Tichý pláč

Pokud chce Josie Quinnová zachránit další životy, musí rozluštit, kdo skrývá temné tajemství. Zvládne Josie rozehnat mlhu lží včas? Odpověď přináší další kniha bestsellerové... Čítať viac

6. diel série
Detektivka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada, 2023
408 strán
6-7 hodín čítania

Pokud chce Josie Quinnová zachránit další životy, musí rozluštit, kdo skrývá temné tajemství. Zvládne Josie rozehnat mlhu lží včas? Odpověď přináší další kniha bestsellerové autorky Lisy Reganové. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

15,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Julie Smith: Prečo mi to nikto nepovedal?. Ikar, 2023

Viac o e-knihe

Pokud chce Josie Quinnová zachránit další životy, musí rozluštit, kdo skrývá temné tajemství. Zvládne Josie rozehnat mlhu lží včas? Odpověď přináší další kniha bestsellerové autorky Lisy Reganové.
Čítať viac
Originálny názov
Her Silent Cry
Počet strán
408
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1879591
Štýl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty
6. diel série
Detektivka Josie Quinnová
Vydavateľstvo
Grada
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

11 hodnotení

8
3
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Začít sérii šestým dílem? Pro mě zjevně žádný problém :) Ale nutno říct, že tady to opravdu nevadí, neměla jsem pocit, že by mi něco unikalo, autorka dává bacha na to, aby jakýkoliv odkaz na předchozí příběhy doprovodila patřičnou vysvětlivkou.

Pokud hledáte něco jemně napínavého, detektivku, která se zabývá takovou tou pečlivou a poctivou detektivní prací, kde si skládáte nápovědou za nápovědou, mohlo by vás to bavit. Hlavní hrdinka Josie je sympatická a minimálně v téhle konkrétní knize má přednost případ, byť předpokládám, že si během série prochází nějakým vývojem a osobními peripetiemi. Není to nijak objevné, jde o únos dítěte, podezřelí jsou tu úplně všichni, zápletka mi nakonec přišla celkem překvapivá, ale pravdaže já se nechávám ráda vodit za nos a nesnažím se rozklíčovat případ dřív, než mi ho autorka objasní :)

Stručně řečeno: čtivé, napínavé a přečtu si s radostí cokoliv dalšího, co v téhle sérii vyjde.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

19.6.2023
4,5 *
Z detského ihriska zmizne sedemročná Lucy bez jedinej stopy. Josie sa tam zhodou náhod nachádza tiež a okamžite sa pustí do pátrania. Rýchlo je zrejmé, že Lucy len tak sama nezablúdila, ale stala sa obeťou únosu. Josie so svojimi kolegami hľadajú aj najmenšiu stopu po páchateľovi, ktorý, ako sa ukáže, nemá pred nikým žiadne zľutovanie. Čo ho poháňa v krutých činoch - túžba po pomste alebo vidina vysokého výkupného?

Lisa Reganová jednoducho vie písať. Každou ďalšou knihou sa o tom uisťujem viac a viac. Nielenže vždy vymyslí uveriteľné postavy aj zápletku, ale celé to napíše štýlom, ktorý ma hneď pohltí. Najviac sa mi, samozrejme, páči Josie. Silná ženská hrdinka, ktorá je odvážna a nie ľahkomyselná. Zásadová, ale zase nie príliš tvrdohlavá. Empatická a ľudská, vie sa vcítiť ako do zúfalstva obete, tak aj do myslenia bezcitného násilníka. Určite odporúčam si vyhradiť na čítanie pár hodín, lebo keď sa do knihy raz začítate, už ju nepustíte z rúk. A aj keď je Tichý pláč súčasť série, ľahko by sa čítal aj samostatne. Ale keď už poznáte súvislosti z predošlých kníh, čítanie si užijete a kúsok viac. Jediné, čo mi trochu v knihe prekážalo, bola postava matky, Amy. Stále hovorila, že jej na Lucy najviac záleží, ale neochotou rozprávať o svojej minulosti a zatajovaním ohrozovala celé vyšetrovanie. A pritom sa tvárila, že jej sa to v podstate netýka, akoby ten prípad s ňou nemal nič spoločné.
Čítať viac
9

Knihomoľ v pravom slova zmysle :) Knihy mi dávajú motiváciu, oddych a relax, rozprúdenie fantázie a zvedavosť - preto ich milujem.

Eva Baranová
Overený nákup
16.5.2023
Tentokrát ide o únos
Ako aj v predchádzajúcich častiach tejto úžasnej série od Lisy Regan ani táto samozrejme nesklamala. Príbeh je pútavý, číta sa ľahko, stránky som listovala jedna radosť. Okrem toho, že sa autorka zameriava na tento dej, veľmi pôvabne do neho vsunie aj príbeh hlavnej hrdinky čo sa mi naozaj páči. Nie je to zamotaná záhada ale práve naopak číta sa veľmi dobre a aj kvôli tomu milujem autorkine knihy. Čítať viac
3.4.2023
Parádní jízda. Lisa Regan je jedna z mých oblíbených spisovatelek detektivních sérií. Tentokrát na mě od ní čekal už 6. díl s vyšetřovatelkou Josie Quinn, a já jsem se na něj moc těšila a opět jsem byla moc spokojená. Ponořila jsem se do děje a vyplavala jsem až na konci. Celá tato série je úžasně čtivá. Nenašla jsem žádné hluché místo a díky kratším kapitolám knihu prostě z ruky dříve než po dočtení nedáte. Děj neskutečně ubíhá a nutí číst dál a dál.

Tento díl je zajímavý tím, že se netýká přímo Josie a její rodiny, jak jsme byli zvyklí v minulých dílech.

Josie hlídá syna své kamarádky na dětském hřišti. V tom samém čase se na kolotoči točí sedmiletá holčička Lucy s maminkou, tatínek opodál telefonuje a nikdo neví jak, ale z ničeho nic se holčička ztratí. Aniž by Josie chtěla, tak nějak omylem se k případu přimotala a rozhodne se mu přijít na kloub.

Konec opět skončil napínavě a já jsem strašně šťastná, že vím, že další díly už jsou napsány a bude jich ještě hodně, takže se máme na co těšit, juch :-)
Čítať viac
Mrs. Columbo
Neoverený nákup
16.3.2023
Moja obľúbená séria ani tentoraz nesklamala
Lisa Regan vie chytľavo písať, vymýšľa pútavé príbehy a svojej hlavnej hrdinke v nich vdýchla takú životaschopnosť, že sa do nej nedá nezamilovať.
Tak ako aj v predošlých dieloch, detektívna práca je dynamicky opísaná. Strany plynú rýchlo, dej je hustý, ale tak akurát, aby sa človek nestrácal a dokázal si užívať to tempo.
Pri zložitom prípade ešte dostane priestor aj osobná rovina postáv a vyriešia sa nevypovedané záležitosti z predošlého dielu. Som rada, že na scénu sa vrátia všetky obľúbené postavy, a ešte viac ma teší, že autorka sa neuchyľuje k prehnane dramatickému zauzľovaniu ich vzťahov len preto, aby ich mohla komplikovane rozplietať v nasledujúcich knihách, a že tak nerobí zo svojich postáv zbytočné kráľovné a kráľov drámy.
Ja som spokojná. Tento diel som si naozaj užila a už sa teším na ďalší.
Pritom vôbec nie som fanúšikom zdĺhavých sérií, ale pri Josie mi to vôbec neprekáža. Verím autorke, že si udrží úroveň, a že na Josie čaká ešte mnoho zaujímavých prípadov.
Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
12.3.2023
Detektiv Josie Quinn bude i tentokrát řešit zapeklitý případ. Malá Lucy je unesena z parku, kde právě byla na dětském kolotoči. Brzy se únosce ozve a s každým vzkazem umře někdo, kdo byl blízký rodině. Vrah se mstí rodičům a Josie tuší, že ti neříkají polici celou pravdu. Podaří se Lucy přivést domů živou?

Toto je už šestý případ Josie Quinnové a musím říci, že je opět skvělý! Po minulém díle – Pohřbené kosti, který byl pro mě výrazně slabší, jsem se bála, co mě čeká, ale bála jsem se zbytečně. Tohle je stará dobrá Lisa Regan a je to knížka zajímavá, napínavá a neodložitelná.

Od prvních stránek jsem se okamžitě začetla. Je to čtivé, napínavé, chvílemi jsem ani nedýchala. Mám ráda, když vyšetřování probíhá během pár dní, díky tomu má příběh spád, nejsou tu žádná hluchá místa, policie má stále nové stopy. Kromě vyšetřování tu řešíme i Josiin osobní život, ale nebylo ho tam zbytečně moc, spíše to celý příběh dobře doplnilo.

Při čtení jsem nedokázala odhadnout, kdo je vrah a jak to celé dopadne. To bylo skvělé, protože mě to neustále udržovalo v napětí.

Autorka už má na svém kontě celkem 16 knih z této série a já se moc těším na další z nich.
Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Všiml jsem si, že nic nevede k horšímu neuspokojení než hojnost. Nakrmte člověka, oblečte ho, dejte mu pěkný dům - a umře vám zoufalstvím.“

Na východ od ráje - John Steinbeck, 2002
Na východ od ráje
John Steinbeck