Strážkyňa šťastných koncov

Barbara Davis
Kouzlo všité do šatů - Barbara Davis
Poslední měsíční dívka - Barbara Davis
Strážkyňa šťastných koncov - Barbara Davis

Barbara Davis viac ako desaťročie pôsobila ako výkonná riaditeľka obchodu so šperkmi, keď sa rozhodla opustiť svet nadnárodných spoločností a nasledovať svoju celoživotnú vášeň pre písanie. Je autorkou viacerých románov, ktoré sa po vydaní stali úspešnými bestsellermi. Jej titul z augusta 2020...

V tomto čarovnom príbehu Barbara Davisová umne prepletá príbehy dvoch žien, ktoré zdanlivo zviedla dokopy náhoda. Po objave vintage svadobných šiat a hŕbe listov sa ich cesty... Čítať viac

Vydavateľstvo
AURORA, 2022
Počet strán
400

V tomto čarovnom príbehu Barbara Davisová umne prepletá príbehy dvoch žien, ktoré zdanlivo zviedla dokopy náhoda. Po objave vintage svadobných šiat a hŕbe listov sa ich cesty pretnú a ony ani len netušia, ako pevne sú prepletené... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

13,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Pôvabný román o osude, o druhých šanciach, o nájdení dávno stratenej nádeje z pera najpredávanejšej autorky podľa rebríčka Amazon Charts, ktorá sa preslávila románom Posledná žena z rodu Moonovcov.

V tomto čarovnom príbehu Barbara Davisová umne prepletá príbehy dvoch žien, ktoré zdanlivo zviedla dokopy náhoda. Po objave vintage svadobných šiat a hŕbe listov sa ich cesty pretnú a ony ani len netušia, ako pevne sú prepletené. Pochádzajú z dvoch rozdielnych generácií a dvoch odlišných kontinentov, no príbeh jednej odráža príbeh druhej – obe zažili obrovskú lásku a obrovskú stratu a obe sa už vzdali nádeje, že sa im tú škodu podarí napraviť. Lenže ich stretnutie im od základov zmení životy. Zvedie ich dokopy, no obe si chránia svoje zlomené srdcia a pomaly si odhalia svoje rany. No to, čo im pomohlo zblížiť sa, má tiež silu ich rozdeliť. Ak si odmietnu otvoriť srdcia a veriť v moc osudu, možno premeškajú druhú šancu na šťastie a nepodarí sa im nájsť lásku, o ktorú prišli.

Barbara Davisová šikovne dokazuje, že veci sa skutočne dejú z nejakého dôvodu, a je len na nás, či sa otvoríme čaru možností. U veľkom úspechu jej najnovšieho románu nesvedčí len obrovské množstvo nadšených ohlasov čitateľov, ale aj stále umiestnenie v rebríčkoch najpredávanejších kníh v jednotlivých krajinách.

Soline Rousselová dobre ovláda svoje remeslo v obchode so šťastnými koncami. Po celé generácie vedie jej rodina exkluzívny svadobný salón v Paríži, kde pomocou ihly a nite ožívajú kúzla. Traduje sa, že nevestu, ktorá vykročí k oltáru v rousselovských svadobných šatách, čaká život plný radosti. No ničivá strata z čias druhej svetovej vojny zmení Solinin život a srdce na trosky, otrasie jej vierou v lásku. Svoje spomienky uzavrie do škatule a odloží ju aj s nesplnenými snami, odhodlaná zabudnúť.

O niekoľko desaťročí sa Rory Grantová, potenciálna majiteľka galérie, pokúša vyrovnať s vlastnou tragickou stratou. Prenajme si od Soline starú budovu a objaví v nej škatuľu s listami a nenosenými svadobnými šatami vo vintage štýle. Keď Rory vráti spomienky majiteľke, vznikne medzi nimi nezvyčajné priateľstvo a na povrch sa začne predierať tajuplná podobnosť ich životov. Akoby osud chcel, aby sa stretli. A možno Rory pomôže Soline napraviť štyridsaťročnú neprávosť a otvoriť dvere k spoločnému zahojeniu rán – a možno aj k štipke mágie.
Čítať viac
Originálny názov
The Keeper of Happy Endings
Počet strán
400
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1632489
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
AURORA
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

9 hodnotení

6
3
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

@knizkomolka
predvčerom
Príbeh v sebe spája kúsok čara, minulosť sa prepletá so súčastnosťou, zároveň sa rozpletajú komplikované rodinné vzťahy medzi matkou a dcérou a ešte k tomu nahliadate aj do ľúbostných príbehov troch generácií. Na prvý pohľad sa zdá, že je toho v príbehu až veľa ale autorka všetko správne nakombinovala, že Vám nič nepríde navyše a nič Vám nebudete chýbať.

Úvodom som sa ťahšie preluskávala, nie kvôli štýlu písania ten je výborný, ale obávala som sa, že "la magie", ktorou jedna z hlavných hrdiniek oplývala tam bude na mňa veľa a autorka to bude so všetkým magičnom preháňať, čo sa našťastie nestalo. Zároveň som rada, že vojna, ktorá tvorí dôležitý míľnik v živote Soline nebola zbytočne rozpitvávaná, čo z knihy robilo stále príjemnú oddychovka.

Autorka píše pútavo, trefne, vtiahne Vás to do deja a i keď ide na prvý pohľad o romantiku (aj keď celkom originálnu a zaujímavo podanú), nie je to len o nej ale aj o rodinných vzťahoch, ako sa vymaniť so zaužívaných vzorcov... Za mňa dobré čítanie.
Čítať viac
Simona
26.9.2022
Každá duša vytvára ozvenu, ako odtlačok prsta, ktorý preniká do všetkého okolo nás.
Ozveny neklamú, sú spomienkami toho človeka bez všetkých ilúzií a sebaklamov, surová a neprikrášlená pravda.
Čítať viac
11
21.9.2022
Barbara Davidsová vie písať. Pútavo, trefne, napínavo a svoje si nájdu aj romantické duše. Strážkyňa šťastných koncov je kniha, ktorá sa príbehovo značne líši od Moonovcov, ale predsa len má niečo spoločné - silné ženské hlavné postavy a štipku mágie. Mágie, ktorá vám splní sny, nádeje a predstavy, ktoré od svojho šťastného konca očakávate.

Dej bol perfektne vymyslený. Dve linky - minulá a prítomná. V minulej sme sledovali príbeh Soline, ktorá žila v okupovanom Paríži počas Druhej svetovej vojny a prítomnosť sme spoznávali vďaka Rory, ktorá sa vyrovnávala so stratou blízkej osoby. Cesty týchto dvoch žien sa prepletú a vám nebude nezostávať nič iné, len so zadržaným dychom sledovať ich osudy (ktoré rozhodne nie sú jednoduché). Autorka vie pekne pracovať s tým, čo si vymyslela, vrství to, dáva to zmysel a postupne si tento základ udržiava. Postavy nešetrí, dáva im prežívať bolesť, ale aj šťastné chvíle, ktoré si čitateľ o to viac váži. Ale. Vždy, keď príde na koniec, tak očakávam niečo viac, niečo nepriehľadné a niečo, s čím ma prekvapí. Ako aj pri Žene z rodu Moonovcov, tak aj tu ma koniec mierne sklamal. Jednochudo čakám od toho trošku viac, pretože príbeh do toho bodu je výborne vymyslený. V tomto prípade sa mi isté udalosti zdali priam bizarné, ale pohľad na ne určite závisí od vkusu a momentálneho citového naladenia.

Barbara sa štýlom písania podobá na Lucindu, ale predsa je iná. Trocha viac magická. Ak máte radi rodinné drámy, historické a súčasné linky, tak toto je pre vás. Rovnako vám odporúčam aj Ženu z rodu Moonovcov.
Čítať viac
22
16.9.2022
Prijemná oddychovka
Strážkyňa šťastných koncov je dojemným príbehom o veľkej láske a ešte väčšej strate, o rodičoch a deťoch, o traumách a bolestiach, ktoré si nesieme generáciami, o veľkých očakávaniach a vopred určenom osude, o šťastných koncoch, ktoré máme tak radi, no nie vždy sa ich dočkáme, no aj o nádeji, ktorá zomiera ako posledná ... Čo myslíte, dočká sa aspoň jedna z hlavných hrdiniek toho svojho šťastného konca?
.
Mňa úplne dostal začiatok a myšlienka o svadobných šatách, ktoré vznikajú za pomoci tej takej 'ženskej mágie' a tiež koniec, pri ktorom bola aj slzička (no neprezradím, či som bola dojatá, či to bola slza šťastia, alebo smútku ...)
.
Ak máte radi príbehy so zaujímavými ženskými hrdinkami, tie, kde sa prelína minulosť so súčasnosťou (tj. keď máte doma všetky Lucindy :D), táto by sa vám mohla páčiť tiež.
Čítať viac
8

Milujem knihy, milujem čítať, milujem ten pocit keď ma kniha vtiahne do deja a som tam, žijem tam a prežívam všetko so všetkými postavami a milujem ten pocit keď to po prečítaní vo mne ešte rezonuje a potrebujem nejaký čas na spracovanie všetkého - toto je pre mňa merítko dobrej knihy. Vždy mám nejakú poruke, či už fyzicky, v telefóne ako e-knihu alebo audio a chytám mierne panické stavy keď sa zmenšuje moja kôpka neprečítaných kníh, musím ju vždy dopĺňať ????

Zuzana Szemanová
15.9.2022
Krásny príbeh
Toto bol krásny príbeh napísaný krásnym pútavým štýlom.
Bola to moja prvá kniha od tejto autorky a upútala ma od prvej strany.
V knihe sú 2 dejové linky, jedna z obdobia 2.sv. vojny, druhá 40 rokov po vojne. Tieto dejové linky sa v určitom okamihu pretnú a v tom momente už je to nezvratné.
Postavy sú veľmi sympatické, zbožňujem Soline s jej typickým francúzskym šarmom, ktorý autorka dokonale vystihla. Celkovo štýl písania je veľmi sympatický, pútavý, chytajúci za srdce a zažijete všetky druhy emócií naprieč knihou. Knihou sa tiahne aj magická linka, ktorá je veľmi jemná, prirodzene zapadá do deja a je na správnych miestach.
Odporúčam prečítať si tento trpko krásny príbeh kde je krivda naložená každej postave požehnane ale ako vraví Esmée Rousselová, čarodejnica s ihlou, keď sa dve srdcia spoja do jednej ozveny, naladia sa na seba tak dokonale, že aj keby sa opäť rozdelili, navždy sa budú hľadať.
Ďakujem za takéto krásne príbehy spisovateľom, ktorí dokážu takto písať.
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Nenávisť je láska bez znalosti faktov. V každom človeku, ktorého nemáme radi, existujú skutočnosti, ktoré by náš vzťah mohli zmeniť, keby sme ich poznali.“

Jediný - Richard Bach
Jediný
Richard Bach