Pod slnkom Turína - Ivana Dobrakovová, Marenčin PT, 2022

13,17 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Pod slnkom Turína - Ivana Dobrakovová, Marenčin PT, 2022
Pod slnkom Turína - Ivana Dobrakovová, Marenčin PT, 2022

Pod slnkom Turína

Kristína je Slovenka. Po rokoch strávených v Bruseli nasleduje manžela spolu s ich dvoma synmi za prácou do Turína, kde sa chcú usadiť. Tam stretne Olgu, južanku z Otranta,... Čítať viac

3,7 24 hodnotení
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2022
224 strán
3 hodiny čítania

Kristína je Slovenka. Po rokoch strávených v Bruseli nasleduje manžela spolu s ich dvoma synmi za prácou do Turína, kde sa chcú usadiť. Tam stretne Olgu, južanku z Otranta, s ktorou sa spriatelí... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
14,90 €

13,17 €

-12 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 7 – 8 dní

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Pod slnkom Turína - Ivana Dobrakovová, Marenčin PT, 2021
Pevná väzba
Slovenčina, 2021
Do 7 – 8 dní
-12 %

13,17 €


Pod sluncem Turína - Ivana Dobrakovová, Větrné mlýny, 2024
Brožovaná väzba
Čeština, 2024
Do 2 – 3 dní
Novinka
-18 %

13,54 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Anjel smrti - Robert Bryndza, Cosmopolis, 2024

Viac o knihe

Kristína je Slovenka. Po rokoch strávených v Bruseli nasleduje manžela spolu s ich dvoma synmi za prácou do Turína, kde sa chcú usadiť. Tam stretne Olgu, južanku z Otranta, s ktorou sa spriatelí. Ukáže sa však, že stretávanie ich rodín má ničivé následky pre všetkých. Banálny príbeh nevery skrýva netušené riziká a má fatálny dopad na tých, ktorých by chceli pred všetkým zlým ochrániť. Medzi nedokonalými matkami, poznačenými deťmi, prítomnými či neprítomnými mužmi a Turínom, ktorý všetkých uväzňuje vo svojom „válove“, sa zdá, že všetko smeruje ku katastrofe, ktorá však napokon naberie celkom nečakanú podobu. Je naozaj možné uniknúť z miesta, ktoré sa do vás zakvačí svojimi pazúrmi, z miesta, kde ste sa stali niekým, koho ste si nevedeli predstaviť ani v tých najhorších nočných morách?
Čítať viac
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
415 g
ISBN
9788056910566
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1679555
Vydanie
2
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,7 / 5

24 hodnotení

5
10
5
4
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

12.2.2024
Zmätená
Trochu som mimo z tejto knihy. Neviem sa celkom vyjadriť ani "za" ani "proti". Vety boli občas nezrozumiteľné a príliš dlhé, niekedy som ich musela viackrát prečítať, aby som pochopila ich význam. Často som netušila, ci si niektoré vety hrdinka iba myslí, alebo ich aj vyslovila... Dej bol ale zaujímavý, rozuzlenie nečakané... Čo sa týka obálky - nezaujala... Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
11.3.2023
Trošku sklamanie
Kristína má zdanlivo skvelý život, krásnu rodinu, sú finančne zabezpečení, ale ona i tak pociťuje akúsi prázdnotu. Skĺzne do kolobehu nevery s manželom najlepšej kamarátky, ktorému však ide len o telesné uspokojenie, ktoré je drsné, surové, bez štipky nehy. Pokryvkáva aj Kristínin vzťah s deťmi a ona si začína uvedomovať, že spadla do niečoho, odkiaľ sa bude ťažké odraziť, a keď by sa všetko prevalilo, jej život sa rozpadne ako domček z kariet. Nájde tie správne dvere na únik?
Táto kniha bola mojou prvou prečítanou od autorky a možno si ešte nejakú prečítam, ale nemôžem tvrdiť, že ma uchvátila. Úvodné strany ma príliš nezaujali, častokrát mi písanie pripomínalo prúd myšlienok. Autorka sa však venuje ťažkým témam, akými sú nevera (v tomto prípade z pocitu nedostatku lásky) s množstvom tvrdého sexu, ponižovanie, utláčanie a vzťahy v rodine. Autorkino písanie mi príliš nesadlo a nadobudla som pocit, že mi pri týchto témach chýba viac hĺbky, povenovať sa im podrobnejšie a kľudne nech má kniha i o 100 strán viac. Nevadí, nemusí každého zaujať všetko. Mňa táto kniha veľmi nebavila, i keď mala potenciál.
Čítať viac
Majclo
Neoverený nákup
20.11.2022
Kniha ktorá vás rozhodí
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Moja prvá skúsenosť s autorkou. Celkovo slušne literárne spracované. Bohužiaľ z celej knihy sála veľká bezútešnosť. Disturbing.
Hlavná postava bojuje so svojimi démonmi rovnako ako všetci naokolo a z ťažkej situácie sa stane ešte horšia.
Katarzia neprichádza, iba útek a špirála.
Mám rád ťažšiu literatúru, ale toto bolo na mňa trochu bezvýchodiskové.
Čítať viac
Dana
Neoverený nákup
20.10.2022
no neviem
Knihu som si kúpila na základe top 10 Anasoft litera 2022. Obálka úplne nevhodná ale to bolo aj v pripade iných vynikajúcich kníh. Príbeh zo života, hlavná hrdinka niekedy "na facku", ale celkovo som nemala z knihy zážitok. Žiadny. Čítať viac
15
Connemara - Nicolas Mathieu, 2024
Práve čítam
Connemara

Experimentálna fyzička cez deň, večer vášnivá čitateľka a niekde medzi tým si dám rada dobrú kávu. Ó a ešte píšem o knihách na Instagrame: jaina_pise_o_knihach

Jana Hrdá
Overený zákazník
10.10.2022
Toto je moje prvé stretnutie s autorkou Ivanou Dobrakovovou a momentálne som za to vďačná, pretože som nemala možnosť porovnávať s jej ostatnou tvorbou, keďže veľa ľudí bolo sklamaných... Mne sa kniha páčila, ale mala niekoľko drobných mínusov.

Dej knihy sleduje matku dvoch detí, žijúcu v naoko spokojnom manželstve, ktorá skĺzne k animálnemu a sebazničjúcemu mimomanželskému pomeru. Okrem novonadobudnutej roztržitosti sa začnú vynárať aj krivdy a traumy z minulosti. Starostlivosť o deti a jej vlastné správanie už nemá pevne pod kontrolou. Najhoršie vlastnosti vystupujú na povrch a jej zloprajnosť a závisť nakoniec dostane obludného zadosťučinenia…

Hlavná hrdinka bola spracovaná uveriteľne, urgentný štýl písania veľmi sadol do tém ktorým sa venoval. Tu však vidím prvý problém(ik), autorka sa venuje nevere, sexuálnej závislosti, týraniu, zneužívaniu, výchove… Priveľa tém na tak útlu knižku. Chýbala mi jedna ústredná téma, ktorá by bola dokončená, so všetkým čo k tomu patrí. Možno ponaučením, životným múdrom? Neviem.

Ďalšia rozporuplnosť vo mne vyvolávala samotná rozprávačka. Kniha sa čítala vynikajúco, ale takú chuť prefackať hlavnú postavu som už dlho nemala. Tu asi tkvie literárne umenie autorky, vykresliť hlavnú postavu, ktorú milujeme je asi o dosť jednoduchšie ako takú, čo nenávidíme a aj tak sme ochotní dočítať jej príbeh do samotného konca.

K nešťastnej obálke sa už vyjadrovať nejdem. Na ňu sú názory pomerne jednotné, v porovnaní s kontroverzným obsahom knihy. Ja som tábor ZA a určite by som odporúčala knihu dočítať, keďže sa to rozbehne až zhruba v polovici.
Čítať viac
32
Overený zákazník
20.9.2022
Toto bolo nečakané. Pod slnkom Turína je vskutku nenápadne obscénna kniha. Nevinný zovňajšok sa po začiatku príbehu ako z "desperate housewives" razom zmení na prehrešky hýrivého sexuálneho vytrženia (nevera bez servítky a je jedno či po slovensky alebo taliansky). Je to ako pudové roz(po)loženie osobnosti zahýbajúcej manželky, matky, ktorá skúmajúc animálnu potrebu posúva hranice morálky bez väčších výčitiek. Nech je všetko akokoľvek dobre ukrývané, okolnosti valcujú dianie a matka stráca kontrolu nie len nad sebou.
.
Kniha ma dosť prekvapila a páčila sa mi. Čítala sa veľmi rýchlo, úmerne prudkému deju a strohému koncu.
.
Obálke ? la Daniela Steel Urbanik Keleová Pilcherová nerozumiem.
Poznáte niekto oficiálny kontext?
Prevedeniu by sadla a prospela dômyselnejšia estetika. Nebyť toho, že kniha bola vo výbere tohtoročných anasoftiek, asi by som po nej nesiahol.
.
A možno je to zámerný odkaz na staré známe, tichá voda brehy myje, keď pod jemným, nenápadným a nevinným zovňajškom s anjelskou tvárou je skryté niečo démonické a temné.
Akási odvrátená strana, ktorú sprvoti nevidieť. Alebo?!
Čítať viac
26.8.2022
Silná kniha
Nebola som si istá, či si túto knihu mám kúpiť. Odrádzala má obálka, ktorá pôsobí trochu ako z červenej knižnice. Nedajte sa oklamať, táto kniha nemá s lepkavými románikmi nič spoločné a obálka ju pramálo vystihuje.

Autorka sa bravúrne pohrala s vykreslením osobnosti hlavnej postavy Kristíny a jej črty odhaľuje v knihe postupne, ako keby šúpala cibuľu. Využíva pritom Kristínin vzťah k obom synom, záblesky z detstva aj brutálne sexuálne scény s milencom. Kristína v knihe lieta z roly do roly - žena, matka, milenka, manželka, upratovačka, nevesta - celý kolotoč jej víri v hlave a robí zmätok.
Autorka dala Kristíne dar uvedomovať si svoju duševnú nestálosť, rozpoltenosť aj strach. Jej vnútorný monológ je miestami až šokujúco mrazivý, občas vypätý a neurotický. Zo scén, kde vykresľuje problémy svojich dvoch synov, ma miestami preskakovala smrtka. Z kapitoly na kapitolu tak rástol môj vlastný strach - kedy už príde skrat, kedy sa v príbehu niečo zrúti, rozsype, neopraviteľne zničí.

Vyvrcholenie deja prišlo náhle a oveľa šokujúcejšie, než by som očakávala z predošlých náznakov. Na tomto jedinom mieste sa mi zdalo, že autorka to akosi rýchlo "zaparkovala", odsekla. Priam sa mi žiadalo, aby sa s tým koncom ešte trochu viac pohrala.

Nie je to ľahké čítanie, ale podľa mňa si to rozhodne zaslúži byť v kategórii kvalitná slovenská literatúra.
Čítať viac
16.8.2022
Všetko už bolo napísané. Kristína je skvelá literárna postava, ako človek by si zrejme veľa sympatií nezískala. Badám v nej istú rozpoltenosť a balansovanie medzi pocitom cudzinky a snahou vytvoriť vlastný domov. K tomu sa pridružujú ďalšie jej dilemy - vernosť či nevera, rozdielna pozornosť venovaná synom, dobrá manželka či dokonca dobrá nevesta. Kristína na mňa pôsobí ako psychicky krehká bytosť, ktorej slabiny sa prejavujú nielen v konaní, ale aj v jazyku, akým hovorí. Ako ľahko sa stáva jej jazyk vulgárnym vo vypätých chvíľach má náznaky čohosi patologického v jej spravaní. Príbeh má šialene strhol a nepustil. Aj k záveru to bolo pre mňa až priveľmi zamotané. Darmo, pre Dobrakovovú mám slabosť. Čítať viac
30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
16.8.2022
Predsudky nad nepodarenou obálkou dajte bokom a už vôbec neočakávajte romantiku.
Autorka so psychologickou hĺbkou dramaticky a precízne predkladá spoločenské témy, vrátane výchovy, nefunkčnosti partnerského vzťahu a rán z minulosti, ktoré sú drsné, šokujúce, zvrátené a mnohokrát nezahojiteľné.
Zo samotného deja nechcem veľa prezrádzať, no neodpustím si to kľúčové.
Hlavná postava Slovenka udržuje šialený vzťah so ženatým mužom Talianom, stáva sa závislá a napriek svojmu pocitu zlyhania (v role matky a manželky) sa doň vrhá priam sebecky, nedokáže si pomôcť, aj keď pomer má ničivé následky aj na jej deti.
Dej sa odohráva prevažne v Taliansku, okrajovo nahliadneme aj do mentality obyvateľov, celkovo je kniha bohatá na talianske výrazy, taktiež na sexuálne scény, ktoré sú prevažne násilníckeho charakteru. Príbeh graduje.
Kniha prekvapí ako obsahom, tak aj neočakávaným vyvrcholením. Je silná, explicitná, nie tuctová, dovolím si tvrdiť, že pre veľa čitateľov to bude cez. Miestami som aj ja mala dosť, lebo ma protagonistka svojím konaním až zarážala. Napriek tomu sa mi páčila a rozhodne stojí za prečítanie.
Čítať viac

Ivana Dobrakovová

Čítať viac

Vydavateľstvo Marenčin PT

Čítať viac

„Ľudia nazývajú čas krutým, ale čas je milosrdnejší ako oni. Ako sa skončí júnová noc pre zamilovaných, tak sa raz skončí i to, čo ľudia pomenovali "doživotný trest".“

Fajky - Iľja Erenburg, 2007
Fajky
Iľja Erenburg