Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Tá bolesť ťa prejde - Mia Žureková, NoMantinels, 2022

10,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Tá bolesť ťa prejde - Mia Žureková, NoMantinels, 2022
Tá bolesť ťa prejde - Mia Žureková, NoMantinels, 2022

Tá bolesť ťa prejde

Červené svetlá, džez, drinky a dvaja ľudia, ktorých k sebe pritiahla nevysvetliteľná sila a spojilo tajomstvo s fatálnymi následkami. Kto je ona a kto je on? Ich puto nemá... Čítať viac

Vydavateľstvo
NoMantinels, 2022
128 strán
2-3 hodiny čítania

Červené svetlá, džez, drinky a dvaja ľudia, ktorých k sebe pritiahla nevysvetliteľná sila a spojilo tajomstvo s fatálnymi následkami. Kto je ona a kto je on? Ich puto nemá obdoby, no speje k bodu, pred ktorým by mal každý zutekať.... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

10,00 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 7 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Zátišie - Sarah Winman, Tatran, 2023
Tá bolesť ťa prejde - Mia Žureková, NoMantinels, 2022
10,00 €

Viac o knihe

Červené svetlá, džez, drinky a dvaja ľudia, ktorých k sebe pritiahla nevysvetliteľná sila a spojilo tajomstvo s fatálnymi následkami. Kto je ona a kto je on?
Ich puto nemá obdoby, no speje k bodu, pred ktorým by mal každý zutekať. V tejto novele však Mia Žureková nesmierne citlivo, občas kruto cynicky, no najmä veľmi ľudsky ukazuje, že kto nechce zažiť bolesti priateľstva, nemá právo ani na jeho radosti.
V denníkových zápiskoch vo forme listov okamžite strhne čitateľa do silného prúdu málo viditeľných vychýlení duše, tela, vzťahov i spoločnosti, v ktorej dnes žijeme a pre ktorú je skratka LGBT niekedy ešte stále tabu.
Čítať viac
Počet strán
128
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
115×185 mm
Hmotnosť
200 g
ISBN
9788097219512
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1399451
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
NoMantinels
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

11 hodnotení

5
6
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

13
Neopúšťaj ma - Kazuo Ishiguro, 2018
Práve čítam
Neopúšťaj ma

Experimentálna fyzička cez deň, večer vášnivá čitateľka a niekde medzi tým si dám rada dobrú kávu. Ó a ešte píšem o knihách na Instagrame: jaina_pise_o_knihach

Jana Hrdá
Overený nákup
2.8.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dej tejto knižky sa venuje dúhovej komunite, konkrétne tomu menej známemu a navnímanému písmenku - T. Transrodoví ľudia majú v spoločnosti ešte o kúsok menej záchytných bodov, ako ostatná časť dúhovej komunity. Chýbajú im priatelia, ktorí sa do ich situácie dokážu naplno vcítiť. A aj keď sa ich najbližšie okolie alebo jednotlivci snažia byť najempatickejší ako sa dá, nie je to vždy dosť. Dá sa to vôbec? Ťažké zbližovanie sa a ešte ťažšie nadobudnutie dôvery voči ostatným, následná izolácia a z nej plynúce depresie.

Terapia vo forme listov nám odhalí mnohé stránky jedného priateľstva. Zo všadiaľ na nás kričí bolesť zo straty, s ktorou sa nedá len tak ľahko vyrovnať. Kniha Mii Žurekovej vo mne zanechala hlbokú emóciu, no najmä prianie, aby sa dostala k čo najväčšiemu publiku.
Čítať viac
12.2.2023
Bolesť prejde, spomienky sa ale nestratia..
Transrodová téma. Niečo, čomu sa ja aktívne a v podstate ani pasívne nevenujem – alebo presnejšie povedané, neprichádzam s ňou do styku. Nevyhýbala som sa tejto téme zámerne. Len sa mi nedostala do zorného poľa. Samozrejme, to že to takéto osoby majú ťažké, z rôznych dôvodov, som vedela. To, že majú depresie a podobné stavy, je mi tiež jasné. Chcela by som podotknúť, že táto kniha, je podľa mňa napísaná vynikajúco. Ako človek, ktorý mal, a občas má depresie, viem posúdiť pravdivosť niektorých tvrdení. Tlak spoločnosti, snaha pomôcť priateľovi, smútok a neschopnosť zo zlyhania. Veľmi hodnoverne popísané a priblížené čitateľovi. Je alarmujúce, koľko ľudí má podobné problémy, pocity a obavy zo života. Nielen transrodoví a homosexuálni ľudia ale aj ľudia, ktorí majú záľubu v BDSM, ale aj napríklad obyčajný prípad, keď žena nechce mať dieťa a ťahá jej na 30-tku. Tlak zo strany rodiny, spoločnosti, známych....je niekedy priveľký. Som vďačná za túto knihu. Možno ľuďom pomôže otvoriť oči a pomôcť ľuďom v depresii. Alebo pomôže ľuďom vytvoriť taký svet, kde ľudia neupadnú do depresie len preto, lebo nevedia prijať samých seba, alebo sa boja, že ich svet neprijme ale naopak odsúdi. Každý by mal mať právo žiť ako sám chce. Isteže, pokiaľ iným neubližuje.

Kniha je plná krásnych myšlienok. Tieto sa mi páčia najviac:

“Ako si sa mohol tak nenávidieť, to je niečo, čo mi dodnes nejde do hlavy.”
“Raz si mi povedal, že depresia je vlastne strach zo života.”
“V skutočnosti si vyžaduje oveľa viac energie načiahnuť ruku a zavolať o pomoc, než sa pokúsiť zabiť.”
Čítať viac
28
Overený zákazník
27.6.2022
Knižná listová autoterapia M. Žurekovej veľmi sugestívne otvára otázky inakosti v znamení zblíženia, ponára do hĺbky krehkej psychiky za odpoveďami pochopenia a vyrovnania, aby napokon mohla byť vypovedaná jasná správa o prejdení bolesti z bolesti inej, rázne ukončenej, z bolesti neuneseného života.
.
Intímne
Smutné
Citlivé
Výborné
!
Čítať viac
Lamony
Neoverený nákup
31.3.2022
Čakala som veľa a dostala som ešte viac :)
Po prečítaní prvých strán vám obsiahnuté slová jednoducho nedovolia prestať - čítať, rozmýšľať, vedieť prapodstatu nosnej myšlienky. Útla kniha bojúca s ťažobou nevypovedaného, nepovie všetko čo chcete, ale iba to, čo potrebujete. Pre mňa osobne je to prvá kniha, ktorá prelomila čitateľský blok po prečítaní Malého života a nebojím sa povedať, že kvality oboch kníh predurčujú, že sú víťazmi svojich kategórii. Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“