Drahá Ava

Prečo by nemohol diabol zatúžiť po anjelovi?

Novinka
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #6
Vydavateľstvo
Pandora, 2022

Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,25 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Ava má za sebou veľmi ťažké obdobie. Po tom, čo jej niekto nasypal niečo do nápoja počas jedného večierka, sa zobudí a nič si nepamätá. Ani to, ako ju niekto znásilnil. Ľudia okolo nej neveria, že hovorí pravdu. Podľa nich je klamárka, ktorá na seba chce upútať pozornosť. Ava sa po niekoľkých mesiacoch vracia späť do školy, úplne zmenená. Ešte stále neprišla na to, kto to urobil. V skrinke si však nájde list od tajného ctiteľa. Kto by to mohol byť? Určite je to niekto z partie futbalových hráčov - Žralokov - ktorá bola aj na osudnom večierku. Ale kto presne to je? A dozvie sa konečne, kto je tak veľmi ublížil? Čo ak je to ten istý človek?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,25 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
Novinka
PDF
EPUB
MOBI
11,20 €
Ďalšie
Originálny názov
Dear Ava
320 strán
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1596911
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Pandora

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

16 hodnotení

14
1
1
0
0

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

15
včera
Úvod príbehu je trochu zmätený. Je to ale pochopiteľné. Hlavná hrdinka sa ocitne v lese a na nič sa nepamätá. Čo je podľa mňa dobre. Má na sebe stopy po násilí. Keďže sa nepamätá čo sa jej stalo, polícia nič nezmôže. Alebo nemajú záujem, pretože ŽRALOCI(zazobané decká školy) sú nedotknuteľní a práve s nimi má Ava čo dočinenia. Odhodlaná zistiť kto jej ublížil sa vracia na prestížnu školu,kam sa dostala vďaka perfektnému prospechu. Nemalou motiváciou jej je aj mladší brat, ktorému je skôr mamou ako sestrou. S diagnózou,o ktorej som doteraz nepočula a stretla sa s ňou prvýkrát,sa mu Ava všemožne snaží dopriať lepšie vzdelanie a lepší život. A ich matka? Po tom, čo sa o nej niečo z príbehu dozviete,si budete priať,aby sa neobjavila. Vaše prianie je autorke ukradnuté a verte mi,budete mať chuť tej fiktívnej postave fyzicky ublížiť. Už z tohto vám musí byť zrejmé,že Ava je húževnatá, nechá na seba nakladať a bojuje s veternými mlynmi,lebo verí, že sa dočká zadosťučinenia. Knox, hlavný hrdina príbehu, ktorého očami máme možnosť sledovať dianie príbehu,je akoby rozpoltená osobnosť. Pôsobí arogantne,Avu nazýva sockou,pritom jeho pocity a vnútorné monológy nasvedčujú pravému opaku. Jeho život tiež nie je jednoduchý,ale na rozdiel od Avy má peniaze, ktoré znamenajú moc. Zaskočilo ma poznanie, že sú si Ava s Knoxom nie úplne cudzí….ich stretnutia spred incidentu zo začiatku knihy boli veľmi zaujímavé. Autorka celkovo vyskladala čtivý,gradujúci príbeh so silnými charaktermi postáv a zabŕdla do rôznych,rozhodne zaujímavých tém. Chémia a doťahovanie Avy a Knoxa napísané perfektne realisticky rovnako ako ich postavy a dialógy. Taktiež som si obľúbila vedľajšie postavy,najviac však Wyatta. No a na koniec poviem, že príbeh bol úžasný,aj keď miestami predvídateľný,je písaný tak pútavo, že vám to vôbec nebude prekážať. No a záver….ach…bol krásny. Síce na mňa dosť presladený,ale iný si postavy fakt nezaslúžili Čítať viac
7
pred tromi dňami
3,5*/5
Kniha, ktorá obletela bookstagram s veľmi nadšenými recenziami, ktoré ma nalákali si príbeh prečítať. Po prečítaní musím, ale prehlásiť, že bohužiaľ, tentokrát už nie som tak úplne cieľovka príbehu.

Príbeh, ktorý nám je vyrozprávaný v tejto knihe je určený skôr mladším čitateľkám, ja by som ho zaradila na rozhranie medzi YA a NA literatúru. Hneď na začiatku sme varovaní, že kniha je pre čitateľov od 18 rokov, a práve toto varovanie (keďže sa ešte ani zďaleka nenachádza vo všetkých knihách) vo mne vzbudilo dojem, že pôjde o niečo temnejšie, drsnejšie a detailnejšie opísané… proste niečo iné.

Autorka vytvorila celkom zaujímavý, napätý a romantický príbeh, ktorý, ale bohužiaľ, nevyužil celý svoj potenciál. Autorka sa zamerala najviac na romantickú linku, čo ale samozrejme nie je zlé, milovníci iskrivej romantiky práve toto ocenia, no hlavný dejový problém znásilnenie, trauma, následky a pod. ostali tak trochu v úzadí, aj keď áno, celý čas sa v príbehu rieši kto to Ave urobil, no niekedy som mala pocit, že sa jej ani nič nestalo. Buď to chcela autorka uhrať tak, že keďže si to Ava nepamätá, tak ju to až tak neovplyvnilo, alebo proste nie vždy zvládla vlastnú postavu. Každopádne, autorke sa aj tak musí uznať, že vytvorila jednu z tých silnejších dievčenských postáv, ktorá mala správne podrezaný jazyk a nenechala si skákať po hlave, bola až kruto úprimná a tu prichádzam k ďalšiemu kameňu úrazu, že Ava rozprávala Knoxovi (to, že vám prezrádzam meno hlavného hrdinu nie je žiaden hriech, dozvedeli by ste sa to hneď v tretej kapitole) veľmi osobné veci, čo mi celkom nesedelo k vyjadreniam, že ho neznáša. Niekedy je, ale krutá úprimnosť tá najlepšia obrana, takže mám pre to aj pochopenie.

Dej je svižný, príbeh sa číta veľmi dobre, je pekný a silný, a striedanie kapitol z oboch pohľadov hlavných hrdinov je to, čo obľubuje väčšina z nás, no a dva epilógy pohladia dušičku každej romantičke. Rozhodne chápem všetky nadšené hodnotenia, ak sa kniha dostane k tým správnym čitateľom, bude ich zbierať aj naďalej. Takže pokiaľ máte radi tie klasické príbehy s námetom boháč-chudobné dievča, ktorí sa neznášajú, ale tajne po sebe túžia, školské prostredie, ťažké osudy, traumy, závislosti, odkrývanie minulosti a tak ďalej… proste všetko, čo sa dá do takejto knihy napchať, tak smelo do nej. Ava a Knox vás určite zaujmú, a verím, že aj rozpália.
Čítať viac
9
pred piatimi dňami
Recenzia
Drahá Ava je romantická kniha, ktorú som mala možnosť prečítať si pred vydaním vďaka vydavateľstvu Pandora. Priznám sa, že som si vôbec nečítala obsah, takže som šla do toho naslepo a rozhodne som nečakala taký silný príbeh. Ava je stredoškoláčka a má za sebou veľmi ťažkú a smutnú minulosť. Už počas prvých strán som tušila, že sa stalo niečo zlé, Avine náročné spomínanie bolo pre mňa hrozné, nedokázala by som si predstaviť seba v takej situácii. Myslím, že by som to nezvládala tak statočne ako ona. Preto som nemala problém si ju obľúbiť. Vždy ma bavili knihy, kde sa preberajú náročnejšie témy, neviem, či to tak môžem nazvať, ale fascinuje ma to. Proste hlavní hrdinovia musia prekonať ťažké prekážky, aby sa vyrovnali s následkami. A ja rada sledujem ten vývoj. Na druhej strane je Knox, quaterback, o ktorom som si myslela strašne zlé veci. Lenže potom sa postupne odhaľoval jeho pravý charakter a ja som spoznala jeho pravé ja. Drahá Ava je kniha, ktorú začnete čítať a nebudete chcieť prestať. Ja som ju chcela čítať počas cesty do práce, lenže som neodolala a čítala ju takmer neustále. Je veľmi pútavo písaná, Ava a Knox majú medzi sebou skvelú chémiu, popritom sa rieši Avina trauma, udalosti, čo jej predchádzali. Tyler bol úžasný a dokonca sa mi páčili aj referencie na Hviezdne vojny, ktoré som nikdy nevidela a teraz si ich rozhodne pozriem. Je to kniha, ktorá skrýva v sebe veľa posolstiev, dôležitosť rodiny, tajomstvá, nevďačné matky, silu a nehynúcu lásku. Pretože na konci som veľmi tŕpla, mala isté obavy, ale nevedela som sa prestať usmievať v autobuse, keď som dočítavala epilóg. Ava a Knox a ich prezývky si získali moje srdce a som šťastná, že som si knihu prečítala. Čítať viac
Janka Husivargova
pred týždňom
E kniha v češtine
Zdravím,
knihy od tejto autorky mám rada, no uprednostňujem čítanie v češtine. Chcem sa teda opýtať, či sa nechystá vydanie e knihy v češtine.
Pekný deň
Čítať viac
12
24.6.2022
Od autorky som už čítala sériu The Game Changers, ktorá sa mi páčila, preto som mala veľké očakávania aj od Avy...a autorka nesklamala. Drahá Ava je jeden z tých príbehov, v ktorých celý čas cítite množstvo emócií a pocitov - hnev, bezmocnosť, bolesť, strach, ale i nádej, lásku, odpustenie.

Ava to mala už od detstva veľmi ťažké - matku viac zaujímali chlapi, peniaze, alkohol a drogy, o dcéru sa nikdy nestarala, nepovedala jej pekné slovo, neobjala ju, takže Ava bola naučená spoliehať sa len sama na seba. Keď sa jej narodil brat, matka ich definitívne opustila a Ava si dala za úlohu, že urobí všetko pre to, aby mal jej malý braček dobrý život. Aby toho nebolo málo, pred rokom sa stala obeťou znásilnenia. Vinník sa nikdy nenašiel a väčšina spolužiakov vinu hádzala na ňu. Po niekoľkých mesiacoch sa vracia späť do školy a je odhodlaná nielen zistiť celú pravdu, ale aj ukázať jej bohatým spolužiakom, že s ňou nemôžu zametať.

Ava bola naozaj silná postava, mala toho na pleciach veľmi veľa, no napriek tomu sa nevzdala a nenechala si skákať po hlave.

Knox, ďalšia skvelá postava, s citlivou povahou a veľkým srdcom. O Avu i svojho brata sa staral s toľkou láskou. Niekedy mi preňho doslova pukalo srdce, pretože často musel robiť rozhodnutia, ktorými síce druhým pomohol, ale seba zranil. Nedalo sa nezamilovať si ho.

Na prvý pohľad by sa dalo povedať, že s Avou sú ako deň a noc, no v skutočnosti mali toho veľa spoločného. Romantická linka bola krásna, medzi dvojicou to nesmierne iskrilo, no zároveň museli prekonať množstvo prekážok, kým mohli byť skutočne spolu.

Prostredie luxusnej školy pre deti boháčov bolo tiež veľmi dobre vykreslené - boli tu typické školské mrchy, bohaté detičky, ktoré sa vyvyšovali nad spolužiakmi zo skromnejších pomerov, rôzne skupinky, šikana...

Autorka má príjemný štýl, príbeh sa mi čítal dobre, stránky mi rýchlo ubiehali pod prstami. Aby ste si nemysleli, že sa tu stále riešili len vážne veci - bolo tu aj niekoľko vtipných a rozkošných momentov, kedy som sa usmievala.

Musím pochváliť aj grafickú stránku knihy - od krásnej obálky po grafiku vo vnútri (obrázky na začiatku jednotlivých kapitol).
Čítať viac
Marcela
21.6.2022
Drahá Ava
Drahá Ava, klasický scenár amerických kníh pre mladých. Dievča z chudobných pomerov a hviezda triedy so všetkými privilégiami. Napriek tomu, kniha sa výborne čítala, dej pútavý, od začiatku do konca. Tulip a Lee navždy. Čítať viac
10

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Anna a knihy
21.6.2022
Autorka mi opäť pripomenula, prečo jej knihy, tak milujem.

Hneď prvá kapitola príbehu ma prekvapila a zostala som pravdupovediac v nemom úžase, pretože už tu sa dozvedáme, čo sa prihodilo Ave. A nie, nešlo len tak o hocičo. Vo väčšine prípadoch takéto dievčatá, len tíško trpia, ale Ava predstavuje silnú hrdinku, ktorá bojuje za svoju spravodlivosť, no najmä za pravdu a celý čas čelí bande zbohatlíckych deciek. Zanechala vo mne pocit, že bojovať sa oplatí, aj keď vieš, že to bude náročný a zdĺhavý boj.

Priznám sa, že niektoré postavy mi obzvlášť pili krv a myslím, že aj vám budú (napríklad taká Avina matka...) a zase naopak iné postavy som doslova zbožňovala.

Knox bol na začiatku pre mňa jedno veľké tajomstvo, ale neskôr som spoznala jeho skutočné ja, ktoré skrýval. Čo na mňa obzvlášť zapôsobilo, bol jeho skvelý vzťah s jeho dvojčaťom Daneom, pre ktorého bol veľkou oporou, toto bol nádherný súrodenecký vzťah. Postupne som zistila, že ani Knox nemá jednoduchý život. Pod jeho tvrdým pohľadom, ktorý nastavoval svetu sa nachádzalo veľké dobro, no najmä veľa citov a starostlivosti, hlavne voči Ave. Mal v sebe, také množstvo citov, že som pri každom jeho odhalení z toho doslova padala na zadok.

Títo dvaja mali medzi sebou neskutočnú chémiu, toľko vášne a iskrenia sa len tak nevidí. Toto na autorke milujem, pretože vie vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

Aj keď mi tento príbeh v určitých momentoch zlomil srdce a neskôr ho znova zcelil, tak toto bolo skvelé čítanie. Autorka rozberá veľmi silné témy a ani jednu z postáv nešetrí a hlavne vám ukáže, že všetky činy skôr či neskôr budú potrestané a bohatstvo nie je to najdôležitejšie.
Čítať viac
17.6.2022
Recenzia Dráha Ava
Keď som si prvýkrát pozrela zahraničné recenzie na túto knihu bola som ohromená, pretože kniha mala úspech a teraz si ju aj my môžeme prečítať v slovenskom jazyku vďaka @vydavatelstvo.pandora
Už teraz môžem povedať, že táto kniha sa dostala na rebríček mojich najlepších kníh za rok 2022. Aj keď to bola moja prvá kniha od autorky, učíte by som siahla aj po jej inej tvorbe.

Kniha Dráha Ava je naozaj zaujímavým príbeh, ktorý vás prinúti zamilovať si postavy s neľahkým životom. Ava a Knox sú rivali už odpradávna:
Ava je sirota, na školu dostala štipendium, pracuje, aby sa uživila, je sama...
Knox je kapitánom futbalového tímu, má skupinu priateľov, je blízky so svojím dvojčaťom a má viac peňazí, než by mohol potrebovať....
Ale niečo majú spoločné su silné hlavne postavy a videli a prežili niečo, čo si nikto nezaslúži....
A poviem vám príbeh bol napísaný tak oddychovo a tak krásne, že som strany otáčala jedna radosť. Autorka sa pekne popasovala s vážnymi problémami, ktoré si zažíva veľa ľudí.
V tejto knihe bolo rozobratých toľko tém. Páčil sa mi záhadný aspekt pokusu zistiť, kto je násilník. A napriek tomu, že kniha je plná toľkých temných vecí, nezdala sa mi sama o sebe temná. Práve naopak bola to kniha plná nádeje, lásky a emócií. Ava a Knox majú moje srdce, pretože su slow burn romance, ktorú ja v knihách milujem a ich enemies to lovers scény boli top! Koniec mi priniesol úsmev na tvári, takže táto kniha si odo mňa zaslúži všetky hviezdičky!
Čítať viac
Alena P.
11.6.2022
Aj napriek tomu čo sa stalo Ave..naozaj krásny príbeh. Po celý čas, ktorý strávila ako dieťa s mamou a "nič " zlé sa jej nestalo ... jeden večierok na strednej a všetko sa zmení. Nedokázala som sa od knihy ani odtrhnúť..miestami som ani nedýchala. Obálka, aspoň pre mňa vystihla Avu a tajomný dopis úplne dokonale. Čítať viac
9
10.6.2022
Prečo by nemohol diabol zatúžiť po anjelovi?
Je to hlboký príbeh s takou nežnou, krásnou a neuveriteľne dokonalou romantikou. Srdcervúci a zároveň potešujúci. Surový, emotívny ale aj tak jednoducho krásny. Vedela som, že táto kniha bude úžasné dielko! Nebola! Bola totiž oveľa, oveľa viac. Bola to totiž absolútna topka. Ja som si túto knihu zamilovala z celého srdca.
Emócie, ktoré som pri čítaní knihy prežívala mi lámali srdce a niekoľko krát vyrazili dych.
Avin príbeh ma úplne uchváti. Témy obsiahnuté v tejto knihe boli také skutočné a bolestivé - zrada, bolesť, vernosť, láska, túžba po POMSTE. Nádherné dialógy a neskutočná chémia medzi hlavnými hrdinami je to, čo budete milovať aj napriek tomu, že Vás tieto postavy zničia a zlomia srdce.
Kniha ma od prvej kapitoly vtiahla tak do deja, že som ju prečítala za jediný deň. OMG. Nedalo sa inak.
Čítať viac

„Kniha je srdce. Opisuje toho ktorý ju napí­sal. Ukazuje nám že každý sme iný. Že nezáleží­ na tom ako vyzeráme ale aký sme vo vnútri. Hovorí­ nám aký je zmysel života.“