Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Osamelosť prvočísiel

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena... Čítať viac

4,3 317 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
264 strán
4-5 hodín čítania

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2012
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2012
Vypredané

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Vypredané

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2009
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2009
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Štvrté krídlo - Rebecca Yarros, Ikar, 2023

Viac o knihe

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy Alice a Mattiu, oba kruto poznačené traumatickým zážitkom z detstva. Hlavné postavy si túto traumu nesú so sebou ako znamenie vypálené na čele celým detstvom a dospievaním až do dospelého veku. Ich osudy sa pretnú a obaja zistia, že sú si nesmierne blízki, no zároveň aj nespojiteľne vzdialení, odsúdení na osamelý život prvočíselných dvojčiat, ktoré sa nijako nemôžu dotknúť jeden druhého.

Z nášho blogu: Paolo Giordano - recenzia titulu "Osamelosť prvočísiel"

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Originálny názov
La solitudine dei numeri primi
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
397 g
ISBN
9788055631783
Rok vydania
2017
Edícia
MM
Naše katalógové číslo
294107
Štýl
psychologický, tragický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre ženy, pre mužov, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017
Ľudské telo - Paolo Giordano, Slovart, 2014
27,90 €

Hodnotenia

4,3 / 5

317 hodnotení

188
71
31
10
16

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Čitateľ má mnohokrát pocit alebo prezieravo tuší, že literárne postavy by mali tvoriť pár, aj keď oni to nevidia. Keby to tak bolo aj v tejto knihe, nemali by sme ju v rukách. Matia a Alice si z detstva prinášajú traumu, ktorá ich sprevádza celým životom. Prežívame s nimi bežné dni, no aj trápenie, ich vnímanie sveta a myšlienky nás vtiahne hlboko do deja. Sú spolu a predsa osamote. Paolo Giordano si ma ňou absolútne získal. Mimochodom, podľa predlohy je natočený aj film, no odporúčam až po knihe.

Čítať viac

Román Paola Giordana je bolestivý v tom zmysle, že popisuje aké fatálne môže byť raz zranené srdce. Jeho vyobrazenie zlomových okamihov v živote, kedy sa naše mysle a srdcia rozhodnú skratovo je viac než reálne. Zaujímavá téma prvočísiel funguje v celom rozsahu.
Tento taliansky román nie je šťastný príbeh, je to "vážna" literatúra. Toto dielo je hlboko premyslené, opisné, krehké a hrajúce na city.

Čítať viac
Názor čitateľa

Najväčšia srdcovka. Kniha, ktorú som čítala toľkokrát, že pomer podčiarknutých verzus nepodčiarknutých viet sa pomaly vyrovnáva. Paolo Giordano píše krásne a šetrne. Každá jedna veta má v texte svoje miesto, nič nie je navyše. Silný príbeh, krásne myšlienky a na konci ten pocit, že toto je kniha s veľkým K.

Čítať viac
Názor čitateľa

Najväčšia srdcovka. Kniha, ktorú som čítala toľkokrát, že pomer podčiarknutých verzus nepodčiarknutých viet sa pomaly vyrovnáva. Paolo Giordano píše krásne a šetrne. Každá jedna veta má v texte svoje miesto, nič nie je navyše. Silný príbeh, krásne myšlienky a na konci ten pocit, že toto je kniha s veľkým K.

Čítať viac
Martinus
14

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janiková
Produktový špecialista
3. apríla 2013
WOW

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala! Autor brilante opísal charaktery hlavných postáv, démonov minulosti, ktorých si ťahajú až do dospelosti. Tragédia z minulosti poznačila hlavných protagonistov tak, že zničené detské duše už nikdy nedokázali zmeniť, Ak si ale chcete pri knihe, oddýchnuť, ak má byť zdrojom pobavenia, ak ste unavení a po ťažkom dni chcete len zrelaxovať, ak od knihy automaticky očakávate "happy end" - neodporúčam pre deti a citlivé povahy. Táto kniha dlho v človeku zanecháva pocit, že nič nie je také, ako sa zdá. Že sme len "hračkou v rukách osudu" a núti človeka zamyslieť sa. Ak si ju prečítate, určite nebudete banovať.

Čítať viac

Táto kniha mi roztrhala srdce. Vkradla sa dnu, brala si ho pomaly, až ho v jednom momente, na úplnom konci, dostala celé. Zničila pekným spôsobom, a to so všetkou krutosťou i smútkom, ale predsa vo mne zanechala večnosť okamihu, ktorá nastane len vo chvíli, ktorý dôverne poznám - po dočítaní dobrej knihy. Tak sa človek niekedy zamiluje do takých zvláštnosti. Napríklad aj do Osamelosti inej bytosti, ktorá mu pripomína samého seba. Možno sa to isté stane aj druhej strane. Potom sú dvaja ľudia, sebe samým podobní, milujúci svoje osamelosti a spojení intímne tak, že napokon existujú jeden pre druhého spriaznení. Takéto spojenia sa nedejú často, sú zriedkavé ako prvočísla. Ale sú prehnane prekrásne! Ťažko sa im žije v jednoduchom svete, pretože doň nezapadajú bežne. Ťažké je im porozumieť, lebo žijú príliš ďaleko. Tak je, že najzložitejšie stvorenia sa spoja len málo. No práve pre ich životy jestvujú úplne iné svety, v ktorých sa neskôr žijú zážitky.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
24.10.2023
Príbeh dvoch ľudí, ktorí v detstve zažili traumy a nesú si ich celý život. Nečakajte klišé v podobe sladkej lásky. Odporúčam
Čítať viac
Mosur
Neoverený nákup
1
29.12.2015
Nudná kniha o dvoch ľuďoch, ktorým sa v detstve stali nešťastné udalosti a tie ich poznačili na celý život. Náhoda a sčasti podobný osud ich spojí dokopy a obaja si vypestujú svojský vzťah. Ako sa dej románu odvíja obaja hrdinovia sem-tam robia pokusy viesť normálny život, tie im kto vie ako nevychádzajú a to ich ešte viac utvrdzuje v ich čudáctve, vnútornom exile a dobrovoľnej samote.
Netvrdím, že čítanie tejto knihy je úplna strata času, ale keby som ju nečítal o nič by som neprišiel.
Čítať viac
23
Práve čítam
Kosenie

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
22.8.2023
Kniha nás sprevádza príbehom dvoch ľudí s jedinečným prežívaním a vnútornými bojmi. Autor oboch spracoval veľmi kvalitne, postavy sa posúvali s vekom a bolo to zaujímavé čítanie až do konca. Čítať viac
6.7.2023
Názor čitateľa
Na čítanie tejto knihy som sa chystal niekoľko rokov. Počul som na ňu a aj na ďalšie knihy od autora len samú chválu a to bol dôvod, prečo som mal z tej knihy strach. Bál som sa, že čo ak mne sa nebude páčiť a nebudem tam vidieť to, čo tam všetci vidia. Zároveň som vedel, že je to veľmi ťažké a smutné čítanie a tak sa mi do nej celkom nechcelo. Moje obavy boli zbytočné a myslím si, že je to výborná kniha aj keď sa ma dotkla inak, než som čakal. V priebehu čítania som bol miestami rozpačitý na samotnom konci som nevedel či sa mi kniha páčila. Až s odstupom niekoľkých hodín som si uvedomil silu a posolstvo, ktoré kniha nesie. Myslel som si, že po dočítaní budem smutný, že si možno nad osudmi postáv poplačem a to sa nestalo. Naopak, Osamelosť prvočísel ma donútila zamyslieť sa nad mojím vlastným životom a prístupom k nemu, nad vlastnými rozhodnutiami a rodinnými vzťahmi. Postavám autor naložil naozaj veľa. Ani jednej nedal vôbec žiadnu nádej na lepšiu budúcnosť, nenájdeme tu jediný svetlý moment. Celá kniha má celkom rýchly spád a atmosféra sa pohybuje na hranici melanchólie a depresie. Paolo Giordano je nesmierne talentovaný spisovateľ. Ten štýl ako je to napísané je geniálny. Je to úderné, ale zároveň krehké. Naozaj výnimočná kniha, ktorú všetkým odporúčam. Čítať viac
14

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený nákup
30.3.2023
•Pretože ich dvoch s Matiom spájala pružná neviditeľná niť, skrytá pod kopou bezvýznamných vecí, ktorá mohla fungovať len medzi takými, ako sú oni: dvaja ľudia, ktorí jeden v druhom spoznali svoju vlastnú osamelosť.

Osamelosť prvočísiel som mala na wishliste už veľmi dlho. Po dočítaní sa sama seba pýtam: “Na čo si čakala ? Veď to bolo skvelé!” Kniha zaujme na prvý pohľad názvom. Je originálny, iný a okamžite chcete vedieť, čo sa za ním skrýva. Pri čítaní narážame na témy sebapoškodzovania, anorexie, vzťahov a sledujeme, ako niekedy môžeme byť obklopení ľudmi, rodinou, priateľmi, ale nikto nám skutočne nerozumie. Pre mňa bolo fascinujúce, ako autor vedel vytvoriť pútavý dej napriek tomu, že kniha nemá brutálne zvraty a pasáže, ktoré vám vyrazia dych. Naopak, autor krasne zachytáva každodenný život a prežívanie dvoch ľudí, ktorí akoby “nepasovali” do súčasnej populácie.

Kniha sa mi veľmi páčila. Zaujala ma natoľko, že aj po dočítaní som ostávala ešte s ňou v myšlienkach. Autor rozhodne vie písať! Už teraz sa teším, keď siahnem po jeho dalších knihách.
Čítať viac
Peter Andrejkovič
Overený zákazník
24.2.2023
Neodporúčam.
Vysoký hype, nechal som sa nalákať... Príbeh nestojí za veľa, začiatok ako-tak, stred nič, koniec nič. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
26.1.2023
Neskutocne sklamanie
Ledva som docitala, aj napriek velkemu “hype” okolo tejto knizky a ocakavaniam, lebo som si myslela, ze sa v teme tak trosku najdem. Skoda. Dam radsej sancu inym autorom, aspon ze som mala eknihu a nekupila zbytocne vytlacok, aj tak by som ho nikomu neposunula :D Čítať viac
23.1.2023
Plytká trauma
Od tejto knihy som očakávala poriadne kvalitný čitateľský zážitok, nakoľko je tak vysoko hodnotená, avšak ostali vo mne len pocity absurdity z celej jej dejovej línie.
Autor v nej vykresľoval determináciu hlavných postáv ich traumatickými zážitkami z detstva, ktoré sa s nimi vliekli celý život, avšak spravil to veľmi plytkým spôsobom. Postavy boli nesúrodé, ich prežívanie nebolo dostatočne autorom zdôvodnené a precítené, ucelenejší príbeh by sme tam ťažko našli...
Celkovo by som to nazvala jednou absurdnou depresiou, kde obe postavy trpia, nechcú od toho upustiť a väčšinu času sa správajú absurdne.
Chápem, čo chcel Paolo Giordano touto knihou demonštrovať a čo nám chcel ako čitateľom sprostredkovať, no podľa môjho názoru sa mu to vôbec nepodarilo.
Čítať viac
9
Dievča v plameňoch - Claire Messud, 2019
Práve čítam
Dievča v plameňoch

Momentálne na materskej a na knižky teraz akurát tak pozerám alebo čítam nejaké knižky o výchove a stravovaní a samozrejme detské knižky, tie sú teraz naše obľúbené

Patrícia Holíková
Overený zákazník
11.1.2023
Zaujala ma svojim názvom , páči sa mi ako autor prepojil prvočisla s osamelostou a dosť to trafil . Ale kým som sa dostala do hĺbky tak to trvalo a na čas som knihu odložila . Ale páčilo sa mi, že autor píše o ľuďoch ,ktorí sú naozaj prvočislami v našej spoločnosti , nevedia sa začleniť ,nevedia sa pozerať našimi očami na svet , nevieme ich pochopiť a možno ich nepochopite ani po prečítaní tejto knihy ... ale aspoň na chvíľu som sa vcitila do ich kože ... Čo viac dodať , myslím že ma aj toto dielo od Paula niečo naučilo , ale aj napriek tomu ju už asi opäť čítať nebudem ... Čítať viac
31.10.2022
Viete aký je rozdiel medzi byť sám a byť osamelý? Tak nejako to asi všetci určite chápeme. Prostredníctvom tejto knihy to však aj patrične precítite.

Príbeh Alice a Mattia začína ešte v skorých začiatkoch ich života. Udalosti, ktoré sa im prihodili v tomto období dali základ ich budúcim ja. A zároveň dostaneme odpoveď na otázku prečo sú tak torchu "iní" hneď na začiatku príbehu. Iní, ale vzájomne veľmi podobní.

Spojenie dvoch ľudí, muža a ženy, ktoré pretrvalo roky. Ako magnety ktoré sa k sebe neustále priťahujú, ale neviditeľná sila ich zároveň tlačí od seba.

"Pretože ich dvoch s Mattiom spájala pružná neviditeľná niť, skrytá pod kopou bezvýznamných vecí, ktorá mohla fungovať len medzi takými ako sú oni: dvaja ľudia ktorí jeden v druhom spoznali svoju vlastnú osobnosť".

Absolútne krásna kniha. Absolútne must read!
Čítať viac
31.10.2022
osamelosť prvočísel
Príbeh sa zameriava na 2 hlavné postavy Alice a Mattiua. Obidvaja v detstve prejdú traumatickým zážitkom a berú si ho celý život so sebou a ovplyvňuje ich osobnosť. Ich osudy sa pretnú, ale nie je všetko také ideálne.
Kniha je jedna veľká depresia. Žiadna nádej a postavy sa nikdy nevedeli zmieriť s traumou čo ich postretla. Koniec sa mi veľmi nepáčil nie je to ukončené.
Hodnotím knihu 4 z 5.
Čítať viac

Paolo Giordano

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017
Ľudské telo - Paolo Giordano, Slovart, 2014
27,90 €

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “