Pustovník: Slzy zeme - Vladimír Štefanič, Kumran, 2021

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Pustovník: Slzy zeme

Zlo síce zutekalo, len aby sa nemuselo postaviť Pustovníkovi a jeho spoločníkom tvárou v tvár, zanechalo však za sebou tiene: v húštine, na nebi a v človeku. V druhom... Čítať viac

2. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran, 2021
440 strán
6 hodín čítania

Zlo síce zutekalo, len aby sa nemuselo postaviť Pustovníkovi a jeho spoločníkom tvárou v tvár, zanechalo však za sebou tiene: v húštine, na nebi a v človeku. V druhom pokračovaní príbehu o mužovi s... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 16 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Hyperion - Dan Simmons, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Zlo síce zutekalo, len aby sa nemuselo postaviť Pustovníkovi a jeho spoločníkom tvárou v tvár, zanechalo však za sebou tiene: v húštine, na nebi a v človeku.

V druhom pokračovaní príbehu o mužovi s leopardom s názvom Slzy zeme odkrývajú hlavné postavy tajomstvá, ktoré mali ostať zabudnuté, a hľadajú tých, ktorí sa nikdy nemali stratiť.

Zápas dobra a zla sa nekončí. Iba pripomína, že bez vytrvalosti a trpezlivosti sa v živote človeka nedá vyhrať žiaden boj. Ani ten, ktorý je od večnosti a potrvá až na večnosť.
Čítať viac

Citáty

„Rodný kraj má korene, ktoré prerastú dušu človeka tak, že nikdy nezabudne, kde sa cítil prvýkrát milovaný.“

Počet strán
440
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
176×250 mm
Hmotnosť
658 g
ISBN
9788089993338
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
843231
Štýl
duchovný
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Pustovník
Vydavateľstvo
Kumran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

8 hodnotení

7
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.2.2024
V knihe sa strieda napätie a myšlienky hodné zastavenia sa a zamyslenia sa.. A je ich tam naozaj hojne..
Páči sa mi, ako si hlavní hrdinovia navzájom bezvýhradne dôverujú..
Je aj o viere.. O viere, že s tým, s čím si neporadí človek, s tým si poradí „zázračná bytosť“.. No je potrebné v ňu veriť a o pomoc ju požiadať.. Vlastne ako v živote, nie..? ;)
Príbeh je o večnom boji dobra a zla..
No táto kniha je hlavne o nádeji...
Čítať viac
6

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
5.6.2022
Pokračovanie Pustovníka ma dostalo ešte viac ako prvý diel. Postupne sa odhaľovali a vyjasňovali veci, ktoré po prečítaní prvej časti ostali zahalené rúškom tajomstva, ale zároveň sa otvárali nové a nové záhady, čo mňa ako čitateľa neustále nútilo pokračovať v čítaní.
Zázračné bytosti sa dostávajú do boja so zlom. Smutné je, že nie všetci ľudia sa rozhodnú bojovať proti zlu, ale niektorí sa pripájajú na jeho stranu. Dej tejto druhej časti sa viac sústreďuje na príbehy iných postáv, takých, čo v prvom diele vystupovali len okrajovo, a zas naopak, postavy, o ktorých sa veľa rozprávalo v jednotke, teraz v príbehu vystupujú len občas. Veľmi sa mi páči, že autor takto postupne dáva priestor každej jednej z postáv a my čitatelia ako prechádzame jednotlivými knihami série, lepšie spoznávame životný príbeh každej jednej z nich. Aj postava Pustovníka sa mení a rastie. Prebúdzajú sa v ňom city, ktoré by však radšej potlačil. Naučí sa, že nie na všetko v živote dostane odpoveď, a že nie všetko sa dá vysvetliť, občas len musí veriť v „zázračno“.
Kniha ma držala v napätí od začiatku až do konca a opäť sa skončila tak otvorene a zaujímavo, že ma to ťahá hneď začať s tretím pokračovaním série. Táto séria je jednoducho úžasná a vrelo odporúčam.
Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
28.3.2022
Príjemné pokračovanie príbehu
V druhom pokračovaní príbehu o Pustovníkovi sa čitateľ dozvie, ako pokračuje večný boj dobra so zlom. Muž s leopardom neprestáva čeliť nástrahám, a taktiež ani jeho priatelia, i keď si mysleli, že zlomocná Aishada sa stiahla na dlhý čas preč. Ale tiene zla prichádzajú a voči nim sa bude treba postaviť.
Možno ste si všimli, že i napriek tomu, že táto séria bočí zo žánrov, ktoré prevažne čítam, tak ma zaujala. Ak budem potrebovať spomaliť a oddýchnuť si, už viem, že siahnem po týchto knižkách. Pre mňa bola aj táto časť balzamom na dušu. Výborné spracovanie postáv už bolo samozrejmosťou a na povrch vyplávalo viacero tajomstiev. V tejto knihe síce nájdeme menej zvratov ako v prvej, ale stále je bohatá na veľmi pekné myšlienky. Podľa mňa by z tejto série bol veľmi zaujímavý a pekný seriál. Snáď sa ho raz dočkáme.
Dej je menej dynamický oproti prvej časti, preto sa mi tá páčila o čosi viac, ale aj táto má veľa toho čo ponúknuť. Koniec je otvorený a ja som veľmi zvedavá, aké budú osudy postáv v tretej knihe. Ja už teraz odporúčam nielen prvé dve časti, ale celú sériu. Myslím si, že by sa mohla páčiť všetkým, ktorí majú radi pokojné príbehy nabité myšlienkami a chcú si oddýchnuť. Autor píše výborne a vie presne, čo robí. Pokoj je to, čo počas čítania príbehu z knihy sála.
Čítať viac
14.6.2021
Napinavý príbeh Pustovníka s leopardom pokračuje. Aishada utiekla ale vo vzduchu cítiť pach nového nebezpečenstva. Je naozaj pravda, že drak príde a spáli zem na popol? A dokážu sa mu ľudia postaviť?

Autor píše príbeh, ktorý slovenskej kresťanskej fantastike dlho chýbal. Je plný napätia a krásnych myšlienok. Lenivému čitateľovi by však vadili asi dlhšie opisy či vnútorné monológy postáv, ale práve skrze ne autor vkladá zaujímavé a poučné pravdy o živote do príbehu. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale príbeh hovorí o bojoch každého jedného človeka..
Čítať viac
Adriana
Neoverený nákup
12.5.2021
Autor, ktorému to píše...
Opäť skvelé a pútavé čítanie.

Zázračné nie je vždy na to, aby sme mu rozumeli, ale je tu vždy, aby sme zaň boli vďační.
Čítať viac
31.3.2021
Nádherný príbeh
Myslela som si, že rozprávky sa píšu len pre deti. Ale opak je pravdou. Nádherne prepracovaný román, ktorý by sa dal označiť aj ako rozprávka pre dospelých. Pri jeho napínavom čítaní, plnom prekrásnych myšlienok o živote som sa nemohla od neho odtrhnúť. Obdivujem autora a jeho predstavivosť. Odporúčam ho všetkým čitateľom, nielen tým, ktorý majú radi fantasy :) Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Knihu Pustovník tvorí fantastický príbeh, ale často nás prekvapí, keď v ňom spoznáme svoju vlastnú osobnú realitu. Ako čitateľ ste si istý, že autor vie, o čom hovorí. Veríte mu každé slovo. Aj preto, že píše o tom, čo je bežnou súčasťou života každého z nás: priateľstvo, zrada, láska, bolesť, klamstvo, prehry, viera, odpustenie... Oplatí sa venovať čas čítaniu, a určite čítaniu tejto knihy.“
– Lucia Váhovská, vedecký pracovník

„Ak máte chuť na knihu, ktorej zvraty vás úprimne prekvapia, toto je horúci favorit. Musím oceniť, že dobro tu nielen víťazí nad zlom, ale to dobro je aj sympatické. Tým dobrým chcete držať palce nielen z princípu, ale preto, lebo vám úprimne prirastú k srdcu. Ich bojom a povahám porozumiete. Pritom nič nie je čierno-biele. Takmer každý tu má nejaké tajomstvo, dávnu vinu na konte. Zranenie, ktoré utŕžil alebo spôsobil. Aj pri takých postavách sa však dá rozlíšiť, akou cestou sa ďalej vybrali. A rozmýšľať prečo. A či to stojí za to.“
– Mária Peterčáková, novinárka

„Príbehu Pustovníka som podľahla tak rýchlo, až sa mi to zdá neuveriteľné. Jeho verný a tichý priateľ leopard v sebe nesie neskutočnú silu, otvára nové brány a ukazuje očiam neviditeľné. Navyše postavy, ktoré nás príbehom sprevádzajú, nesú v sebe tajomstvá a dej pretkávajú prvky zázračnosti a tajomnosti. Cestovať krajinou spolu s Pustovníkom je dobrodružstvom a spoznávaním sveta, ktorý doteraz nikto nepreskúmal. Ostala som týmto príbehom očarená.“
– Lucia Forgáčová, učiteľka Lunik IX

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac

„Ak vieš pozorne počúvať a sústrediť sa, môžeš vidieť oveľa viac, ako keby si mal oči otvorené.“

Môj dedko je čerešňa - Angela Nanetti, 2007
Môj dedko je čerešňa
Angela Nanetti