Chlapec, vtáčik & truhlár - Matilda Woods, Albatros SK, 2017

9,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Chlapec, vtáčik & truhlár

Alberto žije v mestečku Allora, kde ryby vylietavajú z mora a domy žiaria ako drahokamy. Býva sám a dni trávi tým, že vyrába truhly pre miestnych obyvateľov, ktorí odišli na... Čítať viac

4,6 37 hodnotení
Vek
8+
Vydavateľstvo
Albatros SK, 2017
200 strán
3-4 hodiny čítania

Alberto žije v mestečku Allora, kde ryby vylietavajú z mora a domy žiaria ako drahokamy. Býva sám a dni trávi tým, že vyrába truhly pre miestnych obyvateľov, ktorí odišli na večný odpočinok. Jedného dňa mu do života vstúpi záhadný... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

9,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 5 dní

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Super čítanie pre školákov

Nič od toho nečakaj... a dostaneš všetko! - Michaela Zamari, Michaela Zamari, 2024

Viac o knihe

Alberto žije v mestečku Allora, kde ryby vylietavajú z mora a domy žiaria ako drahokamy. Býva sám a dni trávi tým, že vyrába truhly pre miestnych obyvateľov, ktorí odišli na večný odpočinok. Jedného dňa mu do života vstúpi záhadný chlapec menom Tito a čarovný vtáčik, ktorí unikajú pred nebezpečenstvom a hľadajú útočisko. Tito je ustráchaný a nedôverčivý, ale kým zimné dni sú chladnejšie a ponurejšie, v Albertovom dome je čoraz teplejšie a veselšie. Uchráni truhlár chlapca a vtáčika pred sliediacimi očami miestnych klebetníc a tieňom minulosti?
Tento príbeh je o živote, o smrti a o tom, ako môže nádej prežiariť miesto, ktoré poznačil smútok.
Čítať viac
Originálny názov
The Boy, The Bird and The Coffin Maker
Počet strán
200
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×195 mm
Hmotnosť
225 g
ISBN
9788056601679
Rok vydania
2017
Vekové odporúčanie
8+
Naše katalógové číslo
279247
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Albatros SK
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

37 hodnotení

29
4
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Dojemný a čarovný príbeh, v ktorom nám zdanlivo obyčajné bytosti pripomínajú, že dobro a ľudskosť vo svete ešte existujú. Táto nenápadne krásna ňuňu knižka v sebe skrýva vnútornú silu a pri jej čítaní vás naplno vtiahne do svojho magického sveta, z ktorého nechcete von - ani/najmä ak ste dospelí :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

29.3.2024
Opäť jedna z kníh, ktorá nie je veľká počtom strán, ale posolstvom. Krásny príbeh, v ktorom sa strata vyrovnáva pomocou, kde sa premelie veľké množstvo ľudských charakterov tak, ako v bežnom živote. Hoci je kniha určená mladšiemu čitateľovi, určite jej čítaním nestratia čas ani dospeláci. Ilustrácie dotvárajú naozaj dojemnú atmosféru. Pri čítaní sa v predstavách túlate mestečkom, sledujete šikovné ruky majstrov, zamýšľate sa nad pokrivenými vlastnosťami človeka a úprimnosťou dieťaťa. Áno, záver je možno rýchly a mnohí by ho očakávali prepracovanejší, ale z môjho pohľadu pri hľadaní útočiska, pri strachu zo zla ani v živote nie je čas na dlhé úvahy. V danej chvíli je jednoducho jediným cieľom záchrana. Odporúčam nielen pre malých, ale aj veľkých :) Čítať viac
1

Chcem len 2 veci: Žiť v starom, krásnom, dome v Amerike a mať krásnu záhradu z ktorej sa inšpirujem pri maľovaní obrazov na obrovské plátna a jasné že čítať cez daždivé dni a piť čaj.. A už umrieť. Ale, um.. Letný vzduch cez noc>>>>

Mika Brutus
Overený zákazník
4.5.2023
MILEJUM tuto knihu
Dojemná a proste nádherná kniha, je to jediná knihu ktorú som prečítala viacej krát, skvelý príbeh, dokáže byť perfektný a tragický. Táto kniha je kniha ktorá sa podľa mňa každému zaľúbi, umne navždy ostane pri srdci. Čítať viac
22.3.2023
Smrť je téma, o ktorej mnohí z nás neradi hovoria, no je neoddeliteľnou súčasťou nášho života. Bola som zvedavá, ako sa autorka s touto témou vysporiada v detskej knihe.

Príbeh sa začal veľmi sľubne a ja som bola očarená farebnými domčekmi v Allore a trblietavými, lietajúcimi rybami. Dedinka Allora čerpá inšpiráciu z talianskej architektúry a aj jej obyvatelia sa hrdia talianskymi menami a temperamentom. Stretávame tu širokú paletu charakterov, od skromných a pracovitých, až po chamtivých a násilníckych.

Všetko je čarovné až do momentu, kým mi do oka neudrie fatphobia. V tom momente vyprchá čaro trblietavých, lietajúcich rýb a ja si už dokážem všímať len nepekné komentáre vzťahujúce sa na obézne postavy v príbehu. Autorka sa žiaľ rozhodla priradiť záporným postavám aj odpudivý vzhľad a morbídnu obezitu a ostatné postavy v príbehu to nezabúdajú pri každej príležitosti náležite okomentovať. Vety typu: „Ak je niekto širší ako dlhší, smrť si ho nájde skoro.“ podľa môjho názoru nemajú v detskej knihe čo hľadať, no to je môj subjektívny názor. Na stories som pred pár dňami otvorila diskusiu na túto tému a mnohí so mnou súhlasili, niektorí však nie. Každopádne je to na vás. Od knihy vás rozhodne nechcem odhovárať, prečítajte si ju a vytvorte si názor sami. Budem otvorená akejkoľvek diskusii.

Ak by som to mala zhrnúť, kniha je písaná veľmi pekne a s citom. Páčil sa mi námet aj spôsob, akým autorka spracovala tému smrti a straty najbližších. Príbeh ma bavil, koniec však bol na môj vkus príliš uponáhľaný a popravde sa u mňa nedostavil žiaden uau efekt. Kniha ma nechala chladnou a možno to bolo aj z vyššie uvedeného dôvodu.
Čítať viac
2.1.2023
Ilustrácie a celkový vizuál knižky ladený do modra je naozaj lákavý, prenádherný, namakaný, to sa mu uprieť nedá. Aj príbeh ukrytý vo vnútri má veľký potenciál byť príbehom s veľkým P. Nevšedné postavy, prostredie, nálada i počet strán tomu nasvedčujú. Autorka to istotne myslela dobre. Len koniec deja mi trošku pokazil dojem. Celé sa to pre mňa nejak zopsulo. Pretože jediné, čo som si z toho odniesla je únik od problémov, následné neprevzatie zodpovednosti a klamstvo. Asi mi niečo uniklo alebo si stojím na kábli. Napriek tomu, že si viem predstaviť šťastnejší záver s mravným ponaučením, tak titul nebol najhorší. Čítať viac
18
Overený zákazník
10.12.2021
Krásny príbeh s nádhernými ilustráciami
Knihu odporúčam : milovníkom krásnych príbehov a ilustrácií v knihách

Knihu neodporúčam : ak nemáte knihy písané pre deti a ilustrácie v knihách, ak sa vyhýbate príbehom s morálnym odkazom

Aj napriek tomu, že kniha sa považuje za detskú, myslím že táto knižka je pre každého, kto si chce prečítať niečo s krásnou myšlienkou. Prirovnala by som ju k Malému princovi. Nie príbehom, ale tým že má možnosť osloviť všetky vekové kategórie. A ja by som knižke priala rovnakú pozornosť, pretože príbeh je nádherný.

Ten nezačína rovno šťastne. V malom mestečku Allora, kde domy žiaria ako drahokamy a ryby vylietávajú z mora prepukne mor. Alberto pochová celú svoju rodinu a začne vyrábať truhly aj pre dedinu. Stane sa z neho truhlár a po čase sa z neho napokon stane aj samotár. Jedného dňa však do jeho života príde opustený chlapec a vtáčik a príbeh sa môže začať.

V knihe sa stretávame s rôznymi témami ako : strata, smrť, druhá šanca, láska k blížnemu, pomoc v nudzi, chudoba a bohatstvo, fantázia a naplnenie svojich snov. Veľmi silno je vyobrazená aj skazená ľudská stránka a naopak neskazenosť ľudského srdca.

Odporúčam všetkým, ktorí si chcú prečítať niečo pekné s krásnymi ilustráciami, knižka určite poteší aj ako darček.
Čítať viac
6

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia K.
Overený zákazník
1.12.2021
Nádherná
Táto kniha ma zaujala tým, že ju prirovnali k Malému princovi. Po prečítaní musím súdiť, že okrem toho, že kniha obsahuje viaceré krásne ponaučenia s detským pohľadom na svet, je to skvelý príbeh, ktorý má sám o sebe čo ponúknuť.

Ilustrácie, ktoré sa v diele nachádzajú dotvorili jedinečný zážitok, akým toto čítanie bolo. Keď sa do toho človek dostal, stačilo málinko, jedna veta, aby sa mi do očí nahrnuli slzy. Už teraz viem, že sa k tejto knihe vrátim- presne ako k Malému princovi.

Knihou nás sprevádza truhlár Alberto, ktorý po smrti svojej rodiny prestal vyrábať nábytok a zameral sa na truhly pre zosnulých. Jeho vnímanie sveta a okolia bolo zaujímavé a keď sa spojil s Titovým, ich kontrast bol viac ako pozoruhodný. Obaja toho ponúkali veľa a síce bol truhlár o niekoľko desiatok rokov starší, priučil sa čo to od Tita.

Och, Tito. Čo si mi len urobil, chlapče!
Spolu s jeho vtáčikom Fiou, ktorá ho všade doprevádzala, mi obaja prirástli k srdcu. Neraz mi bolo do plaču nad osudom, ktorý ho postihol. To, čo, sa na začiatku javilo ako nevinná krátka jednohubka sa nakoniec zmenilo na niečo, čo vo mne bude ešte dlho rezonovať.

Chlapec, vtáčik a truhlár je takým moderným spracovaním toho najlepšieho a zároveň aj strašidelného, čo v rozprávkach býva. Skrýva v sebe žiaľ, vyrovnávanie sa so smútkom pri strate blízkeho, ale zároveň tam môžeme nájsť aj lásku, nádej a hlavne silné puto, ktoré sa vytvorilo medzi Albertom a Titom.

Celový obraz dotvárajú postavy, ktoré si, ako inak, prisvojili niektoré črty typické pre každú dedinu. Nájdete tu namysleného a rozmarného starostu, taktiež sestry klebetnice, ktoré sú ako živá verzia gossip girl a nič im neunikne, no taktiež sa tu nájde aj sused Enzo, ktorého čerstvý chlieb som nielenže skoro cez stránky cítila, ale jeho čisté srdce, s ktorým pomáhal Albertovi ma dostalo.

Keby som mala tohto roku vypichnúť jednu detskú knihu, ktorá je pre všetkých a ktorú by ste si mali prečítať, bola by to táto.
Čítať viac
15

Som mama. Bývalá novinárka, slovo hoci v inej podobe ma ako PR človeka stále živí. Druhou prácou je prednášanie. Keď je čas chodím a behám, veľa a rada sa hrám. Obľúbená hudba je ticho. Knihy si starostlivo vyberám a denne im patrí veľká časť dňa, aj vďaka tomu, že ich množstvo počúvam. Život je prikrátky na to, aby sme čítali hlúposti a kníh nikdy nebude priveľa. Ideálny nepracovný deň? Dlhá spoločenská hra s deťmi, dve hodiny v kuchyni, 5 kilometrov medzi poľa behu mi, pár dielov seriálu a pár sto strán dobrej knihy. Takéto Vianoce bývajú len občas, o to viac sa im teším.

Marie Stracenská
Overený nákup
18.11.2021
Asi som čakala viac
Množstvo superlatívov v hodnoteniach... ale ja nepridám. Nie je to zlé. Ale ani svetaborné. Neviem celkom, či je pre deti alebo pre dospelých. Veľmi rýchlo sa číta. A po dočítaní ostalo tak nejako "vybavené", bez potreby hlbšie sa zamyslieť. Pre mňa trochu prvý plán. Čítať viac
9.11.2021
Dej sa odohráva v typickej dedinke, v ktorej žijú naozaj rôzni ľudia, ktorých autorka popísala veľmi reálne. Dedinka je však predsalen trošku neobyčajná, magická a teda nielen reálna, ale aj rozprávková. Hlavné postavy, chlapec, vtáčik a truhlár, sú naozaj sympatické, hneď som si ich obľúbila a celý čas im držala palce, nech to pre nich dobre dopadne. Príbeh ma v sebe aj isté tajomno, čo robí knihu napínavejšou.

Chlapec, vtáčik a truhlár je veľmi pekná knižka, ktorá rozoberá naozaj ťažké témy, ale s citom, jemne a popritom čitateľovi naozaj veľa dá. V príbehu sa stretávame so smrťou, strachom, násilím a stratou, ale aj s nádejou a pochopením. Ukazuje nám ľudí plných hnevu, ktorí sú násilní a správajú sa naozaj zle. No taktiež nám ukazuje dobrákov, ktorí by sa pre druhých rozdali, a tak je to aj kniha o priateľstve, láske a pomoci tým, ktorí to potrebujú.

Táto knižka je milá a pekná, ale aj veľmi smutná. Pri jej čítaní vami budú lomcovať všetky možné emócie. A tento výborne napísaný príbeh dopĺňajú milé ilustrácie a krásna obálka. Chlapec, vtáčik a truhlár je síce rozprávka, ale pokojne by som ju odporučila nielen deťom, ale aj dospelým. Úplne každému. Neoľutujete.
Čítať viac
Paulína
Neoverený nákup
9.12.2020
Krásny príbeh. Odporúčam všetkým empatickým deťom (7+) a dospelým, ktorí sa chcú chvíľu cítiť rozprávkovo. Čítať viac

Recenzie, kritiky

Vydavateľstvo Albatros SK

Čítať viac

„Váš smiech je naozaj ako nádherná dúha po búrke, povedal doktor Goel, a keď sa na ňu usmial, na lícach jej okamžite rozkvitli červené ruže.“

Dieťa vojny - Renita D´Silva, 2022
Dieťa vojny
Renita D´Silva