Vianoce
Orlí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021

12,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Orlí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021
Orlí zámok - Lina Franková, Vydavateľstvo Maxim, 2021

Orlí zámok

Láska je v našom rode ojedinelý jav, a ak sa vyskytne, uctievame ju sebe vlastným spôsobom... Gróf Hyeronym prezývaný „Krásny Barevanson“ je veľmi zvláštny muž, ktorý lásku... Čítať viac

4,8 20 hodnotení
3. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2021
288 strán
4 hodiny čítania

Láska je v našom rode ojedinelý jav, a ak sa vyskytne, uctievame ju sebe vlastným spôsobom... Gróf Hyeronym prezývaný „Krásny Barevanson“ je veľmi zvláštny muž, ktorý lásku vníma svojským spôsobom. Jeho príťažlivosť je neodškriepiteľná, status.... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 23 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

„Láska je v našom rode ojedinelý jav a ak sa vyskytne, uctievame ju sebe vlastným spôsobom...“

Gróf Hyeronym prezývaný „Krásny Barevanson“ je veľmi zvláštny muž, ktorý lásku vníma svojským spôsobom. Jeho príťažlivosť je neodškriepiteľná, status príslušníka súčasnej európskej šľachty ho robí zaujímavým a v rodine plnej bledých a kostnatých figúr vyniká. Avšak vonkajší pôvab môže skrývať temnotu vo vnútri.
Len čo otvorí ústa, knihovedkyňa Saskia ho považuje takmer za blázna, no okolnosti ju donútia tráviť čas v jeho zámku nad knihou z ľudskej kože. Lenže čím viac preniká za cynické brnenie mladého grófa a on jej dáva najavo, že ho jej krása fascinuje, tým pozornejšie každý ich krok sledujú zlovoľné oči. Sú to však živí alebo mŕtvi, čo môžu tento pár roztrhať na kusy?

V zámku straší a Hyeronym stráži tajomstvo, ktoré sa za žiadnych okolností nesmie dostať na svetlo. Isté druhy zla totiž dokáže pochopiť iba Barevanson. A niektoré dvere musia skrátka zostať naveky zamknuté...
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
473 g
ISBN
9788089967889
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1230225
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
3. diel série
Rod von Barevanson
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

20 hodnotení

15
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Adela
Neoverený nákup
1.2.2023
Čarovné
Moje vnútro neochotne opúšťa smútok a chlad, v ktorom som bola pár dní ponorená. Moja duša roní tiché slzy, pretože sa musí vrátiť do reality. Jej domovom bol staroveký zámok. Na prvý pohľad historická budova, ktorá vás očarí svojou krásou a majestátnosťou. Len čo sa ocitneme na jej nádvorí máte pocit, že ste sa vrátili do minulosti. Priam vás láka k tomu, aby ste sa utiahli do jeho útrob a nechali sa unášať jeho tajomstvami, ktoré v sebe ukrýva. Ešte aj obloha, akoby chcela umocniť jeho veľkoleposť, je zatiahnutá šedou ponurou farbou. Nad hlavou zrazu počujem škrekot akéhosi dravca. Dvihnem oči k nebu a vidím, ako ponad jednu vežičku preletel orol. Premkne ma nepokoj a strach. Lusknutím prsta sa však ocitnem vo svojej izbe a uvedomím si, že som sa dala v zákutiach svojej mysle preniesť do iného sveta.

Nohy sa mi kĺžu po ľade, akoby sem patrím odjakživa. V tele sa mi rozlieva pokoj spojený s adrenalínom a ústa sa roztiahnu do úsmevu. Trochu sa rozkorčuľujem a zakončím to svojou obľúbenou piruetou. V ušiach počujem ohlušujúci potlesk a cítim sa ako hviezda, ktorú všetci obdivujú. Áno už som spadla z obláčiku svojej slávy. Krasokorčuľovanie zbožňujem a obdivujem. A keď tento krásny a zároveň náročný šport zakomponovala talentovaná Lina do svojho príbehu Orlí zámok, vedela som, že vytvorí niečo originálne, mrazivé, romantické a trochu aj strašidelné.

Saskia bola známa svojimi farebnými vlasmi a tým, že milovala krasokorčuľovanie. Mala pred sebou nádejnú kariéru, osud jej však zamiešal karty inak a stala sa vedkyňou kníh viazaných v ľudskej koži. Priznám sa, že o takomto niečom som počula prvý krát. Najskôr som sa striasla odporom, po čase ma jej práca začala zaujímať viac a viac. V tejto knižnici, kde pracuje spozná aj krásneho grófa Hieronyma von Barevsona, ktorý ju príde požiadať, aby pracovala na jeho zámku a skúmala pre ich rodinu knihy. Tento záhadný gróf ju hneď zaujal. Bola to silná, odvážna žena, ktorá sa len tak nevzdala. Obdivovala som jej charakter a správanie. Mala niečo, čo vás ťahalo ju spoznať bližšie. Až neskôr som pochopila, že mala v živote grófa Hieronyma dôležitú úlohu. Cítila som každú jej emóciu. V živote máme každý osudom určenú osobu, ktorá je pre nás stvorená.

Hieronym bol chladný, krásny muž, ktorý obýval zámok. Ešte sa mi nestalo, aby ma hlavný hrdina odpudzoval a zároveň priťahoval. Okolo neho bolo priveľa tajomstiev, ktoré som túžila odhaliť. No najskôr mi gróf dovolil pomaly sa doňho zamilovať. Keď sa mi dostal do srdca postupne začal odkrývať aj svoje najtemnejšie tajomstvá. Pekne jedno po druhom. Zmáhali ma obavy, strach, ale aj túžba spoznať, aký naozaj je. Niesol veľké bremeno rodiny Barevanson, ktoré ho ťažilo. Jedna scéna mi zlomila srdce a len tak tak som udržala slzy. Odkryl nám aj svoje najcitlivejšie stránky.

Dionýz bol skvelá postava, len škoda, že som nemala možnosť viac nahliadnuť do jeho hlavy.

Nechýbala tu ani romantická linka, ktorá bola vystavaná presne tak, aby vyvážila tajomstvá a temné prostredie, kde sa príbeh odohrával. Saskia a Hieronym boli dvaja odlišní ľudia, ktorí postupne našli jeden druhého. Ich láska si prešla určitými fázami, ktoré neboli jednoduché. So zatajeným dychom som sledovala či všetko prekonajú. Neraz som cítila okom hrejivého pocitu lásky, aj hnev a frustráciu.

Veštica Justína mala dôležitú úlohu v rode Van Barevanson. Vďaka tomu som mohla nahliadnuť do sveta mágie, čarovania a kariet.

Kornélia bola pre mňa po celý čas záhadná postava a do samého konca som nevedela čo si o nej myslieť. Išiel z nej chlad a smútok. Keď som však odhalila čo sa jej stalo cítila som nesmiernu potrebu ju objať.

Autorku vnímam ako éterickú bytosť, ktorá by mohla na tomto zámku pokojne bývať. Píše prenádherne, až niekedy zabúdam, že je z nášho malebného Slovenska. Vždy ma dokáže dostať svojimi nádhernými opismi prostredia.

Ak ste ešte nič nečítali z jej pera mali by ste to rýchlo napraviť. Jej príbehy vo vás vyvolajú rôznorodé emócie. Ja ich budem predychávať ešte dlho. Skvelé, odporúčam. Nechajte sa očariť krásnym Grófom z Orlieho zámku.

Ďakujem Lina za zaslanie knihy na spoluprácu. Si úžasná.
Čítať viac
24.7.2022
Šľachtický rod ktorému dala život talentovaná Lina Franková Vás chytí za srdce
Orlí zámok patrí do mimoriadne vydarenej série (aj keď každú knihu možno čítať samostatne lebo nendväzujú) o vzťahoch v kruhoch modernej aristokratickej spoločnosti, čo sa však stane ak sa aristokrat zamiluje do niekoho nesprávneho? Napríklad do knihovedkyňe s modrými vlasmi a neurodzeným pôvodom?

Zámok, ktorý strážia Orly je domovom ďalšej rodiny moderných aristokratov, ktorá pevne a odhodlane stráži svoje tajomstvá v útrobách zámku. Rod Barevansonovcov nesie bremeno temné a ničivé ako smola. Práve vďaka tomuto bremenu bolo vždy lepšie držať si všetkých od tela, len málokto by totiž dokázal stáť po boku muža, ktorému bolo toto bremeno zverené, nehľadiac na jeho krásu či charizmu. Avšak ani tie najtajnejšie tajomstvá sa nedokážu skryť pred láskou. Keď nám vstúpi do života človek do ktorého sa zamilujeme, odhalíme mu nie len svoje telo ale aj svoju dušu so všetkým čo k nám patrí a ak dokážeme navzájom prijať svoje tajomstvá potom sme pripravený kráčať po rovnakej ceste. Pripravený svoju lásku brániť pred všetkými prekážkami, ktoré sa nám postavia do cesty. Láska je mocná čaordejka a spája tých ktorí k sebe patria putom ktoré nemožno zničiť. Putom ktoré tvorí nový život.
Čítať viac
17
Overený zákazník
19.7.2022
Na postavách od L.Frankovej sa mi páči práve to, že sú iné a líšia sa od bežných postáv, s ktorými sa stretávam v takmer každej knižke. Sú odlišné, zaujímavé a originálne. Nielen svojou povahou a výzorom, ale každá z nich má aj svoj vlastný štýl obliekania. To je niečo, čo je charakteristické nielen pre samotné postavy, ale aj pre autorkin štýl v písaní. Myslím, že na Kassandru v tomto nebude mať nik na vrch. Bola pre mňa bohyňa v obliekaní.

Ale vráťme sa k Orliemu zámku. Saskia je charakteristická svojimi farebnými vlasmi a symbolika toho, čo tie zmeny farby vlasov znamenajú  dáva knižke ešte väčšiu hodnotu. V deji sa nedeje nič náhodne, všetko má svoje vysvetlenie, len treba byť trpezlivý.

Hyeronym je muž, ktorý pre mňa zo začiatku nebol práve sympatický a celkovo ma jeho správanie odrádzalo. Ako však príbeh plynul ďalej, začalo ma k nemu niečo ťahať. Niečo, čo si nevedela vysvetliť ani Saskia. Napätie a príťažlivosť medzi nimi bolo hmatateľné a väčšiu časť knihy som čítala so zatajeným dychom.

Prostredie v príbehu sa stáva temnejším ako vo Vlčom zámku. Povedala by som, že sa tu nachádzajú až hororové prvky. Teda, mne osobne to pripomínalo svojou atmosférou seriál The Haunting of Hill House. U mňa si to len získalo ďalšie plusové body navyše.

V tomto prípade sa mi veľmi páči aj paradox toho, že obálka pôsoby tak jemne romanticky, ale vnútri nachádzame niečo temné až zlovestné.
Záhady a tajomstvá, ktoré sa v deji vyskytovali boli naozaj záhadné a tajomné a nemala som šancu uhádnuť, čo sa stane ďalej.

Celú sériu o rode van Barevanson si viem predstaviť preloženú aj do iného jazyka. Napríklad by sa mi veľmi páčilo ak by to preložili do anglického jazyka.
Čítať viac
23.2.2022
Orlí zámok je jediný zo série, ktorý som pôvodne ani nechcela čítať, no nechala som sa strhnúť čarom rodu Von Barevanson. To, čo ma od knihy odrádzalo, bolo povolanie hlavnej hrdinky. Nemám totiž rada príbehy o knihách, knihomoľkách, knihovníčkach a teda ani o knihovedkyniach. Nedokážem sa stotožniť s človekom, ktorého svet sa točí prevažne okolo kníh. Moje obavy sa však nepotvrdili. Zhlboka som si vydýchla, keď som zistila, že téme kníh sa v tomto príbehu venuje len málo pozornosti.

Príbeh sa síce v mojich očiach nevyrovnal zápletkám druhého dielu, ale predsa bol krásny. Dej knihy sa točil prevažne okolo ľúbostného vzťahu hrdinov. Ten bol spočiatku búrlivý, takmer ho zničili mnohé tajomstvá minulosti, ale napokon...

Každý si praje lásku, ako bola tá ich. Prijatie aj bez zbytočných slov, vedomie, že nemôžu jeden druhého opustiť, inak by boli bezradní. V živote sa nám takej krásnej lásky nikdy nedostáva, tak prečo by sme si ju nemohli vychutnať aspoň v knihách? Zabaliť sa do nej ako do mäkkej deky a zotrvať v jej objatí, aspoň nachvíľu.

Tento príbeh pre mňa veľa znamenal, venoval sa niektorým témam, ktoré sa ma hlboko dotýkajú. Jeho koniec ma vzal za ruku a ukázal mi ako vyzerá druhá šanca, ktorú by som si priala aj sama pre seba. Kniha bola prekrásnou rozprávkou.

Očaril ma vzťah hlavných hrdinov, aj zápletka, ktorú autorka vymyslela. Opäť to všetko zaodela do mystickej gotickej atmosféry. Štýl, akým píše vo mne evokuje skutočné umenie.

Z príbehu Saskie a Hyeronyma, hoci bol aj trošku temný, vyžarovala zvláštna neha. Hlboké city, napísané tak perfektne, až mi uviazli kdesi v podvedomí. Kúsok tohto príbehu vo mne na okamih ostal.

A napriek prvotným rozpakom, opäť som z knihy nadšená.
Čítať viac
17.2.2022
"Láska je v našom rode ojedinelý jav, a ak sa vyskytne, uctievame ju sebe vlastným spôsobom."
.
Po skvelom Vlčom zámku som sa nemohla dočkať, kedy sa dostanem k Orliemu a opäť si užijem záhadný rod von Barevanson a ocitnem sa opäť na zámku.
.
Pravda je, že sa mi do knižky začítavalo trochu ťažšie a hoci som u autorky zvyknutá na jej opisy, tu ich bolo už dosť veľa. Ja som vždy skôr na dialógy a privítala by som ich zo začiatku viac. Ale keď som sa začítala, už to šlo, páčilo sa mi, ako bola kniha rozdelená na farebné obdobia, prišla mi aj o dosť temnejšia a pochmúrnejšia ako predošlé, ale stále to je romantická rozprávka pre dospelých, ktorá spríjemní večer.
.
Saskia a gróf Hyeronym boli protiklady, obaja zaujímavé charaktery, ale nedostali sa mi pod kožu tak, ako Kas a Natan, ktorí sú pre mňa stále top pár s mega chémiou (a objavili sa aj v tejto knihe, juuuj) každopádne príbeh Saskie a Hyeronyma bol zaujímavý, ku koncu veľmi smutný a nečakane prepletený. Jedna scéna mi zlomila srdce rovnako ako Krásnemu Barevansonovi, to bolo veľmi silné.
.
Túto sériu budem rada odporúčať, je veľmi originálna na našej scéne a ja sa už teraz teším na ďalší Zámok, jeho obyvateľov a tajomstvá.
Čítať viac
15
Atlasova šestka - Olivie Blake, 2022
Práve čítam
Atlasova šestka

Som knihomoľ odkedy som sa naučila čítať a bez mučenia priznávam, že trpím aj bibliosmiou. Milujem staré knihy, nové knihy a čítačku u mňa nenájdete. Potrebujem cítiť vôňu knihy :)

Michaela Ella Hajduková
Overený zákazník
3.2.2022
Lákavé a neodolateľné ako Hyeronym
Ďalší úžasný príbeh zo sveta rodu von Barevanson. Krásny Hyeronym s jemne strašidelným zámkom, Saskia s vlasmi, ktoré majú svoje farebné obdobia; jej komplikovaná sestra Kornélia, ktorá sa zožiera a potrvá dlho, kým čitateľ pochopí, že to nie je iba vedľajšia postava, čo má za úlohu v príbehu otravovať vzduch pesimizmom; wiccanka Justína s tarotovými kartami a zvláštnou úlohou v celom príbehu...

Postavy z rodu sa nevymykajú svojej barevansonovej charakteritike z predošlých kníh. Je to celá paleta negatívnych vlastností, podivínskych pováh a charakterových čŕt. Vždy si užívam vstup do každého nového zámku, zbožňujem Linin štýl písania. Vychutnávam si bizarné a absurdné detaily, zrkadlá, ktoré krvácajú, podivínov, ktorí z nich sledujú Saskiu, či desivú sieň plnú mĺkvych temných stúh visiacich odkiaľsi zhora, či knihy viazané v ľudskej koži.

Páči sa mi atmosféra príbehu i vykreslenie postáv. Hyeronym bol úžasná postava. Keď ho Saskia spoznáva, tuší, že začať si s ním, je ako provokovať tmu, aby ju zjedla. Napriek tomu, nechať sa „zjesť“ je úplne lákavé a neodolateľné :)
Veľmi sa mi páčila aj myšlienka toho, ako sami budujeme svoje temné kruhy, hovieme si v nich a tvárime sa, že je to vina osudu. Trpíme dokola, kým nám dôjde, že iba my sami dokážeme prelomiť bludný kruh dlho nabaľovanej negativity.
Obálky sú čerešnička na torte. Obrovsky sa teším na ďalší zámok!!!
Čítať viac
20
Overený zákazník
30.1.2022
Orlí zámok
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Fenomenálne! Pokračovanie série rodu von Barevanson z pera autorky LIna Franková by ste si rozhodne mali prečítať.

Po dočítaní každého zo zámkov som vždy bola plná zmiešaných pocitov. Úžas, ohromenie, láska, strach, zvedavosť. Autorka dokáže vytvoriť takú atmosféru príbehu, že pokiaľ máte čas, prečítate knihu naraz alebo aj keď ju na chvíľu kvôli povinnostiam odložíte, stále sa k nej v mysli vraciate.

Saskia si ma získala od prvej chvíle. Jej osobnosť doslova žiarila a farby ju úplne obkolesovali. Veru neviem, akoby som sa zachovala ja na jej mieste, či by som zvolila pomstu alebo rozhorčenie, ale všetko má svoje dôvody a aj v tomto prípade to nebolo inak.

Hieronym bol (ako každý Barevanson) trochu zvláštny. Iný. Napriek tomu sa dokázal poriadne zmeniť. Ako postava mi bol mimoriadne sympatický a spokojne som sa pousmievala pri každom jeho džentlmenskom geste.

Scéna na Dionýzovom pohrebe, kde sa stretlo niekoľko Barevansonovcov bola perfektne napísaná! Užívala som si čítanie každého riadku a tešila som sa, že opäť môžem nahliadnuť do ich životov. Kassandra sa zachovala veľmi milo, keď sa prihovorila Saskii a istým spôsobom ju tak začlenila medzi nich. Nechcem veľa prezrádzať, ale autorka je skutočne majsterka vo vytvorení napätia a záhad. Sama som si niekedy nevšimla drobné zrniečka informácií zdanlivo náhodne roztrúsené, avšak v závere odhalené a objasnené.

Knihe nemám čo vytknúť. Zanechala ho mne silné emócie, ktoré vyvolal nádherný, aj keď trochu smutný, príbeh plný lásky, nenávisti, emócií, strachu a neistoty. Rozhodne sa ku príbehu Saskie a Hyeronyma ešte niekedy vrátim :)
Čítať viac
25.1.2022
Trošku mi trvalo, kým som sa poriadne začítala. Ale potom som zistila, že ma táto kniha baví asi najviac z tých troch, čo zatiaľ vyšli. Nielen vďaka atmosfére a celkovo štýlu, ani pre tie tajomstvá a akýsi nádych mágie. Tentoraz ma totiž oslovili aj samotné postavy. Keď môžem príbeh prežívať spolu s nimi, vždy čítam s o niečo väčšou radosťou. Čítať viac
Marianna
Neoverený nákup
18.1.2022
Fascinujúce
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Hyeronym a Saskia sú uplne z iných svetov. Spojí ich práca a neskôr aj hlbšie city. Každý si nesie svoje bremeno a bôl minulosti, ale spoločne to vyriešia. Ich cesta k šťastiu je trnistá ale na jej konci ich čaká odpustenie po ktorom obaja túžia. Rod Barevanson sa tým zčasti "očistí" a Saskia príde nato, že aj cez tmu a strach sa môžeme preniesť ku svetlejším zajtrajškom.
Táto kniha necháva v sebe mali odkaz, že každý máme v sebe Barevansona a je len na nás ako sa s ním popasujeme. Budeme sa riadiť tým čo nám vštepujú naši predkovia, alebo sa cez to prenesieme a otvoríme dvere svojím hriechom a budeme im čeliť. V tomto prípade tie dvere otvorí Saskia (ktorá nemá s rodom nič spoločne) a dopomôže napraviť chyby.
Čítať viac
12.1.2022
Drahá Lina, …
To, že má autorka dar som spomínala už pri Vlčom zámku, no nejde mi to nezopakovať. Jej výber slov ma neprestával udivovať a v spojení s opismi to na mňa miestami pôsobilo akoby som čítala nejakú temnú, tajomnú rozprávku.

Bolo “pekelne ťažké neprepadnúť” krásnemu, chladnému, sebavedomému a záhadnému grófovi. No dobre priznávam, že som mu prepadla úplne už pri prvom stretnutí. Za mňa mal všetko čo by mal dokonalý knižný chlap mať. V správnych chvíľach vedel byť romantický a to ako nám autorka jeho temnejšie a citlivejšie zákutia odhalovala bolo pre mňa neskutočne silné. A to meno Hyeronym bolo pri ňom strašne sexy!

Saskia bola svojim životom a rodinou neskutočne zaujímavá. Obdivovala som jej odvahu a odhodlanie nenechať sa grófom hneď dostať do postele. Zároveň bola neskutočne empatická a tá energia medzi nimi bola naplno cítiť od začiatku.

Kniha v sebe skrýva silný emočný príbeh s nepredvídateľnou zápletkou, ktorá vám zlomí srdce. Tým, že sú niektoré postavy väčšinu knihy chladné a neprejavujú emócie, vás to ešte viac zasiahne.

Taktiež sa mi tu viac páčilo postavenie orlov v rodine. Že neboli len prízraky ale naopak boli ochrancovia a súčasť rodiny.

Drahá Lina, Hadí zámok na mňa stále čaká, vďaka Vlčiemu som si ťa ako autorku veľmi obľúbila ale po Orlom som si ťa úplne zamilovala. Neprestávaj písať, pretože so svojim talentom máš ešte čo povedať.
Čítať viac

Lina Franková

Čítať viac

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Maxim

Čítať viac

„Ale v skutočnosti minulosť hodnotíme očami prítomnosti. Dívame sa na ňu cez to, čo vieme teraz, takže ju nevnímame ako ľudia, akými sme boli, ale ako ľudia, akými sme, a to znamená, že ju od základov meníme.“

Holandský dom - Ann Patchett, 2020
Holandský dom
Ann Patchett