Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Vražda morskej panny - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Lindeni, 2021

17,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Vražda morskej panny - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Lindeni, 2021
Vražda morskej panny - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Lindeni, 2021

Vražda morskej panny

V každej rozprávke sa ukrýva nočná mora

V prístave našli zohavené telo mladej krásnej prostitútky. Žena má bledú pokožku a dlhé vlasy, ktoré jej splývajú na plecia, sú plné mušlí. Jej sestra identifikuje vraha. Je ním... Čítať viac

4,2 32 hodnotení
Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
400 strán
6-7 hodín čítania

V prístave našli zohavené telo mladej krásnej prostitútky. Žena má bledú pokožku a dlhé vlasy, ktoré jej splývajú na plecia, sú plné mušlí. Jej sestra identifikuje vraha. Je ním Hans Christian Andersen, mladý neúspešný básnik a spisovateľ, ktorého... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Vražda mořské víly - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Mladá fronta, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Do 2 – 5 dní

18,49 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Hľadáte severské krimi?

Letná láska - Annabel Monaghan, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Malá morská víla sa zrodila z krvavého kúpeľa

Kodaň, 1834
V prístave našli zohavené telo mladej krásnej prostitútky. Žena má bledú pokožku a dlhé vlasy, ktoré jej splývajú na plecia, sú plné mušlí. Jej sestra identifikuje vraha. Je ním Hans Christian Andersen, mladý neúspešný básnik a spisovateľ, ktorého v deň vraždy videla odchádzať z izby obete vo verejnom dome. Polícia je spokojná, že má vinníka, ktorý čaká v cele na popravu. I keď sa bráni, že je nevinný, nikto tomuto podivnému čudákovi neverí. Vďaka bohatému mecenášovi však Hans Christian dostane priepustku na tri dni, počas ktorých musí získať dôkazy o svojej nevine a nájsť skutočného vraha.

Hľadanie pravdy ho prevedie podsvetím mesta zmietaného chudobou, otrasnou hygienou, chorobami, sociálnym napätím a špinavými zločinmi, ktoré nikdy nikto nevyrieši. Andersen zaháji vlastné vyšetrovanie a snaží sa získať na svoju stranu hlavnú svedkyňu, pretože inak bude jeho budúcnosť spečatená...
Čítať viac
Naše katalógové číslo
810979
Originálny názov
Mordet pa en havfrue
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
491 g
ISBN
9788056623077
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
15+
Štýl
psychologický, historický, napínavý, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Dánsko
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Vražda morskej panny - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Lindeni, 2021
Biela pani levočská - Tina Van der Holland, Koruna, 2021
34,98 €

Hodnotenia

4,2 / 5

32 hodnotení

12
9
3
3
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
Overený zákazník
22.4.2024
Trpký príbeh, nečítať ak máte depresie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha ma svojim necenzurovaným jazykom chytila od prvej strany. Bol to nechutný úlet, pri ktorom som sa mračila od zvráteností, ktoré na mňa boli hodené. Hans aj Molly sú skvelé postavy, ktorých osud mi nebol ukradnutý. Hansove myšlienky a pocity som veľmi preciťovala. Pochopila som, že nečítam knihu, v ktorej budú šťastné konce, ale dúfala som v ne.
Fascinuje ma prepojenie Hansových príbehov, fascinuje ma ako do seba všetko zapadlo a vy ste mohli uvažovať nad každou súvislosťou.
Chcela som dať 5 hviezd, ale po nešťastnom konci zrážam hviezdu dole. Vo svete je nešťastných koncov veľa a aspoň v knihách chcem dospieť k peknému záveru. A po toľkých útrapách si to tento príbeh zaslúžil, ach!
No a vec ktorú musím vyzdvihnúť najviac je záložka, ktorá je súčasťou knihy! Stretla som sa s tým prvý krát a som nadšená, lebo mi konečne nič z knihy nevypadáva a ja nemusím hľadať žiadnu špatnú záložku ktorú vlastním. A ešte to aj dobre vyzerá! :D
Čítať viac
13
Práve čítam
Úkryt času

Nenazvala by som sa knihomoľom, napriek tomu som u mojich známych a priateľov známa tým, že veľa čítam. K mojej čitateľskej vášni ma viedla aj ma v nej podporovala moja mama. Takmer každú jednu knihu som dostala práve od nej. A keď sa u mňa v detstve prihlásili zdravotné problémy, nemocnica a barle, tak mi moja mamina chodila požičiavať knihy do knižnice. V to leto som ich prečítala okolo 50. Momentálne stíham knihy kupovať rýchlejšie, než čítať, pretože nie vždy je čas, najviac ma zamestnáva práca a cesta do nej a z nej (nie každý môže mať home office).

Eva Prosňáková
Overený zákazník
28.3.2024
Miestami polojasno, miestami oblačno
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Toto nebola ani detektívka, ani fantasy, ani historický príbeh a predsa to bolo všetko dokopy. V knihe bolo pár svetlých chvíľ, pasáži, kedy by sa to blížilo trochu k detektívke, najmä tam, kde sa Molly a Hans CH. Andersen snažili odhaliť, naháňať a dolapiť vraha. Knihu som kupovala s tým, že ide o detektívku, nie o zmesku... Česi majú na to pojem "snůška nezmyslů", pretože tým naozaj táto kniha bola. Nepáči sa mi čo urobili autori so svetoznámym autorom detských rozprávok, ktorému nesiahajú ani po päty, ale snažia sa ryžovať na jeho mene. Urobili v podstate z neho najprv blázna, otrhanca, čudáka, nepochopeného umelca, ktorý žije vo vlastnej ríši fantázie a na konci asi aj samozvaného bojovníka za práva komunity LGBTIQA+ začiatkom 19. storočia. Nepochopila som, čo tým chceli dosiahnuť, okrem toho, že si potrebovali vytvoriť príbeh pre obdobie, kedy si náhodou Hans Ch. Andersen nepísal denník (lebo inak si ho písal stále), pripomína mi to vymyslený a domyslený príbeh o Agathe Christie od Marie Benedict, ktorá si doplnila čo chcela do obdobia života Agathy Christie, kedy zmizla a nikto nevedel, kam sa podela. Nemyslím si, že všetko v živote musí mať svoje odôvodnenie a hľadať umelé odôvodnenie ako podklad pre Andersenove rozprávky, konkrétne Malá morská panna a Dievčatko so zápalkami mi príde absolútne nezmyselné. Čítalo sa mi to poväčšine ťažko a pomaly, pritom tá kniha nie je zase až tak dlhá v porovnaní s inými, no dej plynie veľmi pomaly, ťažkopádne, s bláznivými a dlhými vymyslenými úvahami postavy Andersena. Jediné dve postavy, ktoré sa mi v knihe páčili, bola prostitútka Molly a jej neter Marienkam, najmä teda konanie Molly bolo super. Čítať viac
Gabriela Malastová
Neoverený nákup
9.2.2024
Vražda morskej panny
Detektívky súčasných severských autorov som prestala čítať, lebo vrahovia sú na môj vkus nadmerne psychopatickí. Táto detektívka ma zaujala tým, že v centre príbehu bol mladý Hans CH.Andersen, neznámy a chudobný.Bol obvinený z vraždy prostitútky, ktorej siluetu vystrihol z papiera.Príbeh objasňuje vznik niekoľkých rozprávok, o.i. aj Dievčatka so zápalkami.Bol však príliš drsný, rovnako ako samotné 19.stor. K tejto knihe sa už nevrátim. Čítať viac
1

Čítanie je môj koníček už odmalička a čítam naozaj všetky druhy literatúry.

Anna Čermáková
Overený zákazník
24.10.2023
Skvelá kniha
Veľmi sa mi páčilo ako autori pracovali s hlavnou myšlienkou malej morskej panny, a rozpovedali príbeh nenaplnenej a sebazničujúcej (až toxickej) lásky. Nikdy sa mi veľmi nepáčil Disneyho šťastný koniec a táto kniha len dokazuje, že pôvodná rozprávka má zmysel a ukazuje sa tu iná podoba lásky. Páčili sa mi aj odkazy na ďalšie rozprávky. Čítať viac
4.10.2023
žáner historickej detektívky, trilleru sa stáva v poslednej dobe čoraz rozšírenejším. a je aj prečo. má v sebe nie len zaujímavý prípad, ale verne opisuje aj historické reálie toho ktorého obdobia. dalo by sa povedať, že jedna z mojich naj kombinácií a preto som aj siahla po Vražde morskej panny. dostala som v nej všetko čo som potrebovala pre výborný čitateľský zážitok.

zaujímavo vystavaný príbeh, v centre ktorého stoja mladý Hans Andersen Christen, prostitútka Molly a tajomný vrah. k tomu pridajte ozaj živo vykreslené obdobie, kedy na vás atmosféra dobovej Kodane dýcha z každej strany. občas je teda mrazivá a nepríjemná. dej sa sa totižto skôr zameriava na nižšie vrstvy obyvateľstva. autorom sa teda podarilo vykresliť tamojšiu atmféru so všetkým čo k nej patrilo.
plus je to písané ozaj prudko čitateľným štýlom, ktorý vás chytí hneď od začiatku. nechýbajú ani patričné dávky napätia, zvratov, odhalení, nechutností. vecí, ktoré k tomuto žánru už asi vo väčšej, menšej miere patria.

kniha si po celý čas drží svoje tempo, občas trochu spomalí, ale najmä druhá polovica je akciou a napätím prešpikovaná. celé to naberá čoraz väčšie a rýchlejšie tempo, až dôjde k vyvrcholeniu. musím sa priznať, že dlho som si myslela, že jednu vec chápem ako chápem, rozmýšľala som nad pohnútkami danej postavy, čo spraví ďalej. no a zvrat, ktorý nastal asi 100 strán pred koncom ma nechal sedieť s otvorenými ústami. spätne som si prehrávala veci v hlave, či tam boli predtým nejaké náznaky alebo sa autorom podarilo ma dokonale zmiasť.

v knihe sa striedajú pohľady Hansa s Molly s pohľadom vraha. a tak je nám umožnené nahliadnuť do ich hláv. prečo konajú ako konajú, čo ich ženie a motivuje v pred. každý z nich bol určite zaujímavou postavou, ktorá mala niečo do seba.
čo ma určite zaujalo boli odkazy na Andersenove rozprávky. záver a odkaz na istú rozprávku ma dostal, zničil. ale bohužiaľ aj taký bol život v vtedajšej dobe.

za mňa môžem knihu len a len odporúčať. ak máte radi historické knihy, detektívky, krimi, tak Vražda morskej panny predstavuje skvelo namiešaných mix spomínaných žánrov.
Čítať viac
Veronika
Neoverený nákup
21.3.2023
Super
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Vražda morskej panny
Thomas Rydahl & A.J. Kazinski

"Nebojme sa tvoriť svet taký, aký si ho želáme."

Kniha bola výborná. Kto má rád trilery/detektívky, tak si určite príde na svoje. Začiatok mal síce trochu pomalší spád, ale vzápätí sa to rozbehlo a už som sa nevedela zastaviť. Páčili sa mi aj odkazy na Andersenove najznámejšie rozprávky - Malá morská víla a Dievčatko so zápalkami. Musím ale upozorniť, že sú tam naozaj surové scény. Ja síce znesiem veľa, ale v niektorých momentoch mi to nebolo jedno. Celkovo ale knihu odporúčam.
Čítať viac
19
Overený zákazník
29.5.2022
Skvelá detektívka
Komu knihu odporúčam : milovníkom histórie a detektívok, zvlášť s veľmi zvráteným vrahom

Komu knihu neodporúčam : v knihe sú občas veľmi surové scény, taktiež kniha obsahuje témy ako prostitúcia, vražda, zabíjanie, velaaaa krvy atď.

Už veľmi dlho som si chcela prečítať knihu zo žánru historická fikcia. Keď som sa dozvedela o Vražde morskej panny, vedela som že spojenie fikcie, detektívky a histórie bude niečo čo zhltnem za dva dni a presne to sa aj stalo.

V príbehu sledujeme osud mladého básnika Hansa Christiana Andersena, ktorého krivo odsúdili za vraždu ženy. Na to, aby dokázal svoju nevinu má iba 3 dni. Podarí sa mu nájsť vraha ?

Dejové linky sa v knihe striedajú z pohľadu vraha a Hansa od samého začiatku. Z počiatku som bola sklamaná, že vraha poznáme. Čím som sa ale do príbehu viac ponárala, zistila som že s vrahom to úplne nieje jednoznačná záležitosť. Jeho kapitoly ma bavili najviac a bolo naozaj zaujímave dostávať sa do jeho hlavy a rozmýšľať, prečo robí to čo robí.

Dokonalý príbeh, zápletka, dejová linka a lokality mesta. Pohybujeme sa hlavne v Kodaňskej spodine, takže táto kniha nie je rozhodne pre ľahké žalúdky. Odporúčam pred čítaním nejesť a ak si chcete atmosféru knihy vychutnať na maximum, čítajte ju večer.
Čítať viac
Martinus
33

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
5.3.2022
Keď sa spojí Hans Christian Andersen a desivá vražda, nemôžete očakávať nič iné ako skvelý čitateľský zážitok. Tento historický triler čitateľa strhne medzi svoje stránky realisticky a expresívne podanou atmosférou Kodane v r. 1834, kedy väčšina obyvateľstva tohto mesta žila v špine, bola zmietaná chudobou, chorobami, politickými a spoločenskými nepokojmi.
Autori používali ostrý jazyk a niektoré pasáže naozaj nie sú vhodné pre citlivé povahy. Zaujímavé bolo od začiatku príbehu sledovať aj dejovú líniu zvráteného vraha, ktorého sme tak mali možnosť postupne spoznať.
Do detailu vyšperkované čítanie, miestami nechutné, surové až bizarné, skrýva veľa nepredvídateľných prekvapení a premyslená detektívna zápletka ukazuje temnú stránku jednej nesplniteľnej rozprávky. Záverečné nadviazanie básnikovho fiktívneho života na jeho tvorbu bolo famózne, mrazivo dodalo tomuto dielu bodku plnú potlesku. Podľa mňa by tlieskal aj samotný Hans Christian Andersen!
Veľmi ma bavila, držala v napätí po celý čas. Originálna, skrátka fantastická.
Čítať viac
31.1.2022
Zaujímavá, zvláštna, jedinečná kniha
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Malá morská víla sa zrodila z krvavého kúpeľa.
Kodaň.
1843.Hans Christian Andersen.
Kto by ho nepoznal?
Slávny spisovateľ, básnik, autor.

Keď sa v prístave nájde znetvorené telo mladej prostitútky Anny, jej sestra označí ako vraha Hansa Christiana, ktorý v deň vraždy navštívil Annu vo verejnom dome.

Napriek tomu, že Hans Christian trvá na svojej nevine, nik mu neverí.
Vďaka svojmu mecenášovi však dostane príležitosť očistiť svoje meno, dokázať svoju nevinu a nájsť skutočného vraha - trojdňovú priepustku z cely.

Počas hľadania pravdy postupne získava na svoju stranu Molly, sestru obete, ktorá mu pomôže vyriešiť nielen Anninu vraždu. Vlastné vyšetrovanie ich privedie na stopu ohavnému vrahovi, ktorý túži po niečom, čo bolo v tej dobe proti prírode.

Fiktívny príbeh Hansa Christiana Andersena ma zaujal hneď od začiatku. I keď sa v knihe semtam objavujú rôzne "nechutnosti" a "morbídnosti", čítala sa dobre. Dej plynul, nezadrhával sa.

Oceňujem, že sa v príbehu nenachádza zbytočne veľké množstvo postáv.
Charakter Hansa Christiana - zlomeného, chudobného, neúspešného muža - bol výborne opísaný. Jeho myšlienkové pochody, pochybnosti o sebe samom, jeho sny a vízie.

Aj keď čitateľ pozná identitu vraha hneď od začiatku, je zaujímavé sledovať stránku za stránkou ako myslí, prečo vraždí, čo ho k tomu vedie.

Okrem prostitútky Molly sa v príbehu Hans Christian stretáva aj s jej neterou Mariankou, dcérou obete.
Hans Christian si k nim postupne buduje akýsi vzťah a oni k nemu tiež.

Aj keď je tento príbeh smutný a nakoniec tragický, môžeme si predstaviť, že by mohol byť aj skutočný a zo svojich vlastných skúseností Hans Christian čerpal pri písaní svojich diel.
Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac
Kúpte spolu
Vražda morskej panny - Thomas Rydahl, A.J. Kazinski, Lindeni, 2021
Biela pani levočská - Tina Van der Holland, Koruna, 2021
34,98 €

„Nie je podstatné, akí sme odolní voči cudzej sile. Dôležité je, akí sme silní voči vlastnej slabosti.“

Tam Tam Tri - Boris Filan, 1999
Tam Tam Tri
Boris Filan