Knihy
E-knihy

Nina Landová

9

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
Zobraziť viac

Moje aktivity

9

Nina Landová napísala recenziu

07.12.2015 19:18


Po dlhom čase čakania sa opäť dostávame ku starej partičke vraždárov, kedy je Krauzovi pridelené vyšetrovanie obzvlášť brutálnej vraždy mamičky a dieťaťa v Brne a začne spolupracovať s brnianskymi kolegami. Ostatní jeho spolupracovníci majú na starosti vraždu mladej dievčiny, o ktorej nikto nič nevie... Znovu sa nám pred očami predostiera ľadový príbeh, ktorý mrazí na každej stránke, pekne zamotaný, s prekvapivým motívom, popretkávaný vtipnými poznámkami, ktoré ale do týchto príbehov jednoducho patria a osviežujú tak samotné vyšetrovanie. Odporúčam všetkým fanúšikom dobrej detektívky, Dán tentoraz nesklamal ;)

Čítaj viac

9

Nina Landová napísala recenziu

09.10.2015 10:42

Tretí prípad kapitána Steina, notára Barbariča a ich verného pomocníka kaprála Jaroša sa odohráva v hlavnom meste Uhorska – v Prešporku. Príbeh začína cestou notára z Viedne do Štiavnice, pri ktorej natrafí na psa s ľudskou rukou v papuli. To nedá notárovej zvedavosti pokoj a začne pátrať po obeti a páchateľovi. Následne sa do Prešporku dostaví aj kapitán s kaprálom a začne sa vyšetrovanie, ktoré vôbec nie je jednoduché, našim hrdinom sú nestále kladené polená pod nohy, zrady a klamstvá sú tu na dennom poriadku..
Zároveň s vyšetrovaním sa dozvedáme čoraz viac o starej Bratislave, jej uliciach a štvrtiach, čomu napomáha aj mapka Bratislavy na začiatku knihy a je tak zaujímavým prvkom pre všetkých, pretože staré mesto Bratislavy poznáme všetci.
Dej má rýchle tempo, s napätím otáčate každú ďalšiu stranu, dúfate, že sa našim hrdinom podarí rozlúštiť, čo to Ohnivé znamenie vôbec znamená a prečo je tých mŕtvych stále viac..
Odporúčam všetkým fanúšikom Červenáka, detektívky, príbehom s historickým nádychom a tým, ktorí sa neboja trochu krvi ;)

Čítaj viac

9

Nina Landová napísala recenziu

04.06.2015 13:10

V tomto štvrtom pokračovaní dobrodružstiev kapitána Báthoryho a jeho verného druha Stepana sa konečne stretávame s jeho strateným synom, Miškom. Samozrejme, že dochádza k problémom pri stretnutí otca so synom, z ktorého postupne vypadne, že kým Báthory bol na galejach a mimo Hornej zeme, nedal sa na správne chodníčky..
Stretávame tu mladú zemianku, ktorá padne do oka viacerým, no jej temná minulosť ich všetkých stavia do pozoru pred ňou. Mladú paniu sa rozhodnú dvaja Báthoryovci spolu s kozákom odprevadiť domov, keď ich plány na jej bezpečný návrat domov skríži začínajúca vojna. Turecké vojsko sa rozhodne postupovať ďalej a ďalej na Hornú zem. Tu sa sa na scénu opäť vracia po dlhšom čase aj Evliya Čelebi, moslimský učenec, ktorého poznáme už z predchádzajúcich dielov.
Autor nám predostiera dielo, v ktorom perfektne opísal krvilačné bitky, vzájomné súboje na život a na smrť, nájde sa tu láska, strach, nenávisť, no nechýba tu i typický humor kapitána alebo kozáka, pri ktorom sa zasmejete a z celého diela máte pocit, akoby to boli obyčajní chlapi, s ktorými ste sa včera stretli pri pivku a je vám ľúto, že nateraz ich životné putovanie končí a budeme ho môcť sledovať až o rok.

Čítaj viac

9

Nina Landová napísala recenziu

08.05.2015 19:14

Je to už klasický príbeh lásky medzi dvomi mladými ľuďmi, ktorým stojí v prekážke tretí, no oni sa rozhodnú zostať spolu a vykonať všetko, čo im stojí v ceste za šťastím.

Krásna Cora, vydatá za Gréka, spoznáva tuláka Franka, spočiatku sa zdajú obaja nesmelí, no potom sa odkrýva postupne to, prečo bol autor za toto dielo kritizovaný ( dielo je na rok 1934, kedy vyšlo , príliš násilné a erotické). Nachádzame tu lásku a nenávisť, takisto nádej na lepší život, no i smrť..

Prekrásne dielo, ktoré zostane znieť v hlave i srdci veľmi dlho po prečítaní.

Čítaj viac

9

Nina Landová napísala recenziu

17.04.2015 18:50

Jednoznačne si táto kniha zaslúži 5*/5* !!!

Epicky vyrozprávaný príbeh, v ktorom sa možno zo začiatku trochu stratíte, no vôbec vám to nevadí, pretože príbeh stále graduje a vás to podnecuje čítať ďalej, chcete všetkému porozumieť a s každou ďalšou stranou všetky kúsky do seba začínajú zapadať a vy si v duchu vravíte " Čožeee!" ..

Zaujímavý štýl rozprávania, kedy hlavná postava rozpráva svoj príbeh kronikárovi, dynamický dej, súboje na každom kroku, krv, množstvo krvi, viacero postáv, ktoré sa vám vryjú do pamäti, všadeprítomné zlo, jedno kráľovstvo, šesť rádov, jeden Al Sorna, to všetko v jednom parádnom príbehu, ktorý vás strhne a nenechá spať!

Čítaj viac

9

Nina Landová napísala recenziu

04.02.2015 08:12

Už ako je načrtnuté v anotácii " veľký román 19.st, napísaný ale v 21. storočí", presne vystihuje hlavnú charakteristiku tohto diela. Autor nás s ľahkosťou zavedie priamo do roku 1875, do pomaly rozvíjajúceho sa Londýna. Do detailov popisuje mesto s jeho krásami, no nebojí sa nám ukázať i tú škaredšiu tvár mesta a aj jeho obyvateľov. Pri čítaní máte pocit, akoby ste sa v okamžiku ocitli na Oxford Street a pred vami sa odohráva celá scenéria viktoriánskeho Londýna.
Na začiatku sa stretávame so spoločníčkou, prihovára sa nám, ukazuje a predstavuje nám postavy, ktoré akoby priamo prechádzali okolo nás na Silver Street. Zoznamuje nás aj s jednou z mnohých prostitútok, so slečnou Sugar. Od prvého momentu vás zaujme jej charizma, jej nezvyčajný vzhľad, jej zmýšľanie, jej celá osobnosť a nebudete chcieť prestať čítať jej príbeh.
Takisto sa spoznáme s dedičom voňavkárskeho impéria, pánom Williamom Rackhamom, jeho bratom Henrym, majiteľkou nevestinca pani Castawayovou.. A my postupne sledujeme ich životné príbehy, vzostupy a pády, radosti a trápenia..
Nebudem zachádzať do podrobností, prezradím len, že tento obsiahly román ( cca 900 strán ) má v sebe všetko : nájdeme tu lásku, pomstu, smrť, šialenstvo, nespravodlivosť, bohatstvo a chudobu, krásu a špinu..
Autor nám do hĺbky poskutuje pohľad do vnútra človeka, jeho myslenie v tom období a jeho následný prerod.
Čo chcem vyzdvihnúť, je neuveriteľne prekrásna obálka, vnútro knihy, začiatočné písmenká pri nových kapitolách, celá väzba knihy. Vyšperkované do detailov.
Ďalej chcem poukázať na perfektnú prácu prekladateľa do českého jazyka, pána Viktora Janiša. Perfektná práca ako autora, tak aj prekladateľa.

Čítaj viac

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin