Ranhojička - Zrádci krve

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění… všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a... Čítať viac

3. diel série
Ranhojička
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2023
464 strán
6-7 hodín čítania

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění… všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

15,37 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
The Blood Traitor - Lynette Noni, Hodder and Stoughton, 2022
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2022
Ihneď na stiahnutie

10,99 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Karin Lednická: Šikmý kostol. Aktuell, 2023

Viac o e-knihe

Kiva si myslela, že ví, co chce – pomstu. Ale pocity se mění, lidé se mění… všechno se změnilo. Po tom, co se stalo v paláci, zoufale touží zjistit, zda jsou její přátelé a bratr v bezpečí. Mohou jí vůbec ještě někdy odpustit? V sázce je ale víc než její zlomené srdce, protože království jsou na pokraji války. Nový začátek přinese nebezpečnou výpravu, která donutí zapřisáhlé nepřátele spojit síly, aby zachránili nejen Evalon, ale celý Wenderall. Kiva už nemůže jen přežívat. Musí bojovat za to, v co věří.
Čítať viac
Originálny názov
The Blood Traitor
Počet strán
464
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1947043
Štýl
napínavý, romantický, dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
3. diel série
Ranhojička
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

13 hodnotení

11
1
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

13

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku. Radi si čítame a milujeme príbehy. Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Terezka Babicová
Overený nákup
17.8.2023
Grandiózny záver
Táto séria je moja srdcovka, neviem vysvetliť prečo, proste je. A toto bolo skvelé finále.
Keď to zhrniem bola táto časť lepšia ako druhá, no najlepšia za mňa ostáva jednotka.
Tento príbeh je magický, plný napätia, emócií a rôznych zvratov, ktoré nie sú predvídateľné. Dej ma úplne vtiahol a bolo ťažké knihu odložiť. Ach a postavy – zamilovala som si ich všetky, áno aj tie zlé, pretože boli naozaj výborne napísané. Veľmi dôležité v tejto knihe sú priateľstvá, ktoré vznikajú medzi jednotlivými postavami.
Autorka spracováva temné témy opatrne a s rozvahou, vyvažuje ich dostatočným množstvom humoru a radosti. Vnútorná cesta Kivi bola rovnako dôležitá, ako to čo sa odohrávalo okolo nej. Jej vnútorný boj si naozaj vyžadoval čas a jej priatelia ju bezpodmienečne podporovali aj napriek jej pochybeniam. Ona im to vynahradila v záverečnom boji, kde sa musela postaviť svojej vlastnej sestre. Záver bol dokonalý, ale nečakaný ...
O Zradcovi krvi a tejto sérii je toho toľko, o čom sa dá hovoriť, ale keďže by som sa chcela vyhnúť spoilerom, tu končím. A jednoznačne túto sériu odporúčam všetkými desiatimi.
5/5
Čítať viac
5.8.2023
Čo s Vami urobí čítanie tejto série
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Sedím obklopená otvorenými všetkými troma knižkami a rozmýšľam, čo o nich napísať, aby som čo najvernejšie vysvetlila môj vzťah k nim. Určite najviac mnou rezonovala tretia kniha, pretože síce Kiva prechádzala inými vecami ako ja, našla som sa v jej myšlienkach. To ma na jednu stranu desí a teší zároveň. Pripadá mi až neskutočné ako veľmi mi chýba opis Caldonových objatí a úsmevov. Crestino povzbudenie. Tippova dobrá nálada. Jarenova nežnosť, trpezlivosť a rozvážnosť. Mám pocit, že ma autorka vtiahla do tejto knižnej partie a ja z nej nechcem odísť, čo sa môže niekomu zdať zvláštne. Ale to čítanie s ľuďmi robí. Vtiahne vás, zarezonuje vami a potom predá čitateľskú štafetu iným postavám.
Na záver by som chcela citovať ale bez kontextu by to nedávalo zmysel. Tak sa to pokúsim zhrnúť. Jaren neviní Kivu z ničoho. Mohol by, dokonca by mal. Zbavila ho mágie, trónu a naštrbila jeho dôveru. No on nenávidí seba, že jej natoľko veril a že sa do nej zamiloval. Toto zistenie bolí Kivu viac ako to, keby jej povedal, že ju už nikdy nechce vidieť. Bol nahnevaný na seba pretože mu Kiva neverila natoľko aby mu povedala pravdu. A tieto vety si budem pamätať ešte dlho po prečítaní knihy.
Čítať viac
5.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
To boli moje pocity, tu je niečo k deju :)
Ako prvé musím pochváliť Jima Tierneyho za skvelú prácu na obálkach všetkých troch kníh. Sú prepracované, skvelo zapadajú a dokresľujú samotný dej.
Veľmi sa mi páči ako sa knihy začínali a aj končili vo väznici, v Zalindove. Dáva to zmysel aj keď je to smutná skutočnosť. Opäť sa neprávoplatná dedička trónu, ktorá ovláda liečivú mágiu Kiva ocitá v Zalindove, v ktorom bola 10 rokov väznená za údajný zločin. S pomocou právoplatného dediča, ktorý ovláda mágiu štyroch živlov, princa Jarena sa jej podarilo z pekla za mrežami ujsť a našla tak dlho nepoznanú slobodu ale aj nový cit. Lásku.
Zhrnutím obidvoch kníh je, že Kiva zradila všetkých, ktorých milovala. Ublížila tým ku ktorým mala najbližšie a postavila ich aj seba pred (skoro) neprekonateľnú prekážku. Získať Jarenovu mágiu späť, zbaviť sa svojej sestry, zabrániť vojne a vrátiť trón Evalonu do rúk Vallentisov.
V tretej knihe sa Kiva pod vplyvom drogy, Anjelského prachu dostáva do Zalindova na rozkaz svojej sestry, ktorá sa vymenovala za kráľovnú Evalonu. Tu Kiva bojuje niekoľko mesiacov so závislosťou ale aj so svojimi démonmi, pretože ako účinky Anjelského prachu ustupujú, hlavou jej víria myšlienky a spomienky na to, čoho všetkého sa dopustila. Prepadá hnevu, sebaľútosti, strachu. Okrem toho sa ocitla vo svojej nočnej more aj na samotke. Táto časť sa bola na úvod nepríjemná na čítanie, no s Crestinou pomocou sa Kiva zbaví závislosti a vidí nádej na lepšie zajtrajšky a pomyslenie na svojich blízkych ju poháňa vpred.
Stred knihy je venovaný hlavnej zápletke, získaniu štyroch prsteňov, ktoré sú známe ako Ruka Bohov. Oplývajú schopnosťou vrátiť stratenú mágiu, čo je presne, čo Jaren potrebuje. Aby to nebolo jednoduché, prstene sú uschované v iných kráľovstvách a cesta k nim je všetko len nie rýchla a bezproblémová. V tomto momente Kiva čelí svojej mágií, ktorú 10 rokov úspešne potláčala. Čelí svojim strachom a stretnutiam s tými, ktorým klamala a ktorých zradila – tým na ktorých jej záleží viac ako na sebe samej.
Na ceste za prsteňmi prechádzam fyzickými aj emočnými skúškami spoločne s Kivou. Čítam o ospravedlneniach, pochopení, tvrdohlavosti. Zároveň o pomste, sklamaní, utrpení a bolesti.
V závere to všetko vrcholí. Veľa sa bojuje, klame a podvádza. Napriek tomu, čítam o výhre. Veľmi zjednodušene, čítam ako dobro zvíťazí nad zlom. No všetci vieme, že to nikdy nie je čiernobiele a také ako sa na prvý pohľad zdá. Čítam ako Kiva nájde odvahu čeliť svojej sestre, ako zachráni Jarena, síce príde o vlastnú mágiu. Ako nakoniec všetko zvládne aj keď si vytrpela veľa. A to je aj posolstvo autorky, ktoré spomenula v prológu aj v poďakovaní.
Čítať viac

Vydavateľstvo Nakladatelství Fragment

Čítať viac

„Možno je to náš osud - nemať otcov, akých by sme si želali, ale stále dúfať, že tí­, ktorých máme prerastú samých seba a prekonajú svoje chyby. “

Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas, 2020
Kráľovstvo z popola
Sarah J. Maas