Knihy
E-knihy

Dvanástka

Pokračovanie románu Priechod

Justin Cronin

Justin Cronin – americký spisovateľ, nositeľ viacerých ocenení, ktorému zložil poklonu aj slávny Stephen King. Preslávila ho postapokalyptická trilógia a najmä jej prvá kniha Priechod o tajnom vládnom projekte Noe, ktorý má premeniť ľudské telo na smrtiacu zbraň. Nasledoval druhý diel Dvanástka...

Ikar, 2013
7-8 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2013
2. diel série
Priechod
Preklad

Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa,...

Čítaj viac

17,89 €

Bežná cena Bežne 17,90 €

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Krátko po vypuknutí apokalypsy traja ľudia hľadajú, ako sa dostať zo všeobecného chaosu. Lekárku a nastávajúcu matku Lilu tak veľmi zasiahne rozšírenie epidémie a násilia, že sa radšej zatvára pred svetom a pripravuje sa na príchod dieťaťa, kým spoločnosť okolo nej sa rúca.

Kittridgea, známeho pod prezývkou Posledná denverská bašta, donútili okolnosti opustiť svoju pevnosť a vydať sa na cestu autom pomedzi nakazených len s niekoľkými zbraňami a plnou nádržou. Stredoškoláčka April bojuje, aby ochránila mladšieho brata v krajine plnej smrti a rozkladu. Títo traja zistia, že nie sú sami a že práve súdržnosť im dodá nádej aj v najtmavšej noci.

O sto rokov nato sa Amy a jej priatelia ďalej bijú za záchranu ľudstva, hoci nevedia, že pravidlá sa zmenili. Nepriateľ sa vyvinul do novej podoby a nová temná sila chystá svetu niečo oveľa desivejšie ako vykynoženie všetkého živého. Za porazenie Dvanástky bude musieť niekto zo statočných bojovníkov zaplatiť najvyššiu cenu.

Dvanástka je majstrovsky napísaný, dych vyrážajúci príbeh o prežití a sebaobetovaní.

Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.Čítaj viac
Kúpte spolu
Dvanástka - Justin Cronin
Priechod - Justin Cronin
37,78 €
Ušetríte 0,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Twelve
Rozmer
145×227 mm
ISBN
9788055134239
Naše katalógové číslo
141663
Počet strán
536
Hmotnosť
600 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

zamestnanec
21. septembra 2014

Konečne sme sa my, priaznivci knihy Priechod, dočkali jej pokračovania! :)
Dvanástka je písaná podobne ako Priechod, v jednotlivých kapitolách sa striedajú viaceré dejové línie a musím sa priznať, že prvých 100 strán som bola trochu zmätená :D Potom sa to už ale rozbehlo :)
Objavili sa nové postavy, ale autor nezanevrel ani na tie z prvého dielu - Amy, Peter, Alicia, Lacey a mnohí iní :) Ako názov knihy naznačuje objaví sa tam aj naša "Dvanástka" - trestanci nakazení vírusom v Projekte Noe. Viacero paralelne sa odvíjajúcich príbehov sa postupne spája dokopy, niektoré sa rozchádzajú rôznymi smermi.
Príbeh sa odvíja v Severnej Amerike, kde sa väčšina obyvateľstva nakazila záhadným vírusom, skúmaným v Projekte Noe - stali sa z nich výri (niečo ako upíri). Asi najhlavnejšou, no rozhodne najzaujímavejšou postavou (aspoň pre mňa) je jednoznačne Amy. Taktiež bola jedným zo subjektov v Noe, ale vírus, ktorý jej podali, bol iný ako pri ostatných. Má v príbehu veľmi zvláštne postavenie, výri jej neublížia, je jediná "svojho druhu". Postavy v tomto príbehu sa snažia zničiť Dvanástku, ktorá je zodpovedná aj za všetkých ostatných výrov. Zistili, že ak zabijú jedného z Dvanástky, zomrú aj všetci, ktorých nakazil práve on. Tu sa začína ich hon na Dvanástku. Rozvíja sa viacero príbehov, napríklad zo záchytných táborov, kde žijú ľudia v bezpečí pred výrmi, z expedičného tábora, čo je niečo ako vojsko alebo autor rozpráva o tom ako postavy putujú z jednotlivých miest Severnej Ameriky (kde sa celý príbeh odohráva) na iné. Nechýbajú mnohé akčné, nebezpečné a napínavé scény. Je to však aj o láske ako medzi partnermi tak aj v rodine, v spoločnosti ľudí, s ktorými ste prežili celý svoj život, alebo aj nie. Ku koncu príbehu som už nemohla prestať čítať a nešla som sa učiť, až kým som to nedočítala :D (Záver bol fakt super, odporúčam prečítať ako povinné čítanie! :D )
Knihu by som odporučila všetkým fanúšikom sci-fi a fantasy, asi nejakých 15+, kvôli tomu, že to nie je najjednoduchšie čítanie kvôli tým pretínajúcim sa dejom. Samozrejme, môžu čítať aj mladší :D Z hornej strany by som to vekom neohraničovala, myslím, že by to zaujalo aj dospelých, minimálne môj tato si to určite bude chcieť prečítať tiež :D
Mne sa kniha veľmi páčila, až na to tažšie prelúskanie začiatku, kde bolo mnoho nových postáv a čo kapitola to iný príbeh :D Ale stálo to za to, určite táto kniha pribudne do mojej knižnice a už sa teším na tretiu časť :)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,3 / 5

72 hodnotení

45
12
10
3
2

10.5.2019
Výborné pokračovanie 1.časti

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Druhý diel sa mi čítal o čosi ľahšie, majstrovsky spracované kroniky z post-apokalyptického sveta, občas človeka až zamrazilo, že podobná (hoci skôr menej naprirodzená) bio-nákaza môže reálne nastať kedykoľvek a takto by to asi mohlo na našom svete po obrovskom "vyhladení" vyzerať. Skvele napísané.
Čítaj viac
Jana Kucháriková
21.4.2019
Druhé pokračovanie trilógie nesklamalo. V tejto knihe je síce veľa postáv, ktorých mená sa mi miestami miešali, ale nakoniec som si každú jednu postavu zaradila a vychutnala si príbeh. Príbeh, ktorý bol strhujúci, zbytočne sa nenaťahoval, všetko bolo opísané tak akurát. Teším sa na záverečnú knihu.
Čítaj viac
19.1.2018
Názor čitateľa

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Po prvej knihe, ktorá skončila veľkolepo, som očakával ešte veľkolepejšie pokračovanie. Páčilo sa mi prvé a počiatočné autorové zhrnutie prvej knihy. Prekvapilo ma to, no o to viac potešilo, nakoľko som druhú knihu začal čítať po 2 ďalších knihách, čiže nie všetky momenty a postavy som si dokonale pamätal a toto mi ten príbeh prvej knihy pripomenulo... Po tomto zhrnutí prišiel začiatok knihy - v podstate je kniha rozdelená na nejaké 3 obdobia.

1. obdobie - Z počiatku som bol mimo obraz, nakoľko sa dej presunul na začiatok všetkého a musel som sa vcítiť do nových postáv a do nového prostredia. Príbeh a postavy ma však ohúrili a kládol som si takú otázku - čítam pokračovanie alebo úplne nový príbeh ? Však toto je úplne nová kniha ( nové postavy, nový dej, nové prostredie, nový príbeh ). Ale až postupom času som zisťoval tú postupnosť, ktorá súvisela s prvou knihou a zároveň vysvetľovala nasledujúce časti knihy.

2. obdobie - zase sa posunul čas o niekoľko desiatok rokov - nové postavy, noví hlavní hrdinovia a mnoho ďalšieho nového. Zase som si musel zapamätať nové mená, nové príbehy. No postupom času som sa do nej začítal a zistil som, že niektoré mená, priezviská sa už vyskytovali v prvej knihe a toto obdobie v podstate nadväzovalo na to, čo sa niektorým hrdinom stalo predtým, ako vstúpili do expedičného prápora. Prečo do nich vstúpili, čo všetko sa stalo a čo všetko si museli vytrpieť, aby boli odhodlaní položiť svoj život za to, aby čo i len jeden z "dvanástich" bol mŕtvy.

3. Obdobie - toto obdobie už popisovalo životy našich starých známych hrdinov - Amy, Peter, Alicia, Hollis, Michael, Sara a ďalší. Už neputovali spolu, osud ( a zubatí kamaráti ) ich rozdelil. Avšak čo osud chcel či nechcel, ich životy sa znovu spojili a v tejto časti knihy museli vykonať veľmi ťažké rozhodnutia. Táto časť knihy je v podstate rozdelená na jednotlivé príbehy, ktoré sa neskôr spájajú do jedného veľkého a ten zase do celkom slušného konca knihy.

Záver knihy - podľa mňa spracované dobre, aj keď som čakal trochu iný koniec - nejako sa mi ten koniec zdal unáhlený, ako keby väčšina knihy chcela len priblížiť osobný život jednotlivých postáv, čo sa stalo predtým. No na celkové ukončenie tejto knihy to pokladám za tak trochu slabú stránku.

Kniha však ponúka to, čo čitateľ chce - dávku akcie, romantiky, mysterióznej atmosféry, krvilačných beštíí a v neposlednom rade - odhodlania a priateľstva na život a na smrť. Ďakujem Justinovi, že som mohol čítať zatiaľ dve knihy z tejto trilógie a určite si zakúpim aj poslednú časť.
Čítaj viac
Atjo
14.4.2016
!
Nechápem prečo sa musí design obálky pokaziť tou blbou kvázi pečiatkou "svetový bestseller" - vyslovene ma to hnevá. Taktiež, načo napísať na obálku knihy že je niečoho pokračovaním, veď Slováci nie sú blbí. Obálka nemá byť reklamnou plochou ;)
Čítaj viac
Erika Jarkovská
9.4.2016
Nádherný zážitok z čítania
Viac ani nemusím dodávať, všetku chválu na literárne dielo - podľa mňa naozaj DIELO - už napísali iní čitatelia predo mnou. Opäť neľutujem ani jednu jedinú prečítanú stranu, ďakujem autorovi za jeho rozprávačské umenie a štýl a teším sa na tretie pokračovanie. :-)
Čítaj viac
Minna 7
30.10.2015
Totalna nuda
Cista katastrofa toto pokracovanie. Este prvy diel sa ako tak dal, i ked bol zbytocne rozvlacny. Ale toto bola fakt bieda. Nechapem tie dobre hodnotenia. Dej knihy sa vliekol neuveritelne slimacim tempom. Nuda.
Čítaj viac
Zuzana Zreláková
5.6.2014
kniha roka :)
Podľa mňa bola kniha skvelá. Nie až taká dobrá ako prvý diel tejto zatiaľ nedokončenej trilógie, ale aj tak vysoko nad inými knihami, ktoré som na tému postapokalyptickej vízie sveta čítala. Príbeh je zaujímavý, strhujúci, prekvapivý... Už sa len dočkať posledného dielu ;)
Čítaj viac
Martin Pagáč
4.6.2014
kniha roka 2013
tato zatial nedokoncena trilogia je podla mna jedno z najlepsich postapokalyptickych scifi ake som kedy cital. uzasny napad ako by mohopl vypadat svet ak sa to vymkne z pod kontroly. pribeh priechodu ako aj dvanastky je napinavy a v kazdom detaile prepracovany. sem tam skacu zazitky postav z jednej kapitoly na druhu ale to nevadi. velmi sa tesim na posledny diel.
Čítaj viac
Zuzana Belobradová
26.5.2014
úúúúžasnáááá
nemôžem povedať nič viac iba že cronin opäť nesklamal bolo to skvele napísané,nato že je tá kniha dosť hrubá som ju prečítala popri práci asi za 2 dni nevedela som sa od nej odtrhnúť dej je dynamický, má to všetko rýchly spád a proste je fantastická... jediné čo ma mrzí je, že sa mala teraz v máji vydať 3 a odložilo sa to o rok takže si musím zas počkať na koniec ... inak super
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Dvanástka - Justin Cronin
Priechod - Justin Cronin
37,78 €
Ušetríte 0,02 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev