Knihy
E-knihy

Nikol Lévaiová

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

,,Človek, ktorý nečíta knihy nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie"

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

,,Človek, ktorý nečíta knihy nemá žiadnu výhodu oproti človeku, ktorý čítať nevie"

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová prečítal knihu

21.12.2019 20:25

2
2

Nikol Lévaiová napísal recenziu

21.12.2019 20:24

Toto je prvá oddychovka, pri ktorej som sa nenudila. Klobúk dolu pred Johnom Greenom, že dokázal vymyslieť tak krásny príbeh, ktorý ani netreba predstavovať. Ja som videla aj film, ale neľutujem, že som si knihu kúpila. V mnohých smeroch je iná, veľa vecí vo filme neuvidíte, takže sa oplatí prečítať.

Čítaj viac

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová prečítal knihu

21.12.2019 20:01

2
2

Nikol Lévaiová napísal recenziu

21.12.2019 18:35

Už je to nejaký čas, čo som Trhlinu dočítala, ale keď sa myšlienkami ku knihe vrátim, stále nemám slov a neviem, čo si o celom príbehu mám myslieť. Úprimne, prvých 100 strán bol dej strašne zdĺhavý, len som čakala, kedy sa konečne skupina vyberie na Tribeč, podľa mňa sa Igorove rozprávanie dalo skrátiť, ale potom... Za jednu noc som prečítala vyše 100 strán, knihu som nevedela zatvoriť, povedala som si, že aj keď nepôjdem spať, musím sa dozvedieť, čo sa stane za každú cenu. Možno nič z toho nie je pravda a Igor si všetko vymyslel, ale povedzme si úprimne, kto by sa obťažoval s vymýšľaním príbehu s tak šialenou zápletkou len preto, aby zaujal spisovateľa? Nech je to akokoľvek, mne celý čas v mysli behala veta, že to všetko sa naozaj stalo a možno aj preto som všetok ten pocit beznádeje prežívala s postavami a musím napísať, že aj strach bol, hlavne na konci (mimochodom, koniec bol totálne šialený!). Naozaj neviem, čomu mám veriť, čo si mám myslieť, lebo to, čo Igor aj so skupinou zažil je absolútne nevysvetliteľné a neexistuje na to žiadne logické vysvetlenie, no predsa je zaznamenaných niekoľko prípadov (nielen zo Slovenska), kde sa podobné veci reálne stali. Každopádne, Trhlina je kniha, ktorú sa určite oplatí prečítať. Teda, ak máte dosť odvahy.

Čítaj viac

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová prečítal knihu

21.12.2019 16:23

2
2

Nikol Lévaiová napísal recenziu

21.12.2019 16:18

Takúto knihu som potrebovala! V poslednom čase nemám na čítanie veľa času, ale Dom 490 som (,,so zatajením dychom") prečítala za 2 dni, lebo inak sa to ani nedalo. Kniha zaujme už od prvej strany, ja som sa nenudila ani pri jednej kapitole a štýl písania sa mi tiež páčil. Ale musím vytknúť erotické scény, dali sa buď vynechať alebo aspoň ,,zjemniť", inak som bola s knihou veľmi spokojná. Veľa ľudí píše, že autor použil už ,,otrepané" horrorové prvky, čo je celkom pravda, no Markovi sa sa itak podarilo vytvoriť príbeh, z ktorého miestami naozaj ,,tuhne krv v žilách". Za mňa rozhodne kniha na jednotku!

Čítaj viac

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová získal odznak Šťastných 7

13.12.2019 18:49

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová prečítal knihu

01.12.2019 12:00

2
2

Nikol Lévaiová napísal recenziu

01.12.2019 11:37

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Na túto knihu som si prečítala veľmi veľa recenzii typu ,,najlepšia kniha akú som kedy čítala" alebo ,, omg ani sa nedá opísať, aká je nádherná, nemám slov", tak som si povedala, prečo nie?, ale musím napísať, že som očakávala trošku viac. Určite nemôžem napísať, že sa mi kniha nepáčila, alebo bola zlá, to nie. Musím pochváliť miestami naozaj veľmi pekné myšlienky, ktoré autor do knihy vložil, síce ma nerozplakali ale určite som sa nad nimi zamyslela aspoň na chvíľu. Páčilo sa mi, že spisovateľ nemusel používať žiadne extra metafory, stačila jedna obyčajná veta, ale aj v tej vete sa dal nájsť význam a hlboká myšlienka, za to klobúk dolu. V knihe je ,,jemným", aj vtipným spôsobom vykreslené to, čím si Aristoteles a Dante prechádzajú počas dospievania, obaja sú dosť odlišný, ale spisovateľovi sa podarilo pekne vytvoriť obe postavy, v ktorých sa podľa mňa nájde veľa čitateľov, ďalší klobúk dolu. ALE čo mi v knihe celkom chýbalo, bol ,,poriadny" dej. Viem, že nie všetci potrebujú dobrodružstvo a akciu aby si knihu užili, ale za mňa bol dej taký jednoduchý, bolo to akoby autor dookola opisoval bežný deň teenagera a do toho pridal pekné myšlienky. Ja som pri tejto knihe zistila, že také ,,knihy na posedenie k čaju" asi nie sú veľmi pre mňa, keď stále potrebujem aspoň kúsok napätia. Pravda, bola tam (asi len) jedna situácia, ktorá prekvapila, no bolo to rozpísané možno v dvoch vetách, takže smola (pre mňa). Nebojte sa, žiadny spoiler, ale v knihe sa v podstate od začiatku rieši Ariho brat, tak aspoň tu som čakala nejaké šokantné rozuzlenie, čakala som na tú stránku, kde sa dozviem prečo je to s jeho bratom tak, ako to je ale keď som sa to dozvedela... Ďalšia smola pre mňa, žiadne prekvapenie, podľa mňa celkom bludné vyvrcholenie celej situácie :(, autor do toho mohol dať niečo viac (nechcem nikoho uraziť). No aspoň koniec ma (vpodstate) šokoval, nečakala som takéto ukončenie. A ešte jedno musím podotknúť, táto kniha je moja prvá v angličtine, a normálne som mala zo seba taký dobrý pocit :D, že som rozumela bez problémov a prekladač som použila iba veľmi máličko, na také ,,hovorové slová" (som úroveň B1) . Píšem to preto lebo ak chcete tiež skúsiť knihu v angličtine a nie ste ešte na veľmi vysokej úrovni, túto s úrovňou B1 zvládnete ľavou zadnou. Takže, ja sa teraz asi začítam do nejakého parádneho thrilleru, ale bolo fajn mať skúsenosť aj s takou peknou knihu. :)

Čítaj viac

2
Nikol Lévaiová

Nikol Lévaiová prečítal knihu

01.12.2019 10:34

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“

Marcus Tullius Cicero