Syn podsvetia

Keď sa Matthewov obchodík prepadne pod zem, ocitá sa vo svete mýtických bytostí, o ktorom nemal ani poňatia. Ak chce svoj obchodík nájsť, musí sa vydať na nebezpečnú cestu do... Čítať viac

4,6 34 hodnotení
2. diel série
Piesne troch svetov
Vydavateľstvo
CooBoo SK
336 strán
5-6 hodín čítania

Keď sa Matthewov obchodík prepadne pod zem, ocitá sa vo svete mýtických bytostí, o ktorom nemal ani poňatia. Ak chce svoj obchodík nájsť, musí sa vydať na nebezpečnú cestu do samotného podsvetia. Stretáva Sirínu, ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,20 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Syn podsvětí - Vladimíra Šebová, Nakladatelství Fragment, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

12,57 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Keď sa Matthewov obchodík prepadne pod zem, ocitá sa vo svete mýtických bytostí, o ktorom nemal ani poňatia. Ak chce svoj obchodík nájsť, musí sa vydať na nebezpečnú cestu do samotného podsvetia. Stretáva Sirínu, okrídlené dievča, ktoré prišlo o svojich priateľov, rusalku, ktorá stratila svoje srdce, aj lešija bez mágie. Spolu sa vydávajú na dobrodružnú cestu plnú priateľstva, lásky a mágie na miesto, kde končia všetky stratené veci. Čo tam nájde syn podsvetia, ktorý prišiel o všetko?
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

34 hodnotení

24
7
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Gabriela Michaličková
Overený nákup
pred tromi dňami
Jeden dych
Výborne napísaná kniha. Nedalo sa ju pustiť z ruky, prečítaná jedným dychom. Dúfam, že spisovateľka na niečom dobrom pracuje :) pretože by som uvítala ešte ďalšie voľné pokračovanie. Čítať viac
4

V mnohých ohľadoch ma charakterizuje môj obľúbený citát od Johna Greena: "Zamilovala som sa tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne."

Michaela Kondžurová
Overený zákazník
7.11.2023
Pútavé, dojímavé fantasy
Po Dcére zimy som siahla aj po Synovi podsvetia. A som tomu rada. Príbeh ma zaujal ešte viac, ako prvá časť a po Morene a Vesne vykreslil ďalšie zaujímavé postavy slovanskej mytológie. Na konci som oslavovala úspech postáv a len pevne dúfam, že sa s nimi stretnem opäť v ďalšej napínavej knihe Vladimíry Šebovej. Čítať viac
1

Po rokoch ma konečne opäť chytili knihy pod svoje krídla a už dávno som sa necítila tak fullfiled ako teraz, keď sa môžem ponárať do nových príbehov každý deň.

Klaudia Salanciova
Overený zákazník
23.10.2023
Vladimíra Šebová je u mňa jednotkou medzi slovenskými fantasy autormi
4,5

Po prečítaní Dcéry zimy som sa na túto knihu veľmi tešila a som rada, že som neostala sklamaná. Od prvej strany som bola chytená za svoje čitateľské srdiečko a neprestala som až do poslednej. Krásne spracované postavy, z ktorej každá vás svojim spôsobom chytí za srdce.

Rozhodne si viem predstaviť, že ak vyjde nové dielo z tohto "universa" chňapnem po ňom v momente ako dopadne na police kníhkupectiev a ak by vyšlo nejaké filmové spracovanie tak by to bolo tip top.

Pol hviezdičky som dala dole len kvôli tomu, že Dcéra zimy ma očarila len o kúsoček viac ako Syn Podsvetia.
Čítať viac
25.9.2023
Syn podsvetia je ďalší skvelý príbeh od slovenskej autorky Vladimíry Šebovej, ktorá opäť raz dokázala, že slovanská mytológia je veľká studňa nápadov, z ktorej sa oplatí čerpať. Kniha patrí do série Piesne troch svetov, v ktorej už vyšla perfektná Dcéra zimy. Tento príbeh však vôbec nezaostáva. Práve naopak, príbeh nám ponúka niekoľko hodín čítania, ktoré si užije nejeden smrteľník.

Počas čítania sa stretávame hneď s niekoľkými hlavnými postavami. Vďaka striedavým pohľadom sa môžeme bližšie zoznámiť s ich minulosťou, vidíme ich odlišné povahy alebo zmysel pre humor a v neposlednom rade aj rozličné ciele, ktoré ich poháňajú vpred. Každá postava je niečím jedinečná a práve vďaka tomu som si mohla každú z nich aj obľúbiť.

Svet v ktorom sa príbeh odohráva je vskutku magické miesto. Strom troch svetov predstavuje tri mýtické svety: Prav, Jav a Nav. Vďaka tomu spoznávame nielen odvážneho smrteľníka, ale aj množstvo magických bytostí - alkonostu, rusalku, lešija, besomara, domovoja, poludnicu,... vďaka ktorým mal Syn podsvetia miestami zaklínačský nádych. Všetko fungovalo perfektne.

Vďaka autorke bytosti slovanskej mytológie ožili v nezabudnuteľnom príbehu plnom odvahy, priateľstva a lásky. Príbeh sa postupne zamotáva, prináša niekoľko prekvapení, akcie, ale i vtipných momentov. Kniha je napísaná štýlom, ktorý čitateľovi jednoducho nedovolí odložiť ju z rúk. Číta sa prakticky sama a nedáva mu šancu nudiť sa.

Ak ste čítali Dcéru zimy, Syna podsvetia určite nemôžete len tak vynechať. A ak ste náhodou Dcéru zimy ešte tiež nečítali, potom neviem nad čím premýšľate. Ak si ja budem na konci roka zostavovať rebríček Top najkrajších/najlepších kníh za rok 2023, Syn podsvetia bude určite medzi nimi.
Čítať viac
23
The Guest List - Lucy Foley, 2020
Práve čítam
The Guest List

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený nákup
15.9.2023
Kniha má nádhernú obálku, treba pochváliť grafika pre obe knižky. Na rozdiel od prvého dielu my chýbal silný element dvoch ženských postáv a sesterstva. Druhý diel má skôr tendenciu Vranej šestky keď sa partia vydáva na záťah. Postáv bolo asi priveľa, žiadna nedostala hĺbku a nevedela som sa s nimi stotožniť. Veľmi mi prekážali dialógy, ktoré pôsobili veľmi umelo.
Naopak, svet a jeho atmosféra sú krásne a oplatí sa investovať čas do oboch knižiek v sérii.
Čítať viac
6

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
1.9.2023
Fantasy v spojitosti so slovanskou mytológiou
Syn podsvetia je fantasy príbeh, ktorý som si zamilovala už pohľadom naň. Príbeh po ktorom mi zostal v srdci príjemný pocit, na tvári úsmev a v mysli jediné – prečítať si ho opäť odznova.
Od autorky knihy - Vlaďky Šebovej, som čítala knihu Dcéra zimy, ktorá sa mi veľmi páčila. Prečítať si Syna podsvetia bola preto jasná voľba. A neľutujem to. Už prvé strany knihy mi prisľúbili začiatok dobrého príbehu...
Celá knižka je o piatich hlavných hrdinoch, z ktorých každý čosi stratil, no všetci úplne iným spôsobom. V jedinečnej príležitosti hľadajú niečo, čo by im pomohlo nájsť svoje minulé ja. Sú iní, ale predsa ich niečo spája. Ich charaktery boli napísané naozaj dobre a veľmi ma zaujali.
Toto všetko je napísané v spojitosti s magickou slovanskou mytológiou, ktorej čaru som prepadla ešte viac vďaka Vlaďke Šebovej. Hoci v sebe táto mytológia skrýva aj mnoho temných stránok, tak je prepojená s prírodou tak ako máloktorá iná. Vždy mi príde úžasné zamyslieť sa nad tým, v čo Slovania verili a ako žili. Som rada, že aj vďaka takýmto knihám máme možnosť dozvedieť sa viac o mytológii, aj s prvkami fantasy. Po slovanskej mytológii nám nezostalo až tak veľa informácií, nie je taká známa ako grécka či severská. Preto je úžasné, že sa Vladimíra Šebová ňou inšpirovala a napísala o nej príbehy - pre nás. Fantáziu autorky a slovanskú mytológiu budem ešte dlho obdivovať. Je to očarujúca mytológia, ktorá si zaslúži viac pozornosti... 
Príbeh sa však odohráva práve v našom svete a my tak počas čítania zavítame aj do Londýna či Prahy. Zároveň zájdeme aj do slovanského Navu či fantasy miest. Dej je prepracovaný skvelo a postupne graduje až ho zavŕši koniec, ktorý sa mne osobne páčil najviac.
Bol to príbeh, pri ktorom budete prevracať stránku po stránke a s úsmevom ho čítať. Vlaďka napísala skvelú knihu a ja som zvedavá, čo ďalšie nám ešte prinesie. 
Čítať viac
10
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes, 2022
Práve čítam
Kvety pre Algernona

Nesúdim knihu podľa obalu, no v poslednej dobe sa mi čím ďalej tým častejšie stáva, že ma obal knihy doslova očarí. Rada si vychutnávam čítanie a vôňu kníh, je to najlepší oddych. Čítanie nám otvára nový svet, čas na knihu je preto časom, kedy nevnímame náš skutočný život a problémy, ktoré v ňom máme, ale vychutnávame si všetky aspekty tohto nového sveta. Sveta, ktorý sa nám otvára práve v knihách.

Gabriela Bolla
Overený zákazník
22.8.2023
Syn podsvetia
Kniha mala za mňa pomalší začiatok - neubiehalo mi to tak ako u Dcéry zimy. S postavami som sa dokázala ľahko zžiť, bavilo to ako ukazovali svoju minulosť a ako sa to prelínalo do prítomnosti. Bavili ma vzťahy, ich priateľstvá, lásky... a dobrodružstvo! Znova som sa naučila niečo nové alebo som trošku spoznala nové mytologické postavy. Bolo to príjemné čítanie. Čítať viac
5

Keď nie som s foťákom v horách, tak som v posteli alebo na gauči s dobrou knihou. A ak je to fantasy, ignorujte moju existenciu - som totiž ponorená do vymysleného sveta a celý ma pohltil. :)

Martina Haratíková
Overený nákup
11.8.2023
Skvelé čítanie
Čítať súbežne viac kníh môže byť niekedy výzva. Ak je jednou z kníh výtvor Vladimíry Šebovej, číta sa to samo. Mám rada slovanskú mytológiu a spôsob, akým autorka preniesla bájne stvorenia, bohov, besov či iné bytosti do súčasnosti je geniálny. Kým po večeroch som ležala v posteli s hrubým zväzkom Oko sveta, prvým dielom série Koleso času od Roberta Jordana, a prenášala sa ďaleko do histórie, Syn podsvetia ma po poobediach vracal nazad do súčasnosti v príjemnom skĺbení minulého a terajšieho. Posledné desiatky strán som doslova zhltla, neschopná sa od knihy odtrhnúť. :) Čítať viac
31.7.2023
Recenzia
Syn podsvetia je úžasný príbeh inšpirovaný slovanskou mytológiou. Hlavným hrdinom je Matthew, človek, ktorý potrebuje nájsť svoj zmiznutý obchod. Do cesty sa mu pripletie bájna bytosť, alkonosta Sirína, ktorá je považovaná za zradkyňu. Rusalka Tatyana, ktorej niečo ukradli. Lešij Finn bez mágie a na záver besomar Artemy. Spoločnosť im robí čierny kocúr Október. Všetci sa musia dostať do Navu, podsvetia, aby vrátili Velesovi jeho strateného syna. Každá z postáv mala svoje čaro a pekne do príbehu zapadli.

Kniha sa mi čítala veľmi ľahko a tešila som sa na každý moment strávený na dobrodružnej výprave s našimi hrdinami. Prechádzali sme rôznymi časťami magickej krajiny, na rohoch číhali nástrahy, nadprirodzené bytosti či hrôzostrašní démoni.

Páčilo sa mi, ako sme sa postupne dozvedali, prečo sú jednotlivé postavy také, aké sú. Čo ich hnalo do Navu a prečo vlastne potrebovali obyčajného človeka, aby vytvoril zámku.

Nemôžem zabudnúť na Tatyanu a Artemyho, ocenila som vsuvky z minulosti, kde sa ešte len spoznávali. Veď kto by nemal rád milú romantickú linku?

Syn podsvetia nesie v sebe mnoho krásnych myšlienok, veľa zlomených postáv. Autorka do príbehu vniesla toľko života a citu, že som sa tešila na cestovanie do Navu, na stretnutie s Velesom, ktorý sa úplne pomiatol. A môžem spomenúť, že v knihe nájdete aj niektorú z postáv z Dcéry zimy?

Na toto všetko sa môžete tešiť, keď chytíte knihu do ruky. Dostanete nielen toto, ale ešte omnoho viac. Ak by bolo ešte viac kníh zo série Piesne troch svetov, prečítala by som všetky, lebo slovanská mytológia mi niečím učarovala.
Čítať viac

Vladimíra Šebová

Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Namaľoval si nejakého hrozne čierneho čerta na stenu a uteká pred ním. No dobre. Ľudia sa všelijako bláznia. Či ja nevyvádzam sprostosti? Ono maľovaný čert sa trochu ošúcha, a vtedy hneď sa uvidí, že nie je ozajstný.“

Zobrané spisy zväzok II - Jozef Cíger Hronský, 2005
Zobrané spisy zväzok II
Jozef Cíger Hronský