Knihy
E-knihy

Cilka Ilka

2

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

16.09.2020 16:08

Ku knihe som prišla čistou náhodou, nevyberala som si ju na základe vlastného rozhodnutia. Chcela som si ju prečítať a získať tak rozhľad nad iným náboženstvom.
Ale nakoniec som sa len pekne nasrala.
Z celej knihy kričalo: sme sekta, všetky iné náboženstvá sú zlé a ľudia čo to nechápu nie sú dostatočne inteligentní. Tieto urážky na inteligenciu ostatných boli aspoň v začiatkoch celkom hojne zastúpené a pekne ma naštartovali. O 20 strán som bola už tak udivená, že som si zobrala pero a lepiace papieriky, na ktoré som zapisovala moje myšlienky, ktoré som lepila do knihy. Nedostala som sa ďalej ako po 80-tu stranu, prišlo mi, že sa všetko opakuje, len je to zaobalené do iných slov.
Pobavilo ma tu viacero extrémne zaostalých názorov, ale citovať ich nechcem kvôli autorským právam.
Šríla Prabhupáda je teda riadny bazmek, totálne si nakadil do úst (str.54) a dokázal, ako je materiálne založený a aký podlý falošný pes to je. Jeho výroky sú celkovo vhodné na facku, čo veta, to výplod hovien. Vedci sú hlupáci, povie niekto, kto žije z milodarov a naivity ostatných ľudí... Okej, začínam sa opäť vytáčať.
Nepochopila som ani pchanie sa do zadnice Američanom a následné tvrdenie, že sa nemôžeme rozdeľovať na základe národnosti, všetci sme predsa ľudské bytosti.
Naštvalo ma tu skrátka toľko vecí, tak nenormálne veľa hlúpych výrokov ktoré sa dali hneď vyvrátiť... V knihe sa nachádzali asi dva alebo tri výroky, nad ktorými som sa zamýšľala v dobrom slova zmysle a neprišli mi ako maximálny blud. Inak by som knihu ale najradšej spálila, no ona chúďatko za svoj obsah nemôže, takže ju odložím naspäť medzi knihy zapadnuté prachom, a nechám ju prirodzene sa rozložiť.
Nečítať.

Čítaj viac

2
Cilka Ilka

Cilka Ilka získala odznak Horúce novinky

30.08.2020 14:07

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

07.08.2020 17:39

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha má krásnu obálku. V realite vyzerá ešte lepšie a dokonca je krásna aj vo vnútri. Vadil mi český preklad a to obzvlášť pri úryvkoch z diel na začiatku kapitoly.
Príbeh sa rozbieha pomaly, kniha ma asi nejakých počiatočných 120 strán nebavila tak, ako by som si predstavovala. Neskôr sa rozbehne, ale nič zásadné sa neudeje.
Najväčší problém som mala s opisom prostredia a postáv. Autorka ich príliš nerozvádzala a to naozaj nemám rada. Príbeh potom neznie živo.
Doteraz neviem, ako si mám Aubrey predstavovať. Neviem si k nej priradiť žiadnu tvár. Tento problém pri knihách nemávam a deje sa mi to iba pri tých, kde je informácií žalostne málo.
Zápletky tu v podstate žiadne neboli a tie čo boli, zneli umelo a nanútene.
V knihe je za mňa až príliš veľa sexuálneho napätia. Aubrey a Daniel sú na seba nonstopne nadržaní. Zo začiatku to síce bolo chutné, ale keď sa chceli posúložiť pri každom stretnutí, tak to začalo byť otravné a nepríjemné.
V príbehu sa vyskytne aj pár pesničiek, ktoré som si púšťala ako doprovod k textu, ale nepáčili sa mi, takže nespôsobili žiadny vau efekt.
O druhý diel by som mala záujem iba pod podmienkou prísľubu nejakej drámy. Niečoho zaujímavého. Nejakej zápletky. Fakt sa tu nič nedialo. Mám pocit, že som čítala 450 strán v podstate ničoho.
Bol to priemerný príbeh, ktorý vyzdvihoval vzhľadom dokonalý Daniel.
Chcela som dať 4 hviezdičky, ale nakoniec dávam tri, pretože ma tie omáčky okolo dvoch holubov už nebavili.

----
A teraz nejaké SPOILERY.
---
Moje najobľúbenejšie scénky boli dve. Prvá, keď sa Aubrey ocitla u Danielových rodičov a Daniel sa ožral a druhá, keď bol Daniel s Aub na večeri a potom si ju zatiahol do tmavého kúta. Taktiež sa mi páčili scénky v knižnici a keď sa nepriamo hádali v učebni medzi ostatnými študentmi.
Záver sa mi nepáčil, ale toto je čisto môj subjektívny názor. Nič sa v ňom nedialo, posledných 40 strán bolo šialene predvídateľných a nestotožnila som sa hlavne s prostredím, v ktorom sa to celé končilo.
Ako som spomenula už vyššie, nepáčil sa mi opis knihy. Chýbali tam detaily, ktoré by príbeh dotvorili. Občas som mala pocit, že vo svete tejto knihy existuje iba Aub a Daniel.
Matt nebol zo začiatku opísaný vôbec, takže som si k nemu priradila nejakú tvár a mala som ho za blondiaka s modrými očami. O 100 strán sa dozvedám, že je opálený a má hnedé vlasy... Super no. Prekvapilo ma, že bola Julia blondínka, to sa spomenulo taktiež až o dosť neskoro. Som skrátka za to, že by mali byť postavy opísané v začiatkoch, pretože tam si predsa čitateľ utvára obraz o postavách. Alebo mám len slabú fantáziu. Proste mi to vadí.
Prvá zápletka ktorá prišla pôsobila úplne hlúpo. Naozaj sa pohádajú za to, že sa po ňom Aubrey zliepa ako nymfa a Danielovi to vadí lebo sa musia ovládať? A potom tá žiarlivostná scéna, úplne predvídateľná a hlúpa? Hovorilo sa tu o temnej Danielovej minulosti, čakala som niečo iné, než to, že bol NEPRIAMO obvinený zo sexuálneho zneužitia. Keby to urobil, tak by tá temná minulosť dávala zmysel.
Celkovo mi tieto zápletky prišli hlúpe, zbytočne nastrčené aby sa nepovedalo, že sa tu naozaj nič nedialo.
Aj keď tu toľko kritizujem, kniha sa mi celkovo páčila. Síce nemala nejaké veľké kúzlo, ale dala sa čítať. Miestami sa mi do nej nechcelo a inokedy som sa na ňu tešila.

Čítaj viac

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

29.07.2020 16:44

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Príbeh som čítala vo forme e-knihy (logicky), pretože sa pod fyzickou kópiou nejakosi prepadla zem. Nemám rada tento formát a musím sa posťažovať, pretože mala e-kniha totálne rozpixelovanú grafiku. Bolo to len na začiatku knihy (chápeme sa, úvodné stránky) a na konci, ale aj tak mi to prišlo celé neprofesionálne. Áno, je to stará kniha a neviem či bola prvotne navrhnutá do formy e-knihy.
Taktiež som narazila na chyby prekladu, našli sa tam zle skloňované oslovenia a najväčšia chyba bola pri nesprávnom opise trpaslice Uthy. Popisovalo sa tam, že má fúzy. Nie, nemá fúzy.
Myslela som si, že má kniha cca 400 stránok, ale posledných 30 je ukážka z prvej knihy... Čo som absolútne nepochopila. Čítam druhý diel, prečo by som si mala prečítať ukážku z prvého dielu? Prečo by niekto začínal druhým dielom? Proste to nedávalo zmysel.
Kniha bola písaná opäť raz úžasne, do celého príbehu som sa vžila a veľmi obdivujem autora, podľa mňa má obrovský dar písania. Proste vás do príbehu hrdinov úplne vtiahne.
Nasledujú spoilery a moje dojmy.
Cítila som sa trochu stiesnene, keďže sa takmer celá kniha odohrávala pod zemou. Keď sa im podarilo nakoniec vyškriabať na povrch, tak sa mi uľavilo spolu s hrdinami.
Fionu som si celkom obľúbila, mala som ju určite radšej než Katriel. Trochu ma mrzí, že Marikovi a Fione nebola venovaná nejaká chvíľka romantiky, celý ich vzťah mi prišiel taký zvláštny, akoby si ju Marik nahrádzal za Katriel.
Čakala som, že tu bude popísaný zrod Alistaira viac, ale dopadlo to rovnako, ako v prvej knihe. Proste sa jeho existencii venovali posledné stránky ako aj Cailanovi. Celkom ma prekvapil vekový rozdiel, ktorý tým pádom medzi Cailanom a Alistairom je.
Zo šedých strážcov som si najviac obľúbila Kella spolu s Hafterom. Bol to cool týpek, keď šiel spolu s Hafterom na smrť, tisli sa mi do očí slzy.
Umrel ako hrdina.
Genevieve mi silno pripomínala Meredith z Dragon age II. Prišlo mi, že sú snáď aj na vlas rovnaké. Obe staré, obe chladné, neprístupné a ku koncu šialené.
Najskôr mi nedošlo, kto architekt je, pretože bol opisovaný inak, než si ho pamätám. Ale potom, ako na konci príbehu zdrhol mi to došlo. Hlavný zlý protagonista z Inquisition. Ts ts, kam sa to až dostal.
Opäť raz sa dokázalo, že sú orlesiánci úplne svine, ktorým neradno veriť. Až mi je ľúto celého Orlais národu.
V knihe som sa nepotešila len jednej scénke a to bola tá, kde sa ocitli v úniku. Už v hre bol únik veľmi otravnou a zdĺhavou kapitolou, tu to bolo podobné. Navyše som si ostatných šedých strážcov až tak neobľúbila, takže ma ich sny príliš nezaujímali a navyše sa to opakovalo.
Zarazilo ma, že bola v úniku Katriel a doteraz neviem, či bola iba Marikovým preludom, alebo sa v ňom jej duša naozaj zasekla.
Duncan ma tu často krát štval, je až neuveriteľné, ako rozumne a vyrovnane v Origins pôsobil. Za mladi to bol nerozvážny vtipkár, na starobu úplný opak. Teraz mi je naozaj ľúto, ako rýchlo v Origins skončil. Oh a už úplne chápem, prečo ho Alistair bral ako otca. Je to celé smutné, mrzí ma, že Alistair Marika nepoznal, že nemohol poznať ani svoju matku...
Keď už som opäť pri Fione, bez nej by sa v hlbokých cestách často krát nezaobišli. Bola kľúčovou postavou.
Milujem celý tento komplexný svet, je neuveriteľné, čo dokážu ľudia vymyslieť. Koľko príbehov v tomto svete môže existovať...

Čítaj viac

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

17.07.2020 17:42

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nerobím to rada, každá kniha si prešla nejakým tým procesom, autor jej obetoval svoj čas, zvyšok vedenia jej obetovalo svoj čas... Ale táto kniha je literárne dno.
Knihu som dostala a tri roky som sa k nej nevedela prinútiť, pretože ma nebavila a vždy som sa zasekla na prvotných stránkach. Rozhodla som sa dočítať ju, aj keby ma nemala baviť. Predsa len, je to iba 235 strán.
Autorka vôbec poriadne neopisovala prostredie, nerozvíjala činnosti, ktoré postavy robili a ja v podstate doteraz neviem, ako si mám predstavovať určité postavy. Jedine dobre vykreslený mi prišiel Erik, ale aj tam sa toho dalo zakomponovať omnoho viac.
Prišlo mi, akoby sme sa stále niekam ponáhľali, veď toľko scén sa dalo rozviť a opísať ich, ale tu sa tak nestalo. Cítila som sa, akoby čítam nudný nezáživný opis dňa. Tu sa nedalo vôbec krochkať blahom nad pekne rozvinutými vetami. Proste strašné, fakt strašné, táto kniha je strašná a ja nedokážem pochopiť, ako môže mať takéto dobré hodnotenia. Knihu môže v dnešnej dobe vydať asi naozaj každý, toto je krásny príklad.
Robila som si poznámky, aby som mohla vytknúť pár nezmyslov, ktoré sa tu nachádzali. Bolo ich tu požehnane ale písať si poznámku každú minútu sa mi nechcelo.

takže SPOILERY

-do polovice knihy sa nič nedialo, akože absolútne nič...
-Nia navštívila Liss, (str.98) na ktorú som mimochodom úplne zabudla (totálne nepodstatná postava) a Liss jej len tak z ničoho nič povie že: "Spomínaš si na môjho najlepšieho priateľa?" HECK, proste z ničoho nič vysvitne, že mala Liss najlepšieho priateľa a s ním má teraz vzťah. Prišlo mi to tam totálne odveci, keby ho aspoň Liss spomínala skôr tak by to dávalo väčší zmysel. Potom vysvitne, že je to Niin kolega Sett, no nevedela, že je to Lissin najlepší priateľ, takže táto situácia sakra nedáva zmysel, keďže Nia povedala, ako si na jej najlepšieho priateľa pamätá...
-str. 122, Nia podíde k vlkom v klietkach a zrazu sa tam objaví manažér, ktorý si ju pomýli s cvičiteľkou. Povie jej, nech ich vyberie a donesie na scénu a odchádza preč. Nia nemá so zvieratami žiadne skúsenosti, ale aj tak jej nerobí problém otvoriť klietky a doviesť ich na miesto. Lebo to by urobil úplne každý. Tak by sa zachovala príčetná dospelá žena, otvorila by klietku s vlkmi, čo sú divoké zvieratá a v pohodičke by sa nimi nechala obstúpiť, veď čo, nemôžu mi tieto divoké zvieratá absolútne ublížiť. Keby tam bolo aspoň opísané, že sa ich bojí, že do čoho sa to namočila ale toto všetko tu chýbalo. Proste otvorila klietku, žiadny problém.
-str. 154... Nia zatvorila oči, už sa viac nechcela dívať, už iba počúvala. Ale hneď nasledujúca veta znie: "Erik sa tváril nezúčastnene." PROSIM? Nezatvorila si náhodou pred chvíľkou oči? Dobre, dajme tomu že ho videla ešte pred zatvorením očí, tváril sa nezúčastnene. Ale prečo to sakra teda nenapísala o vetu vopred?! (áno, je to možno detail, ale čítam knihu, nie opis dňa môjho kamaráta, tak poprosím trochu snahy)
-Nia sa absolútne nerozpráva s týmom, nič spolu neriešia, má ich na háku
-Nia hovorí Erikovi že ho miluje. Krása, ja že milujete človeka, ktorého poznáte a s ktorým ste si niečo prežili, nie že toto slovo prednesiete nejakému týpkovi len za to, že ste k nemu silno sexuálne priťahovaní. Vau.
-Nia hovorí Erikovi - "v živote som nemilovala nikoho tak veľmi, ako teba." Au. Au Damin. Vidíš aká je Nia mrcha? Teba poznala, zažila s tebou určite veľa vecí, ale aj tak miluje nejakého náhodného týpka, ktorého nepozná viac, ako teba. Naozaj au.
-Erik po ich vyznaní lásky Nii hovorí: "Skoro nič o tebe neviem." - Ale už ťa milujem. Naozaj zvláštny pojem lásky.
-Erik má možnosť stretnúť sa so svojou zosnulou sestrou a napraviť ich poslednú hádku. Nia mu tým dokazuje, že je cestovateľkou v čase. Erik to zoberie úplne v pohodičke, akoby sa nechumelilo. Ale keby to tam bolo aspoň opísané, ah...
-str. 203, "Erik, Chris a Zack si z neho robili žarty." Aha, lebo my vieme kto presne sú Chris a Zack, akú úlohu majú v kapele, lebo si ich spomenula až prvý krát a čakáš, že ich budeme poznať.

Toto je len slabý výcuc, kniha proste nedávala zmysel. Kypí vo mne hnev, lebo nedokážem pochopiť, ako môže byť kniha takto šialene odlfáknutá a už vôbec nepochopím tieto hodnotenia. Dobre, možno si v knihe niekto nájde svoje pozitívum ale všetky tieto chyby nemožno prehliadať. Proste to nie je dobrá kniha.
Nia je nezaujímavá osobnosť, neviem poriadne ani ako vyzerá. Neviem ako vyzerá jej sestra, mama, otec, členovia týmu, Erikova sestra, dostalo sa mi až toho, akej farby majú vlasy, no vau. Neviem načo zakomponovala autorka do knihy ostatných členov týmu, keď sa im vôbec nevenovala. Nevytvorila som si k nim absolútne žiadny vzťah, boli tam totálne zbytoční.
Ku koncu sa v knihe začalo konečne niečo diať a aspoň toto ju trochu pozdvihlo, ale stále tam chýbalo niekoľko stránok s opisom navyše.
Kniha bola odfláknutá a lenivo napísaná. Zanechala vo mne nepríjemné pocity a určite nechcem, aby ma ovplyvnila v písaní.

Čítaj viac

2
Cilka Ilka

Cilka Ilka získala odznak Plány do budúcnosti

14.07.2020 13:46

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

2
Cilka Ilka

Cilka Ilka získala odznak Máte čitateľský profil

03.07.2020 23:38

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

03.07.2020 21:37

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Som veľký fanúšik Dragon age série a kniha mi nesmela chýbať. Celý príbeh ma pohltil už od samého začiatku, veľmi sa mi páčilo, ako je kniha napísaná. Opis emócií bol skvelý, rovnako aj akcie, ktoré som si vedela živo predstaviť. Problém som možno mala s opisom prostredia, to popísané nebolo až tak veľmi, ako zvyšok, ale stačilo to.
Kniha sa mi čítala sama a niekoľko krát som mala v očiach slzy. Nie od smútku, (dobre, možno aj toho) ale od toho, ako skvelo boli situácie vykreslené a ja som si ich vedela dokonale prestaviť-tým pádom som prežívala všetky emócie a atmosféru.
Knihu môže kľudne čítať aj človek, čo nemá o Dragon age poňatia, lebo je v nej všetko vysvetlené. Určite by navnadila na hru.
(možno trochu SPOILER?) ... Trochu ma mrzí, že som sa nedozvedela hlavné informácie ohľadom vzťahov postáv. Inak ale skvelá, naozaj skvelá kniha, ktorá nesmie chýbať žiadnemu Dragon Age nadšencovi!


!!!SPOILER!! chcela som vedieť, ako umrel Marik, s kým splodil Alistaira (pretože som si celý čas myslela, že to bude Katriel, ktorá to byť ale nemohla), chcela som vedieť ako sa Loghain spoznal so svojou ženou, chcela som počuť myšlienky Marika keď mu Rowan nosila pod srdcom dieťa a podobne. Takže som zostala bez vypovedaných otázok. Loghain a jeho osobnosť mi doteraz vŕtajú v hlave najviac. V knihe bolo kopec momentov, ktoré ma zaštípali v očiach, pretože nadväzovali na hru a jeho činy.

Čítaj viac

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

24.06.2019 15:18

Na knihy som celkom náročný zákazník, ale jednej veci odolať neviem. Americkému školskému prostrediu a typickým problémom teenov. Proste ma to baví, aj keď sú to večné klišé.
Kniha obsahuje všetko, čo mám rada. Tajomno, depresiu, smútok, romantiku, dokonalý opis, popretkávané vzťahy...
Strán síce je okolo 500, ale knihu som prečítala dostatočne rýchlo. Pristihla som sa, že si hovorím, ako si idem pozrieť film. Až kým mi nedošlo, že to, čo čítam je kniha a nie film! Tým chcem poukázať na to, že sú opisy prostredia a situácií skvelo napísané. Do príbehu som bola vtiahnutá tak veľmi, že som ho živo videla.

Čítaj viac

2
2

Cilka Ilka napísala recenziu

17.05.2019 19:22

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nie som fanúšik tejto série, ale knihy sa čítali ľahko a predsa len mali svoje kúzlo aj napriek sprostostiam, ktoré boli v knihe popísané.
Prvý diel mi prišiel ako sprostosť, ale pokračovala som a dala tomu šancu. Druhý ma bavil veľmi, dočkali sme sa zvratov a epických momentov. Tretí mal príliš veľa strán na to, ako sa tam nič nedialo a všetku akciu autorka napchala na koniec. Navyše, časti s bosorkami ma najskôr vôbec nebavili, prišli mi ako stupídne feministky. Ale aj tak som chcela pokračovať, veď som už ďaleko. Nuž, a potom som dočítala tento diel a hovorím si, že končím s celým príbehom primitívnej Aelin.
Neviem, či sa mi niekedy stalo, aby som takto veľmi neznášala hlavnú postavu. V tretej časti som sa mierne potešila, pretože mi prišlo, že sa (vtedy ešte) Celaena mení. Ale nie, nezmenila sa. Stále je drzá, namyslená a blbá.
Páčilo sa mi, keď sa k nej Rowan správal odporne. Konečne niekto, kto nepodľahol jej "kráse". (inak aj to ma dojímalo, každá postava tu musela byť pekná) A potom ma dorazilo, keď sa do nej akože zamiloval a povedal tú najväčšiu sprostosť, že za celé storočia jeho života možno čakal len na ňu :D :D... Prosím?!! Obávaný férsky bojovník, nesmrteľný, legendárny, ničivý, odmeraný... A potom sa zrazu máávnutím pekného ksichtu zmení na úplného podpapučníka, čo by pre Aelin vyvraždil svet. Lebo je proste idiot ktorý ju nadovšetko miluje. Wow. To dáva úplnú logiku a vôbec to nezapadá do priemeru kníh pre naivné dievčatká! A je mi jedno, že je to akože "young adult". Aj takéto zameranie sa dá napísať s logikou. Úplne sa mi tým Rowan znechutil, autorka jeho pôvodný charakter zabila a už som sa na neho "nepozerala" s úžasom, ale s nechuťou.
Nesmiem zabudnúť spomenúť Chaola, ktorého som mala rada, ale ktorý našej Celaene tiež sľúbil, ako ju nezradí a ako chce žiť iba s ňou a podobné sladké shity. Na to, ako veeeeľmi ju miloval sa nakoniec stretli s dosť chladivým odstupom, akoby medzi nimi nikdy nič silné nebolo.
Aelin je chorý psychopat, čo sa vyžíva v krvi. Keď odrezala hlavu Arobynnovi, bolo mi jasné, prečo sa Chaol tak veľmi bál jej panovania.
Niektoré pasáže opisovala autorka oničom. Možno to bolo prekladom, ale na dvojstrane (nepamätám číslo strany) pri opise som našla toľko slovíčok "bolo/bola/nebola.." , že mi to vypaľovalo oči.
No a koniec. Zlatý happy end, kde to mohlo konečne všetko skončiť, ale autorka si nechala zálohu a rozhodla sa vyrozprávať ďalší, zbytočne natiahnutý príbeh, ktorý som sa rozhodla už nechať tak. Nebaví ma to a nebaví ma zas rozčuľovať sa nad nelogickými situáciami a pocitmi postáv.
Vyzdvihnem tu jedine tak príbeh bosoriek, ktorý ma teraz veľmi bavil a uvítala by som ho viac, než príbeh nesympatickej Aelin.
Celkovo kúpu kníh neľutujem. Autorka píše aj napriek malým nedostatkom pekne, ľahko sa to číta a človek väčšine textu rozumie. (tu narážam na Witchera, kde bolo toľko mien a postáv, že som sa v tom úplne strácala a miestami som nevedela, o čom čítam)
A aspoň mi to dalo skúsenosť aké knihy do budúcnosti nekupovať :D

Čítaj viac

„Praví spisovatelia sú ľudstvu hryzením svedomia.“

L. Feuerbach