The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Bloomsbury, 2018

23,83 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Bloomsbury, 2018
The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Bloomsbury, 2018

The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle

It is meant to be a celebration but it ends in tragedy. As fireworks explode overhead, Evelyn Hardcastle, the young and beautiful daughter of the house, is killed. But Evelyn... Čítať viac

4,4 169 hodnotení
Vydavateľstvo
Bloomsbury, 2018
528 strán
7-8 hodín čítania

It is meant to be a celebration but it ends in tragedy. As fireworks explode overhead, Evelyn Hardcastle, the young and beautiful daughter of the house, is killed. But Evelyn will not die just once... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Angličtina

23,83 €

Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Ďalšie knižné vydania (5)
The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Raven Books, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Viac ako 30 dní

12,95 €


The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Bloomsbury, 2018
Brožovaná väzba
Angličtina, 2018
Vypredané

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej - Stuart Turton, Slovenský spisovateľ, 2020
Pevná väzba
Slovenčina, 2020
Do 2 – 3 dní

15,90 €


Sedm smrtí Evelyn Hardcastleové - Stuart Turton, Edice knihy Omega, 2019
Pevná väzba
Čeština, 2019
Do 15 – 20 dní

18,06 €


Sim smertey Evelin Hardkasl - Stuart Turton, Vivat, 2020
Pevná väzba
Ukrajinčina, 2020
Na sklade 2 ks

12,80 €


Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024
The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle - Stuart Turton, Bloomsbury, 2018
23,83 €

Viac o knihe

It is meant to be a celebration but it ends in tragedy. As fireworks explode overhead, Evelyn Hardcastle, the young and beautiful daughter of the house, is killed. But Evelyn will not die just once. Until Aiden – one of the guests summoned to Blackheath for the party – can solve her murder, the day will repeat itself, over and over again. Every time ending with the fateful pistol shot. The only way to break this cycle is to identify the killer. But each time the day begins again, Aiden wakes in the body of a different guest. And someone is determined to prevent him ever escaping Blackheath...
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

169 hodnotení

99
44
21
5
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Mňam, táto kniha je pochúťkou medzi modernými detektívkami. Strašne je zaujímavá, strašne dobre sa číta, strašne veľa zápletiek tam je, strašne som si ju užívala. Je nevšedná, ale pritom dodržiava všetky zásady správnej detektívky. Odporúčam všetkým milovníkom detektívok, príbehov vsadených do anglických sídel, a napínavých zápletiek bez prebytočného násilia. Knižka je trošku hrubšia, tak sa číta dlhšie, ale stojí za to.

Čítať viac

Sedem smrtí Evelyn Hardclastovej som si kúpila na blink, zaujala ma anotácia a obálka nebola tiež na zahodenie. Priznám sa, že prvých pár strán to bol boj, ale potom som sa nevedela odtrhnúť a knihu som zlthla za niekoľko hodín. Veľmi príjemné oddychové čítanie s premyslenou zápletkou, kde naozaj ani na posledných pár stranách nezistíte, že vrahom je záhradník. A tu nevraždí ani ten :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

14.1.2024
Z rozohranej hry nie je cesta von
Originálna detektívka s atmosférou anglického vidieka a aristokracie s prvkami fantasy.
Mierne som sa musela do čítania nútiť, bolo to však viac žánrom (detektívky nie sú moja topka) a netrpezlivosťou - potrebovala som sa už dostať k veci a rýchlo .

Hlavná postava - Aiden sa prebúdza vždy v tele iného hosťa a prežíva nový deň. Má 7 dní na to, aby vyriešil kto zavraždil Evelyn a priniesol dôkaz. Pozeráme sa teda na daný dej vždy cez oči niekoho iného a postupne do seba skladačka zapadá. Počas čítania som si vystavala aj zrušila niekoľko teórií - záver bol však aj tak prekvapivý.
Čítať viac
3
Majster - Sharon J. Bolton, 2019
Práve čítam
Majster

Nebudem o sebe prezrádzať, že milujem knihy, pretože to každý, kto sa tu nachádza. Čo ma však ešte baví, je nechávať sa inšpirovať prečítanými príbehmi a vo voľnom čase, ktorého mám občas počas štúdia poľského a chorvátskeho jazyka málo, píšem vlastnú tvorbu. Preto o sebe vravím, že knihy nie sú len moje hobby, ale aj budúcnosť. Momentálne som spisovateľka s prívlastkom "nádejná".

Zuzana Faganová
Overený zákazník
15.4.2023
Výnimočná detektívka písaná štýlom seminárky na VŠ, v ktorej usilovne píšem tú istú vec trikrát po sebe, ibaže vždy zmením slovosled, alebo štylistiku :D jeden príbeh, osem verzií a každá je jedinečná. Kniha za mňa super, príbeh je výnimočný a zápletka mi spôsobila hrču v hrdle od napätia... strhla som jednu * pretože mne osobne nevyhovuje, keď je kniha písaná v prítomnom čase/ blízkej budúcnosti. Vyrušuje ma to. Čítať viac
Adra
Neoverený nákup
22.3.2023
Wau. Tak toto bola riadna jazda. Keď som sa do knihy púšťala, tak som nemala od nej veľké očakávania. Ale to, čo som dostala je niečo neopísateľné.

Nespomínam si, že by som niekedy čítala knihu s časovou slučkou. No rozhodne som videla s ňou veľa filmov a musím povedať, že je dosť náročné zaujať čitateľa/sledovateľa. Tu sa to autorovi podarilo bravúrne. V slučke totižto prežívame osem dní v ôsmich postavách alebo lepšie povedané telách. Každé telo má svoju výhodu a prinesie príbehu dôležité informácie, ktoré nám pomôžu rozlúštiť vraždu Evelyn. A teda je to riadny oriešok tento prípad.

Strany som hltala jedna radosť a dookola si opakovala, že určite musím sledovať každý jeden detail, no napriek tomu sa mi prípad nepodarilo rozlúsknuť a na konci som len šokovane hľadela pred seba. Vlastne, počas celého čítania ma čakalo veľa prekvapení. Tento príbeh sa totiž nedá len tak predvídať a každá jedna vec, čo sa v ňom udeje má svoj zmysel a následky, ktoré znovu niečo pozmenia alebo prezradia. A vy sa to nie vždy hneď dozviete. Autor to neskutočne prešpekuloval a túto knihu by ste rozhodne nemali obchádzať.
Čítať viac
3

Stačia mi len štyri veci, aby som bola najšťastnejšia bytosť na svete. Deka, čaj, pokoj a kniha v ruke.

Laura Geburová
Overený nákup
2.2.2023
Pútavý a napínavý príbeh
Už po pár prvých stránkach som si knihu zamilovala. Síce som sa na začiatku mierne strácala v deji, ale postupom času som prišla na to ako môžem čítať aj medzi riadkami. Dej bol po celý čas napínavý a keď už som si myslela, že aj ja viem správnu odpoveď, po ďalších pár vetách som zistila, že som sa veľmi zmýlila. Páčilo sa mi však, že páchateľ bol jasný až na úplnom konci a tak by to malo byť v každej detektívke. Vrelo odporúčam knihu každému, kto rád rieši záhady a tajomstvá, pretože v tejto knihe je ich naozaj neúrekom. Čítať viac
24.1.2023
Výborná kniha
Som z knihy úplne nadšená. Je veľmi netypická a naozaj to človeku buď sadne alebo nie. Napriek tomu, že ja nemám až tak rada moderné detektívky, táto sa mi veľmi páčila. Ten nápad, ako nad tým všetkým človek musí uvažovať, bolo to skvelé. Výborné na potrápenie mozgu a keď si človek myslí, že sa dopletené už doplietlo a konečne to pochopil, dopletie sa to ešte viac. Po dočítaní vo mne ostal úžasný pocit a môj mozog sa snažil spätne pospájať všetko čo sa dozvedel. Odporúčam. Komu nesadne, ten to zistí po 2-3 kapitolách, ale komu sadne, tak ten bude nadšený. Čítať viac
Gabriela Vargová
Overený nákup
12.1.2023
Pútavý príbeh, zaujímavé rozuzlenie
Úprimne, na základe recenzií som čakala, že hneď od začiatku sa nebudem vedieť od knihy odtrhnúť, ale to sa nestalo... Prvé desiatky knihy ma moc nezaujali, ale potom sa to našťastie zlomilo a príbeh ma zaujímal čím ďalej tým viac. Potom som knihu mala v ruke tak často ako sa dalo, aby som sa dozvedela ako sa celý zamotaný príbeh skončí.
Knihu hodnotím na jednotku s hviezdičkou :) aj napriek začiatku (ako píšem vyššie) a trochu pre mňa rušivému "cestovaniu v čase".
Čítať viac
24

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
13.12.2022
3,5*/5*

Popravde, mala som problém sa do knihy začítať. Niečo sa mi na knihe páčilo a niečo už veľmi nie. Začnem asi koncom. Ten sa mi páčil a pre mňa bol nepredvídateľný a prekvapivý. V posledných kapitolách sa mi zodpovedali otázky, ktoré sa mi počas čítania vnárali do mysle. Samozrejme nechýbali zvraty a aj keď som si myslela, že som prišla na koreň veci, autor ma hneď zviedol z nesprávnej cesty a pri mojom detektívnom ume zasa len na zlý chodník.

Postavy boli celkom dobre napísané, ale bolo ich veľa a strácala som sa často kto je kto a aké je jeho „poslanie“. Ešte že na začiatku knihy bol zoznam mien, inak by som bola stratená asi do konca príbehu. Príbeh sa miestami strašne vliekol a ja som knihu neraz odložila bokom. Myslím, že by jej troška skrátenia nezaškodilo.

Postava, ktorá bola pre mňa najzaujímavejšia bol Aiden, ktorý sa každý deň prebúdza v inom tele, aby znova prežil ten istý deň. Túto opakujúcu slučku môže prelomiť a tak aj opustiť panstvo iba vtedy, ak dokáže určiť a dokázať, kto zavraždil Evelyn Hardcastleovú. Ale nebol sám, kto sa o to pokúšal a opustiť toto sídlo môže len prvý, kto to vyrieši.

Príbeh bol plný zrady, strachu, násilia, vrážd, záhad ale aj priateľstva, starostlivosti a starého dobrého vyšetrovania s dávkou nadprirodzena. Určite si tento príbeh zaslúži pozornosť.
Čítať viac
Marianna
Neoverený nákup
22.11.2022
Ako detektivka fajn
dvoma slovami - nepotesi, neurazi
Knizku som citala v anglictine a zaujala ma hlavne kvoli inym recenziam. Citala sa velmi dobre, dej bol zaujmavy a je pravda ze clovek nevie co sa udeje ako dalsie. Taktiez by som spomenula ze styl akym autor pisal tuto knihu, bol pre mna niekedy dost mätuci a nie vzdy som vedela co sa prave deje. Niektore kapitoly sa dali jednoducho preskocit, lebo neboli nicim zaujamve, skor tam boli z mojho pohladu navyse.
Čítať viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth