Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017

12,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Osamelosť prvočísiel

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena... Čítať viac

4,3 324 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
264 strán
4-5 hodín čítania

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (4)
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2012
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2012
Vypredané

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2021
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2021
Do 3 – 6 dní

16,45 €


Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2015
Pevná väzba
Čeština, 2015
Vypredané

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, Odeon CZ, 2009
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2009
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Láska tradične aj netradične

Mačkohlavý orol - Dominika Sakmárová, inspira publishing, 2024

Viac o knihe

Prvotina mladého autora Paola Giordana sa okamžite stala bestsellerom na talianskom knižnom trhu a získala mnohé ocenenia, z ktorých je najvýznamnejším talianska literárna cena Premio Strega. V centre príbehu plného napätia stoja nezvyčajné príbehy Alice a Mattiu, oba kruto poznačené traumatickým zážitkom z detstva. Hlavné postavy si túto traumu nesú so sebou ako znamenie vypálené na čele celým detstvom a dospievaním až do dospelého veku. Ich osudy sa pretnú a obaja zistia, že sú si nesmierne blízki, no zároveň aj nespojiteľne vzdialení, odsúdení na osamelý život prvočíselných dvojčiat, ktoré sa nijako nemôžu dotknúť jeden druhého.

Z nášho blogu: Paolo Giordano - recenzia titulu "Osamelosť prvočísiel"

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Naše katalógové číslo
294107
Originálny názov
La solitudine dei numeri primi
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
397 g
ISBN
9788055631783
Rok vydania
2017
Edícia
MM
Štýl
psychologický, tragický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre ženy, pre mužov, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017
Ľudské telo - Paolo Giordano, Slovart, 2014
27,90 €

Hodnotenia

4,3 / 5

324 hodnotení

189
74
34
10
16

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Čitateľ má mnohokrát pocit alebo prezieravo tuší, že literárne postavy by mali tvoriť pár, aj keď oni to nevidia. Keby to tak bolo aj v tejto knihe, nemali by sme ju v rukách. Matia a Alice si z detstva prinášajú traumu, ktorá ich sprevádza celým životom. Prežívame s nimi bežné dni, no aj trápenie, ich vnímanie sveta a myšlienky nás vtiahne hlboko do deja. Sú spolu a predsa osamote. Paolo Giordano si ma ňou absolútne získal. Mimochodom, podľa predlohy je natočený aj film, no odporúčam až po knihe.

Čítať viac
Názor čitateľa

Najväčšia srdcovka. Kniha, ktorú som čítala toľkokrát, že pomer podčiarknutých verzus nepodčiarknutých viet sa pomaly vyrovnáva. Paolo Giordano píše krásne a šetrne. Každá jedna veta má v texte svoje miesto, nič nie je navyše. Silný príbeh, krásne myšlienky a na konci ten pocit, že toto je kniha s veľkým K.

Čítať viac
Názor čitateľa

Najväčšia srdcovka. Kniha, ktorú som čítala toľkokrát, že pomer podčiarknutých verzus nepodčiarknutých viet sa pomaly vyrovnáva. Paolo Giordano píše krásne a šetrne. Každá jedna veta má v texte svoje miesto, nič nie je navyše. Silný príbeh, krásne myšlienky a na konci ten pocit, že toto je kniha s veľkým K.

Čítať viac
Martinus
15

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janiková
Produktový špecialista
3. apríla 2013
WOW

Jedna z najlepších kníh, aké som kedy čítala! Autor brilante opísal charaktery hlavných postáv, démonov minulosti, ktorých si ťahajú až do dospelosti. Tragédia z minulosti poznačila hlavných protagonistov tak, že zničené detské duše už nikdy nedokázali zmeniť, Ak si ale chcete pri knihe, oddýchnuť, ak má byť zdrojom pobavenia, ak ste unavení a po ťažkom dni chcete len zrelaxovať, ak od knihy automaticky očakávate "happy end" - neodporúčam pre deti a citlivé povahy. Táto kniha dlho v človeku zanecháva pocit, že nič nie je také, ako sa zdá. Že sme len "hračkou v rukách osudu" a núti človeka zamyslieť sa. Ak si ju prečítate, určite nebudete banovať.

Čítať viac

Táto kniha mi roztrhala srdce. Vkradla sa dnu, brala si ho pomaly, až ho v jednom momente, na úplnom konci, dostala celé. Zničila pekným spôsobom, a to so všetkou krutosťou i smútkom, ale predsa vo mne zanechala večnosť okamihu, ktorá nastane len vo chvíli, ktorý dôverne poznám - po dočítaní dobrej knihy. Tak sa človek niekedy zamiluje do takých zvláštnosti. Napríklad aj do Osamelosti inej bytosti, ktorá mu pripomína samého seba. Možno sa to isté stane aj druhej strane. Potom sú dvaja ľudia, sebe samým podobní, milujúci svoje osamelosti a spojení intímne tak, že napokon existujú jeden pre druhého spriaznení. Takéto spojenia sa nedejú často, sú zriedkavé ako prvočísla. Ale sú prehnane prekrásne! Ťažko sa im žije v jednoduchom svete, pretože doň nezapadajú bežne. Ťažké je im porozumieť, lebo žijú príliš ďaleko. Tak je, že najzložitejšie stvorenia sa spoja len málo. No práve pre ich životy jestvujú úplne iné svety, v ktorých sa neskôr žijú zážitky.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Peter
Neoverený nákup
5
27.12.2023
Ono je veľmi veľmi dobre zaujímať sa v tomto kontexte o psychológiu, tento príbeh v podstate zhrnul Freudovu psychoanalýzu determinizmu alias príčiny a následku v živote, ktorá vôbec nemusí existovať ale bohužiaľ ľudia determinizmu neustále podliehajú.
Čítať viac
Mosur
Neoverený nákup
1
29.12.2015
Nudná kniha o dvoch ľuďoch, ktorým sa v detstve stali nešťastné udalosti a tie ich poznačili na celý život. Náhoda a sčasti podobný osud ich spojí dokopy a obaja si vypestujú svojský vzťah. Ako sa dej románu odvíja obaja hrdinovia sem-tam robia pokusy viesť normálny život, tie im kto vie ako nevychádzajú a to ich ešte viac utvrdzuje v ich čudáctve, vnútornom exile a dobrovoľnej samote.
Netvrdím, že čítanie tejto knihy je úplna strata času, ale keby som ju nečítal o nič by som neprišiel.
Čítať viac
26.3.2024
Osamelosť prvočísel
Od autora som predtým čítala knihu Požierači neba, ktorá sa mi veľmi páčila. Kvôli tomu som to riskla s ďalšou knihou od Giordana. No... za mňa nudná kniha o dvoch ľuďoch, ktorým sa stali nešťastné udalosti, ktoré ich poznačili na celý život. Aj napriek autorovej snahe a smutnému osudu postáv, som si k nim nenašla cestu a celkovo ma neoslovili.
Nebola to úplná strata času, ale ja sa ku knižke už pravdepodobne nevrátim.
Čítať viac
Natália z nathalysreading
Neoverený nákup
28.2.2024
Je nutné snažiť sa, aj keď máte pocit, že je to vopred prehratý boj? Máte pocit, že slnko sa na vás nikdy neusmeje, ale je to naozaj tak? Jeden okamih, jedno rozhodnutie v detstve určuje postavám celý život. Akcia vyvolá reakciu. Našli sa v dave ľudí, v ktorom ich nikto nechápal, no svojím správaním sa od seba počas rokov vzďaľovali. Je možné, aby človek robil kroky, ktoré ho vrhajú do čoraz väčšej temnoty, vôbec si neuvedomujúc, že svetielko nádeje zahasil vlastnými rukami? Táto kniha ma prinútila rozmýšľať aj nad svojimi rozhodnutiami.

Koniec sa mi zdal však náhly a nereálny, a preto mi to trošíčku pokazilo celkový dojem. No to nemení nič na fakte, že ma Paolo očaril.

Osamelosti prvočísiel som sa dlho vyhýbala, pretože som si myslela, že v príbehu bude viac vedy, ale mýlila som sa. Myšlienky Mattiu niekedy odišli do sveta výpočtov, no nerušilo ma to. Autor sa skôr zameral na pocity dvoch ľudí, ktorí okolo seba krúžia, ale nikdy sa skutočne nedotknú. Niečo im v tom vždy zabráni. Odopierajú si radosť? Nedokážu sa zmieriť s minulosťou, a to ovplyvňuje ich ďalšie konanie. Všetko je podmienené. Sú takí zvyknutí na to, že sú smutní, že už nič iné neočakávajú. Sú väzňami vlastných životov a čitateľ sa pod náporom ich beznádeje topí. Keď čakáš iba to najhoršie, dostávaš len to najhoršie. Veríte, že niekto má smolu a iný šťastie? Že sa nič nedá ovplyvniť a my všetci sa vezieme po dráhe, ktorá je nemenná a vopred daná?

Dielo mi otvorilo oči. Počas čítania sa mi chcelo kričať, aby si postavy uvedomili, čo robia. No je ľahké rozdávať rady, keď sa človek iba prizerá. Vtedy vie, čo majú hrdinovia príbehu urobiť, no väčšinou je v realite rovnako stratení ako títo protagonisti, a nevidí to, čo by mohol uvidieť „čitateľ jeho života“. To je to tragické a zároveň fascinujúce na našom bytí: vždy si budeme klásť otázku „Čo keby?“ a nikdy na ňu nebudeme poznať odpoveď. Váha našich rozhodnutí nám bude navždy pripomínať, že stačí jedna sekunda a všetko sa môže uberať iným smerom: dobrým, aj tým zlým.

4,5/5
Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
27.12.2023
Môj názor
Ono je veľmi veľmi dobre zaujímať sa v tomto kontexte o psychológiu, tento príbeh v podstate zhrnul Freudovu psychoanalýzu determinizmu alias príčiny a následku v živote, ktorá vôbec nemusí existovať ale bohužiaľ ľudia determinizmu neustále podliehajú. Čítať viac
26

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
22.8.2023
Kniha nás sprevádza príbehom dvoch ľudí s jedinečným prežívaním a vnútornými bojmi. Autor oboch spracoval veľmi kvalitne, postavy sa posúvali s vekom a bolo to zaujímavé čítanie až do konca. Čítať viac
6.7.2023
Názor čitateľa
Na čítanie tejto knihy som sa chystal niekoľko rokov. Počul som na ňu a aj na ďalšie knihy od autora len samú chválu a to bol dôvod, prečo som mal z tej knihy strach. Bál som sa, že čo ak mne sa nebude páčiť a nebudem tam vidieť to, čo tam všetci vidia. Zároveň som vedel, že je to veľmi ťažké a smutné čítanie a tak sa mi do nej celkom nechcelo. Moje obavy boli zbytočné a myslím si, že je to výborná kniha aj keď sa ma dotkla inak, než som čakal. V priebehu čítania som bol miestami rozpačitý na samotnom konci som nevedel či sa mi kniha páčila. Až s odstupom niekoľkých hodín som si uvedomil silu a posolstvo, ktoré kniha nesie. Myslel som si, že po dočítaní budem smutný, že si možno nad osudmi postáv poplačem a to sa nestalo. Naopak, Osamelosť prvočísel ma donútila zamyslieť sa nad mojím vlastným životom a prístupom k nemu, nad vlastnými rozhodnutiami a rodinnými vzťahmi. Postavám autor naložil naozaj veľa. Ani jednej nedal vôbec žiadnu nádej na lepšiu budúcnosť, nenájdeme tu jediný svetlý moment. Celá kniha má celkom rýchly spád a atmosféra sa pohybuje na hranici melanchólie a depresie. Paolo Giordano je nesmierne talentovaný spisovateľ. Ten štýl ako je to napísané je geniálny. Je to úderné, ale zároveň krehké. Naozaj výnimočná kniha, ktorú všetkým odporúčam. Čítať viac
15

Ako najlepšie začať svoj deň ? V posteli s dobrou knihou a čajom :) Nie vždy sa to dá, preto čítam, kde môžem :) •na instagrame píšem tiež o knihách, ak by ste sa chceli pozrieť @sue_knihomilka

Zuzana Hermanová
Overený nákup
30.3.2023
•Pretože ich dvoch s Matiom spájala pružná neviditeľná niť, skrytá pod kopou bezvýznamných vecí, ktorá mohla fungovať len medzi takými, ako sú oni: dvaja ľudia, ktorí jeden v druhom spoznali svoju vlastnú osamelosť.

Osamelosť prvočísiel som mala na wishliste už veľmi dlho. Po dočítaní sa sama seba pýtam: “Na čo si čakala ? Veď to bolo skvelé!” Kniha zaujme na prvý pohľad názvom. Je originálny, iný a okamžite chcete vedieť, čo sa za ním skrýva. Pri čítaní narážame na témy sebapoškodzovania, anorexie, vzťahov a sledujeme, ako niekedy môžeme byť obklopení ľudmi, rodinou, priateľmi, ale nikto nám skutočne nerozumie. Pre mňa bolo fascinujúce, ako autor vedel vytvoriť pútavý dej napriek tomu, že kniha nemá brutálne zvraty a pasáže, ktoré vám vyrazia dych. Naopak, autor krasne zachytáva každodenný život a prežívanie dvoch ľudí, ktorí akoby “nepasovali” do súčasnej populácie.

Kniha sa mi veľmi páčila. Zaujala ma natoľko, že aj po dočítaní som ostávala ešte s ňou v myšlienkach. Autor rozhodne vie písať! Už teraz sa teším, keď siahnem po jeho dalších knihách.
Čítať viac
Peter Andrejkovič
Overený zákazník
24.2.2023
Neodporúčam.
Vysoký hype, nechal som sa nalákať... Príbeh nestojí za veľa, začiatok ako-tak, stred nič, koniec nič. Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
26.1.2023
Neskutocne sklamanie
Ledva som docitala, aj napriek velkemu “hype” okolo tejto knizky a ocakavaniam, lebo som si myslela, ze sa v teme tak trosku najdem. Skoda. Dam radsej sancu inym autorom, aspon ze som mala eknihu a nekupila zbytocne vytlacok, aj tak by som ho nikomu neposunula :D Čítať viac

Paolo Giordano

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Osamelosť prvočísiel - Paolo Giordano, Slovart, 2017
Ľudské telo - Paolo Giordano, Slovart, 2014
27,90 €

„Život pozostáva z malých rozhodnutí, ktoré robíme, z jednotlivých momentov, ktoré majú moc všetko zmeniť.“

Kniha stratených mien - Kristin Harmel, 2021
Kniha stratených mien
Kristin Harmel