Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, 1400, 2022

10,76 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, 1400, 2022
Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, 1400, 2022

Kreutzerova sonáta

Příběh, v němž v kritickém okamžiku sehraje úlohu Beethovenova Kreutzerova sonáta, je pojat jako děsivá analýza lásky a manželství, jako tragický rozvrat mezi dvěma lidmi, kteří... Čítať viac

Vydavateľstvo
1400, 2022
128 strán
2-3 hodiny čítania

Příběh, v němž v kritickém okamžiku sehraje úlohu Beethovenova Kreutzerova sonáta, je pojat jako děsivá analýza lásky a manželství, jako tragický rozvrat mezi dvěma lidmi, kteří se kdysi hluboce milovali. Tolstého „sexuální novela“, jak bychom ji mohli... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

10,76 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Ďalšie knižné vydania (2)
Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, Odeon CZ, 2018
Pevná väzba
Čeština, 2018
Vypredané

Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovenský spisovateľ, 2003
Pevná väzba
Slovenčina, 2003
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Rok bylinkára - Iveta Henzelyová, Príroda, 2023
Kreutzerova sonáta - Lev Nikolajevič Tolstoj, 1400, 2022
10,76 €

Viac o knihe

Příběh, v němž v kritickém okamžiku sehraje úlohu Beethovenova Kreutzerova sonáta, je pojat jako děsivá analýza lásky a manželství, jako tragický rozvrat mezi dvěma lidmi, kteří se kdysi hluboce milovali. Tolstého „sexuální novela“, jak bychom ji mohli nazvat, je dodnes dílo vyhledávané a čtenářsky přitažlivé. Když v roce 1890 vyšla, způsobila senzaci, která v kulturních dějinách neměla obdoby. Jestliže ji někdo neznal, pak byl – podle tehdejších zpráv – snad jen negramotný nebo ten, kdo se o literaturu a o vztahy muže a ženy vůbec nezajímal, či kdo žil ve zvlášť zapadlém koutě světa. Podivuhodně smělé a působivé odhalení manželských neshod, jakým tato povídka bezesporu je, nenechalo nikoho lhostejným. Nebylo místa, kde by se o ní nevedly vášnivé spory. Staromilci v Rusku byli pohoršeni až k nepříčetnosti. V jiných zemích bylo zase toto dílo soudně pronásledováno, včetně zemí českých. Je to povídka o kruté žárlivosti, jež bortí manželství, o hlubokém rozvratu mezi dvěma lidmi, kteří se kdysi hluboce milovali. Ve svých otázkách, které jsou zde představeny v šokující nahotě nepřestane být pravděpodobně nikdy aktuální.
Čítať viac
Originálny názov
Krejcerova sonata
Počet strán
128
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×200 mm
Hmotnosť
276 g
ISBN
9788027710270
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1404095
Jazyk
čeština
Pôvod
Rusko
Vydavateľstvo
1400
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

10 hodnotení

10
2
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Táto ruská klasika, Kreutzerova sonáta, je baladicky pravdivá slasť pre ducha. Ako len lásku berie každý inak a ako rýchlo sa dokáže premeniť na nenávisť. A vôbec, existuje láska? Možno práve ona, ktorú mnohí vysvetľujeme ako niečo nádherné, je len taký ľudsky ošiaľ, slovo, za ktorým sa skrýva mnoho, len nie dobro. Chcela by som, aby láska jestvovala a bola plná len a len dobrého, ale takého skutočného a nadprirodzeného dobra.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

21
Marie Stuartovna - Stefan Zweig, 2012
Práve čítam
Marie Stuartovna

Čítam pomaly, ale pravidelne. Začínal som detektívkami a trilermi, potom som prešiel na sociálne romány, pridal k tomu klasiku, občas humor, sem tam životopisy a to, čo ma zaujalo.

Tomáš Kučera
Overený nákup
15.6.2022
Opäť výborné dielo z pera tohto klasika. Až zarážajúco autentické a aktuálne aj po vyše 130 rokoch. Navyše vďaka dĺžke sa dej nevlečie a čitateľ je konfrontovaný iba s čistými emóciami. Čítať viac
21

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
27.5.2022
Skvelé
Písanie pána Tolstého sa mi páči a keď som natrafila na túto útlu knižôčku s krásnym obalom, musela som ju kúpiť. A neľutujem. Autorove úvahy a názor na manželstvo v dobe, v ktorej žil, sú priam nadčasové. Síce veľa sa toho do dnešných dní zmenilo, ale mnohé ani nie.
Cestujúci vo vlaku rozpráva svoj príbeh lásky k žene od úplných začiatkov a prevedie nielen svojho poslucháča, ale aj čitateľa svojím mladým životom aj počas manželstva po boku manželky, s ktorou má viacero detí. Avšak môže byť láska toxická? Čo keď ju zabije žiarlivosť ešte skôr, než manžel zabije svoju ženu?
Autor skvelým rozborom manželstva a nahliadnutím do hlavy žiarlivca predkladá príbeh vedúci k tragédii, po ktorej už ani výčitky nepomôžu. Vplyv detí na vzťah medzi partnermi je taktiež nezanedbateľný a keď sa zatemní mozog, diskusie nie sú plodné a žiarlivosť prekvitá, vzťah môže ísť do zatratenia. Nakoľko autor dal do príbehu veľa vlastného ja, dá sa konštatovať, že i podľa neho, nielen podľa cestujúceho vo vlaku, sú práve ženy tie, ktoré očarujú a zvádzajú, pričom muži sú iba obete. Možno niekedy to tak je, ale určite sa to nedá paušalizovať. Ale že žiarlivosť je mocná čarodejka, ktorá so sebou neprináša nič dobré, je pravda. Skúste si prečítať túto výborne písanú knihu, v ktorej je vzťah z pohľadu muža rozpitvaný, s mnohým nemusíte súhlasiť, ale určite vás prinúti sa zamyslieť.
Čítať viac
25
2.11.2020
Kniha
Táto poviedka ma milo prekvapila. Autorovi sa podarilo naozaj presvedčivo opísať vnútorný stav hlavného hrdinu ktorý opisuje svoj vzťah k manželke či svojej rodine. Kniha je písaná pútavo a nemal som pocit že by tam bola nejaká strana zbytočná. Tolstoj opäť nesklamal. Za mňa je to zaslúžene 5 hviezd. Čítať viac

Lev Nikolajevič Tolstoj

Čítať viac

„Srdce je ako šíp. Treba ho namieriť, ak má trafiť cieľ. “

Vrania šestka - Leigh Bardugo, 2017
Vrania šestka
Leigh Bardugo