Zóna smrti TOP #50

Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť... Čítať viac

4. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar, 2023
464 strán
6-7 hodín čítania

Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

12,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Mrtvá zóna - M. W. Craven, Vendeta, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie
Novinka

14,91 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Detektív seržant Washington Poe bojuje na súde proti nútenému vysťahovaniu zo svojho milovaného domčeka na samote, keď ho náhle odvolajú k prípadu muža, ktorého ubili na smrť bejzbalovou pálkou v zapadnutom bordeli. Poe je zmätený – on loví sériových vrahov, a toto vyzerá na tuctovú vraždu rukou pasáka. Jeho účasť si však osobne vyžiadali ľudia, ktorí radšej zostávajú v ústraní.

Keď sa Poe a spoločensky neobratná programátorka Tilly Bradshawová začnú vŕtať v prípade, vynoria sa pred nimi zdanlivo nezodpovedateľné otázky: Prečo na minulosti obete, ktorá prešla previerkami najvyššieho stupňa pre strategicky dôležitú prácu, nič nesedí? Prečo zostala na mieste vraždy drobná dekorácia a prečo ju niekto z vyšetrovateľov ukradol? Aká je súvislosť medzi vyšetrovanou vraždou a bezchybne vykonanou bankovou lúpežou spred troch rokov, pri ktorej nebolo nič odcudzené?
Čítať viac
Originálny názov
Dead Ground
Počet strán
464
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1894111
Jazyk
slovenčina
Preklad
4. diel série
Washington Poe (SK)
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred tromi dňami
Mám pocit, že M. W. Craven je detektívny génius. Má špecifický štýl písania použitý v každej svojej knihe. Rád drží čitateľa v napätí, kapitoly končí šokujúcimi vetami, zaujímavými otázkami alebo prekvapivými odhaleniami. Vždy preto musíte prečítať ešte aspoň jednu kapitolu, a potom ešte jednu, a ešte jednu, až ste na konci :) Ale čím sa každá jeho kniha odlišuje, tak je rôznorodosť jeho zápletiek. Absolútne nepredvídateľné, originálne a premyslené. A to platí aj pre jeho Zónu smrti.

Určite nespochybniteľne a zaslúžene udeľujem autorovi 5* za zápletku. Ani neviem kedy naposledy som čítala takto premyslený a zamotaný prípad so skvelým rozuzlením a zakončením. Ja nie som ani tesne po dočítaní schopná zrekapitulovať dej, preto si neviem ani predstaviť, aké náročné muselo byť dať tento príbeh na papier bez toho, aby Cravenovi explodovala hlava :D

V príbehu sa toho prelína a kombinuje strašne veľa. FBI, MI5, NKA a nesmie chýbať Sekcia analýz závažných trestných činov, v ktorej pôsobia Poe a Tilly. Prípad sa týka pašovania starých vzácnych artefaktov, anglických a amerických misií v Afganistane, vojnových zločinov, vojnových hrdinov a tomu všetkému kraľuje kyberzločin, na ktorý je Tilly odborníčka.

Poe opäť nesklamal. Jeho neštandardné vyšetrovacie metódy a postupy opäť ohromujú a porušovanie zaužívaného ho, ako inak, privedie k odpovediam. Tilly je jedna z mojich najobľúbenejších knižných postáv a jej svojská postava tu zasa prináša úsmevné odľahčenie a Poa privádza vždy na správne stopy. Pokojne jej mohlo byť v tejto časti aj viac, mala som totiž pocit, že bola častokrát v úzadí. Ale je pravda, že vždy keď bola na scéne, stálo to za to :D

Aj keď túto sériu naozaj milujem, musím priznať, že prvá polovica tohto dielu bola na môj vkus trochu viac rozvláčna a zbytočne naťahovaná. Chápem, že si autor musel pripraviť pôdu na tak spletitý prípad, ale myslím, že by sa dalo niečo vynechať, aby mal príbeh ten správny náboj hneď od začiatku. Skutočne zaujímavé to totiž začalo byť až od polovice a tu už som sa od príbehu nevedela odtrhnúť. Malá výčitka k rozbehu, ale potom už bolo všetko 100 %-né!
Čítať viac
13.5.2023
Kvalitný detektívny triler
Detektív Washington Poe je späť v plnej paráde a naša séria sa rozrastá o nový prípad. Sám sa doňho ale nepúšťa, jeho už neodmysliteľnou súčasťou je stále spoločensky neobratná analytička Tilly Bradshawová, ktorá vnáša svieži vietor do zaužívaných zvyklostí detektívovho života. Spolu tak vytvorili nezvyčajnú, no nesmierne efektívnu pracovnú dvojicu, ktorá si dokázala získať množstvo čitateľov, vrátane mňa.

V úvode knihy vpadneme priamo do bankovej lúpeže... bez lúpeže. Nanajvýš divné! No predsa podstatné pre ďalší vývoj príbehu, do ktorého sa zažeriete, kým nedočítate aj posledné autorovo poďakovanie v závere knihy.
Poe sa nezaoberá bežnými prípadmi, je povolávaný k závažným trestným činom, preto ani nájdené telo muža s hlavou rozmliaždenou bejzbalovou pálkou v miestnom bordeli nebude "obyčajnou" vraždou. Chtiac-nechtiac, pustíte sa do vyšetrovania spolu s partičkou vyšetrovteľov, no prídete na to, že neviete, kde je sever.

Netuším, ako to autor robí a kde chodí na námety svojich kníh, ale tento ma odrovnal. Spočiatku som si vravela, že je celý dej zamotaný a prekombinovaný až príliš, ale ako mi ustál v hlave, musím povedať, že ide o brilantný detektívny triler, ktorý chcem odporúčať ďalej. Pútavým spôsobom si vás autor prv získa. Používa príjemný inteligentný humor, vďaka ktorému dokáže odľahčiť nasledujúci napínavý sled postupne dávkujúcich udalostí, hotovú lavínu šokujúcich odhlení, zvratov a honbu za niekym, kto ostáva neznámy do samého konca knihy. Krátke svižné kapitoly sú skvelým pomocníkom pri čítaní občas mimoriadne náročných tém a riešenie charakterov postáv a ich vzájomných vzťahov zasa pridajú na intenzite prežívania príbehu.
Čítať viac
14
Overený zákazník
15.3.2023
Celé sa to začína veľmi čudnou bankovou lúpežou, do ktorej je zapletený James Bond. Teda lupiči majú masky hercov, ktorí agenta 007 hrali. Od Seana Conneryho, cez Rogera Moora, Timothy Daltona až po Daniela Craiga a Pierca Brosnana. Čítajte pozorne, tá lúpež je pre pochopenie príbehu a samotnú zápletku nesmierne dôležitá :-)

Potom už nastupuje naša obľúbená dvojica Washington Poe a Tilly Bradshawová. A opäť sú geniálni, zohratí a zábavní. Krátke svižné kapitoly, perfektne vystavaný príbeh o mužovi, ktorého ubili bejzbalovou pálkou, o FBI a MI5, tajných službách, protiteroristickom, o chystanom dôležitom summite, o niekdajšej vojne v Afganistane... Vynikajúca skladačka, ktorá najmä od polovice naberá na obrátkach a je to teda divoká jazda. Toto je ten typ kníh, ktorý baví čítať, vychutnávate si dejové zvraty, zápletku, postavy, ich vzťahy a prostredie.

Craven dokazuje svoje majstrovstvo aj vo štvrtej knihe...a je len škoda, že ho neobjavilo a nepodľahlo mu ešte viac slovenských čitateľov. Jeho knihy sú krimi lahôdkami – premyslené, pútavé, so zaujímavým pozadím, pričom informácie dávkuje postupne, rozumne, aby nezahltil, ale ani nenudil. Logicky skladá puzzle, jedna stopa a indícia k druhej, preverovanie, pátranie a overovanie...neuveriteľne ma to baví.

---- Ak viete, čo máte hľadať, krv prezradí veľa a Poe sa učil u tej najpovolanejšej osoby – u forenznej patologičky Estelle Doylovej. Odfrknuté striekance nepochádzajú z tela, ale zo zbrane. Keď pálka zasiahla Biermanovu tvár, krv sa preniesla na drevo. Pri ďalšom švihnutí sa silou gravitácie časť krvi odtrhla a odletela v podobe, ktorá sa dala prečítať a rozlúštiť. Každý švih bejzbalovou pálkou zanechal samostatný sled krvavých stôp, každý iný. Rovná čiara na podlahe, ktorá pokračovala k stropu, zostala po údere ako pri sekaní dreva, zatiaľ čo stopa zakrivená do oblúka naznačovala skôr úder zboku.----

Tilly je geniálna a zároveň taká nešikovná v medziľudských vzťahoch. Jej hlášky si musíte zamilovať. Takisto otcovský dohľad Poa nad ňou, vzájomná podpora týchto postáv, ich zohratosť...

P.S. Kábel Janus ma celkom vystrašil, snáď nič také v skutočnosti neexistuje alebo minimálne nie je také bežné :-)
Ako píše M.W.Craven:
Kábel JANUS som si vymyslel, ale zákerní kybersviniari nie sú môj výmysel. Všade je ich plno, takže buďte opatrní. Zámerne nechávajú v hotelových izbách akože zabudnuté káble a nepýtajú si ich. To je jeden z hlavných spôsobov, ako ich dostávajú do obehu. Ak niekde zostanú nevyzdvihnuté káble, hotely si ich často nechávajú ako náhradné. Nič netušiaci hosť sa ubytuje, zistí, že si zabudol pribaliť nabíjací kábel, a spýta sa na recepcii, či mu nejaký nemôžu požičať. Tie káble sú teraz všade.
Moja rada znie: Nikdy nepoužívajte nabíjací kábel, ktorý nie je váš. Ak si ho zabudnete, zmierte sa s tým, že si v dôveryhodnom obchode musíte kúpiť nový. Skrátka a dobre, kábel si nikdy nepožičiavajte.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge