Roviny života - Julian Barnes, Artforum, 2014

9,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Roviny života - Julian Barnes, Artforum, 2014
Roviny života - Julian Barnes, Artforum, 2014

Roviny života

Všetky ľúbostné príbehy sú príbehmi žiaľu. Ak nie hneď spočiatku, tak neskôr. Ak nie pre jedného, tak pre toho druhého. A niekedy pre oboch. Dielo zložené z troch častí je... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artforum, 2014
90 strán
1-2 hodiny čítania

Všetky ľúbostné príbehy sú príbehmi žiaľu. Ak nie hneď spočiatku, tak neskôr. Ak nie pre jedného, tak pre toho druhého. A niekedy pre oboch. Dielo zložené z troch častí je príbehom silnej lásky aj hlbokého smútku, prenikavou meditáciou nad vecami... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Levels of Life - Julian Barnes, Vintage, 2014
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Do 3 – 6 dní

8,50 €


Levels of Life - Julian Barnes, Vintage, 2014
Brožovaná väzba
Angličtina, 2014
Viac ako 30 dní
-3 %

11,59 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Šikmý kostel: Třetí díl - Karin Lednická, Bílá vrána, 2024

Viac o knihe

Všetky ľúbostné príbehy sú príbehmi žiaľu. Ak nie hneď spočiatku, tak neskôr. Ak nie pre jedného, tak pre toho druhého. A niekedy pre oboch.

Dielo zložené z troch častí je príbehom silnej lásky aj hlbokého smútku, prenikavou meditáciou nad vecami, ktoré nás vyzdvihujú do výšok – a to doslova ako teplovzdušné balóny alebo emocionálne ako láska – a nad udalosťami, ktoré nás strhávajú k zemi – ako smrť milovaného človeka.

V prvej časti - Zhrešenie výškou - nás Julian Barnes zavedie do 19. storočia medzi priekopníkov balónového lietania a k portrétnemu fotografovi Nadarovi, ktorý ako prvý odfotografoval zem z vtáčej prespektívy. Druhý príbeh - Na rovine - rozpráva fiktívny príbeh lásky dôverčivého a zasneného anglického plukovníka Freda Burnabyho a francúzskej herečky Sarah Bernhardt. Tretia, najosobnejšia časť - Strata hĺbky - je silnou výpoveďou človeka, ktorý náhle stratil milovanú ženu.

Spojíte dve veci, ktoré dovtedy nik nespojil. A svet sa zmení. Ľudia si to v tej chvíli nemusia všimnúť, ale to nič. Svet sa zmenil aj tak.
Čítať viac

Citáty

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou. “

„Smútim za ňou nekomplikovane a absolútne. To je moje šťastie aj moja smola. Už zakrátko sa mi v hlave vynorili slová: Chýba mi v každom čine i v každej nečinnosti. “

„Každá žena objasňuje muža, ktorý ju miluje, a naopak: on objasňuje jej charakter. “

Originálny názov
Levels of Life
Počet strán
90
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×220 mm
Hmotnosť
282 g
ISBN
9788081500527
Rok vydania
2014
Naše katalógové číslo
191817
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Artforum
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

7 hodnotení

5
0
0
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

11. septembra 2022

Čítať Barnesove knihy je ako jesť ten najvláčnejší koláč. Avšak tento má trpkú polevu, no chutiť vám bude, garantujem. Užijete si každú vetu, či už bude plná života, alebo smútku. Barnes má obrovský talent zachytiť všetky odtienky lásky od milostného vzplanutia až po stratu milovanej osoby. A ako je ukrytá aj v molekulách plynu teplovzdušných balónov, v historických fotografiách, či v moste popod ktorý sa zvykne kráčať. Vychutnávajte si túto knižnú vzácnosť a spolu s autorom klaďte životu tie najťažšie otázky.

Čítať viac

Recenzie čitateľov


Julian Barnes

Čítať viac

Vydavateľstvo Artforum

Čítať viac

„Celkom názorne som zistil, akú moc predstavuje pevná viera a aké jednoduché je vyvolať ju. Stačí, aby si ty vedel o niečo viac ako tí, čo majú veriť. Potom je ľahké robiť zázraky.“

Alamut - Vladimir Bartol, 2004
Alamut
Vladimir Bartol