Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ohnivá - Monika Smolková, Motýľ, 2023

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ohnivá

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta,... Čítať viac

4,5 24 hodnotení
Vek
12+
Vydavateľstvo
Motýľ, 2023
168 strán
2-3 hodiny čítania

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta, kam ju život neraz nedobrovoľne dovedie, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023

Viac o knihe

Hodila som do príšery najbližší kameň. Veď v tomto svete sa všetko riešilo kameňmi. Útok nepriateľa? Zbi ho kameňom. Chce ťa zabiť súrodenec? Nájdi kameň. Si hladný? Najedz sa štrku…

Nina sa dostáva do sveta Veľkého ostrova, kde na Zámku z drahokamov vládnu kráľovskí súrodenci. Veľký Evian, Čistá Alya a Pokojný Leor. Voda, vzduch a zem. Spoznáva nové miesta, kam ju život neraz nedobrovoľne dovedie, a zažíva mnoho nebezpečných, vzrušujúcich či bizarných situácií. Po chvíli si však všimne, že v tomto svete chýba niečo veľmi dôležité…

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako by vyzeral svet bez ohňa, v ktorom okrem krvi nič nemá červenú farbu?

Svet, ktorý existuje v chlade a strachu, že jedného dňa príde Ohnivá a všetko padne popolom? Nina hľadá a nachádza odpovede i na tieto otázky, zatiaľ čo bojuje o vlastný život.

Ponorte sa do príbehu dobrodružstiev, humoru, drahokamov a fantázie. Na stránkach tejto knihy sa môže stať cestovateľom medzi svetmi každý zvedavý čitateľ.
Čítať viac
Originálny názov
Ohnivá
Počet strán
168
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×200 mm
Hmotnosť
264 g
ISBN
9788081643224
Rok vydania
2023
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
1872265
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

24 hodnotení

15
6
3
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Mária Lušňáková
Neoverený nákup
5.10.2023
Ohnivá
Úžasné čítanie na jeden nádych. Ľahkosť s akou sa kniha číta je príjemné osviežujúca. Opisy postáv, deja a prostredia sú detailne prepracované, vtiahnu Vás do doby, ktorú si viete živo predstaviť. Zatvoríte oči a ste na druhej strane. Ďakujem Monika a teším sa na novú knihu. Čítať viac
16.9.2023
Nevedela som, čo mám od knihy očakávať. Začítala som sa do tejto útlej knižky, ktorá ma preniesla do sveta za dobrodružstvom a fantáziou.

Príbeh je o Nine, ktorá si žije svoj život a zrazu sa zobudí na mieste, kroré nepozná. Ocitla sa na čarovnom mieste, kde je všetko iné, ako je zvyknutá. Musí zistiť, ako sa sem dostala a kde je. Posledné čo si pamätá je, ako jej mama dala vypiť odvar a potom sa už zobudila niekde inde.

Túla sa lesom, nevie kam má ísť. Natrafí na očarujúceho Dona a ten jej všetko objasní. Rozpráva jej o kráľovstve, ostrove. Nina si vraví: niekde som o tom počula, ale kde?!
Don bude po celý čas pri nej stať.

Príde Nina na to, čo je jej úlohou v tomto chladnom, temnom mieste, aké je jej posolstvo, že sa tu ocitla?
Kým nájde odpovede, musí prejsť prekážkami a bojovať aj o svoj vlastný život.
Zistí, čo je jej úlohou a okrem toho získa aj niečo iné ??.

Príbeh má prvky fantasy, čo ja neobľubujem, ale pri tejto knihe mi to neprekážalo. Autorka nás zavedie do sveta drakov, drahokamov. Môžete sa ponoriť do príbehu a predstavovať si všetko, čo Vás napadne. Fantázii sa medze nekladú.

Kniha sa číta ľahko a je humorná. Celý dej je skvelo premyslený od postáv až po detaily, len škoda, že je taká útla a niektoré veci nám neboli vypovedané. Kniha je pre vekovú kategóriu od 12 rokov, ale ako oddychové čítanie a upustiť svojej fantázii môžeme aj my dospelý. Veď ako sa povie: stále sme deťmi.
Čítať viac
4.9.2023
Ponorte sa do príbehu dobrodružstiev, humoru, drahokamov a fantázie.
Nina sa vráti domov po hádke s priateľom a mama jej pripraví madľové latté na ukľudnenie a však latte má nejakú divnú chuť a Nina a sa zrazu ocitne na Veľkom ostrove, ktorý doteraz poznala len z rozprávok. Veľmi dobre napísané fantasy od ktorého som sa nevedela odtrhnúť až kým nebolo dočítané. Je to úplná jednohubka nabitá udalosťami a ako tu sedím tak vám prisahám, že som sa ani raz nenudila. Bolo to vtipné, bolo to vážne, a bolo tam aj trocha romantiky a iskrenia od samého začiatku. Nina bola šialená, odvážna a ako sama povedala trocha výbušná, riadila sa heslom raz meraj dva krát strihaj. Na všetko som dostala odpovede, a príbeh na to, že bol krátky mal hlavu aj pätu.
Ohnivá je jedno veľké áno !
Rada by som sa do tohto sveta ešte niekedy vrátila.
Čítať viac
14

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
25.8.2023
Táto útla knižôčka nás previedla svetom založeným na štyroch elementoch oheň, voda, vzduch a zem.

Nádherné vymyslený dej plný humoru, nádeje a lásky ale i zlomyselnosti a skazy.

Nina ma bavila od samého začiatku ako človek z nášho sveta, ktory sa dostal inam kde nebol oheň , nebolo svetlo, nebola pečené mäso!!

Jej vtipné a sarkastické poznámky nadhlahcovali celý dej.

Ku koncu som mala slzy v očiach a stalo to za to.

Takto sa to robí , hupnutie do deja, žiadne zbytočne omáčky , boj a koniec.

ďakujem za štafetu a ďakujem za možnosť spoznať autorkyne dielo
Čítať viac
6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
12.8.2023
Milá kniha
V tejto fantasy knihe sa pozrieme do zvláštneho sveta, kde sa rozprávky na dobrú noc menia na skutočnosť. Hlavná postava Nina umiera a zobudí sa v tomto čarovnom svete. Pozor! Celkom nahá. Snaží sa zistiť kde je a prečo tam je. Pri svojom putovaní narazí na Dona, ktorý jej bude celý čas po boku. Zvláštny, ale nie zlý humor vám spríjemní celé čítanie.

Mne osobne táto kniha až tak nesadla. Nemyslím si, že je zlá, avšak mať tak opäť 12 rokov bola by som do nej zbláznená.

Je mi trošku ľúto, že je kniha iba taká kratučká a niektoré veci mi prišli málo vypovedané alebo vôbec. Napríklad ako sa dostali ostatní ľudia do svete, ktorý Veľký otec vytvoril pre svoju milovanú ženu?

Záver knihy ma vedel vtiahnuť rýchlejšie ako začiatok knihy, ale aj tak to bolo na mňa príliš krátke a privítala by som dlhšiu pasáž kde sa bili všetci 4 súrodenci.

Kniha je milé čítanie, ak začínate s fantasy alebo ste mladší čitateľ, alebo hľadáte vhodný darček pre malých-veľkých čitateľov, myslím, že to bude to pravé pre vás. Pre mňa to bola skôr rozprávka.
Čítať viac
7.7.2023
Zázračne osviežujúci debut našej mladej Slovenskej spisovateľky. Už to samo o sebe si žiada po knihe siahnuť a dať jej šancu. 'Ohnivá' je očividne určená pre nižšiu vekovú kategóriu (14-16 rokov), ale aj napriek tomu vás jej čítanie poteší a zanechá vám na tvári úsmev. Nájsť tento žáner medzi našimi spisovateľmi milo človeka prekvapí a z toho dôvodu som úprimne zvedavý čo prinesie tvorba tejto autorky v ďalších rokoch. Čítať viac
Dominika Pastvová
Neoverený nákup
4.6.2023
Nemala som veľké očakavánia, ale hneď po prvých pár stránkach sa to zmenilo. Príbeh je pestrý, dynamický a veľmi svojský. Výborne sa mi čítal, Ninin charakter je veľmi zaujímavý a ľahko sa s ňou dostaneme do deja :)
Určite odporúčam, knižka má všetko, čo by človek chcel, románik, drakov aj skvelý humor!
Čítať viac
2.6.2023
Nádejná
Zaujímavý debut mladej nádejnej slovenskej spisovateľky.
Na prvý pohľad kniha upúta prevedením obálky - lesklé maky, ktoré majú spojitosť s dejom..
Ľahké, odpočinkové čítanie nielen pre mladých. Neokukaný dej, premyslená zápletka.
V prečítaných knihách sa snažím nájsť niečo , čo je v nej iné a vďaka čomu si ju do budúcna zapamätám. Tu sú to určite niektoré úplne netradičné slovné spojenia : ...drzá tma..., ... luxusne ma znervózňoval... a veľa ďalších. Svedčí to o kreativite , novom pohľade na jazyk a slovnú zásobu.
Držím palce, aby aj ďalšia autorkina kniha bola aspoň takáto dobrá.
Čítať viac
7

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
30.5.2023
Ohnivá
MONIKA SMOLKOVÁ - OHNIVÁ

Napriek tomu, že ja fantasy veľmi nemusím a ani nezvyknem čítať, kniha sa mi veľmi páčila! Svet, ktorý vytvorila autorka bol vzrušujúci a krásny! Celý príbeh bol napísaný skvelým humorom a sarkazmom čo ja zbožňujem! Veľmi som sa nasmiala počas čítania a musím sa priznať, kebyže mám možnosť, tak by som knihu zhltla na jedno posedenie!

Čo by ste spravili, keby ste sa ocitli vo svete z tej rozprávky, ktorú vám vaša mama rozprávala na dobrú noc celé detstvo?

Nine sa prevrátil celý život hore nohami, keď jej mama dala vypiť odvar z kvetu večného spánku. Dostala sa na Veľký ostrov, kde ľudia nepoznali oheň a červená farba im znamenala hrozbu a smrť!

"Jediná vec, čo má na tomto svete červenú farbu, je krv."

Bola som očarená ako jedna moderná žena, ktorá je zvyknutá na výhody a pomoc modernej technológie sa vynašla vo svete kde vládol chlad a boj s príšerami z lesa. (Bolo to bravúrne s jej humorom a temperamentom!) Vo svete, kde vládnu traja králi a jeden z nich je chamtivý, chce všetok moc pre seba. Práve tento kráľ (ja som ho pri čítaní volala Aquaman) sa bojí najviac od Ohnivej!

Našťastie Nina našla Dona, ktorý jej bol na pomoc. A veľmi sa mi páčilo ako sa ich vzťah vyvíjal. Tak našla odpovede na otázky, ktoré potrebovala vedieť. Okrem odpovedí však našla aj niečo oveľa vzácnejšie.

"Pod lampou je najväčšia tma."

Čo sa stane ak stará legenda o stratenej štvrtej kráľovnej, vládkyne ohňa, sa stane skutočnosťou? Prečo práve sa Nina dostala do tohto sveta, z ktorého sa už nevie vrátiť naspäť? Ako sa do príbehu dostanú draci?

Jediné čo ma prekvapilo bolo, že koniec (kde sa nám vyjasnili veci) sa odohral veľmi rýchlo. Prijala by som, kebyže sa to trošku rozpíše na viac strán.

Kniha je určená pre deti od 12+ , ale kľudne obstojí svoje miesto v knižnici aj u dospelého človeka.

Odporúčam knižku, je to perfektná oddychovka! Ľahko sa číta. Počas čítania som sa cítila dobre a vďaka nej som sa úplne odreagovala a "vypla" z tohto sveta.
Čítať viac
15

Megamilovníčka Stephena Kinga ktorá sa pri knihách rada bojí, smeje alebo plače, pokojne aj všetko v jednej. O knihách sa rada vykecávam aj na IG profile @tyrky.sova

Lenka Miklášová
Overený zákazník
24.5.2023
Ohnivý slovenský debut
Monika vytvorila krásny svet, ktorému dominuje Zámok z drahokamov – v mojich predstavách je to niečo ako Disneyland, každý človek to v kútiku duše chce vidieť a urobiť si selfí s mikimausovými ušnicami. Veľmi sa mi páčilo tiež rozdelenie kráľovskej moci podľa živlov a zvučné mená panovníkov. No, možno okrem Eviana, zdalo sa mi trochu prvoplánové nazvať kráľa vody a všetkému čo k nej prináleží podľa francúzskej minerálky, ale na druhej strane musím uznať že Mattoni jemne perlivá by nemala ten správny cveng.

Dej odsýpa veľmi rýchlo, v podstate už na prvých stránkach je Nina hodená priamo do akcie, čo isto poteší každého odporcu pomalého rozbehu a pololyrických opisov prostredia. Na mňa to bolo už trochu prirýchle (hej, som stará škola, rýchlovka na záchode nie je môj štýl, požadujem kvety, večeru a pána Darcyho) a dodnes sa nedokážem zmieriť s predstavou, že matka sfetuje svoju dcéru kávou a pošle ju priamo do cudzieho sveta, o ktorom nemá ani šajnu, aj keď je ten svet v bezprostrednom ohrození.

Škoda, že nebol bližšie špecifikovaný Ninin vek, lebo úprimne, nedokážem sa rozhodnúť, čo si o tejto dievčine myslím. Na jednej strane mi imponovalo, ako dokázala každú situáciu riešiť so zúfalým sarkazmom (keď vám oznámia, že večer máte rande s mučiacimi nástrojmi, na iný než zúfalý sarkazmus nezostáva priestor), v mnohých prípadoch sa však správala, ako by mala hlavu len preto, aby jej nenapršalo do krku. Ako fakt dievča, celý svet ťa chce vidieť na škripci, natiahnutú ako sladkosť z kolotočov, a ty sa rozhodneš šantiť nahá v rieke?

Ohnivá je veľmi pekným dielkom, ktoré si viem predstaviť najmä v rukách mladšieho čitateľa, ktorému nebudú vadiť trochu triviálne riešenia problémov a naozaj rýchly spád deja. Dostane sa aj na jemnú romantickú linku, ktorá mala pre mňa priam rozprávkový nádych (preto som nemala potrebu ju ofrflať). Slovenská fantasy scéna získala v Ohnivej veľmi milý a oku lahodiaci prírastok a jej autorka má určite svetu čo povedať.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Usmievajte sa tvárou, usmievajte sa mysľou – privoláte dobrú energiu a odoženiete zlú energiu. Usmievajte sa aj v pečeni.“

Jedz, modli sa a miluj - Elizabeth Gilbert, 2010
Jedz, modli sa a miluj
Elizabeth Gilbert