Griša: Zkáza a naděje

Hlavní město Ravky padlo a na trůn usedl Temnyj. Zesláblá Alina se skrývá hluboko pod zemí ve starobylém jeskynním labyrintu a nabírá síly k dalšímu boji. Jen s velkým... Čítať viac

4,4 119 hodnotení
3. diel série
Griša (CZ)
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2021
344 strán
5-6 hodín čítania

Hlavní město Ravky padlo a na trůn usedl Temnyj. Zesláblá Alina se skrývá hluboko pod zemí ve starobylém jeskynním labyrintu a nabírá síly k dalšímu boji. Jen s velkým přemáháním snáší nechtěnou péči fanatiků, kteří ji... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

11,11 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Hlavní město Ravky padlo a na trůn usedl Temnyj. Zesláblá Alina se skrývá hluboko pod zemí ve starobylém jeskynním labyrintu a nabírá síly k dalšímu boji. Jen s velkým přemáháním snáší nechtěnou péči fanatiků, kteří ji začali uctívat jako svatou. V hlavě se jí rodí plán, postavený na nejistých základech. Dočká se pomoci od svého spojence prince Lantsova, po kterém se ale slehla zem? Podaří se jí najít bájného ohnivého ptáka a využít jeho moc v boji proti temnotě? Jisté je, že válka je na spadnutí a Alinin neúspěch bude znamenat zkázu nejen pro ni, ale i pro celou zemi.
Čítať viac
Originálny názov
Ruin and Rising
Počet strán
344
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1075357
Jazyk
čeština
3. diel série
Griša (CZ)
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

119 hodnotení

2
5
2
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

14
29.6.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Je to za mnou, môžem ísť na seriál", bolo čo mi prvé napadlo. Pocit úľavy. Nie, že by som sa pri tejto trilógií vyslovene nudila, ale tá neucelenosť deja, postáv, plánov mi naozaj vadila. Veľa zbytočností na úkor hĺbky postáv a motivácií - popis plánov, ktoré nevychádzajú, privádzanie postáv, pre ktoré nemá autorka ani dej využitie (Stigg, Sergej, Ruby, Míša, Mačička), tak sa ich narýchlo zbavuje - zomrú alebo stagnujú, vynálezov, ktoré sa zničia a podobne.
Hlavné postavy si ma nejak nevedeli získať. Ani Alina ani Mal nestáli za to fandenie. Možno ešte tak Nikolaj, ten bol aspoň vtipný. Bavila ma však pointa tretieho umocňovača a za to tie hviezdičky.
Čítať viac
11
22.6.2022
Koniec
Knihe dávam 3.5 hviezdičky. Posun tu je od druhej časti, ktorá sa za mňa trochu ťahala. Niektoré putovania a také vnútorné dialógy by som osekala.
Kniha priniesla nové informácie o Baghre, Morozovi, ktoré mnohé vysvetlia, ale aj zmätú, hlavne vzhľadom ku koncu.
Čo sa konca týka, tak takto nejak už jedna séria končila, a tiež som nebola spokojná. Pekné všetko bolo, ale.... Niečoho sa vzdať treba, ale keď to získajú iní a vy to stratíte, tak to zamrzí.... Viac neprezrádzam.
Čítať viac
4
24.2.2022
Třetí díl, je za mě snad nejpovedenější. Je tam spoustu zvratů, které Vás drží svým způsobem pořád napnuté. Myslím si , že je to rozhodně důstojné zakončení této trilogie. Čte se to jednoduše a stránky ubíhají samy. Jen jedinou malou výtku bych měla. Ruštinu jsem se učila několik let a některé ty pojmy měli špatný překlad. Nevím jestli to byl záměr nebo ne, jen mi to malinko vadilo, když víte jaké slovo tam správně patří.
Každopádně dobrá YA fantasy!
Čítať viac
Barbora Jag
17.12.2021
tretia čast je za 4*
celej sérii by som dala tak 3,75*

Na jednej strane som rada, že som sériu dočítala, na druhej mi je ľúto, že opúšťam svet, ktorý autorka stvorila (na chvíľu, idem hneď na Šest vran :) Chápem, že je ešte stále "in" písať knihy na série, najlepšie tri a viac, naťahovať dej aj nervy čitateľa. Lenže, tu by bolo aj v pohode, keby Griša nebola trojdielna, ale iba dvojdielna, ako autorka spravila pri ďalších sériách.
Totiž, bolo to ako na horskej dráhe. Sľubný začiatok v jednotke, spoznávanie sveta a zákonitostí, kto je kto a čo... fajn, zopár hluchých miest, ale dalo sa... a ten koniec, samozrejme, lebo príde pokračovanie... v dvojke bol prostriedok knihy nuda, naťahovanie (zachraňoval to Nikolaj)... a trojka, veľkolepé finále, hm... úprimne som čakala čosi viac dychberúcejšie.
Lenže, keď sa tak nad tým zamyslím, s odstupom času som rada za ten koniec. Fakt. Na jednej strane som čakala, trošku s obavami, koho ešte autorka zabije. Zabila. Ešte pekných pár postáv. Ale zostali tie, čo ma bavili. Šokovú terapiu som mala pri Nikolajovi. Doslova. Len som dúfala, že autorka sa nebude inšpirovať inou sériou, pri ktorej sa tvárim, že záverečná časť neexistuje a nebola napísaná (áno, myslím Alianciu z Divergent série) a nespraví z hl. postavy rovnakú spasiteľku-sebaobetovateľku (to je čo za slovo?)
V podstate... o čom by bol iný záver? Uzavreli sa veci, najmä s Temnyjom a čo sa stalo Aline... to bolo v konečnom dôsledku krásne. Som rada, že to tak dopadlo a autorka si načrtla nový svet pre prípadné pokračovania.
Svet gríš, kúziel, jeho fungovanie, je to čosi nové a veľmi ma to bavilo. Premyslené to bolo fajn a dúfam, že sa s postavami ešte stretnem, ďalšie knihy mám už prichystané v čítačke.
Aj keď musím povedať, že táto séria je iná v tom, že ma zaujali viac vedľajšie postavy, než tie hlavné. Alina mi k srdcu neprirástla, v podstate vo mne nedokázala vyvolať nijakú hlbšiu emóciu (mala svetlé chvíľky, dobre), Mal bol asi najnudnejší hl. mužský hrdina, akého som "čítala" v podobných sériách a rozmýšľam, či nebol hlavným mužským hrdinom skôr Temnyj alebo Nikolaj, hmmm... Tých som milovala, aj Žeňu a Zoju, dvojčatá... skutočne to bola séria s pre mňa silnejšími vedľajšími postavami, ktoré príbeh ťahali viac, než hlavná dvojka.
Som plná očakávania na ďalšie stretnutia v tomto svete, pokračujem s príbehom Šest vran :)
Čítať viac
7
S elegancí ježka - Muriel Barbery
Práve čítam
S elegancí ježka

Knihovnice, co radši vlastní knihy, než aby si je půjčovala.

Natálie Pecárová
24.9.2021
Griša do třetice všeho dobrého a zlého...
Když nad tím přemýšlím, zbývá mi jen málo, co k týhle trilogii napsat. Že je Leigh Bardugo vypravěčskej talent je jasný, že se jedná o klasickou YA fantasy křičí obálky už z dálky a že to je prošpikovaný milostným soužením hrdinů je taky poměrně jednoznačný...
Griša není ve svém základu nic nového - milostná pohádka pro dospívající až stoleté, u které se krásně odpočívá a která k těm všem milostným eskapádám přidává zajímavej magickej svět - kterej upřímně dost nabude na rozměrech až s dalšíma knížkama od Bardugo, tady se jen rozehřívá...
Pokud máte náladu na nějakou klasickou fantasy (tím myslím tu ve stylu Pána prstenů), musí vám být jasný, že sáhnout po Griše je stejná blbost, jako sáhnou po Bridgertonových, když mám náladu na historickej román.
Pokud ale máte náladu na lásku, magii a nějakou tu vyvolenou hrdinku, Griša je rozhodně jedna z těch knih, který doporučím bez uzardění.
Čítať viac

Čítať viac

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano