Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Milenkine prsia - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2016

8,68 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Milenkine prsia - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2016
Milenkine prsia - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2016

Milenkine prsia

Sedemnásťročná Stella je fixovaná na prsia od chvíle, keď partnerka jej otca príde o prsník kvôli rakovine. Dozvuky ochorenia majú zhubný vplyv aj na jej vzťah k najlepšiemu... Čítať viac

4,4 21 hodnotení
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2016
192 strán
3-4 hodiny čítania

Sedemnásťročná Stella je fixovaná na prsia od chvíle, keď partnerka jej otca príde o prsník kvôli rakovine. Dozvuky ochorenia majú zhubný vplyv aj na jej vzťah k najlepšiemu kamarátovi Viktorovi. Je zlomená a hľadá riešenie. Myslí si, že kúpou... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,68 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 28 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Zo života bábok - TJ Klune, Metafora, 2024

Viac o knihe

Sedemnásťročná Stella je fixovaná na prsia od chvíle, keď partnerka jej otca príde o prsník kvôli rakovine. Dozvuky ochorenia majú zhubný vplyv aj na jej vzťah k najlepšiemu kamarátovi Viktorovi. Je zlomená a hľadá riešenie. Myslí si, že kúpou silikónov získa späť rodinné šťastie. V čakárni u plastického chirurga sa však začne jej skutočná premena...

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Naše katalógové číslo
254313
Počet strán
192
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
150 g
ISBN
9788081147555
Rok vydania
2016
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Milenkine prsia - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2016
Červená jej pristane - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2015
17,58 €

Hodnotenia

4,4 / 5

21 hodnotení

11
5
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5.11.2023
…súčasné, historické, mládežnícke aj erotické…

Takýto koktejl namiešala Ježovičová v príbehu, kde sú ústrednou témou prsia. Nie je to však len také povrchné čítanie…

Kristínin štýl som rozpoznala už od prvých riadkov. V úvode spoznávame puberťáka Viktora, ktorý je zahľadený do spolužiačky a dúfa, že náklonnosť je obojstranná. Ďalšou postavou je Stela, Viktorova rovesníčka, suseda a nie je tomu tak dávno, čo sa nazývali priateľmi. Táto súčasná linka bola typicky Ježovičovská, prirodzená, aktuálna, s charaktermi postáv mladých ľudí, ktoré môžeme vidieť vo svojom okolí.

Keď však autorka “prepla” na minulosť, bolo to niečo nové, mnou nepoznané. Túto Kristíninu stránku som spoznávala postupne. Písanie bolo podľa mňa zvládnuté dobre, dobovo, avšak príbeh Emilly mi akosi nesadol. Jej pohnutý osud sa ma nedotkol, nesúcitila som s ňou. Všetko to boli jej rozhodnutia a ja som sa s nimi, napriek tomu, že som chápala, aké mali ženy postavenie v spoločnosti,nedokázala stotožniť. Príbeh Emilly má pokračovanie v knihe s názvom Porcelánová láska a ja som naň zvedavá, aj keď ma príliš nenadchol. Musím však uznať, že autorka sa pustila veľmi otvorene do dobových zábaviek, nerestí, intríg aj spoločenských vzťahov. Túto časť uzatvára vtedajšia medicína a je to riadne surové čítanie.

Zaskočilo ma, že knižka nemá kapitoly a tiež fakt, že Stele a vlastne aj Viktorovi sa venovalo príliš málo priestoru. YA súčasná linka ma bavila viac, aj preto som jej v príbehu chcela viac. Snáď v pokračovaní si prídem na svoje. V hodnotení sa prikláňam k lepším 3 a slabším 4*.
Čítať viac
3.3.2022
Kniha, ktorá trochu zavádza názvom a obálkou. Alebo ani nie?
Podľa mňa je to jeden výborne napísaný a hlavne silný príbeh, najmä ten, ktorý si číta hlavná hrdinka Stela. Aj ten, ktorý prežíva ona sama. Najväčšou hrdinkou ale podľa mňa je práve Emilly, ku ktorej príbehu sa dostáva Stela. To, čo sa rozhodla podstúpiť, je obdivuhodné. O to viac, keď vieme, že sa to odohráva na začiatku 19. storočia.
Odporúčam prečítať si túto knihu všetkým ženám, hlavne tým, ktoré niečo podobné prežívajú, alebo majú niekoho takého vo svojom blízkom okolí alebo v rodine, ako napríklad ja. Veľa mi to dalo a veľa emócií pociťujem po dočítaní tejto knižky.
Neviem, čo viac by som k tomu ešte dodala. Asi len toľko, že:
Ženy, preventívne prehliadky sú dôležité! Nič nepodceňujte!
Čítať viac
13.4.2021
Milenkine prsia
Musím sa priznať, že obálka aj názov sú veľmi neobvyklé tak som bola zvedavá, čo kniha ponúkne.
Najskôr sa dej odohrával v 21. storočí, kde nám autorka predstavila dve hlavné postavy, a to Stelu a jej kamaráta Viktora.
S postavami sa tu stretávame len krátko, pretože autorka plynulo zmení prostredie z 21. storočia na 18. storočie, takže som si postavy nestihla nejak moc obľúbiť. To mi však nevadilo. Tu totižto prišla Emily, ktorá bola veľmi silná žena a také veci, ktoré ona zvládla by som asi ja nedala. Prešla si ťažkými chvíľami a nebála sa zabojovať o to, čo jej bolo vzácne. V knihe je vidno aj vývoj hlavnej hrdinky a prežívala som s ňou naozaj všetky momenty. Prostredie bolo tak výborne vystihnuté, že som mala pocit akokeby tam naozaj som hlavne, čo sa týka toho 18. storočia. Chýbali mi tam však nejaké tie dlhšie opisy, ktoré by som privítala s otvorenou náručou, pretože dej zasadený do historického obdobia to je niečo pre mňa.
Téma bola náročná a ťažko sa mi kniha čítala.
Téma rakoviny prsníka nie je ľahká a autorke sa to spracovanie naozaj vydarilo. Kniha v sebe nesie hlboké posolstvo a veľmi pekné myšlienky. Je to kniha, ktorú máte za jeden deň prečítanú no niečo si z nej aj odnesiete.
3,75/5
Čítať viac
26.2.2021
Obálka knihy a názov vás zmetú, no nechajte sa oklamať. Pod touto obálkou sa skrýva príbeh, ktorý nesie posolstvo.
Autorka je jedna z mála, ktorá dokáže podať ťažkú tému *ľahko* čtivo.
Na prvej strane som sa smiala a potom na konci som si aj poplakala.
Kniha sa odohráva v prítomnosti kde Stela chce pomôcť svojej nevlastnej mamke a v minulosti kde bolo dosť erotiky.
Prítomnosť sa mi asi trošku viac páčila a chcela by som dlhšiu líniu práve v prítomnosti , v minulosti boli niektoré opisy ktoré som preskakovala očami a na pár stranách som sa aj stratila ale hlavná hrdinka z 18 storočia sa mi získala svojou silou a temperamentom,prešla si ťažkými veci s hlavou hore.
Veľmi ma zaujíma ako to bude pokračovať, táto kniha skončila dosť otvorená.
Kniha je taka jednohubka, myslím si že tí čo majú veľa času na čítanie tak ju dajú na jeden záťah.
Čítať viac
23.1.2021
Po prečítaní knihy Soňa ma táto milo prekvapila. Výletom do histórie sa od nej celkom líšila.

V knihe sa cez príbeh milenky Emily, ktorá žila v 18. storočí rozoberá téma, ktorá aj v dnešnej dobe trápi mnoho ľudí. Obdivujem autorku za to že sa rozhodla ísť do takejto témy, pretože sama poznám človeka, ktorý s rakovinou bojoval a rovnako ako v knihe aj v jej prípade pomohlo iba toto drastické riešenie. Táto kniha je dôkazom toho, že krása ženy nespočíva v jej prednostiach a zdravie je vždy prednejšie. Rovnako ako život.

Kniha je maličká, no za to s veľkým posolstvom. Poriadne ma jej čítanie rozcítilo, najmä koniec príbehu o Emily.
Čítať viac
25

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Malá
Overený zákazník
15.10.2020
Toto dielo je druhou knihou z pera tejto autorky. Aj toto dielo sa zaoberá ťažkou témou, ako to bolo aj v knihe Nevyslovené.
V prvom rade sa nedajte zmiasť obálkou. Na prvý pohľad by ste si mohli pomyslieť že ide o ďalší erotický román, plný erotických a šteklivých scén na každej druhej strane. Opak je však pravdou. Kniha v sebe nesie silný a emotívny príbeh.
Kniha sa odohrávala v 2 líniách.
Jedna sa odohrávala v 21. storočí, kde hlavnými postavami bola Stela a Viktor.
Bavili ma ich dialógy a ich doberanie sa. A tie ich nadávky a urážky (odroňokrstiteľská cintľavka – doteraz sa na tom smejem). Reálne ako by sa medzi sebou bavili stredoškoláci.
Druhá dejová línia sa odohrávala na začiatku 19. storočia a rozpráva nám o živote Emilly.
Táto postava bola nesmierne silná osobnosť. V knihe nám však ukázala aj svoje tajomstvá a aj to, že dokáže byť jemná žena ak je to potrebné. Podľa môjho názoru bola táto postava „troška feministická“ avšak nedávala to celkom najavo ale niečo sa dalo nájsť medzi riadkami.
Koniec knihy bol pre mňa neskutočne dojemný a vyburcoval vo mne viacero emocií.
Autorkin štýl písania sa mi neskutočne páči. Hlavne časť, ktorá sa odohrávala v začiatkoch 19. storočia. Táto časť bola skvelo a kvalitne napísaná.
Veľmi chválim autorku, ktorá sa pustila aj do tejto témy – do témy rakoviny prsníka. Osvety o tejto chorobe nie je nikdy dosť. Vážim si, že do svojich kníh vkladá takého osvety a hlboké myšlienky, ktoré z jej diel vychádzajú.
Čítať viac
21.6.2020
Začína byť už zvykom, že ma knihy Kristínky Ježovičovej vždy nejakým spôsobom zasiahnu. Ani pri Milenkiných prsiach to nebolo inak. Na prvý pohľad útla kniha s názvom predzvesťujúcim povrchné vnímanie tela žien, sa zrazu stala hĺbkovou sondou do duše žien bojujúcich s tou najzákernejšou zo zákerných. Chorobou tak zlou a nepredvídateľnou, že nenechá nikoho pokojným, ak sa vysloví jej meno.
Skok z prítomnosti do minulosti o niekoľko storočí sa mi páčil, v prvej časti knihy ma naozaj bavilo vnútorné premýšľanie hlavných postáv, aj dialógy. Originálne prirovnania, ktoré ak by mi niekto niekedy povedal, bola by som na vrchole blaha ( myslim prirovnanie Stely k veľkému tresku). Príjemným prekvapením pre mňa bola plynulosť, s akou sa autorke podarilo prejsť od témy bežných životov mladých ľudí k rakovine prsníkov.
Sexuálne “harašenie” v 19. storočí mi prišlo miestami úsmevné, ale aj šťavnato popísané a vierohodné.
Očakávam, čo bude v pokračovaní a môžem len skonštatovať, že hĺbky kníh ma vždy vedia milo prekvapiť. A práve Kristínka v tomto zatiaľ nesklamala.
Čítať viac
23

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Monika Šranková
Overený zákazník
8.4.2020
Toto bolo od autorky zase niečo iné. Spočiatku môžeme vidieť povrchnú a plytkú obálku a názov, za ktorým sa ale skrýva jedno hlboké posolstvo a spracovaná náročná téma. Zo začiatku sa mi trošku ťažšie do knižky dostávalo, ale je to taká milá jednohubka, ktorá vám prejde prstami. Dej sa odohráva primárne v 18.storočí, ale aj v 21. stor. Autorka veľmi dobre pendlovala medzi storočiami, to čo malo byť v minulosti, to tam bolo, všetky prvky a moderné prvky v 21. storočí. O niečo viac sa mi napriek tomu páčilo 21. storočie.
Hlavná hrdinka z 18. storočia bola nesmierna silná osobnosť, ktorá dokázala zvládnuť ťažké situácie. Celkom sa mi to páčilo, ale niečo mi tam stále chýbalo.
Čítať viac
13
Práve čítam
Na druhý pokus

Som mamička 3 malých detí a pri čítaní sa viem odreagovať aj si odpočinúť. Milujem knihy, čítanie a svoju rodinu. Rada čítam nové knihy, hlavne ak mi niekto aj nejakú super knihu poradí.

Petra Reháková
Overený zákazník
15.4.2018
Wau
Nie je to prva kniha,ktoru od pani autorky citam,ale teda dostala ma,bola uzasna. Uplne som sa zacitala do deja a v priebehu 24hodin som knihu precitala. Velmi pekne napisana,v rodine mame tiez niekoho,kto si presiel tym istym ako Stelina nevlastna mama. Čítať viac
Tatiana Vágová
Neoverený nákup
13.3.2017
Zaujímavý neokukaný námet
Túto knižku v sexi prevedení som dostala na Valentína od priateľa. Na druhý deň som sa do nej začítala a nepustila ju kým som nedočítala poslednú stranu. Príbeh bol aj zo súčastnosti aj z minulosti. Taká netradičná romanca s hlbokým významom. Pretože tam nešlo iba o vzťahy a lásku. No nechcem prezrádzať bližšie. Rozhodne by si ju mala prečítať každá žena, pozor! obal môže zavádzať mierne.
Ale nejde o erotický román, hoci aj pár sexi scén nájdete. Autorka by mohla napísať pokračovanie. Táto knižka by si to zaslúžila. Keďže išlo o moje prvé stretnutie s autorkou, kúpila som si aj ostatné knihy a momentálne čítam Soňa, ktorá má rovnako hlbší význam ako klasické kabelkáče. Hoci sú tieto knihy v paperbackoch, zaslúžili by si krásnu oevnú väzbu,ale ak je kvalitný obsah, tak na tom až tak nezáleží.
Želám p:Ježovičovej veľa úspechov a rovnako skvelých kníh. A prosím pokračovanieeeeee, túžim vedieť čo bolo ďalej s Emily :)
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Kristína Ježovičová

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac
Kúpte spolu
Milenkine prsia - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2016
Červená jej pristane - Kristína Ježovičová, Marenčin PT, 2015
17,58 €

„Keď túžime po spravodlivosti pre seba, nesmieme byť nespravodliví k iným. Upierať udatnosť nepriateľovi, ktorého sme premohli, znamená podceňovať naše víťazstvo.“

Ben Hur - Lew Wallace, 2015
Ben Hur
Lew Wallace