Ukradnutý dedič

Od Bitky hada uplynulo osem rokov. Lady Nore z Dvora zubov sa opäť usadila na neprístupnom severe, kde vdychuje život príšerám z konárov a snehu, verným služobníkom, ktorí sú... Čítať viac

4,4 27 hodnotení
1. diel série
Ukradnutý dedič
Vydavateľstvo
Slovart, 2023
368 strán
5 hodín čítania

Od Bitky hada uplynulo osem rokov. Lady Nore z Dvora zubov sa opäť usadila na neprístupnom severe, kde vdychuje život príšerám z konárov a snehu, verným služobníkom, ktorí sú pripravení svoju paniu pomstiť... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,89 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Ukradený dědic - Holly Black, Sean Freeman (Ilustrátor), CooBoo SK, 2023
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2023
Ihneď na stiahnutie

15,37 €


The Stolen Heir - Holly Black, Bonnier Publishing Fiction, 2023
EPUB (Adobe DRM)
Angličtina, 2023
Ihneď na stiahnutie

18,55 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nenechajte si ujsť návrat do sveta krutých férov!Od Bitky hada uplynulo osem rokov. Lady Nore z Dvora zubov sa opäť usadila na neprístupnom severe, kde vdychuje život príšerám z konárov a snehu, verným služobníkom, ktorí sú pripravení svoju paniu pomstiť. Jediná, kto má nad krutou lady moc, je jej dcéra, mladučká kráľovná Dvora zubov. Suren však utiekla do sveta smrteľníkov a zvolila si divoký život v lesoch, presvedčená, že sa na ňu zabudlo. Všetko sa zmení, keď ju nočnými ulicami začne prenasledovať Bogdana, bosorka búrok, a Suren sa dočká nečakanej záchrany – z rúk princa Oaka, dediča Elfhamu. Už roky voči nemu prechováva nevraživosť, hoci mala byť jeho nevestou. Šarmantného Oaka, zvyknutého omotať si všetkých okolo prsta, vedie výprava na sever a prišiel poprosiť
Suren o pomoc. Jej súhlas by však znamenal, že mladá kráľovná bude musieť čeliť všemožným nástrahám – a hlavne chlapcovi, ktorého poznala ako dieťa, princovi, ktorému sa nedá veriť. A hrôzam, ktoré mali ostať pochované hlboko v minulosti.
Čítať viac
Originálny názov
The Stolen Heir
Počet strán
368
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1972127
Štýl
mysteriózny, dobrodružný, napínavý, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Ukradnutý dedič
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

27 hodnotení

18
5
2
1
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

33
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
19.10.2023
3,5 hviezdičky
Začiatok knihy ma úplne vtiahol do seba, stred príbehu bol taký poslabší a na konci som prišla na to, že "Ukradnutý dedič" je začiatok novej série. Nevadí, aj tak sa na pokračovanie veľmi teším, pretože som fanúšička tohto sveta.

Ja osobne som s touto knihou spokojná. 360 strán som prečítala za pár hodín, oddýchla som si a opäť som si užila svet férov. Mne sa veľmi páči, aký autorka vytvorila svet a ako si ho buduje spolu s napätím, prekvapeniami, láskou, priateľstvom, zradami, intrigami, kúzlami a takto by som mohla pokračovať, pretože tento jej svet je neobyčajný a o prekvapenia nemá čitateľ núdzu. Naozaj bol celý príbeh veľmi výživný a aj napriek trošku nudnejším pasážam sa môže čitateľ tešiť na zaujímavý príbeh.

Určite však odporúčam prečítať si aj prvú sériu, aby ste sa naladili na kontext a celý svet. Knihy sa budú páčiť fanúšikom takej mladíckej a nenáročnej fantasy.
Čítať viac
1
Overený zákazník
15.9.2023
Holly Black je moja srdcovka.
Bála som sa ponoriť do tohto príbehu keď som zistila, že hlavná postava je Wren.
Nevedela som, či sa s ňou stotožním do konca knihy, no Holly to urobila znova a i po zubatejšom začiatku, som si ju obľúbila.

Tešila som sa na návrat do Elfahame. Zachoval sa môj obľúbený temnejší príbeh, ktorý tak zbožňujem. Postavy z prvej trilógie mi vyrástli a ja som sa cítila ako doma.

Holly sa zbytočne nevozila na sláve Jude a Cardana, no dala šancu vtedy vedľajším postavám nabrať ich unikátnu identitu.

Príbeh som hltala očami a už sa neviem dočkať pokračovania. Ten KONIEC!!... Holly to vždy urobí a ja jej na to skočím. Je to utrpenie, ktoré si žiadam od jej príbehov.
Čítať viac
7.8.2023
Holly Black je moja srdcovka a na všetky knihy z jej pera sa vždy neskutočne teším. Inak to nebolo ani pri dlho očakávanom Ukradnutom dedičovi.

Kniha sa niesla v pomalšom, ležérnom tempo, miestami sa príbeh až vliekol, ale mne to vôbec nevadilo. Užívala som si temnú atmosféru popretkávanú romantickou linkou, aj keď hlavná postava Wren mi nejak neulahodila, skôr mi jej správanie vadilo a narúšalo takmer dokonalý dojem z čítania. Dobrodružná linka sa niesla celým dejom až po záver, ktorý sa aspoň na chvíľku vymykol z pomyselného jednoliateho tempa kniha.

Mne sa kniha veľmi páčila a našla som v nej opäť skvelé fantasy, ktoré už k Holly Black neodmysliteľne patrí.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Všetky ženy si o sebe myslia, že sú iné; všetky si myslia, že niektoré veci sa im nemôžu prihodiť, a všetky sa mýlia. “

Zlomená žena - Simone de Beauvoir, 2021
Zlomená žena
Simone de Beauvoir