Zvuk zla - Vincent Kliesch, Sebastian Fitzek

16,11 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Zvuk zla

Keď sa sedemnásťročný Silvan Berg vráti z psychiatrie domov, na nádvorí rodičovskej vily ho upúta krásny motýľ. Kým ho filmuje, aby ho neskôr ukázal chorej matke, začuje... Čítať viac

4. diel série
Auris
Vydavateľstvo
Tatran, 2022
232 strán
3-4 hodiny čítania

Keď sa sedemnásťročný Silvan Berg vráti z psychiatrie domov, na nádvorí rodičovskej vily ho upúta krásny motýľ. Kým ho filmuje, aby ho neskôr ukázal chorej matke, začuje prenikavý výkrik. Silvan uteká za zvukom a vidí... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
16,90 €

16,11 €

-5 %
Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Kto je vrahom Hegelovej niekdajšej milenky? Manžel alebo syn?


Keď sa sedemnásťročný Silvan Berg vráti z psychiatrie domov, na nádvorí rodičovskej vily ho upúta krásny motýľ. Kým ho filmuje, aby ho neskôr ukázal chorej matke, začuje prenikavý výkrik. Silvan uteká za zvukom a vidí, ako jeho milovaná matka padá z okna na treťom poschodí. Marí sa mu, že v okne zbadal otcovu siluetu...

Vzápätí však otcovi takmer vbehne pod kolesá auta a rodinná priateľka navyše prisahá, že videla Silvana vybehnúť z matkinej izby tesne potom, čo sa to stalo. Vystrašený adolescent Silvan strávil istý čas v liečebnom ústave pre mladistvých, preto ho žiaden vyšetrovateľ neberie vážne, keď tvrdí, že otec mu zabil matku. Jedine Matthias Hegel, forenzný fonetik, si myslí, že chlapec neklame, no zároveň si uvedomuje, že ako psychiatrický pacient skutočne môže veriť vlastnej verzii udalosti. Hegel, ktorého voľakedy spájali so Silvanovou matkou Patriziou Bergovou vrúcne city, sa skontaktuje s Julou Ansorgeovou, autorkou podcastov rozoberajúcich skutočné kriminálne činy, a spoločne s jej bratom Elyasom a jeho priateľom Friedrichom začnú vyšetrovať prípad Zvuku zla. Hegel pritom bez váhania riskuje aj vlastný život, ktorý visí doslova na vlásku.
Čítať viac
Originálny názov
Der Klang des Bösen
Počet strán
232
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×215 mm
Hmotnosť
369 g
ISBN
9788022213721
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1641199
Štýl
napínavý, psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Nemecko
4. diel série
Auris
Vydavateľstvo
Tatran
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

10 hodnotení

7
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
8.1.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborné pokračovanie Auris. Fitzek aj Kliesch znovu ukázali svoju genialitu. Znovu sa výborne preklínali medzi sebou dva príbehy a hlavné postavy doslovne miestami zažívali muky. Koniec podľa očakávania výborný s happy endom a ostal otvorený takže dúfam že sa dočkáme pokračovania. Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
13.12.2022
Tak toto bola veľmo rýchla jazda.
Štvrtý diel série Auris je o niečo iný, ako predchádzajúce. Vytŕča tým, že už nepokračuje vo vyšetrovaní a zisťovaní pravdy o minulosti, aj keď v minulosti sa stále šprtá, len na iných miestach, za to sa venuje prvému spoločnému prípadu Aurisa a July. Aj keď bolo viac ako jasné, že Jula Hegelovu ponuku vezme, veľmi som bola zvedavá, ako bude autor pokračovať a či to pre nás čitateľov stále bude to napínavé, svižné čítanie ako doteraz.
A musím povedať, že to teda funguje aj naďalej veľmi dobre. Dokonca som bola prekvapená, že možno aj o niečo lepšie, minimálne v porovnaní s predchádzajúcim dielom.
Takže ak uvažujete, či aj naďalej pokračovať v tejto sérii, tak za mňa určite áno. Kapitoly sú stále krátke, svižné a napínavé a celé sa to znovu odohráva v jednom dni, čo Vás asi ešte viac núti v príbehu pokračovať a zhltnúť ho, čo najskôr.
Najviac sa teším tomu, že si autor nechal otvorené dvierka, a tak je viac ako pravdepodobné (aspoň dúfam), že v sérii bude pokračovať a ja sa fakt teším, ako bude táto dvojka ďalej spolupracovať.
Čítať viac
29
3.12.2022
Zvuk zla sa svojich charakterom ponáša viac na prvú časť, než na tú predchádzajúcu a to možno poteší najmä všetkých tých, ktorých zatiaľ najviac nadchla práve jednotka. Kliesch sa zo slovného spojenia psychotriler viac zameral na slovo psycho, takže tu nie je toľko akčných, niekedy až takmer neuveriteľných scén (i keď ja zožerem všetko aj s navijákom, keď je na tom pečiatka - Písané s láskou a s Fitzekom ), skôr sa rozhodol pohrať s našou mysľou.
.
Do deja je opäť zakomponovaných viacero zaujímavostí o fonetike.
.
Krátke kapitoly, to je to, čo pri tejto sérii funguje na 150% a čo my čitatelia milujeme, pretože krátka kapitola je náš obľúbený "partner in crime" - no veď dočítam už tú kapitolu, však je krátka ... o dve minúty - hm, veď aj ďalšia bude krátka, dám ešte jednu, nech viem ... - a čítame do nemoty alebo až do konca. Komu ako výjde.
.
Ak by ste chceli začať s touto časťou, môžete, na začiatku je v krátkosti zhrnuté všetko, čo sa dialo predtým, no odporúčam ísť pekne rad radom.
Čítať viac
21

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
19.11.2022
Topka
Nový diel som zhltla za dva dni. Jula a Hegel sa púšťajú tentoraz do objasnenia vraždy Hegelovej bývalej milenky, ktorá umrie po páde z okna. Veľmi sa mi páčilo,že sa na každej strane knihy stále niečo dialo a hoci bol vrah hneď od začiatku jasný, považujem túto časť série za najvydarenejšiu.. Čítať viac
30
13.11.2022
“Útly chlapec ako údajný vrah, ktorý by tento čin sotva mohol spáchať; nanajvýš podozrivý manžel, ktorý ako sa zdá, nič nechápe; neprehľadná priateľka a predovšetkým, žiadny znateľný motív.”
Auris - Zvuk zla
Hoci som si po tretej časti Šum smrti povedala, že si už s touto sériou dám pokoj, tak zvedavosť bola väčšia a siahla som aj po štvrtej časti Zvuk zla. No a celkom som sa potešila, lebo po predchádzajúcich dvoch častiach, ktoré boli z môjho pohľadu iba trošičku lepšie ako priemer, tak Zvuk zla bol jednoznačne pútavejší a dynamickejší - aj keď miestami som mala pocit akoby som otvorila Fitzekovho Pacienta, ale nepredbiehajme.
Nikto na polícii neberie vážne panicky sa prejavujúceho mladíka, ktorý tvrdí, že mu práve zabili matku - nikto okrem Matthiasa Hegela, forenzného fonetika, ktorý ako jediný je schopný potvrdiť či vylúčiť chlapcovu výpoveď. Samozrejme ani v štvrtej časti nesmie chýbať Jula Ansorge, autorka podcastov rozoberajúcich skutočné kriminálne činy a tiež jej brat Elyas s jeho priateľom Friedrichom.
Tentokrát by som čitateľom odporučila vyhnúť sa čítaniu anotácie, ktorá toho na môj vkus prezrádza dosť veľa a skúsený čitateľ kriminálok a trilerov si toho bude vedieť mnoho domyslieť.
Čítanie bolo naozaj pútavé a aj keď som mala miestami pocit, že autor až príliš popustil uzdu svojej fantázii a niektoré vyšetrovacie techniky mi prišli ako úplné sci-fi, tak spisovateľ čitateľa v závere uistí, že všetky použité fonetické fenomény nie sú žiadnym výmyslom, ale skutočne existujú. Aj Vincent Kliesch nadväzujúc na tradíciu Sebastiana Fitzeka nazval niektoré svoje románové postavy podľa skutočných osôb a tak napr. profesorka Sibylle “Billy” Niebuhr dostala meno podľa Prof. Dr. Olivera Niebuhra, ktorý skúma melódiu reči už viac ako 20 rokov a je považovaný za špecialistu na formy a funkcie melódie reči vo všeobecnosti a najmä na akustickú charizmu (tak a teraz môžete googliť čo to je) a autorovi dával cenné rady z tejto oblasti.
Kniha sa tak ako aj všetky Fitzekove romány vyznačuje krátkymi kapitolami, ktoré dávajú čítaniu svižné tempo a tak ca. 350 strán (nemecká verzia) zhltnete raz-dva. K záveru len toľko, že autor si nechal pootvorené zadné vrátka a časom sa možno dočkáme i piatej časti…
Milí nadšenci trilerov, ak ste nezanevreli na sériu Auris, tak Zvuk zla sa vám isto bude páčiť. Nie je to žiaden krvák, kde by obete prichádzali o všemožné končatiny a topili sa v hektolitroch krvi, ale už z predchádzajúcich častí vám to je isto známe.
Želám vám príjemné čítanie nerušené žiadnymi nervy drásajúcimi zvukmi.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Nezvyčajná trilerová séria o forenznom fonetikovi je jednoducho návyková.“
Sonntag Express

„Zvuk zla je štvrtá kniha zo série Auris o Matthiasovi Hegelovi. Nemusíte nutne prečítať tri predchádzajúce časti, pretože zápletka v tomto príbehu sa dá ľahko pochopiť. Ak sa ich však rozhodnete prečítať, vybudujete si puto s Hegelom a jeho spoluvyšetrovateľkou Julou Ansorgeovou. Tento prípad je opäť fascinujúci a výnimočný. Kliesch píše zrozumiteľne a pútavo, jeho knihy sa jednoducho nedajú odložiť.“
Melanie Kube, Osiander.de

„Ak dajú hlavy dokopy dvaja spriatelení autori bestsellerov Vincent Kliesch a Sebastian Fitzek, výsledkom je napätie najvyššieho rangu.“
Weltbild

Autori

Čítať viac
Čítať viac

„Šľachetným skutkom by nemal stáť v ceste chladný rozum.“