Diabol a temné vody

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2021
456 strán
6-7 hodín čítania

Píše sa rok 1634 a Samuela Pippsa, najlepšieho detektíva na svete, prepravujú obchodnou loďou Saardam z východindickej Batávie do Amsterdamu, kde ho majú súdiť a popraviť za zločin, o ktorom nikto nič netuší a nie je ani isté... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Píše sa rok 1634 a Samuela Pippsa, najlepšieho detektíva na svete, prepravujú obchodnou loďou Saardam z východindickej Batávie do Amsterdamu, kde ho majú súdiť a popraviť za zločin, o ktorom nikto nič netuší a nie je ani isté... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 14,20 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Po obrovskom úspechu svojej prvej knihy Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton opäť ponúka čitateľom rovnako pozoruhodnú knihu, ktorá stiera hranice žánrov a invenčne spája to najlepšie z historického románu, klasickej detektívky a gotického hororu.

Píše sa rok 1634 a Samuela Pippsa, najlepšieho detektíva na svete, prepravujú obchodnou loďou Saardam z východindickej Batávie do Amsterdamu, kde ho majú súdiť a popraviť za zločin, o ktorom nikto nič netuší a nie je ani isté, či ho Pipps vôbec spáchal. Sprevádza ho oddaný strážca a pomocník Arent Hayes, ktorý je odhodlaný dokázať priateľovu nevinu. Len čo vyplávajú na šíre more, začne sa na osadenstvo lode valiť jedna pohroma za druhou. Po palube sa zakráda tajomný prízrak. Na lodných plachtách sa zjavuje záhadný symbol. Ktosi vyzabíja všetok dobytok. Pasažierov trápia zlovestné odkazy, ktoré im sľubujú diabolské zázraky a predpovedajú smrť troch ľudí vrátane Samuela Pippsa.

Môže mať toto všetko na svedomí démon? Dokáže Arent s pomocou uväzneného priateľa rozlúštiť záhadu z dávnej minulosti, ktorá spája pasažierov Saardamu a hrozí, že potopí loď a všetci na jej palube zahynú?
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
14,20 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
10,50 €
Ďalšie
Originálny názov
The Devil and the Dark Water
456 strán
6-7 hodín čítania
Rok vydania
2021
ISBN EPUB
978-80-220-2357-3
Naše katalógové číslo
1195685
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

25 hodnotení

11
6
4
1
1

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

František Čech
13.6.2022
Trochu sklamanie
Prvú autorovu knihu knihu Sedem smrtí Evelyn odporúčam s 5 hviezdičkami. Tá je naozaj dobrá. Táto druhá kniha sa jej vôbec nevyrovná. Uznávam, že niečo tak originálne a zaujímavé ako bol predchádzajúci román, je ťažko zopakovať. Čítať viac
5
24.4.2022
Nie je to Agatha Christie...
Prva polovica, ked sa dej zamotaval, bola fajn. Potom sa ale zacal zamotavat az prilis az to nakoniec sklzlo presne k tomu klise, ze vsetci vyzerali ako podozrivi okrem tych skutocnych zlocincov. Podla toho sa min 1 z nich dal odhadnut uz pomerne rychlo a vtedy ma to prestavalo bavit. Docitala som uz len kvoli tomu, aby som zistila motiv, ktory bol celkom uveritelny. Ale vyustenie pribehu ma dost sklamalo, prislo mi, jemne povedane, naivne. Aj sam autor v doslove priznal, ze koniec musel zmenit a tato verzia bola asi sita horucou ihlou.
Aby som vsak len nekritizovala, ocenujem vykreslenie prostredia (vo filme by sme povedali vypravu), ktora bola ilustrativna. Uveritelny bol aj sposob zivota namornikov, ci spravanie vacsiny postav.
Čítať viac
3
20.4.2022
Táto kniha mi nedala spať
Overený nákup
Už dlhšie mi nesadla žiadna kniha a preto som hľadala nejakú, ktorá ma ľahko vtiahne do deja. A táto mi nedala spať až kým som ju neprečítala celú. Je to ako čítať tak trochu fantasy Agathu Christie, ale zároveň tu nikto nečaruje ani nemá zvláštne schopnosti, hlavné postavy majú len dobré oči a sú bystré.

Odporúčam milovníkom fantasy, detektívok ale aj tým čo majú radi historické romány, ale až tak ich nezaujímajú všetky historické detaily o postavách a prostredí.
Čítať viac
4

Literárni nadšenci. Čítame s rôznymi stupňami frekvencie, ale s rovnakým zápalom. Pretože horíme vášňou pre literatúru. P.S.: Naše nadšenie demonštrujeme na horlivých stretnutiach raz mesačne. 12ks: An, AO, bt, Fox, Kik, LS, Luc, Q, R, RB, Val, Z

Plameňjak Knižný klub
17.2.2022
Hľadajú sa piráti...
Hodnotenia: bt, R, Val, Luc - 3*; Q - 4*
Celkovo: 3.2*/5*
Stuart Turton mal u Plameňjakov úspech už knihou Sedem manž...ehm... smrtí Evelyn Hardcastlovej. Laťku vtedy nastavil veľmi vysoko, a tak si aj sám na seba nachystal habaďúru. Tentokrát sa pustil na more pod vlajkou lode Saardam. Hoci by sa malo jednať o sedemnáste storočie, nájdeme tu moderný jazyk a feminizmus. Autor sa však nesnažil napísať historicky presný román, všetko slúži iba ako atmosferická kulisa.
Množstvo ľudí sa spolu ocitne na jednej palube. Počas naloďovania ich vydesí horiaci malomocný a počas plavby zase tajomný znak na plachte. Postupne sa rozpletá záhada Starého Toma a my sa dozvedáme, že sú s ním spojené viaceré postavy.
Pozitívne hodnotíme, ako výrazne vedel autor vykresliť scény a charaktery postáv. Z mala chuť Sarinho manžela netaktne niekam poslať a ostatní si tiež vedeli mnoho vecí detailne predstaviť.
Všetko od prostredia po postavy slúži autorovi na to, aby posúval figúrky tak, ako potrebuje. Kniha je však príliš dlhá na to, aby uniesla tajomnú atmosféru a viacerým plameňjakom sa zdala natiahnutá. Autor však napriek všetkému píše veľmi dobre. Q si knihu užila, vraha neuhádla a mala z knihy asi najlepší dojem zo všetkých. Z si z audioknihy vypočula iba 3h z 18h, no dokázala si domyslieť dej a uhádnuť, ako to nakoniec dopadne. Viacerým osnova pripomínala Scooby Doo. Navyše všetci márne čakali pirátov (z Karibiku :)).
Celý čas pôsobí príbeh o Saardam priemerne a práve koniec sa stáva tou časťou, ktorá príbeh buď udrží nad vodou alebo potopí. Záverečná kapitola je veľmi zvláštna až detinská. Ani predvídateľnosť by však nevadila tak ako nedorobené dialógy. Pohnútky postáv by sa tiež dali pochopiť, no na konci sa viacerí čitatelia asi budú pýtať: Načo vynaložiť toľkú námahu takýmto spôsobom? Keď sa však na to pozrieme z ľudského hľadiska, existuje mnoho absolútne nadšených recenzií a ako oddychovka kniha celkom ujde.
Na koniec necháme prehovoriť Z: “Inšpirovaní knihou, ani záver tohto skromného recenzného príspevku nebude uspokojivý, ale teda, akože... To je všetko, čo sme chceli povedať.
Cmukcmuk,”
Val, Z
Čítať viac
Alena Trabalková
13.2.2022
Čitateľská lahôdka
Opäť nesklamal. Stu Turton píše úžasné príbehy, ktoré majú spád a logicky mu v jeho svete všetko sedí. Vychutnávam si jeho skvostné opisy.....ťažký vzduch visel z konárov, alebo ...zvuk má prázdne brucho a chuť skočiť mu na krk...A tak ďalej. To sa potom číta! Teším sa na jeho ďalšiu knihu Čítať viac
13
3.2.2022
Vynikajúci detektívny príbeh. Tajomná atmosféra so štipkou mysteriózna, pestrá paleta postáv a rafinovaná, do detailu premyslená zápletka. Čítala som od autora aj Sedem smrtí... ale táto sa mi páčila ešte viac, aj so všetkými nedokonalosťami, ktoré sám autor spomína v poznámke a ktoré som si pri čítaní ani neuvedomila. Až tak ma dej pohltil. Väčšina príbehu sa odohráva na lodi, kde vládne ťaživá a temná atmosféra. Kniha dokonca obsahuje aj nákres lode so zoznamom pasažierov. A ten záver ma naozaj dostal. Moc som si to užila. Teším sa na ďalšiu autorovu knihu. Čítať viac
Juraj Ostrovsky
18.1.2022
Overený nákup
Mix historického románu, klasickej detektívky a gotického hororu sľubujú napínavý čitateľský zážitok. Avšak ani po prinútenom prečítaní sa cez polovicu knihy neprišla ani zábava ani napätie. Postavy tu svoje kostrbaté repliky prednesú, precedia alebo vyhŕknu, či dokonca nôtia sentimentálne piesne.
Ale asi to nebude len prekladom, pretože ani samotné epizódy príbehu nie sú ani napínavé ani vzrušujúce. Útržkovité odkazy na minulé prípady hlavnej dvojice asi mali vykresliť ich detektívnu históriu ale ani riešenie ich aktuálneho prípadu nie je záživné a ani s inými postavami príbehu sa nedalo stotožniť sa.
Do niektorých kníh sa treba za čítať ale nedá sa k tomu nútiť cez polovicu knihy. Žiaľ, čitateľské sklamanie až utrpenie a tento príbeh zostáva nedočítaný.
Čítať viac
7
8.1.2022
fajn
po prečítaní 7 smrti som bol zvedavý o čom bude tato kniha, bude znova ten istý "sci FI" štýl ? a pod... to sa mi páčilo lebo som nevedel pri čítaní či tam bude niečo nadprirodzene, či nebude, ma to udržiavalo v takom napätí,
oproti predošlej knihe je kniha taká klasickejšia, by som povedal, je tam nejaká záhada čo clo veku vŕta v hlave a chce vedieť, že čo to kurník tam vlastne sa deje , o čo im ide,.. ale na predošlej knihe sa mi páčila ta zmena časov, postav, prepletenosť .. stále sa mi mozog trocha pozastavil a musel som sa orientovať, tu to je také menej no...
ale povedal by som že ten zaver bol už prekombinovaný... ako okej všetko pekne sa pospájalo a dávalo to logiku , .. o tom že aj ten najmenší nepodstatný detail ma svoj význam... ale už to bolo príliš na mňa, ale páčila sa mi atmosféra na lodi, kajutky pekná mapka, tak som sa do toho vžil, to bolo fajn. každopádne som zvedavý na novu knihu... to je problém spisovateľov, pokiaľ nebol spisovateľ tak mal čas kľud mohol sa realizovať... teraz už ma tlak termíny ryklo muší čosi zosmolíte.. no...
Čítať viac

Čítať viac

„Strach je ako fénix. Môžeš ho sledovať zhorieť tisíckrát, no aj tak sa vždy vráti. “