Nero TOP #3
Novinka

Nero, najžiadanejší spomedzi všetkých na Legacy Prep, sa pripravuje zaujať miesto v rodine mafiánov. Elle navštevuje Legacy Prep len vďaka štipendiu a je tá, do ktorej si každý... Čítať viac

4,6 26 hodnotení
1. diel série
Made Men (SK)
Vydavateľstvo
Pandora, 2022
Počet strán
320

Nero, najžiadanejší spomedzi všetkých na Legacy Prep, sa pripravuje zaujať miesto v rodine mafiánov. Elle navštevuje Legacy Prep len vďaka štipendiu a je tá, do ktorej si každý trúfne kopnúť... doslova. Počas celého štúdia úspešne .. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nero, najžiadanejší spomedzi všetkých na Legacy Prep, sa pripravuje zaujať miesto v rodine mafiánov. Elle navštevuje Legacy Prep len vďaka štipendiu a je tá, do ktorej si každý trúfne kopnúť... doslova. Počas celého štúdia úspešne maskuje všetky modriny, pomliaždeniny a zlomeniny. Elle jedného dňa po práci pri vynášaní odpadkov uvidí niečo, čo nemá... Zo strachu o svoj život sa o tom nikomu nezmieni a snaží sa ten obraz vymazať z hlavy. Nero, jej rovesník, dostáva od rodiny (mafie) za úlohu zistiť, čo presne Elle videla. Stáva sa súčasťou jej života a rozohráva hru, ktorá neplánovane pohltí oba ich srdcia...
Čítať viac
Originálny názov
Nero
Počet strán
320
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1792569
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Made Men (SK)
Vydavateľstvo
Pandora
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

26 hodnotení

21
0
4
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

12

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Anna a knihy
predvčerom
„Nikdy som sa do nej nemal zamilovať, ale bola to najlepšia chyba v mojom živote."

Myslím, že téma mafie je u mnohých z nás obľúbená, ale v tejto knihe je táto téma spojená aj so šikanou. A práve tieto dve spojenia sa autorke podarili. Na mňa mali rozhodne WAU účinok. Najskôr som si myslela, že aj tu bude typický mafiánsky bad boy a obyčajné dievča. No aj v Nerovi, aj v Elle sa skrývalo omnoho viac. Tento príbeh mi dal všetkého viac.

Kniha vo mne vedela vyvolať množstvo emócií od znechutia, cez hnev až po nenávisť. Tieto emócie vo mne vyvolalo najmä to, čím všetkým si Elle musela prejsť a fakt, že to nebola prechádza ružovou záhradou, ale skôr samotným peklom. Niekedy som si myslela, že už nič horšie nemôže byť, ale autorka nám postupne odhalila všetko to zlé, čo Elle musela na škole zažiť a aj napriek tomu ostala silná. Pre mňa bola rozhodne silná hrdinka, no pritom mala to najmilšie srdce.

Áno, Nero je mafián ako vyšitý, čo veľakrát počas príbehu dokázal, ale mal aj svoju inú stránku a tú v ňom prebudila hlavne Elle, pretože pri nej sa vedel skutočne otvoriť, najmä jeho ochranáteľská stránka vyplávala na povrch. Ale, aj keď ukázal svoje skutočné ja stále bol tým nekompromisným mafiánom. Som rada, že autorka nezmenila jeho podstatu.

Autorka do príbehu zakomponovala aj skvelé vedľajšie postavy, ktorý tiež zasahujú do deja a sú pre príbeh dôležité. Dosť ma zaujala Chloe a myslím si, že aj jej príbeh bude veľmi silný. Už si len treba počkať.

Knihu určite odporúčam, aj keď v sebe skrýva silnú tému, o ktorej nie je ľahké písať, o to viac si ma získalo jej spracovanie. Už teraz sa neviem dočkať ďalších častí.
Čítať viac
pred týždňom
Nejsem si jistá, jestli jsem schopná slovy popsat všechny pocity, které ve mně tato kniha vyvolala. Na první pohled se může zdát, že jde o další klasický příběh z mafiánského prostředí, ale NE?? Tato kniha v sobě ukrývá mnohem víc. Při čtení mi bylo úzko, cítila jsem bolest, strach, bezmoc, naštvání, odvahu, lásku i vášeň.

Bylo tam úplně všechno, a ještě mnohem víc, než jsem čekala. Svíravý pocit mě provázel téměř celou dobu, i když úplně nejhůř jsem se cítila na samém začátku, kdy jsem nedokázala pochopit, jak se něco takového může dít a všem to je naprosto jedno.

Moc se mi líbilo, jak se v Nerovi mísila jeho drsná stránka s tou jemnou, něžnou a ochranitelskou, kterou se projevoval vůči Elle (ale zas ne moc, jak se na chlapce z mafiánské rodiny patří). Dokázal být dokonalý gentleman i tak trochu neomalený drzoun a drsný bad boy. Přesně ta kombinace, po které spousta žen více či méně touží. A ani já nejsem výjimkou.

S čím vším se musela Elle potýkat je asi zbytečné popisovat, nicméně můžu k tomu říct jedno:
Je jenom pár knih, které mě skutečně dokážou chytit za srdce a toto je jedna z nich.
K Nerovi se v budoucnu moc ráda znovu vrátím.
Čítať viac
11
28.11.2022
Tak toto bude fantastická séria.
Overený nákup
To, že kniha bude po prečítaní anotácie skvelá som vedela hneď ako na mňa vykukla na fb. Odvtedy som čakala na jej vydanie. Aj pri tejto knihe platí kto si počká, ten sa dočká. A teda kniha predčila všetky moje očakávania. Autorka, v našich končinách neznáma, rozohrala tak parádnu partiu nielen s hlavnými hrdinami, ale aj vedľajšími postavami, že už teraz chcem vedieť ako bude hra pokračovať ďalej. Toto je od nej geniálny ťah. Veľmi som zvedavá na ostatných hrdinov a ich príbehy.
Neviem ako Vy, ale ja som knihu zhltla na jedno prečítanie.
Ella tak tú som si zamilovala hneď. Tak silná osobnosť, ktorá v škole zažila peklo, si nezaslúžila, aby ju ostatní šikanovali. Aby mohla študovať musí pracovať. A po práci sa stane svedkom niečoho, čo by nikdy nechcela vidieť.
Nero má svoj život nalinkovaný už od kolísky. Vie aká bude jeho budúcnosť. Ak sa chce presadiť musí plniť úlohy, ktoré sa od neho očakávajú. A práve vôbec jeho prvou úlohou je zistiť, čo všetko Ell videla. Získať si jej dôveru nebolo vôbec také ľahké, ako si Nero myslel. Zprvu jednoduchá úloha sa postupne stáva komplikovanou, a keď sa do toho zamiešalo srdce, tak nič nebolo tak, ako si to mafiánsky princ naplánoval. Pretože láska z neho urobila človeka. Zamilovaný Nero dal prednosť láske pred svojou rodinou.
Romantická linka bola úžasná. Ich vzájomne postupné spoznávanie, chémia aach.

Kniha rozoberá témy ako šikana, nezáujem rodičov, závislosť, ale aj lásku a vzájomné priateľstvo.
V knihe sa vyskytujú vulgarizmy, ale ja osobne si tento mafiánsky príbeh neviem predstaviť bez nich. Mne tam proste zapadli a celému príbehu dodali uveriteľnosť a správnu šťavu.
Knihu pre mňa vystihujú Nerove slová adresované Ell:
„Budem bojovať. Budem mučiť. A pri svojej práci budem zabíjať. Od nepamäti som vedel, že sa pridám k mafii a ty to musíš prijať, pretože ti nedávam na výber. Je to mojou súčasťou, rovnako ako aj ty si mojou súčasťou, ale nič, NIČ a nikdy nebude mať prednosť pred tebou.“ „Nikto sa nikdy nedotkne toho, čo je moje, bez toho, aby za to zaplatil.
Čítať viac
1

Čítanie je pre mňa únik do iného priestoru a času, kde si užívam, že nemyslím na každodenné bežné problémy. Milujem to !!!

Martina Juríková
26.11.2022
Kniha Nero bola naozaj vynikajúca.. Témou mi pripomína knihu od Riny Kent - Zvrhlý král (téma šikany na škole) plus v tomto prípade okorenené mafiou čo teda môžem!!!
V porovnaní so Zvrhlým kráľom to ale hlavná hrdinka knihy Nero nemala také ľahké - dostalo sa jej od spolužiakov mnohým modrinam, zlomeninam a otrasom mozgu takže dosť nálož! Samozrejme príbeh sa nezaobíde bez absurdit, kde zostanem pozerať, že to naozaj!?!? Ale tomu sa dá ťažko vyhnúť a ani mi to zas tak nevadilo. Niektoré časti boli zas taaaaak pekne napísané, že som mala aj slzu na krajíčku.
Hlavne postavy sa mi páčili ale zaujali ma aj vedľajšie hlavne Vincent, Mária, Chloe a Lucca. Veľmi ma zaujíma najmä Chloe - čo všetko sa jej v minulosti stalo a prečo ma v sebe až toľko traumy. Naozaj ju autorka vykresliť ako veľmi zaujímavu postavu. O nich všetkých budú ďalšie časti (celá séria má 8 kníh takže sa mam na čo tešiť)
Odporúčam určite prečítať!! Ja som to zvládla za 1 a pol dňa, lebo sa naozaj nedalo odolať a musela som otáčať stánky stále ďalej a ďalej.
Hodnotím 4,5 (verím, že ďalšie časti to ešte prekonajú a dosiahnu na hodnotenie 5)
Čítať viac
Lenka Martinatová
25.11.2022
K tejto knihe nemám čo dodať, je jednoducho úžasná. Hltala som ju od prvej po poslednú stránku. V knihu sa preberajú veľmi vážne témy ako šikana ale zároveň je tam aj dávka humoru a romantiky. Teším sa na pokračovania :) Čítať viac
12
24.11.2022
4,5/5
Nie, Nero nie je len klasický mafiánsky mačo a nie, Elle nie je to typické nevinné dievča. Na prvý pohľad pôsobiace klišé v sebe skrýva omnoho viac či už v postavách alebo deji.

Nero na vás okamžite zapôsobí svojim sebavedomím a panovačnosťou, ktorá v realite ide na nervy ale v knihe to je dosť sexy. Kombinácia brutálneho alfa samca a syna bossa mafie pôsobí navonok drsno a vnútro vie byť ešte drsnejšie ale zároveň toľko milujúce. O to viac ma prekvapila rýchlosť priznania si vlastných pocitov , čo skončilo ako veľmi príjemná zmena po popieraniach v iných knihách. A jeho ochranárske sklony? To bola jedna z najkrajšićh vlastností.

V Elle sa skrývala neskutočná odvaha, sila a odhodlanie. Jej priateľská povaha a dobré srdce si nezaslúžilo všetko to zlé zaobchádzanie. Jej prítomnosť nebola vždy jednoduchá ale z útržkov z minulosti vás rozbolí srdce.

Téma šikany nie je pri nikoho z nás nová. Stretávame sa s ňou v knihách, filmoch alebo v reálnom živote. Tu je však dôležitou súčasťou príbehu a spoznávame tú najhoršiu formu, ktorá len neponižuje ale doslova ohrozuje život. Ukazuje nám dnešnú zvrátenú dobu kedy sú najdôležitejšie peniaze a mnohokrát sa sebecky bojíme druhých zastať. Pri záchrane zlyhalo veľké množstvo ľudí a verím, že takto je to bohužial aj v realite.

Síce je príbeh vsadený do mafiánskeho prostredia a celé zauzlenie je práve vďaka mafianom, tak celého toho mafiánstva tu bolo akosi málo. Čakala som akčnejší a životu nebezpečný dej ( okrem spomínanej šikany). Nechýbali však drsné praktiky, ktorým bolo jedno akého ste pohlavia.

Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, verte mi. Kniha v sebe ukrýva naozaj dôležité veci do života, ktoré by sa nemali ignorovať. Dočkáte sa aj veľmi peknej romantickej linky ale hlavne … pomsta je sladká a karm je zdarma.
Čítať viac
22
22.11.2022
Za mňa najsilnejšia kniha roka 2022!
Ako môžem dať na túto knihu vôbec recenziu, keď sa mi moje pocity zdajú neopísateľné? Asi poviem len to, že takýto pocit mnou prešiel pri štvrtej časti sérii Lux.

Strach. Zdesenie. Odpor. Smútok. Všetky pocity boli tak intenzívne, že sa to ťažko vyjadruje slovami. Nezabúdajte, že aj zlá emócia je emócia. Niekedy je viac ako eufória, či radosť. S takým druhom pocitu sa stretávam pri románoch veľmi málo. Ja som ju prežila počas najsilnejšieho momentu v knihe.
Preto je to pre mňa vzácnosť a tie knihy musia byť v mojej knižnici. Pre toto si ich staviam na piedestál.

Tak silný príbeh sa mi do rúk ešte nedostal. Bola ním pred časom Dráha Ava, no Nero ju nahradil.
Čítať viac
12

Nečítam, aby som zabila nudu, čítam, aby som žila

tinkine_knihy :)
22.11.2022
Vyborný štart série
Wow, tak toto bola/je úplná pecka.
Od začiatku po koniec čtivé, pútavé, hriešne, bolestivé, drsné, sexi.
Miestami sa mi zdalo, že Nero pôsobí staršie, ale inak to bol masakeeer.

Elle a Chloe sú kamarátky, ktoré na škole prehliadajú, nikto ich nerešpektuje a zároveň ich šikanujú.
Elle má za sebou radu psychických a fyzických útokov. A ako by to nestačilo, v jeden večer sa cestou z práce stane svedkom chladnokrvnej vraždy.
Od toho okamihu sa bojí o svoj život a do jej osobného priestoru vstupuje z ničoho nič Nero. Krásny, arogantný a priamočiary mladý muž, spolužiak a kráľ školy kam obaja chodia. Zrazu sa stáva jeho chránenkyňou i prácou, aj keď o tom nevie.

Elle ani netuší, že v meste, v ktorom žije vládne mafia a Nerova rodina je jednou z nich.
Pre Nera to mala byť len práca.
Lenže čo obaja nečakali? Že city budú silnejšie než vlažné. Že vzdor bude taký nepotrebný, keď kontrola nad druhým je opojnejšia, a že pocit ochrániť to čo je dôležité (lásku?), bude nadmieru silný, pretože ho neprekonajú ani rodinné putá.

Úcta a rešpekt v rodine Carusovcov je prvoradá, rovnako ako práca, pri ktorej si neraz zašpinia ruky a od hliny to nebude...teda možno aj hej.
Pre Nera, ktorému dievčatá padali k nohám, bude Elle riadna výzva. Je nezávislá a odhodlaná. Tajnostkárska a ani trošku ako iné dievčatá. O tajomstvá sa nedelí a hoci Nerovi neunikne žiadna informácia, na niektoré si bude musieť trochu počkať. O to zábavnejšia aj nemilosrdnejšia bude odplata.

Láska tu poriadne mieša karty a taliansko-mafiánska krv sa nedá ničím zamaskovať. Tá dominancia je tam citeľná a mne sa to veľmi páčilo.
Je to dokonalé, romantické, sladkobôľne. Ponorte sa do tejto darkmafiaromance knihy a rozhodne ju budete milovať!
Čítať viac
Nellia
20.11.2022
Nero
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nero - bad boy, pred ktorým má každý rešpekt. Dievčatá v škole sa mu hádžu sami k nohám a prosia o jeho pozornosť. Čo povie, tomu sa každý musí prispôsobiť a toto mu vyhovuje. Užíva si svoj život a vždy mu robia spoločnosť jeho priatelia. Ale na druhej strane je niekým, o kom málo ľudí vie.. Mafián... Keď sa v meste povie priezvisko Caruso, všetci vedia o akej rodine je reč... Má síce len 18 rokov, je krutý, majetnícky, chráni si svoje.. no, niekedy vie byť aj milý. V skutočnou by ste ho nechceli stretnúť tvárou v tvár a keby aj áno, mali by ste pred ním veľký rešpekt.

Elle - dievča, ktoré na škole všetci škaredo šikanujú a ubližujú jej. Doma to tiež má ťažšie, otec je na vozíčku a neustále berie lieky od bolesti, lebo sa nevie zmieriť s nehodou, ktorá sa mu stala. Elle nechce svojej mame ani bratovi priťažovať, tak tvrdí, že je v škole veľmi spokojná, má dobrú brigádu.. Ale pritom skutočnosť je pravý opak. Krutá a temnejšia... Jediný, kto pri nej stojí je je kamarátke Chloe.

Táto knižka ma zaujala a doslova vtiahla do seba už od prvej strany. 2 rozdielne životy a dve osoby, ktoré spojí nečakaná udalosť. Jedného dňa sa ich životy prepoja, vďaka udalosti, ktorej Elle bola svedkom, vraždy človeka. Nerova úloha je zistiť, čo všetko Elle videla.. Aj keď nebude pre neho ľahký oriešok, pretože doteraz sa mu dievčatá sami hádzali k nohám.. Ale Elle je pravý opak, dievčaťa, aké ešte nestretol, aj keď sa poznajú zo školy.. No, je tu jedna vec, ktorú nečakali obaja, ktorá im tiež môže skomplikovať túto situáciu... láska.. tá zmení dvoch ľudí úplne od základu a donúti ich spraviť aj to, čo by nikdy v živote nespravili.

Pri niektorých stranách som bola zaskočená a nadávala som v duchu na Nera, ako to dopekla môže spraviť? Prečo je taký krutý? Ale každou jednou stranou si získal moje srdce a rozumela som, prečo tak koná. A Elle tiež. Neprišlo to hneď, ale postupne a nečakane.. Z veľkej nenávisti sa stalo priateľstvo, potom opäť nenávisť a nakoniec nezlomné puto.

Odporúčam vám tento príbeh, bol od začiatku až po koniec plný zvratov, napínavých a pekných scén. Bola to moja prvá knižka od autorky, ale viem už teraz povedať, že nie posledná! Chcem vedieť, ako tento príbeh bude pokračovať a už teraz sa neviem dočkať pokračovania!!
Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo