Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

AndreaO

7

Moje odznaky

Moje aktivity

7
AndreaO

Andrea Oczvirková získala odznak Máte čitateľský profil

30.04.2024 08:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 07:07

Skvelá a napínavá kniha z historickej Viedne. Zase som mala pocit, akoby som cestovala v čase a videla na miestach dnešnej Viedne minulosť. Úžasný a napínavý príbeh, kde Barbarič získa svoju sedmičku (a áno, našla som si ako vyzerala). A zase neodporúčam čítať v mhd, inak skončíte... niekde úplne inde, ako ste sa pôvodne vybrali.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 07:05

Moje rodné mesto, kde som mala doslova chuť, chodiť s knihou po uličkách a zákutiach a hovoriť si, tu stál Burg. Tu stál Biely hrad. To moje gymnázium sa teda nachádzalo v nebezpečnej štvrti... Zaujímavé bolo aj vstúpenie do deja nechválne preslávenej Krvavej gŕofky a Šintavskej bosorky. Pri opise žalára a krčmy v Starej radnici, som si hneď spomenula na nedávno otvorené podzemie a potešilo ma to tiež. Skrátka napínavý výlet do histórie.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 07:01

Po udalostiach v Banskej Štiavnici sa o našu trojicu hrdinov zaujíma aj arcivojvoda Matej, ktorý ju pošle do Prahy odhaliť, prečo zomierajú prvorodení potomkovia významných katolíckych rodov. Keď som knihu čítala, videla som mnohé budovy novými očami, uličky, zákutia... A súbežne to čítala kamarátka s Prahy a píše mi. Vieš, že sa práve pozerám na Jedovú chýž? Ďakujem, že som si to mohla prečítať. V knihe možno stretnete aj Golema.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:57

Keď Martinus v knižnom putovaní dal ako hádanku kapitána Steina, spomenula som si, že som ešte nečítala knihy Juraja Červenáka a povedala som si, že by som to mala napraviť. A neľutujem. Čítam veľa, stovky kníh rozličných žánrov a musím povedať, že ma máločo chytilo tak veľmi ako táto séria. Je napínavá ako Hra o tróny, ale bez fantasy prvkov a lepšia. Hlbšia, viac sa drží historických faktov a reálnych miest. Keď som čítala túto sériu, preniesla som sa v čase a dokázala si mnohé budovy a miesta predstaviť.
Táto kniha bola neuveriteľne napínavá, plná prekvapivých zvratov a skrátka skvelá.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:51

Je úžasné, ako dokázal autor zakomponovať známe legendy do tohto príbehu. Či už rytierov, ktorí čakajú, kedy povstanú alebo lúpežného rytiera. Vynikajúci príbeh, rýchly dej a Barbarič bol skvelý. Skrátka, milujem túto sériu.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:48

V tejto knihe sa presunieme do domova kapitána Steina. Hneď od začiatku sa začína pomaly, ale iste prejavovať aj Jaroš. Vidíme, že je viac než len katov syn, ktorý poslúcha rozkazy a vymučí priznanie z každého, ale má zdravý rozum a nebojí sa predstáv. Do istej miery tým ovplyvňuje aj Steina, čo mu len prospieva. Zase sa zopakujem, úžasná kniha, neskutočne napínavá, ktorá sa len ťažko dala pustiť z ruky.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:41

Azda najnapínavejšia kniha v sérii. Plzeňské podzemie som síce nevidela (a po tejto knihe si ho plánujem tiež pozrieť), ale nesmierne mi pripomenulo brniansky Zelný trh. Dej bol nesmierne dramatický, či už hlavná dejová línia alebo Jarošov príbeh. Neskutočne napínavá a zaujímavá kniha, od ktorej sa nedá odtrhnúť.

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:35

Tento diel sa odohráva rok a pol po udalostiach v Plzni a vidíme, ako sa za ten čas zmenili Barbarič aj Jaroš. Len Stein zostáva skoro nemennou konštantou, aj keď pomalinky začína vidieť a prepisovať zaužívané dogmy. Ale napriek tomu sa mu len ťažko zmieruje s tým, že jeho žiak ho už nevníma ako neomylnú autoritu. Som zvedavá, či bude pokračovanie v Košiciach. Bolo nesmierne milé vidieť miesta, ktoré poznám očami minulých časov. Skvelá a pútavá kniha, ktorá však nie je dobrá do MHD, lebo sa určite preveziete ;))

Čítať viac

7
7

Andrea Oczvirková napísala recenziu

30.04.2024 06:30

Keď som začala čítať túto knihu, potešilo ma, že je hlavnou postavou Jaroš. Táto postava sa zatiaľ najviac vyvinula od začiatku série a podľa mňa dobrým smerom. Veľmi sa mi páčilo, ako svoju druhú šancu uchopil Jaroš za pačesy a zmenil svoj život. A pokiaľ by už v tomto čase nebol mojou obľúbenou postavou, po vete "Radšej ubližovať hriešnym ľuďom ako nevinným nemým tváram" by sa ňou stal. Ďakujem za skvelú knihu a dúfam, že bude mať ešte veľa pokračovaní.

Čítať viac

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2015
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano