Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Delila Greenová má všechny na háku

Delila Greenová přísahala, že už se nikdy do Bright Falls nevrátí – nečeká ji tam nic než vzpomínky na osamělé dětství. Žije teď v New Yorku, její kariéra fotografky se konečně... Čítať viac

1. diel série
Bright Falls
Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2022
352 strán
5 hodín čítania

Delila Greenová přísahala, že už se nikdy do Bright Falls nevrátí – nečeká ji tam nic než vzpomínky na osamělé dětství. Žije teď v New Yorku, její kariéra fotografky se konečně začíná slibně rozvíjet a postel nemá nikdy... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

9,30 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Delila Greenová přísahala, že už se nikdy do Bright Falls nevrátí – nečeká ji tam nic než vzpomínky na osamělé dětství. Žije teď v New Yorku, její kariéra fotografky se konečně začíná slibně rozvíjet a postel nemá nikdy prázdnou. Jasně, každou noc je v ní jiná žena, ale s tím nemá Delila problém.
Když podlehne citovému vydírání nevlastní sestry, s níž se dávno odcizily, aby za lákavý obnos nafotila její svatbu, ocitá se Delila zpátky v Bright Falls. Původně si tam sice jen chtěla odbýt své a zase se vypařit, ale potom potká Claire Sutherlandovou, jednu z Astridiných nejlepších kamarádek, a rozhodne se, že si ten pobyt nakonec přece jen užije – a přitom se tak trochu pomstí.
Claire, která vychovávala svou dceru většinou sama, se potýká s nespolehlivým bývalým, vlastní knihkupectví a vede dost jednotvárný život. Delila Greenová do něj vstoupí jako nevítané překvapení… Alespoň zezačátku. Ač o sobě vědí léta, ve skutečnosti se vůbec neznají – a tak Claire znepokojí, že Delila ví, co na ni platí. Když je okolnosti během mnoha předsvatebních akcí svedou dohromady, Claire si už není jistá, zda má sílu odolat Delilinu kouzlu. A co hůř, začíná si myslet, že ani odolat nechce…
Čítať viac
Originálny názov
Delilah Green Doesn't Care
Počet strán
352
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1809369
Jazyk
čeština
Preklad
1. diel série
Bright Falls
Vydavateľstvo
FANTOM Print
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

8 hodnotení

3
5
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

pred týždňom
Delila je super! :)
Áno, táto kniha bola proste dokonalá. Dokonalé na nej boli postavy, zápletky, opisy, dialógy, proste všetko. Okrem toho, aj tá perfektná obálka.

Príbeh Delily Greenovej v sebe ukrýva všetko možné.
Od úžasne silného priateľského puta, cez rodinné a sesterské problémy, škriepky s bývalým, či nečakanú zaľúbenosť, až po uvedomenie si vlastnej hodnoty, sily a lásky, ktorú v sebe nájde nielen hlavná hrdinka.

V knihe sa odohráva hneď niekoľko "príbehov", ktoré sú navzájom prepletené a súvisia viac či menej. Postáv nieje veľa, hneď na začiatku sa rýchlo medzi nimi zorientujete a dej plynie. Kniha sa ľahko čítala a užila som si ju od začiatku až do konca.

Ak ste romantické duše, zbožňujete silné ženské hrdinky (tých je tu hneď viac), máte zmysel pre humor a radi si prečítate aj knihy s queer tématikou, tak Delila Greenová je pre vás ako stvorená :)
Čítať viac
14.2.2023
Dá sa povedať, že príbeh Delily Greenovej sa ničím nelíši od rôznych romantických kníh. Až na to, že ide o queer príbeh dvoch žien. Bola to moja prvá skúsenosť, ktorá dopadla veľmi pozitívne.

Autorka vytvorila veľmi sympatické postavy, ktorých príbeh si hneď obľúbite. Bolo to svižné, vtipné, láskavé ale aj vážné. Veď zaľúbiť sa do najlepšej kamarátky svojej nevlastnej sestry znie dobre nie ?

Stránky ubiehali rýchlosťou blesku a napriek predvídateľnosti, ako to už pri takýchto príbehoch býva, si udrží vašu pozornosť až do konca.

Nemajte strach. Príbeh sa netočí len okolo vzťahu našich dvoch hlavných hrdiniek ale aj okolo vzťahov, ktoré sú hetero, toxické alebo rodičovské. Ukazuje nám ich pekné stránky ale aj strasti. Preto ak stále zvažujete queer knihy, túto môžete zaradiť medzi prvé, ktoré prečítate.

Viete však čo ma na knihe najviac udivovalo? Tá prirodzenosť. Dovolím si tvrdiť, že Slovensko je stále dosť homofóbna krajina a tak sa na všetko díva spomedzi prsty ale v Bright Falls sa všetci rešpektovali a v takom NYC bola dokonca queer výstava čo na mňa pôsobilo úplne úžasne.
Čítať viac
15.1.2023
Veľmi pekná romanca
Dnes na obed som si kúpila knihu. A už ju mám prečítanú.

Takže dámy a páni, prvá indícia. Bola fakt čtivá. Taká ideálna oddychovka na nedeľné popoludnie.

Príbeh nemal žiadne prázdne miesta, pekne odsýpal. Postavy veľmi sympatické či sa jednalo už o hlavnú hrdinku Delilu, jej objekt záujmu Claire alebo aj jej najlepšie kamošky, z ktorej jedna je práve Delilina nevlastná sestra.

Celé to bolo vlastne o vzťahoch. Milostných, rodinných, priateľských.

Názov knihy vyznieva po prečítaní celkom ironicky. Delila totiž v skutočnosti nič nemá na háku, pod povrchom, teda určite a vďaka tomu vám bude o chlp sympatickejšia, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať, Claire bola naopak miláčik, tá si získa srdcia hneď na prvej strane.

Medzi babami to iskrilo na celej čiare. Páčilo sa mi, ako o sebe navzájom rozmýšľali, chémia medzi nimi bola skvelá.

Netreba to obkecávať. Dej vás neprekvapí, no to ani nikto nečaká. Ako som už písala, príjemná oddychovka, akurát pikantný obsah a proste dobrá knižka. Teším sa už na voľné pokračovanie o Astrid.

4*/5* Ako som už písala, dej moc neprekvapil, bol to taký ten Hallmark style a tomu odpovedá hodnotenie.
Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare, 2011
Clockwork Angel
Cassandra Clare