Odvrhnutí
E-kniha

Bojujú o moc aj o svoje životy. Bez ľútosti. Bez pravidiel.

Zomrieť, alebo vzdať sa mágie. Tak znie hrozba, ktorej sa musia podrobiť čarodeji v krajine za Štítmi. Mágia je choroba, od ktorej nás bohovia zachránili, hlása mečom... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2021
232 strán
3-4 hodiny čítania

Zomrieť, alebo vzdať sa mágie. Tak znie hrozba, ktorej sa musia podrobiť čarodeji v krajine za Štítmi. Mágia je choroba, od ktorej nás bohovia zachránili, hlása mečom nemilosrdná armáda ľudí a pod rúškom nápravy mučí... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

7,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Angie Argalášová:Skutočné prázdniny.Branislav Argaláš,2024

Viac o e-knihe

Zomrieť, alebo vzdať sa mágie.
Tak znie hrozba, ktorej sa musia podrobiť čarodeji v krajine za Štítmi. Mágia je choroba, od ktorej nás bohovia zachránili, hlása mečom nemilosrdná armáda ľudí a pod rúškom nápravy mučí, zabíja a zmocňuje sa bohatstva. Čarodeji sú bezradní, magickú moc nedokážu použiť na svoju obranu. V strede bojov sa ocitá aj dvojica cudzincov ? tajomný Randor a chladnokrvný rytier Morenheim. Jeden je na ceste neúprosnej pomsty, druhý bojuje v mene záhadnej zlatej panej. A zatiaľ čo sa presekávajú neutíchajúcim prúdom nepriateľov, mágia sa preberá zo spánku, stromy ožívajú a mŕtvych konečne niekto počúva. Podarí sa im naplniť veštbu starej Čajky?

V čistokrvnej fantasy Ján Gálik rozohral boj, v ktorom stoja proti sebe bývalí spojenci, nepriatelia bojujú bok po boku a ľudskosť, ktorá je zámienkou pre tie najodpornejšie skutky, musí znovu nájsť svoju pravú tvár.
Čítať viac
Počet strán
232
Rok vydania
2021
Edícia
Margo
Naše katalógové číslo
1330155
Štýl
mysteriózny, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Pre koho
new adult, pre deti
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

8 hodnotení

5
2
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

15.4.2023
Dobré to bolo...
Klasická fantasy s fajnovou obálkou i dobrým obsahom. Veľmi mi chýba mapa, ktorá je pri putovných fantasy dôležitá a mimo iného aj príjemne spestrenie pre čitateľa, nakoľko umožňuje putovať spoločne s hrdinami. Autor strieda výborne napísané pasáže s priemernými a menej uveriteľnými, či predstaviteľnými. Popisy bojov patria zväčšia k tým lepším. Záver mi prišiel jemne zvláštny, akoby open ended - nechal si tým Janko dvierka pre ďalšie pokračovanie? Mohlo by byť.

Celkovo slušná 3+
Čítať viac
16.5.2022
Krv aj humor v jednom
Útlejšia kniha s počtom strán 230 je nabitá akciou, bitkami a svižnými dialógmi. Dej plynie veľmi rýchlo, nestíhate sa obzerať a sledujete, ako hlavní hrdinovia sekajú mečmi, ktorých čepele sa len tak kmitajú. Krv tečie potokom, náreky a smrť sú všadeprítomné a temnú krvavú atmosféru odľahčuje často sarkazmus, či vtipné poznámky v jednotlivých dialógoch. Príbeh veľmi krvavý a často aj ťažký (aspoň pre mňa) sa tak stal o čosi ľahším.
Celý dej sa točí okolo putovania dvoch hlavných hrdinoch – ostrieľaného rytiera Morenheima a mladého Randora, ktorí chcú pomstiť smrť drakov (jeden, pretože ho zaplatili a druhý pretože draci sú jeho zmyslom). U týchto hlavných protagonistov nehľadajte žiadnu dávku prílišnej empatie, či šľachetnosti. Ich motívy sú nám viac menej jasné od začiatku a nie sú v príbehu rozpracované do takej hĺbky, aby sme mohli dúfať v nejaké ich skryté nezištné ciele. Vieme, o čo im ide, avšak mňa bavilo sledovať všetky ostatné postavy, ktoré tu do deja vstupujú a svojou trochou prispeli a stali sa neoddeliteľnou súčasťou deja.
Randor, ako hlavná postava, bol celý príbeh veľmi nečitateľný, aj keď som vedela, čo robí a prečo to robí, bol ukrytý v tieni. Neskôr som si ale uvedomila, že on bol tou sprievodnou postavou, ktorá nás prevedie celým príbehom, no rozhodne nie je tou najdôležitejšou. Do deja zasahujú väčšou, či menšou mierou aj iní – malé dievčatko Flain meniace sa v... (neprezradím), odhodlaná kráľovná Chay, čarodejnícky veliteľ Bernard, kráľ Bevin, zverodejka Ailína a mnohí ďalší. Možno ich občas nepochopíte, inokedy budete s nimi zase súcitiť, ale nakoniec im všetky prešľapy odpustíte a budete im fandiť.
Záver finálneho boja a celkovo príbehu sa mi veľmi páčil.
A keď už mám niečo vytknúť, tak to, ako skončili Randor a Lorna – akosi mi to do toho celého nepasovalo a predstavovala som si ich, že zakotvia na inom mieste. Ach... a ešte, chýbala mi tam mapa. Ja a mapy vo fantasy sú ako káva a mlieko – jedno bez druhého nie.
A celkom si viem predstaviť, že by mohlo byť aj pokračovanie, ktoré by som si rada prečítala.
Čítať viac
23.12.2021
Prekvapenie roka 2021
Ak nejaká kniha klame obálkou sú to práve prevrhnutí, vyvrhnutí... ehm Odvrhnutí (ospravedlňujem sa za trápny vtip.)

Vyzerá to ako rozprávka pre deti, ale už od prvých slov je jasné, že to tak nebude. Tempo je viac než svižné či už ide o putovanie, dialógy, vysvetlovačky ale aj krvavé súboje, ktorých je v knihe neúrekom. Takmer som ju nepustil z ruky, lebo mi to nedalo. Zvraty, prekvapenia, mágia všetko čo k fantasy chýba.

Skvelý štýl, z ktorého cítiť Janka a jeho humor, napriek drsnej téme. Dodáva knihe istú ľahkosť pri čítaní.

Hlavné postavy paráda. Majú svoj život, minulosť a svoje dôvody. Ich správanie často ani nie je kladné. No ale tie záporné boli skutočné odporné a zlé bez väčšieho poznania prečo. Áno, áno, fanatici žijúci v určitom presvedčení že len oni konajú správne, len oni sú ľudia a to od začiatku až po ich koniec. No aj tak mi u nich chýbal ten ľudský rozmer. Viac než poháňanie fanatizmom.

Jankovi Odvrhnutí sa tak u mňa za rok 2021 stávajú prekvapením roka a to mám pred sebou ešte Čierneho kráľa.
Čítať viac
28.11.2021
Odvrhnutí
Vodou života je krv a farbu krvi má krvavín, kameň v ktorého moci je ovládať zverodejky, či kradnúť čarodejníkom mágiu, alebo že by to nebola celá pravda ? Čo ak moc krvavínu siaha oveľa ďalej ako si vieme vôbec predstaviť? Až do čias, keď nejestvovali štíty, keď svet nebol rozdelený na ľudí a čarodejov, keď boli všetci jeden národ plný veľkej moci a pestrej mágie.

Román Odvrhnutí ma preniesol do tohto sveta, kde je odhodlanie zistiť pravdu silné a neutíchajúce. Je to príbeh plný dobrodružstva, mágie a oddanosti, ale aj surového boja a pomsty. Ani som sa nestihla spamätať z jedného zvratu a nasledoval ďalší. Pokiaľ máte radi v knihách svižný dej tak toto je pre Vás tá pravá.

Miestami mi na úkor dynamického deja chýbal rozsiahlejší opis postáv, miest, alebo situácií ale myslím si, že veľa čitateľov bude kratšie opisy považovať skôr za benefit ako by im chýbali .

Každopádne autor vytvoril výnimočný svet plný fascinujúcej mágie a ja osobne by som uvítala ďalšie časti knihy, veľmi by sa mi páčil napríklad aj retrospektívny pohľad na časy pred štítmi keď svetu vládli neúprosný bohovia. na_ruzovej_policke
Čítať viac
26.11.2021
Ján Gálik prináša vo svojom prvom románe fantasy príbeh plný mágie, dobrodružstva, pomsty, oddanosti, odvahy, zabijakov, bojov, krvi…a na začiatku všetkého sú draky a hroziaca záhuba obyvateľov Kráľovstva čarodejov.
Príbeh má zaujímavú zápletku, plynie dynamicky, nechýba akcia a dejové zvraty a bojové scény sú načrtnuté veľmi živo. Vysoké tempo však uberá priestor opisom a súvislostiam, ktoré mi trochu chýbali pre lepšiu obrazotvornosť a preniknutie do sveta a postáv. Hoci sa iní čitatelia siahodlhým opisom radšej vyhýbajú, u mňa množstvo detailov a vývoj charakterov prispievajú k budovaniu, pochopeniu a dotvoreniu sveta a prostredia.
Autorov štýl je pútavý, svižný a priamy s miestami humorným podtónom, ľahko si udrží Vašu pozornosť, nesústredí sa na epiku, ale na činy, od úvodu vtiahne do príbehu a vzájomná interakcia medzi Randorom McMeddanom a Cathanom Morenheimom oživuje celý dej.

Ak vyhľadávate knihy zo žánru meč a mágia zamerané na dej a napätie, pri ktorých priam vidíte striekance krvi, rozdrvené tváre a vybité zuby a počujete ruch bojiska a treskot železa, Odvrhnutí by mohla byť dobrá voľba.
Čítať viac

Ján Gálik

Čítať viac

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano, 2015
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano