje očakávania
Tretí diel je opäť výborným čítaním, ktoré nesklame. Občas mám pocit, že niektorí autori pri sériových dielach nastavia na začiatku príbehu latku vysoko a potom je pre nich ťažké udržať, alebo zvyšovať kvalitu príbehu pri ďalších pokračovaniach. To však nieje prípad Juraja Červenáka a jeho série príbehov Steina a Barbariča. Prípad únesených panien, ktorý vyšetrujú v Prešporku je od začiatku zamotaný a opäť plný nečakaných zvratov a rozuzlení. Páči sa mi, ako autor dokáže popísať miesto činu a prostredie, v ktorom sa dej odohráva. Miestami som mala pocit, že cítim okolo seba zápach splaškov, taký bol opis vierohodný. Nechcem prezrádzať nič z deja, ale keď som čítala pasáže kde došlo k nejakým zraneniam, až som miestami cítila fantómove bolesti :-D Fantastické! ..hneď po dočítaní knihz som sa pustila do ďalšej časti :)
Čítaj viac
Štefan Medveď
Štefan Medveď
10.1.2017
Názor čitateľa
Prvý diel som si len tak spontánne kúpil že vyskúšam čo je to zač. Vzápätí už Ježiško vedel čo mi má dať pod stromček. Na Vianoce som dostal všetky tri pokračovania. Prečítané na jeden hlt až som bol smutný že mi to nevydržalo na dlhšiu dobu. Každopádne táto kniha bola perfektná. Síce tam netiekli až také potoky krvi ako v predošlých dieloch bola zaujímavá, neboli tam nudné alebo zbytočné pasáže, zaujímavo prepojené zo skutočnými udalosťami. Pánovi Červenákovy držím palce a dúfam že toho ešte veľa popíše.
Čítaj viac
Milan Gilan
28.7.2016
Ohnivé znamenie
Naozaj je to kniha, ktorá sa veľmi dobre číta, aj keď ja som ju čítal až dva dni. Mám rád knihy od pána Červenáka a určite si zaobstarám aj štvrtú knihu. Obdobie našich dejín, v ktorom sa dej knihy odohráva je veľmi zaujímavé.Aj keď mi kniha v mnohom pripomína diela Andreja Štiavnického, ktoré sa odohrávajú v rovnakom období.
Čítaj viac
Soňa Elízová
Soňa Elízová
18.7.2016
Názor čitateľa
Zatiaľ najlepšia kniha zo série ma pohltila natoľko, že som ju nepustila z ruky, kým som nedočítala poslednú stranu. Ocenila som návrat (či priame predstavenie) postáv z predošlých kníh, dej bol dostatočne napínavý na to, aby som sa neuspokojila s prečítanou kapitolou a pokračovala ďalej. Teraz musím vydržať do septembra na štvrtý diel.
Čítaj viac
Marián Úradník
31.5.2016
Skvelá historická detektívka
A čo viac, opäť z našich "domácich", tentoraz prešporských reálií. Myslím si, že dokonca asi najlepšie napísaná zo všetkých doterajších troch príbehov špeciálnych "kráľovských" vyšetrovateľov z čias tureckých vojen (alebo som si už iba privykol na štýl autora?). Zvlášť záverečné rozuzlenie je prekvapivé - až ma hnevá, že som naň neprišiel sám a skôr, pretože Juraj Červenák zanecháva indície k jeho odhaleniu v celej knihe dosť a dosť, aj keď teda majstrovsky zahmlené. :o)
Čítaj viac
Marián Úradník
31.5.2016
Skvelá historická detektívka
A čo viac, opäť z našich "domácich", tentoraz prešporských reálií. Myslím si, že dokonca asi najlepšie napísaná zo všetkých doterajších troch príbehov špeciálnych "kráľovských" vyšetrovateľov z čias tureckých vojen (alebo som si už iba privykol na štýl autora?). Zvlášť záverečné rozuzlenie je prekvapivé - až ma hnevá, že som naň neprišiel sám a skôr, pretože Juraj Červenák zanecháva indície k jeho odhaleniu v celej knihe dosť a dosť, aj keď teda majstrovsky zahmlené. :o)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ohnivé znamení - Juraj Červenák
Železný půlměsíc - Juraj Červenák
32,92 €
Ušetríte 1,62 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“