Súkromné problémy: Lilly - Hana Repová, MERIDIANO-press, 2020

13,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Súkromné problémy: Lilly

Ak nedokážeme odpúšťať, nie sme pripravení milovať... Kým Tine sa podarí ustáť manželskú krízu a spolu s manželom sa snažia nevracať do minulosti, pre Sebastiana je minulosť... Čítať viac

5,0 37 hodnotení
2. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press, 2020
320 strán
4-5 hodín čítania

Ak nedokážeme odpúšťať, nie sme pripravení milovať... Kým Tine sa podarí ustáť manželskú krízu a spolu s manželom sa snažia nevracať do minulosti, pre Sebastiana je minulosť výzvou. Opúšťa rodičovský dom, aby sa dopátral pravdy... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 60 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Soukromé problémy: Lilly - Hana Repová, Red, 2023
Pevná väzba
Čeština, 2023
Na sklade 4 ks
-18 %

18,06 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Adelaide (slovenský jazyk) - Genevieve Wheeler, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Ak nedokážeme odpúšťať, nie sme pripravení milovať...

Kým Tine sa podarí ustáť manželskú krízu a spolu s manželom sa snažia nevracať do minulosti, pre Sebastiana je minulosť výzvou. Opúšťa rodičovský dom, aby sa dopátral pravdy.
Denis si naďalej žije svoj voľnomyšlienkársky život a svoje súkromie si stráži.
Doteraz pokojný život Lilly ale naberie nečakaný smer. Za všetko, čo sa začne v jej živote diať, môže Matteo. Príťažlivý muž, ktorý vstúpi do jej života a okamžite si získava jej sympatie. No postupne sa o ňom dozvedá skutočnosti, ktoré v nej vyvolávajú pochybnosti. Kto je vlastne Matteo a dokáže milovať muža, ktorý nie je schopný odpustiť sám sebe?
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×192 mm
Hmotnosť
353 g
ISBN
9788082140357
Rok vydania
2020
Edícia
Moderné romány
Naše katalógové číslo
781815
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Súkromné problémy
Vydavateľstvo
MERIDIANO-press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

37 hodnotení

34
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
14

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový špecialista
26. novembra 2020

Autorka určite nesklamala čitateľov ani druhou, dlho očakávanou knihou. Opäť nás pútavým štýlom zavedie do normálnej, súrodeneckej rodiny, ktorá po smrti rodičov rieši svoje všedné, osobné, súkromné aj pracovné veci svojským spôsobom.
Autorka nenecháva nič na náhodu a postupne zaujímavým štýlom predkladá čitateľovi osud druhej zo sestier Lilly. Zároveň ale do deja vkladá aj situácie z predchádzajúcej časti, aby čitateľ získaval postupne prehľad o tom, čo sa v knihe deje.
Druhá kniha je hlbšia sonda do života mladej ženy, ktorá hľadá vo svojom živote priestor na lásku a zažíva aj bolesti a sklamania. Zároveň ale rieši aj svoje pracovné problémy, musí sa popasovať s démonmi svojej minulosti a kniha neobchádza ani hrdinku prvej časti a ostatných členov rodiny.
Nebudem čitateľom prezrádzať ako skončí, ale záver určite nenechá čitateľa na pochybách, že sa má na čo tešiť aj v ďalšej knihe.
Druhý diel série Súkromné problémy čitateľov nesklame. Je to v podstate voľné pokračovanie románu Tina. Obe knihy sa dajú čítať aj samostatne, ale odporúčam prečítať si aj prvú knihu. Kniha Lilly totiž už počíta s tým, že sú vám osoby a deje známe z predchádzajúcej časti a pre čitateľa "znalého veci" je potom pôžitok z čítania o to väčší. Teším sa na ďalšiu časť a odporúčam!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

31
Sudička zo severu - Michaela Ella Hajduková, 2023
Práve čítam
Sudička zo severu

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
Overený nákup
8.9.2022
Séria Súkromné problémy
Druhá zo série Súkromné problémy. Takisto som prekvapená, potešená. Kniha sa čítala ľahko. Pokračuje spolužitie súrodencov zo žltého domu. Problémy každého z rodiny pokračujú svojim tempom. Každý ich rieši po svojom. Čítať viac
19.4.2022
Lilly a Matheo - môj najobľúbenejší príbeh
Ide o sériu kníh, po ktorých má človek v sebe ešte dlho dobré pocity a v mysli žije s príbehmi týchto postáv.

Príbeh je veľmi dobre vyrozprávaný a ide v ňom naozaj o problémy, ktoré zažívame ako ľudia všetci. Každý vo svojich rodinách, vo svojich vzťahoch, či manželstvách.

Ľahko sa čitateľ vcíti do ich vnímania, pocitov a fandí im, aby každý člen rodiny našiel to svoje šťastie. Aj tu môžeme cítiť silu a význam súrodeneckých vzťahov.

Príbeh Lilly a Mathea sa mne osobne zdal najdojímavejší a rovnaký pocit ma sprevádzal až do konca. Preto sa táto druhá časť stala mojou najobľúbenejšou.
Čítať viac
12.7.2021
"Aj keď večer trávil každý z nich sám, vedeli, že tí ostatní sú len o izbu ďalej. Že aj keď nie sú v skutočnosti spolu, bytostne cítia jeden druhého."
°
Lilly sa mi ako postava zapáčila už v prvom diely tejto série. Nedostala tam síce veľa priestoru na prejav, nakoľko kvôli práci letušky bola často odcestovaná, bolo však z nej cítiť, že je veľmi citlivá a empatická a pre svojich súrodencov by spravila čokoľvek...

To sa mi v tejto knihe iba potvrdilo. Lilly bola od začiatku úžasná, krásna, milá, dobrá, inteligentná... No taktiež so svojimi vlastnými démonmi. Páči sa mi ako autorka prikladá postavám - na prvý pohľad tak dokonalým - vlastnosti, ktoré ich robia ľudskejšie. Lilly niektoré veci znáša ťažšie ako jej súrodenci a to sa postupne začne viac a viac prejavovať hlavne pri jej práci... Nepomáha jej ani fakt, že muž, o ktorého má už dlhšiu dobu záujem, je stále voči nej odmeraný a stavia okolo seba nepreniknuteľné múry...

Matteo bol pre mňa od začiatku celkom záhadou... Nevedela som co si o ňom myslieť, či mu fandiť alebo nie a občas som Lilly nechápala prečo sa za ním toľko ženie... Neskôr sa ale samozrejme ukázalo, že nieje všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá a autorka ma opäť šokovala niekoľkými odhaleniami.

Takže keď to zhrniem, opäť krásny, nepredvídateľný príbeh ktorý vás nepustí, kým si neprečítate aj poslednú stránku.
°
"Vedela si, že ľudia čo pracujú s hlinou, sú psychicky najodolnejší?"
Prekvapene sa na neho otočila.
"Fakt, niekde som o tom čítal. Vraj práca s hlinou neobvykle upokojuje."
"Asi podľa toho, koho práve zakopávaš..."
Čítať viac
25.5.2021
Odpúšťame a milujeme
Prvú knihu zo série Súkromné problémy, konkrétne o Tine, som čítala ešte minulý rok a nesmierne sa mi príbeh páčil. S Lilly to autorka ale ešte vylepšila a ja, asi najpomalší čitateľ na svete (hneď po prváčikoch), som ju zhltla (nemám rada ten výraz, je ale dokonale výstižný) za pár hodín, rozdelených do dvoch dní. Skvelé.
.
V knihe sa síce nedeje nič nezvyčajné, s čím by ste sa nemohli stretnúť aj v bežnom živote, ale zrejme práve tá reálnosť všetkého, ma najviac fascinuje. To ako s ľahkosťou a eleganciou autorka podala aj náročné životné situácie, ako šikovne zaobalila tajomno, čakajúce na ďalšej strane, alebo ako poprelínala dej aj prvej knihy, ktorý bol veľmi podstatný pre toto pokračovanie. Všetko na seba dokonale nadväzuje a ja sa teším, že som sa nelúčila s Tinou nadobro, aj napriek tomu, že jej problémom bola venovaná prvá časť a vidím aj ďalší vývoj jej života.
Spolunažívanie so súrodencami pod jednou strechou si ja osobne neviem predstaviť, ale táto rodinka si ma získala. Jednak ako skupina, ktorá aj napriek rôznym aktivitám, postaveniam, zamestnaniam, či veku, k sebe zakaždým nájde cestu a rovnako aj jednotlivci, pretože každý životný príbeh je osobitý a jedinečný.
.
Tentokrát to bola najmä letuška Lilly, do ktorej súkromia som mohla nahliadnuť a prejsť si s ňou jej trápeniami, pretože život nie je vždy jednoduchý a aj napriek domnienke, že je niekto dokonalý, šťastný a nič mu nechýba, môže ísť v skutočnosti o veľký omyl.
Krásne napísané, ideálne vystupňované dielo, plné napätých situácií, ale aj úsmevných výrokov, či smutných udalostí, ktoré dokážu chytiť za srdce... dostala som presne to, čo som očakávala a knihu vrelo odporúčam. (Nezabudnite ale najprv na Tinu.)
Čítať viac
Jena B.
Neoverený nákup
25.5.2021
Lilly
Po prečítaní prvého dielu série som očakávala veľa a aj som veľa dostala. Kniha opäť prečítaná takmer jedným dychom. Vrelo odporúčam! Čítať viac
Michaela Zamari
Neoverený nákup
3.3.2021
Keď plánujem oddýchnuť si s knihou v rukách, mám niekoľko overených autoriek, u ktorých viem, že tento cieľ bude zaručene splnený. A jednou z nich je naša Hanka. 

Ak ešte nepoznáte túto sériu, tak ide o štyroch súrodencov - Tinu, Lilly, Denisa a Sebastiana, ktorí už dávno vyleteli z rodičovského hniezda, ale náhla smrť rodičov ich nasťahuje opäť pod jednu strechu, do žltého domu. Už z tohto cítiť, že táto séria sa veľmi zameriava na rodinu a autorka úžasne vykresľuje vzťahy medzi súrodencami, ale aj ich vzťah k rodičom, o ktorých prišli.

Prvý diel - Tina - som vám tu už predstavila a bol skvelý. Priznám sa, teraz som rátala s tým, že sa dozvieme najmä príbeh Lilly, no sledujeme tu aj pokračovanie príbehu Tiny. Najprv ma to trochu hnevalo, lebo Lilly a objekt jej záujmu ma zaujímal viac, respektíve bola som zvedavá ako si tí dvaja konečne nájdu ceste jeden k druhému, ale do toho sa plietli Tinine problémy. Viem, viem, nebolo to odo mňa pekné a vravím to len vám. Koniec koncov, ako celok sa mi knižka veľmi páčila a dostala som, aspoň sčasti, to, čo som chcela. Teda zblíženie hlavných postáv. Ich jednotlivé príbehy, stretnutie a prepojenie osudov veľmi chválim. Akurát keď sa to začalo rozbiehať, kniha skončila. Dokelu. Aj v tomto je Hanka expert, vie ako namotať na ďalšiu časť. A ja som veru riadne namotaná a už sa neviem dočkať príbehu Denisa, ktorý vychádza čoskoro. Pevne verím, že tam bude pokračovať aj príbeh milej Lilly a ja si pri ňom oddýchnem od vlastných bežných starostí. V knihe som našla podnety na úprimný smiech aj myšlienky na zamyslenie, nechýbalo ani krásne zobrazenie príťažlivosti a vášne medzi dvoma ľuďmi. Toto sú veru Súkromné problémy, ktoré chcete zdieľať s hlavnými postavami a ja sa teším, že nám to Hanka umožnila.
Čítať viac
Marcela Vaculová
Neoverený nákup
10.2.2021
Súkromné problémy Lili
Úžasná kniha, ako všetky od Hany Repovej. Už teraz sa neviem dočkať pokračovania s názvom Denis. Určite si ju u vás tiež objednám. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
18.1.2021
Príbeh plynulo nadviazal na prvú časť, no aj keby som knihy čítala s väčším odstupom času nebola by som stratená. Autorka totiž hneď na prvých stranách pripomenula všetky dôležité momenty z Tiny.
Ak ste zvedaví, ako bude ich život s Adamom pokračovať, máte sa na čo tešiť. Ale ako je už podľa názvu zrejmé, dej sa bude točiť hlavne okolo mladšej sestry, Lilly, no budú do ňho zasahovať aj ostatní.
Celý príbeh bol veľmi pútavý a tajomný. Bola som vo veľkom napätí, pretože som nevedela odhadnúť Mattea a čo tají. Odhalenie jeho tváre bolo akčné, frustrujúce a nakoniec aj vtipné. Doslova do posledného riadku sa odhaľovali tajomstvá a to nie len Lillyne, ale aj jej súrodencov. A tá posledná veta ma úplne dostala. Dúfam, že tretia časť vyjde čoskoro.
Čítať viac
10.1.2021
Srdcovka
"Občas je nutné vrátiť sa na začiatok, aby sa človek pohol ďalej."

Lilly. Toto nádherné meno presne v tomto tvare som pred viac ako siedmymi rokmi vybrala svojej prvorodenej dcérke. Päť písmen, ktoré mám nezmazateľne vytetované na svojom srdci. Obyčajné písmená zhmotnené v neobyčajnej bytosti, ktorá dala zmysel môjmu životu a cieľ mojim cestám.

"Nie každý, kto blúdi, je stratený."

Zvyknem čítať viac kníh naraz. Väčšinou dve. Náš dom má totiž poschodie a ja som lenivá prenášať jednu knihu hore-dole, tak mám rozčítanú vždy jednu hore a jednu dole. Verím tomu, že keby sme mali aj ďalšie poschodie, budú rozčítané tri. Ale nie o tom som chcela. Mám požičanú knihu (viac napíšem, keď spomínanú knihu dočítam a napíšem k nej pár slov) a povedala som si, že si zaslúži byť čítaná samostatne, bez rozčítanej "partnerky" na druhom poschodí, aby sa čím skôr majiteľke vrátila. A knihu, na ktorú čakám pol roka, JUST vydajú práve vtedy, keď mi prišla oná požičaná. A ja som si ju jednoducho MUSELA ihneď kúpiť, lebo by ma asi odviezli. Skoro som oškuľavela pri snahe o čítanie knihy Deň matiek, čo mi zrak stále zabiehal k Lilly. A keďže moja recenzia Dňa matiek ešte neuzrela svetlo sveta, končím túto skrytú rozpravu o sile mojej vôle (ale aby pravému oku nebolo ľúto získaný "tik" ľavého oka, aj ono sa ma snaží zlákať na "bokovku" vydanú v navlas rovnaký deň ako Lilly).

"Nie každý, kto ťa pošpiní, je tvoj nepriateľ a nie každý kto ti z tej šlamastiky pomôže, je tvoj priateľ."

Ja ani poriadne neviem, prečo mi učarovali práve knihy Hanky Repovej, ale ja ich MILUJEM. Normálne som do nich. A obyvateľmi žltého domu som totálne fascinovaná. Nenormálne dobré. Hanka Repová je JEDINÁ slovenská autorka, ktorej knihy mám doma všetky. A úplne prvenstvo má v tom, že až na Lilly som každú jej knihu čítala už minimálne 3x. To sa nepodarilo ešte ani Sparksovi, ani Rowlingovej, a to už je čo povedať.
Čítať viac

Hana Repová

Čítať viac

Vydavateľstvo MERIDIANO-press

Čítať viac

„„Anna, tuším táraš hlúposti.” „Pravdaže, chlapček môj. Nevieš, že iba veľmi blázniví ľudia hovoria vždy rozumne?”“

Anna v Avonlea - Lucy Maud Montgomery, 2019
Anna v Avonlea
Lucy Maud Montgomery