Chce sa mi s tebou m(a)ilovať - Teagan Hunter, Zelený kocúr, 2021

12,19 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať

Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať. No stalo... Čítať viac

4,1 101 hodnotení
2. diel série
Texting
Vydavateľstvo
Zelený kocúr, 2021
280 strán
4 hodiny čítania

Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať. No stalo sa... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
13,50 €

12,19 €

-10 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 37 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Prepletené kráľovstvo - Tahereh Mafi, Slovart, 2024
Chce sa mi s tebou m(a)ilovať - Teagan Hunter, Zelený kocúr, 2021
12,19 €

Viac o knihe

Je môj spolubývajúci... a bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky.

Keď na nástenku zavesím oznam, že hľadám spolubývajúceho, on je ten posledný, koho mám na mysli. Je tiež posledný človek na Zemi, s ktorým by som išla dobrovoľne bývať. No stalo sa. Sme spolubývajúci. Som si istá, že dokážeme spolunažívať bez toho, aby to bolo trápne, a som odhodlaná spraviť pre to čokoľvek. Nebude medzi nami nijaké sexuálne napätie, vždy keď sa jeden druhého dotkneme, nijaké motýle v bruchu, vždy keď si na hlavu nasadí tú blbú bejzbalovú šiltovku, a rozhodne nebudeme flirtovať cez správy. Caleb Mills nemôže byť chalan pre mňa. Je to bývalý frajer mojej najlepšej kamarátky. A to by bol odo mňa podraz... Však?
Čítať viac
Originálny názov
I Wanna Text You Up
Počet strán
280
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
308 g
ISBN
9788089761920
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
912257
Štýl
romantický, humorný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Texting
Vydavateľstvo
Zelený kocúr
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

101 hodnotení

49
25
18
8
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

17.12.2023
Chce sa mi s tebou m(a)ilovať je 2. časť zo série Texting.
Táto časť je o dvoch postavách - Zoe a Caleb, ktoré sa vyskytli už v 1. časti, takže sme sa nemuseli s nimi nejak zvlášť zoznamovať. Avšak v ich vlastnom príbehu má čitateľ možnosť spoznať aj ich iné stránky. Ich slabosti, radosti, neresti.
Zoe bola fajn strelená, vtipná, vášnivá. Pri doťahovačkách s Calebom som sa zasmiala, ale nebolo to také ako pri Delii a Zachovi.
Celkovo mi táto druhá časť veľa nedala. Opäť tu bolo roztomilé zvieratko, opäť sa tu často spomínal zadok. Nudilo ma to resp. čítanie nevyvolalo vo mne nadchnutie z príbehu, ako to bolo pri prvej časti. Malý zvrat nastal na konci, ale nebolo to nič svetoborné.

Každopádne si ju prečítajte a urobte si na ňu vlastný názor. Je to oddychová jednohubka, pri ktorej sa zasmejete.
Čítať viac
21.11.2023
Druhý diel série texting je po technickej stránke opäť veľmi vydarený. Esteticky spracovaná obálka, príjemný a pekný papier, veľmi dobrý preklad...

V knihe sa stretávame s úplne novým (i keď v niečom podobným) dejom odohrávajúcim sa okolo inej dvojice než v prvej časti, no oba príbehy zostávajú prepojené a postavy z prvého dielu - Delia a Zach - zostávajú naďalej veľmi príjemným spôsobom prítomné. Zároveň sú v knihe stručne vysvetľované súvislosti týkajúce sa prvej časti, aby vedel dej prípadne pochopiť aj čitateľ, ktorý prvú časť nečítal.

Opäť na mňa text celkovo pôsobí trochu detsky, akoby ho písala skôr teenagerka a miestami som mala pocit, že nie všetko bolo domyslené a miestami málinko cringe. Pasáž so stretnutím v bare (v 3. kapitole) na mňa pôsobila veeeľmi chaoticky a väčšinu času som nemala tušenie, kto čo hovorí či robí.

V príbehu sa nám zopakoval motív so zvieratkom, tentokrát je to však kocúrik. VEĽMI sympatické mi bolo, že autorka trošku rozbila klasický new adult vzorec a hlavný hrdina nebol boháč. Túto rolu teraz prebrala Zoe (ktorá na mňa pôsobila úplne inak a oveľa sympatickejšie než v prvej časti), a bola tou majetnejšou z dvojice, i keď vďaka svojim rodičom. Rovnako osviežujúce bolo, že Zoe nevedela vôbec variť - i keď bola vykreslená na môj vkus až trochu prehnane kulinársky nešikovná, táto jej (ne)schopnosť mi naozaj sadla.
Keď už hovorím o tých vzorcoch, opäť tu máme prázdniny v dome rodičov toho bohatšieho, teda Zoe, s klasickou zápletkou, kedy práve tam sa idylka udalostí naruší. Opäť tu máme rodičov, ktorí sú až nepríjemne a neprimerane nadržaní, no línia Zachových odchodov a príbeh s jeho mamou a bratom bolo to, čo príbehu dodalo šťavu. Sexuálne scény zase nič moc a celý príbeh bol skôr milý a romantický než čokoľvek iné. Bolo to však príjemné oddychové čítanie, no nič, čo by vo mne zanechalo hlbšiu stopu. Nič to nemení na tom, že som zvedavá a teším sa na ďalšie časti.
Čítať viac
25.8.2023
3,5*
prvú časť som si veľmi užila a tak som sa tešila na tú druhú. rovnako ako pri prvej časti ide o príjemnú oddychovku, od ktorej netreba nič veľkého čakať a predsa Vás pobaví a užijete si ju.

a ja som si ju aj užívala si každú jednu stránku, bavila som ako predtým a usmievala sa od ucha k uchu. bolo zábavné sledovať postupné zbližovanie sa a naťahovanie medzi hlavnými postavami, ktoré to k sebe ťahalo už od začiatku. človek len čakal kedy konečne nastane ten moment.

ale. je tu ale. asi v polovici prišlo mierne vytriezvenie. zápletka bola veľmi ale veľmi jednoduchá. zostručnená najviac ako sa dalo. drvivú väčšinu času trávili postavy doma, varili/ piekli, flirtovali. a to je tak asi všetko. nič iného sa ani moc nedialo. samozrejme postavy to také ľahké nemali a každý z nich si niesol niečo čo to muselo všetko skomplikovať. išlo teda asi len o dve úplne jednoduché zápletky v tom celom, ktoré keď na to prišlo boli vyriešené veľmi rýchlo, na pár stranách. pritom aspoň z tej Calebovej by išlo vytiahnuť určite oveľa viacej a nie odbaviť ju tak rýchlo.

čo ma na prvej časti veľmi bavilo, boli správy, ktoré si postavy posielali. rovnako tomu bolo aj tu, aj keď by jeden možno z názvu čakal maily a nie sms-ky (stačí si pozrieť, ale originálny názov). aj keď ma tie správy medzi nimi bavili, smiala som sa nahlas, občas mi prišli trochu zmätočné. myslela som si, že čítam jednu konverzáciu v istú chvíľu a hneď to preskočilo na konverzáciu, ktorú si postavy vymienali o niečo neskôr na druhý deň, o deň, o týždeň.

aj keď mi prišla táto časť o trochu slabšia od tej prvej a na pár výčitiek, užila som si ju rovnako. bavila som sa s každou stranou. ide o nenáročnú oddychovku, ktorú za pár hodín prečítate.
Čítať viac
2.8.2023
Chce sa mi s tebou m(a)ilovať je 2. časť zo série Texting.
Táto časť je o dvoch ľuďoch - Zoe a Caleb, ktorí sa vyskytli už v 1. časti, takže sme sa nemuseli s nimi nejak zvlášť zoznamovať.
Avšak v ich vlastnom príbehu má čitateľ možnosť spoznať aj ich iné stránky. Ich slabosti, radosti, neresti.
Zoe bola fajn strelená, vtipná, vášnivá. Pri doťahovačkách s Calebom som sa zasmiala, ale nebolo to také ako pri Delii a Zachovi. Darmo.
Celkovo mi táto druhá časť veľa nedala. Opäť tu bolo roztomilé zvieratko, opäť sa tu často spomínal zadok. Nudilo ma to resp. čítanie nevyvolalo vo mne nadchnutie z príbehu, ako to bolo pri prvej časti. Malý zvrat nastal na konci, ale nebolo to nič svetoborné.

Každopádne si ju prečítajte a urobte si na ňu vlastný názor. Ja to s touto sériou nevzdávam, len si dám trocha pauzu.
Čítať viac
29.7.2023
Druhá časť sérialu Texting sa zameriava na Zoe a Caleba, ktorých sme mohli spoznať ako vedľajšie postavy a najlepší kamaráti Delii.
Po tom, čo sa Delia od Zoe sťahuje, si Zoe hľadá nového spolubývajúceho. A ním nie je nik iný, ako Caleb.
Náklonnosť Zoe ku Calebovi m prekvapila, pretože v prvej časti, ak si dobre pamätám ho nemala príliš v láske. No v tejto časti sa dozvedáme úplne iné veci.
A keďže je to bývalý frajer jej najlepšej priateľky, svoje city si necháva pre seba.
Lenže do kedy sa jej podarí odolať sexy chlapovi?
Bolo mi trošku ľúto, že Delia so Zachom sa v tejto časti vyskytovali už menej. Ale jasné, hlavnými postavy boli iné osoby tentokrát.
Opäť tu máme flirt cez správy/maily, samé sarkazmy a vtipné situácie.
Autorka nesklamala ani tentokrát a znova opísala nevinnú lásku medzi dvoma mladými ľuďmi.
Bližšie sme mohli spoznať Caleba, ktorý ako sa vidí, od začiatku knihy má nejaké problémy, ktoré pred Zoi tají.
Hlavná zápletka nebola prekvapujúca presne ako v prvej časti, všetko išlo plynule a rozuzlenie mi nejako chýbalo. Na tom by mohla ešte autorka popracovať. Celý dej je plynulý, žiadny "wau efekt".
Na to, čo trápilo Caleba mohol prišť čitateľ veľmi ľahko.
Ale za to bola kniha veľmi dobrá, no nie lepšia, ako prvá časť.
Čítať viac
29.3.2023
Zoe a Caleb
Tento diel bol už trošku o inom, keďže sa hlavné postavy navzájom poznali, aj keď v mailoch to ešte nevedeli. Tu mi ale potom prišlo, že si mohli mailovať oveľa viac. Neskôr to boli opäť iba sms správy.
Chápala som, prečo to príde Zoe trošku čudné, bývať s ním a to všetko ostatné, keďže je to bývalý jej najlepšej kamarátky, ale mohla sa na to Delie opýtať aj skôr. Potom to už išlo rýchlejšie a pekne sa to medzi nimi vyvinulo. Bavilo ma to ich vzájomné flirtovanie.
Caleb mi prišiel po celý čas ako vážne super chalan. To už vlastne aj v predošlom diely, kedy sa naozaj úžasne zachoval k Delii.
Tiež ma to medzi nimi bavilo, bolo to pekné, aj vtipné. Úrovňou asi tak ako prvý diel.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Na tejto knihe sa mi páčilo úplne všetko. Je milá, nahlas sa pri nej nasmejete a medzi Calebom a Zoe panuje neskutočne sexy chémia. Udeľujem jej 10 miliónov trblietavých „hviezd Edwarda Cullena“.
– Tara Sivec, najpredávanejšia autorka podľa USA Today

Milá, sexy, vtipná a nesmierne zábavná romantická komédia, ktorá nepochybne patrí medzi
najväčších favoritov tohto roka!
– The Romance Bibliophile

V HLAVE MI PRE TÚTO KNIHU VYBUCHUJE OHŇOSTROJ PIATICH HVIEZDIČIEK!
– Marie’s Tempting Reads

Túto knihu som si nesmierne užila! Nahlas som sa pri nej nasmiala.
– Amo’s Book Corner

„Hviezdna obloha je váš najvernejší priateľ, ak sa s ňou raz zoznámite; je stále prítomná, ponúka nám mier, pripomína nám, že náš nepokoj, naše pochyby, naše trápenia sú triviálne a dočasné. Vesmír je a bude neotrasiteľný...“

Ticho v období hluku - Erling Kagge, 2017
Ticho v období hluku
Erling Kagge