Kristína Vallová

5

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

5
Kristína Vallová

Kristína Vallová získala odznak Šťastných 7

06.10.2023 07:58

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

09.06.2022 19:44

Aj keď som mala od knihy iné očakávania, jej výsledkom som napokon bola milo prekvapená a som vďačná, že sa mi tento príbeh dostal do rúk.

Veronika ako hlavná postava, mi bola zo začiatku veľmi nesympatická. Aj keď chápem jej rozhodnutie zmeniť sa pre druhého, jej správanie mi bolo miestami dosť proti srsti. Ale práve o tom to bolo, pekná ukážka množstva vzťahov, kedy ženy často na úkor vlastného šťastia menia svoje povahy, ale aj svoj vzhľad, aby sa zapáčili druhým... Neraz som sa v tomto jej postoji našla a o to väčší obdiv si odomňa získala, keď sa rozhodla to zmeniť.

Stačilo jedno náhodné ( alebo osudové?) stretnutie a všetko nabralo iný smer. Veľmi ma bavilo sledovať Veroniku a jej cestu za poznaním samej seba, svojej hodnoty a cesty, ktorou chcela ísť... Hlavný protagonista bol veľmi svojský. Možno si nezíska srdce každej čitateľky, mne sa ale páčil práve svojou originalitou a neokrôchanosťou, lebo aj keď pôsobil, akoby neznášal celý svet, v skutočnosti miloval všetko živé okolo seba a sledovať svet z jeho pohľadu bolo kúzelné. Išiel z neho mier a pokoj, aj keď jeho duša zažívala asi presný opak. Tajomstvo, ktoré nám postupom deju odhalí, bolo pre mňa prekvapivé a vyvolalo vo mne kopec emócií, súcit a porozumenie, ale aj hnev a frustráciu.

Epilog bol krásny, ja si na ne teda moc nepotrpím, ale v tomto prípade to bola krásna bodka za príbehom tejto dvojice.

Celý príbeh na mňa pôsobil veľmi reálne, až som sa ku koncu samej seba pýtala, či to bola čistá fikcia, alebo aj kus reality? Odpoveď neviem, viem ale, že som sa v tomto príbehu našla a o to viac si ma získal. Za mňa 5/5 a teším sa na ďalšiu knihu od tejto autorky.

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

23.05.2022 18:51

Táto kniha sa s veľkou pravdepodobnosťou zaradí medzi moje top 10 tohto roku. Už po pár stranách som vedela, že štýl autorky mi sadol a zostávalo mi len dúfať, aby bol dej rovnako dobrý. Nesklamala ma.

Máme tu veľmi dobre prepojené dejové linky z minulosti a prítomnosti, aj keď sa priznám, že zo začiatku mi robilo trochu problém sa v tom orientovať a musela som sa vracať v čítaní, aby som si skontrolovala, kde sa vlastne nachádzame. Postupne som sa ale do deja vžila a už to išlo ľahko. Minulosťou nám bola vysvetlená celá situácia, do ktorej sa hlavná hrdinka dostala v prítomnosti a teda musím povedať, že mala toho za sebou fakt veľa. Určite to nemala v živote ľahké a práve to z nej vykresalo takú silnú ženskú postavu.

Prostredie sekty som takto v knihe videla prvý krát a o to zaujímavejšie to pre mňa bolo. Celý čas som bola v napätí a tŕpla, čo ďalšie sa Violet prihodí a v akej nebezpečnej situácii sa ocitne. Nudiť sa teda rozhodne nebudete, práve naopak, stránky pretáčate, ani neviete ako, len aby ste sa konečne dozvedeli ako to celé dopadne.

Autorka nám tu zapracovala milostný trojuholník, čomu sa ja snažím oblúkom vyhýbať, som ale rada, že som tak tentokrát nespravila. Táto linka je velmi dobre prepracovaná a ani raz som nemala potrebu Violet za jej rozhodnutia súdiť. Chémia medzi ňou a hlavným protagonistom je tak silná a neodolatelná, že jej naozaj niet čo vyčítať. Miestami som z nich sama mala zimomriavky a najviac som sa tešila na každú ich ďalšiu spoločnú scénu.

V závere knihy sme sa dočkali poriadnej akcie a Violet som si zamilovala ešte viac, ak je to vôbec možné. Myslím, že ju bude obdivovať každá žena s kúskom feministky v sebe. Zároveň za velké plus pokladám, že dej neskončil priveľmi otvorene. Aj keď sa kopec vecí neuzavrelo a verím, že ďalšie časti budú ešte o to lepšie, neskončilo to žiadnym otáznikom, ktorý by vás počas čakacej doby zožieral. Ja som z tejto knihy úprimne nadšená a určite ju všetkým odporúčam. 5/5

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

23.05.2022 17:32

Po prečítaní tejto knihy som si iba potvrdila, že YA od slovenských autoriek sa mi páči o mnoho viac, ako od tých zahraničných. Od tejto knihy som síce dostala niečo iné, ako som čakala, ale o to viac sa mi tento príbeh páčil, keďže autorka ma dokázala prekvapiť.

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že pôjde o  romantický príbeh friends to love, nieje to celkom tak. Väčšina deju bola zameraná na rodinné a kamarátke vzťahy a tiež na klasický stredoškolský život obyčajného dievčaťa. Aj keď ma chvíľakami mrzelo, že Adam nedostal viac priestoru, v konečnom dôsledku mi túto linku vyvážili iné vzťahy. Napríklad veľmi pekný vzťah Sári s jej najlepším kamarátom Timom, ktorý krásne potvrdil, že aj čisté priateľstvo medzi dievčaťom a chlapcom je možné. Vzťah Sári s jej rodičmi, hlavne s mamou, ktoré jej bola viac ako kamarátka a mohla sa jej zveriť s väčšinou svojich tajomstiev. A vzťah Sári s jej babkou, bol pre mňa ako pohladením na duši. Vnučku, akou je Sára, by si zaslúžila každá stará mama. Aj keď je vo veku, kedy by každé iné dievča zaujímali hlavne vlastné "starosti", svoju babku vždy kladie na prvé miesto a pri každej možnej príležitosti ju utekala pozrieť, aby s ňou mohla tráviť čas. Nehovoriac o zozname prianí a ich splnení... Táto časť mi vyvolala úsmev na tvári. Sárina babka bola pre mňa zosobnením mojej starkej, ktorá je pre mňa tou najlepšou na svete, preto som sa dokázala pri čítaní veľmi vžiť do Sárinej situácie a v istej chvíli to bolo pre mňa aj ťažké čítanie...

Aby ste si ale nemysleli, že Adam tu vôbec nemal svoju rolu. Od začiatku príbehu je v podstate v hlavnej pozícii a má Sárinu plnú pozornosť. Tu sa mi veľmi páčilo, aká vyspelá sa mi v niektorých chvíľach zdala. Neraz sa ocitla v situácii, kedy by 90% z nás konalo skôr pudovo a pobláznene. Ale ona sa vždy snažila zachovať si chladnú hlavu a nejednať bez uváženia. Myslím, ze možno aj trochu nevedomky, týmto zvolila prístup "nedostupnosti" a tým bola pre Adama ešte príťažlivejšia.

Ja môžem túto knihu iba odporučiť, hlavne teda mladším čitateľkám, ale určite poteší aj moju vekovú kategóriu, ako príjemná oddychovka.
5/5

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

13.03.2022 09:06

Tak táto kniha sa určite zaradí medzi moje najväčšie prekvapenia tohto roka. Som úprimne nadšená, že aj my na Slovensku máme autorku, ktorá dokázala vytvoriť krásny a jedinečný fantasy svet, so skvelými postavami, akurátnou dávkou romantickej linky a zaujímavou finálnou zápletkou!

V úvode knihy sa oboznamujeme s prostredím, v ktorom sa dej odohráva, taktiež s rôznymi postavami a tu ma veľmi bavilo, že príbeh bol rozprávaný z viacerých pohľadov. Nemusíte sa ale báť, že by sa striedali pričasto, asi 80% je z pohľadu Katje. Tú som si mimochodom veľmi obľúbila, páčilo sa mi, ako autorka spojila odvahu a dobrodružnosť so zdravým rozum. Napriek tomu, že Katja bola veľmi zručná v strielaní z luku, zabíjanie jej nebolo po vôli a ani sa z nej hneď nestala krvilačná vrahyňa, ako sme na to v podobných knihách zvyknutý. Napriek tomu, že bola divoká, bola tiež láskavá, čo nám dokazovala najmä svojím priateľstvom s Briamom. Ten si moje srdce získal už v úvode a je tiež jedním z dôvodov, prečo som si tento príbeh zamilovala.

Aj keď samotná autorka tvrdí, že romantická linka je tu len okrajovo, podľa mňa jej tu bolo viac než dosť a za to môžem dať len body k dobru. Neprezradím, kto je ten šťastlivec, ale po chvíľke čítania na to prídete aj sami. Ja som tejto dvojici od začiatku fandila, aj napriek tomu, že majú pred sebou kopec prekážok a určite to nebudú mať ľahké.

V príbehu nesmeli chýbať akčné scény, ktoré tu boli v dostatočnom množstve - v podstate sa dá povedať, že okrem toho oboznamovacieho úvodu, sa v deji neustále niečo dialo a ja som tak nemala čas sa ani na chvíľu nudiť. Záver knihy bol už akciou celkom nabitý a musím povedať, že toto odhalenie bolo pre mňa aj celkom nečakané a prekvapivé. Príbeh má veľmi dobre našliapnuté na ďalšie pokračovanie, keďže kopec vecí zostalo nevypovedaných a veľa tajomstiev neodhalených. Aj vďaka tomu sa nesmierne teším na druhý diel a som veľmi zvedavá, čo si pre nás autorka pripravila.

Knihu Katja odporúčam každému milovníkovi dobrej fantasy a som veľmi rada, že aj my na Slovensku sa môžme pochváliť takou skvelou autorkou tohto žánru. 5/5

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

20.02.2022 09:06

Toto bola moja druhá kniha od autorky a ja som si len opäť potvrdila, ako veľmi mi jej štýl písania sedí. Od prvej stránky vtipný, pútavý, bláznivý, romantický príbeh dvoch naoko úplne rozdielnych ľudí, ktorým som veľmi držala palce a prežívala s nimi každé ich nové dobrodružstvo.

Hlavná hrdinka Hazel je taká šialená a spontánna, že je nemožné si ju nezamilovať. Ja osobne by som takú ženu za priateľku určite chcela. Aj keď je to jeden veľký magnet na trapasy, aspoň sa s ňou človek nikdy nenudil. Veľmi na nej obdivujem aj to, aká je sama so sebou vyrovnaná. Zbytočne sa nezaťažovala myšlienkami, čo si o nej myslia druhý ľudia a ani neľutovala spätne veci, ktoré už nemohla zmeniť. Hazel proste žije pre daný moment, zbytočne príliš nerozmýšľa, ale viac koná a jednoducho si všetko užíva. Naozaj po dlhej dobe kniha, v ktorej som si zamilovala hlavnú hrdinku viac, než akúkoľvek inú postavu v deji. Takú Hazel by som vo svojom živote naozaj potrebovala.

Celý dej je vlastne o tom, ako sa Hazel spriatelí s Joshom a dohodnú sa, že si vzájomne budú hľadať partnerov, s ktorými potom budú chodiť na dvojité rande. A že tie ich rande teda stály zato. Každé z nich je väčším dobrodružstvom ako to predošlé a pri ich čítaní sa určite nebudete nudiť.

Opäť v slow burn štýle nám tu vzniká romantická linka, od priateľstva k láske a bolo to fakt krásne vydarené. Josh ako hlavný hrdina bol úžasný, to ako vnímal Hazel... Ešte teraz mám z toho zimomriavky. Chápal jej bláznovstvo, ani na chvíľu sa ju nesnažil zmeniť a urobil by aj nemožné, len aby videl, že je šťastná. Je to sladké klišé, ale ja to vážne milujem.

Epilóg sa trochu ubral tým smerom, ktorý ja nemusím, ale v tomto prípade mi to ani nevadilo. Bola som z nich tak na mäkko, že by som im dopriala fakt všetko.
Ja vám túto knihu môžem len odporučiť, príjemne sa pri nej zabavíte a zároveň aj zamilujete. 5/5

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

17.02.2022 20:48

Jedna z noviniek, na ktoré som sa tento rok veľmi tešila. A že vôbec nesklamala.

Veľmi sa mi páčil celý nápad s hlavným hrdinom v roli gigola. Asi som ešte nič podobné ani nečítala a tak nejak som očakávala, že hlavný hrdina bude namyslený alfa samec. Pri prvom stretnutí na mňa tak aj pôsobil, ale neskôr sa ukázalo, že opak je pravdou. Masona som si veľmi rýchlo zamilovala, či už pre jeho lásku k sestre, alebo pre vtipné doberačky s Reese a drobné zlozvyky, ktorými ju občas dostával do vývrtky. Miestami mi ho bolo veľmi ľúto, lebo aj keď by to veľa ľudí mohlo vnímať inak, vlastne tým celým viac strácal, než získal...

Rees sa asi nedá opísať inak, než ako praštená baba. Ja takéto šialené hlavné hrdinky veľmi môžem, bola neuveritelne nepredvídatelná, niekedy jej z úst vypadol taký skvost, že sa aj sama nad sebou pozastavila. Zároveň je však vidieť, že je inteligentná, láskavá, milá a obetavá. Sama má za sebou hroznú skúsenosť vo vzťahu a ako už vieme z anotácie, je tak trochu na úteku pred svojím ex. Napriek tomu nieje zlými skúsenosťami nijak extra poznačená a tento jej pozitívny prístup sa mi veľmi páčil. Tiež som ju občas musela obdivovať, ako si išla za tým, čo chcela - Mason- lebo úprimne, ja by som to po niektorých informáciách asi nedala.

Ich postupné budovanie si vzťahu ma veľmi bavilo. Opäť to moje milované slow burn, kedy si prechádzali fázou od priateľstva k láske. Najprv to bolo celé také milé, nevinné a neskôr sa z toho vyklula skvelá chémia, ktorej následky sa čítali výborne a miestami som mala motýle v bruchu aj za nich.

Inak, toto je asi prvá kniha, v ktorej autorka popísala 20 ročných ľudí celkom realisticky. Nesprávali sa vyslovene ako deti, ale taktiež to neboli premúdrelí dospelý, nad ktorých rečami by ste pravracali očami. Bolo cítiť, že je to celé tak príjemne odľahčené, naozaj pre pohodové, oddychové čítanie. Ja som sa pri čítaní veľa nasmiala a áno, aj som sa trochu zaľúbila. Takže svoj účel určite splnila.

Knihu by som odporučila asi prevažne mladším čitateľom, ale určite poteší aj ostatných, ak majú chuť siahnuť po nejakej ľahkej jednoubke. 4,5/5

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

17.02.2022 20:46

Další silný príbeh z pera slovenskej autorky, ktorý sa dotkne snáď každej ženy. Úprimne, nevedela som celkom do čoho idem, ale som veľmi rada, že som mala možnosť si túto knihu prečítať.

V úvode sa hneď dozvedáme, aký zdravotný problém čaká hlavnú hrdinku Olíviu. Aby som bola úprimná, prvá časť knihy sa ma až tak nedotkla. Myslím, že mohla byť trochu viac rozpísaná, aby to čitateľ dokázal lepšie precítiť. Viem že sú to veci, o ktorých sa nepíše ľahko, ale aby to človek naplno pochopil, chcelo by to viac detailov... Tých sme sa dočkali v druhej polovici a pri istej časti som mala už v očiach slzy a srdce mi zvierala ľútosťou, lebo Olívia to mala naozaj ťažké a napriek tomu zostávala tak úžasne silná. Obdivujem ju zato, čo všetko dokázala prestáť a nevzdať to, lebo v určitých chvíľach som si sama povedala, či by som takto zvládla bojovať a neukončila to radšej sama... Naozaj skvelá hlavná hrdinka, ktorú som si veľmi rýchlo obľúbila.

Velkou oporou jej bola priateľka Alex a najlepší priateľ- tajná láska Daniel. Dve postavy, ktoré som si taktiež obľúbila, dodávali Olivii silu a pomáhali jej najviac ako mohli.
Páčilo sa mi, že príbeh bol naozaj reálny a surový, ako zo skutočného života. Či už išlo o rodinné vzťahy, poznačené prítomnosťou rakoviny, alebo priateľstvo s Alex, ktoré si tiež prešlo neľahkou skúškou. Rovnako vzťah s Danielom nebol žiadne sladké klišé, ale skôr prekážka za prekážkou a dlho trvalo, kým si k sebe našli cestu.

Páčilo sa mi, že sa nám tu striedajú kapitoly z minulosti s prítomnosťou. V kapitolách z minulosti bolo vysvetlených veľa vecí, na ktoré som bola zvedavá a niektoré z nich som si veľmi užívala, lebo to boli také svetlé záblesky v temnote.

Kniha sa celkovo čítala veľmi dobre, aj keď šlo o ťažšiu tému. Autorkyn štýl písania mi sadol, čítala som v každej voľnej chvíli a keď som práve nečítala, tak som nad knihou rozmýšľala. A vlastne rezonuje vo mne ešte teraz. Naozaj odporúčam prečítať si ju každej žene, ktorej sa to týka, alebo aj netýka, lebo možno vďaka nej príde práve také uvedomenie si, aby sme si dávali na seba viac pozor a nezanedbávali prevenciu.

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

17.02.2022 20:45

Celkom som sa bála do čítania tejto knihy pustiť, keďže som si všimla, že na sk/cz bookstagramoch nemala velký úspech. Po prečítaní ale nechápem prečo, nakoľko mne sa tento jedinečný príbeh veľmi páčil.

Autorka vytvorila krásný svet, ktorý som si predstavovala ako prostredie z Avatara. Obyvatelia tu žijú na zabudnutom ostrove, v samotných korunách stromov, ktoré majú vzájomne poprepájané rôznymi lanovými mostami a rebríkmi. Čo sa mi ale páčilo najviac bolo, ako autorka vymenila úlohy mužov a žien, čím tak trochu vyzdvihla feminizmus, ženskú silu. Ženy sú lovkyne, starajú sa o prísun potravy a muži naopak varia, starajú sa o záhrady a venujú sa iným domácim prácam.

Limeu ako hlavnú hrdinku som si hneď obľúbila, je odvážna a láskavá a zároveň sa nebála postaviť zákonom a išla za tým, co bolo podľa nej správne. Taktiež sa mi páčilo, aké silné väzby mala so svojou rodinou a vlastne celkovo osada bola veľmi súdržná.
Veľkým plusom pre mňa, ako milovníčku romantiky, bola romantická linka prítomná od samého začiatku. Vzťah, ktorý sa tu postupne vyvíjal bol krásny, čistý a chémia medzi hlavnými postavami bola neuveriteľná. Veľmi som obom hlavným postavám držala palce, aby dokázali prekonať všetky prekážky a mohli tak zostať spolu.

Ku koncu knihy prišla aj zaujímavá akcia, ktorej predchádzali veľké plány a tu mi to čítanie trochu viazlo, napriek tomu ma poháňala zvedavosť a teda záver bol už vážne skvelý. Napínavý presne na toľko, aby som sa nevedela od príbehu odtrhnúť a celkom som tŕpla, ako to napokon celé dopadne. Samotný záver knihy ma zarmútil a chvíľami som aj bola nahnevaná na autorku, že snáď mi nemieni takto na konci zlomiť srdce. Ako to napokon celé dopadlo si budete musieť prečítať, ale poviem vám, že žiadny sladký klišé koniec nečakajte.

U mňa si Limea zaslúži 5/5 a odporúčam ju prečítať každému, kto rád siahne po niečom novom a originálnom.

Čítať viac

5
5

Kristína Vallová napísala recenziu

17.02.2022 20:44

Ja ako milovníčka historických románov som sa na túto novinku veľmi tešila. Kniha ma zaujala nielen peknou obálkou, ale aj zaujímavou anotáciu. Na začiatku som sa v deji ale dosť strácala a myšlienky mi ubiehali kade tade. Keďže sa nás autorka snažila vtiahnuť do obdobia 19.storočia a s tým spojenou neľahkou pozíciou žien, dej sa točil najmä okolo politiky. Táto téme mne nieje nijak blízka a preto sa mi to zdalo zbytočne zdĺhavé... Našťastie v tom správnom momente autorka dosadila do deja romantickú linku a od tohto momentu som sa od knihy už nevedela odtrhnúť. (doslova, prečítala som ju v priebehu jedného dňa).

Vojvoda ako hlavný hrdina sa mi zpočiatku zdal veľmi odmeraný a chladný, ale pri každom jeho ďalšom stretnutí s Annabelle bolo cítiť, ako celá hradba okolo neho pomaly puká. Veľmi sa mi páčilo ich postupné spoznávanie a stupňujú a chémia, ich ukradnuté spoločné chvíľky a celkovo konečná premena Sebastiana (vojvodu) do zamilovaného chlapa, ktorý robil úžasné, veľké činy. Proste tá romantická linka bola dokonalá a nemôžem jej vytknúť jedinú vec. Dokonca ak by ste čakali, že historický román = 0 posteľových scén, tak to v tomto prípade rozhodne neplatí. Nieje ich prehnane veľa, ale tých pár určite stále za to.

Na celom príbehu sa mi tiež veľmi páčilo priateľstvo medzi hlavnou ženskou štvoricou - Annabelle, Hattie, Lucie a Catriona. Postupne medzi nimi vzniklo silné puto a stáli pri sebe v dobrom aj v tom najhoršom. Pokračovanie série by malo byt práve o Lucii a mne sa táto temperamentná žena veľmi páči, takže budem nedočkavo čakať na ďalšiu časť. 4/5

Čítať viac

„Rozdiel medzi románom so šťastným koncom a románom bez neho tkvie iba v tom, kedy autor prestane rozprávať príbeh. “