Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Všetko trvá krátko - Irvin D. Yalom, Premedia, 2021

13,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Všetko trvá krátko

V dlhoočakávanej novej zbierke príbehov opisuje renomovaný psychiater Irvin D. Yalom zápas, ktorý podstupujú nielen jeho pacienti, ale aj on sám. Je to zápas s dvoma najväčšími... Čítať viac

4,6 54 hodnotení
Vydavateľstvo
Premedia, 2021
192 strán
3-4 hodiny čítania

V dlhoočakávanej novej zbierke príbehov opisuje renomovaný psychiater Irvin D. Yalom zápas, ktorý podstupujú nielen jeho pacienti, ale aj on sám. Je to zápas s dvoma najväčšími výzvami ľudskej existencie: ako žiť zmysluplný život ... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 8 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Všetko trvá krátko - Irvin D. Yalom, Premedia, 2015
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2015
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Zmarené dobro - Adriana Trigiani, AURORA, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Všetko trvá krátko,“ napísal Marcus Aurelius, „aká krátka je pamäť, tak aj pamiatka.“

V dlhoočakávanej novej zbierke príbehov opisuje renomovaný psychiater Irvin D. Yalom zápas, ktorý podstupujú nielen jeho pacienti, ale aj on sám. Je to zápas s dvoma najväčšími výzvami ľudskej existencie: ako žiť zmysluplný život a ako sa vyrovnať s jeho neodvratným koncom.

V knihe sa stretneme so zdravotnou sestrou, ktorá je rozhnevaná a utrápená, jej syn prepadol drogám a zločinu, a ona predsa musí utešovať ľudí, síce trpiacich, no obklopených blízkymi a životom, aký by si s nimi rada vymenila. Vidíme tu úspešného podnikateľa, ktorý si po samovražde svojho priateľa zúfa nad tajnosťami a zámlkami v ich vzťahu. Stretávame sa s čerstvou psychologičkou, ktorej štúdium ľudských psychických problémov poškodí najvzácnejšie spomienky na mŕtveho priateľa. A napokon je tu muž, ktorý odmieta filozofiu a útechu z nej, takže ešte aj u Yaloma vyprovokuje krízu sebaistoty.

Je to radikálne úprimné priznanie ťažkostí ľudského života, ale aj oslava toho najkrajšieho, čo život prináša: lásky, rodiny, priateľstva. Všetko trvá krátko a všetci sme tu len dočasne. S Yalomom ako sprievodcom môžeme prežívať svoje dni nielen ako znesiteľné, ale ako zmysluplné a azda aj radostné.
Čítať viac
Originálny názov
Creatures of a Day
Počet strán
192
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
360 g
ISBN
9788081599699
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
895869
Vydanie
Druhé
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Všetko trvá krátko - Irvin D. Yalom, Premedia, 2021
Porucha na kraji galaxie - Etgar Keret, Petr Bařinka (ilustrátor), Artforum, 2021
25,95 €

Hodnotenia

4,6 / 5

54 hodnotení

38
11
4
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
4

viem byť vážna, aj veselá, viem sa nadchnúť aj byť povznesená. veľa toho nenarozprávam, ale o to viac rozmýšľam. zaujíma ma psychológia ženy, jej prežívanie, spoločenské postavenie, jej hlboká duša. mojou najobľúbenejšiu farbou je dúha. :-)

Miroslava Čížková
zamestnanec
12. apríla 2015
Názor čitateľa

Úplne najnovšia kniha od svetoznámeho psychoterapeuta, zakladateľa Existenciálnej psychológie, vyšla tento rok v Amerike a už ju máme aj u nás. Autor už má 82 rokov a na jeho tvorbe a témach sa to veľmi odzrkadlilo.
Väčšina hlavných protagonistov v poviedkach rieši vlastnú smrteľnosť a umieranie. Čerstvý vdovec, ktorý sa odmieta zaradiť do života v domove dôchodcov, klinická psychologička, ktorej zomrel priateľ trpiaci bipolárnou poruchou alebo žena umierajúca na rakovinu.
Každá poviedka je iná, ale jedno majú spoločné. Yalomov dar ponoriť sa do hlbín ľudskej psychiky, no hlavne schopnosť previesť tieto pocity na stránky knihy, z neho robia pre mňa Pána terapeuta a tiež Pána spisovateľa.
Odporúčam. Téma je vážna a miestami môže primať k slzám, ale povedzme si pravdu, život je aj o smutných veciach.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
13.8.2023
spravidla nečítam rovnakú knihu viackrát, ale dlho som si nebola istá, či som ju naozaj čítala, ukázalo sa, že áno, ale neľutujem, hoci rozoberá pomerne ťažké témy, je spracovaná pomerne ľahko "stráviteľne"
Čítať viac
Zdena Solan
Neoverený nákup
2
11.12.2015
Mám rada psychologické témy a po mnohých pozitívnych hodnoteniach som sa na knihu tešila. Sklamal ma už prvý príbeh, ale chcela som ostatným ešte dať šancu. V tejto chvíli mám prečítané štyri, ale už nevládzem. Životy, osudy a príbehy sú zaujímavé, ale jazyk, ktorým je kniha napísaná, je nudný. Všetci hovoria rovnako, úplne sú zotreté charaktery. Chýbala mi aspoň elementárna poetika, všetko bolo vypovedané a dopovedané. Povedala by som, že autor je lepší psychiater ako spisovateľ. To už by som si radšej prečítala od neho nejaký odborný popis prípadu.
Čítať viac
30.7.2023
Všetko trvá krátko
"Cením si, že ma vábi niečo nečakané a ja sa za tým vyberiem nepredvídateľným smerom. Vlastne také chvíle milujem."
10 príbehov z ordinácie psychoterapeuta Irvina Yaloma.
Každý z príbehov je pretkaný ľudskosťou, omylnosťou a vnútorným zmätkom, ktorý občas postihne každého z nás. Väčšina pacientov v knihe sa stretáva tvárou tvár so smrťou, alebo strachom z nej. Zaujímavý bol pre mňa aj vzťah všetkých osobností s Yalomom, ktorého prístup stojí na tom, že má byť pacientom hlavne poslucháčom a priateľom. Často teda upúšťa zo zaužívaných postupov a poučiek a poskytuje pacientom práve svoju ľudskosť, ktorú tak všetci potrebujú.
Čítať viac
22.3.2022
Skvelá
Všetko trvá krátko. Aj život. Možno v dvadsiatke či tridsiatke sa nám toto tvrdenie môže zdať pritiahnuté za vlasy, no budeme tvrdiť to isté, aj keď si už ponesieme na chrbáte tých krížikov podstatne viac?
Skôr či neskôr to príde. Začnú odchádzať naši milovaní, blízki ľudia, zrazu sa budeme lúčiť s rovesníkmi ...
So smrťou sme vlastne konfrontovaní celý život a niekedy sa stáva, že práve to uvedomenie si konečnosti našej existencie, či už kvôli smrteľnej chorobe, strate blízkej osoby, alebo vysokému veku, nám bráni radovať sa a tešiť z toho, čo práve zažívame a čo nás ešte čaká ...
.
Tentoraz si psychiater a psychoterapeut Irvin Yalom pripravil vo svojej ordinácii stoličky hneď dve a vy sa prostredníctvom jeho zápiskov ocitnete ako prísediaci na desiatich terapeutických sedeniach, ktoré mu utkveli v pamäti a vďaka ktorým sa vo svojom živote posunuli nielen jeho pacienti, ale aj on. S citom a obrovskou ľudskosťou píše o našich starostiach, trápeniach, démonoch, no zároveň upozorňuje na to, že všetci sme jedinečné ľudské bytosti a preto neexistuje len jedno riešenie pre ten istý problém a uvidíte, že často to riešenie prekvapí aj takého harcovníka, ako je on.
.
Pri yalomovkách som veľmi rada, že tak, ako existuje vysokohorská prirážka, neplatíme pri týchto knihách aj nejakú "terapeutickú prirážku", pretože Yalomové slová pôsobia ako balzam na dušu a dajú vám veľa podnetov k premýšľaniu a zmene pohľadu na život. Takže keď budete odkladať túto knihu, budete mať pocit, že ste práve absolvovali výborné sedenie, možno dokonca terapiu svojho života.
Čítať viac
Simona
Neoverený nákup
2.12.2021
Skvelá kniha
Táto kniha je veľmi dobra . Dobre sa číta, silné pribehy a iný pohľad na svet. Veľmi odporúčam ľuďom ktorí majú radi pribehy rôznych ludi. Veľmi veľa múdra je v nej. PROSTE TOP. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Najlepšia kniha svojho žánru, akú som zatiaľ čítala. Ponúka citlivý a dôveryhodný pohľad za oponu prostredníctvom série silných ľudských príbehov.“ – Miranda Palmer, PsychCentral

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac
Kúpte spolu
Všetko trvá krátko - Irvin D. Yalom, Premedia, 2021
Porucha na kraji galaxie - Etgar Keret, Petr Bařinka (ilustrátor), Artforum, 2021
25,95 €

„Človek má toľko rozumu, aby zistil, že nemôže žiť len podľa neho. Žije z citov - a s tými pravda nepomáha. “

Nebo nepozná obľúbencov - Erich Maria Remarque, 2021
Nebo nepozná obľúbencov
Erich Maria Remarque