Denník Anny Frankovej - Otto H. Frank (editor), Mirjam Pressler (editor), Slovart, 2015

13,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Denník Anny Frankovej

12. jún 1942 - 1. august 1944

Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej. Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas druhej... Čítať viac

4,3 278 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovart, 2015
392 strán
5-6 hodín čítania

Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej. Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou počas druhej... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

13,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 65 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Môj knihomoľský plán

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Vojnové osudy

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Dievča v Auschwitzi - Eti Elboim, Sara Leibovits, Tatran, 2024

Viac o knihe

Jediný denník, ktorý by si mal prečítať úplne každý!
Úplné vydanie najznámejšieho denníka na svete pod záštitou Nadácie Anny Frankovej.
Je len pár kníh, ktoré majú takú obrovskú výpovednú hodnotu a emocionálny náboj ako denník trinásťročnej Anny Frankovej, ktorá sa spolu s rodinou počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Tesne pred koncom vojny však bola prezradená a spolu s celou rodinou odvedená do koncentračného tábora, kde tesne pred koncom vojny zomrela.
Zostali po nej len zápisky. Denník, do ktorého si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944, a v ktorom očami dievčatka, ktoré musí akceptovať hrôzostrašnú realitu, zachytávala všetko, čo sa okolo nej dialo. A napriek tomu, že sa konca vojny nedožila, jej denník ostáva svedectvom neuveriteľnej krutosti nacistického režimu a pripomienkou udalostí, ktoré sa už nikdy nesmú zopakovať.

Rozsah publikácie: 376 strán + 16 stranová obrazová príloha
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×210 mm
Hmotnosť
448 g
ISBN
9788055609973
Rok vydania
2015
Edícia
EVG
Naše katalógové číslo
201015
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

278 hodnotení

172
52
34
14
6

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Na svoje trináste narodeniny dostáva Anna denník. Píše o vojne, ktorá ju núti schovať sa. Opisuje život ukrytá pred svetom, no pritom všetkým tak známa. Nechá nás vstúpiť do malého priestoru s množstvom ľudí, čo sa boja. A potom dovolí spoznať seba, všetkých okolo, to stiesnené prežívanie, ktoré slabších väčšmi oslabuje. Príbeh Anny je smutný, ale jej autentickosť je čitateľná, že človek jednoducho túži vedieť viac. Jej výpoveď je rozprávaním pre nás všetkých, poučením. Lebo ak bude jestvovať dievčatko, ktoré rado píše, ak bude mať túžbu obetovať sa pre iných, v očiach vášeň a predovšetkým chcieť žiť, tak ju potom musíme nechať.

Čítať viac
Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Ďungelová
Produktový manažér
30. decembra 2016
Názor čitateľa

„Písanie pre mňa znamená úľavu, pri ňom sa stráca môj zármutok a ožíva odvaha! Avšak, a to je vážna otázka, podarí sa mi niekedy napísať niečo veľké, bude zo mňa niekedy novinárka alebo spisovateľka? Dúfam v to, ach tak veľmi v to dúfam, veď keď píšem, dokážem zachytiť všetko, svoje myšlienky, svoje ideály, svoje predstavy.“

Na jednu Anninu otázku by sme mohli odpovedať áno. Práve denník, ktorý si viedla, sa stal veľkým dielom so skrytým svedectvom brutalít a utláčania zo strany nacistického režimu. To druhé sa Anne nikdy nepodarilo. Nestala sa z nej ani novinárka ani spisovateľka. Ale napísala niečo vzácne. Slová mladého dievčaťa, ktoré muselo dospieť veľmi rýchlo, pretože realita okolo nej bola až príliš krutá. Musela sa vyrovnávať nie len s okolitým svetom, v ktorom vládla vojna, nevraživosť a nenávisť ale aj sama so sebou a so samotnými spolubývajúcimi – ukrývajúcimi. Napriek tomu, že zúfalstvo s pribúdajúcimi mesiacmi ukrývania narastalo, strach z odhalenia sa stupňoval, naopak zásoby jedla ubúdali, Anna sa zdá byť zo všetkých ukrývajúcich tá, čo si zachovávala najväčšiu odvahu, optimizmus aj chuť do života. Dôvodom bolo hlavne to, že mala svoje sny a zároveň verila, že ľudská duša nemôže byť taká zlá a že všetko sa predsa musí na dobré obrátiť.

Denník písalo len 13 - ročné dievča, ktoré žilo v uzavretom priestore, bez možnosti vyjsť von, bez možnosti robiť čo chcela, jej možnosti bytia boli obmedzené na: ráno vstať, večer zaspať a popri tom v napätí očakávať koniec vojny. V knihe nájdete predovšetkým spoveď, pocity , stiesnenosť, myšlienky a celý vnútorný svet skrývajúceho sa.

Knihu odporúčam prečítať každému. Je to svedectvo, ktoré by nám navždy malo pripomínať, že to čo sa stalo by sa už nikdy nemalo zopakovať. Nech Annina viera v dobro človeka je naozaj opodstatnená.

Čítať viac

Denník Anny Frankovej je dnes už klasikou – vznikol počas 2. svetovej vojny, keď sa Anna so svojou rodinou ukrývala pred Nemcami 2 roky v zadnom trakte jedného amsterdamského domu. Začína sa bezprostredne predtým, keď Anna ešte chodila do školy a jej rodičia ešte len plánovali presun do úkrytu, no inak sa všetko odohráva už za zatemnenými oknami.
Dúfam, že teraz nebudem za necitlivku, ale mňa toto dielo vôbec neuchvátilo tak ako zvyšok sveta. Možno by bolo pre niekoho zaujímavé prečítať si Annin denník práve teraz, v čase všeobecnej izolácie a preventívnej karantény, a porovnať si svoje pocity s jej - ktorá sa ledva mohla občas nadýchnuť čerstvého vzduchu. Keďže ide o autentické zápisky, nedá sa im nič vyčítať, a už vôbec nie Anne, ktorá mala vtedy 13, 14, 15 rokov. Mňa ale naozaj nebavilo čítať všetky tie (často opakujúce sa) infantilné detaily o spoločnom bývaní, varení, stolovaní a kúpaní. Určite je zaujímavý Annin vývin z dieťaťa na mladú slečnu, ktorý sa pod vplyvom ťažkej doby zásadne urýchlil, a vlastne aj samotný úkryt, ktorý si možno dnes osobne prísť pozrieť do Amsterdamu. Možno som to mala čítať, keď som mala o polovicu rokov menej.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
pred týždňom
Táto kniha je zážitok, po ktorom ťažko nájsť vhodné slová opisujúce jeho silu. Jedna z najzáživnejších knih aké som kedy čítal, dal som ju za necelé dva dni s rušivým odkladaním spánku či odškodnením na wc. Som veľmi rad že som sa k nej konečne dostal, no uznávam zanechala vo mne určitú stopu. Po prečítaní som zostal v bezvladnom stave ani nepremýšľajúc cumiet do blba a snažil sa spracovať emócie. Kniha, narozdiel od Mengeleho dievča, ide "na vec" od prvej strany a je písaná jednoduchším štýlom. Posledných cca 30 strán sa zdá uz len ako polemizovanie o bytí lebo prestáva opisovať domácnosť. Počul som tiež všelijaké reakcie a názory takze som vopred mal zmiešané pocity a celu dobu som čakal kedy pride niečo veľké v deji čiže odporúčam čítať bez očakávaní a znalostí a dostanete viac než by ste chceli. 10/10
Čítať viac
Mína
Neoverený nákup
2
29.4.2017
Možno to bude znieť kruto, ale je to obyčajný denník s pocitami dievčaťa, ktoré práve prežíva pubertu a ako u každého dospievajúceho človeka aj v jej vnútri sa bijú dve osoby. Osoba, ktorá chce milovať a tá, ktorá má v sebe nenávisť. A predsa každý v tomto veku sníva aj o tom, čo bude vo svojom živote ďalej robiť. Samozrejme nie každý čaká, kedy vás odhalia a prídu postrieľať. Okrem tejto knihy som si objednala aj knihu Mengeleho dievča - príbeh pani Violy Stern Fischerovej. Zo zvedavosti a pre porovnanie. Myslím, že sama Anna by uznala, že si žili ako v bavlnke, kým sa ukrývali v dome naproti tomu, čo ich čakalo v koncentračnom tábore a čo si prežila aj pani Fischerová. Kniha Denník Anny Frankovej mi potvrdila, čo sa vraví: "Nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť horšie" A kniha Mengeleho dievča mi toto tvrdenie 100% spečatila.
Čítať viac
pred týždňom
Táto kniha je zážitok, po ktorom ťažko nájsť vhodné slová opisujúce jeho silu. Jedna z najzáživnejších knih aké som kedy čítal, dal som ju za necelé dva dni s rušivým odkladaním spánku či odškodnením na wc. Som veľmi rad že som sa k nej konečne dostal, no uznávam zanechala vo mne určitú stopu. Po prečítaní som zostal v bezvladnom stave ani nepremýšľajúc cumiet do blba a snažil sa spracovať emócie. Kniha, narozdiel od Mengeleho dievča, ide "na vec" od prvej strany a je písaná jednoduchším štýlom. Posledných cca 30 strán sa zdá uz len ako polemizovanie o bytí lebo prestáva opisovať domácnosť. Počul som tiež všelijaké reakcie a názory takze som vopred mal zmiešané pocity a celu dobu som čakal kedy pride niečo veľké v deji čiže odporúčam čítať bez očakávaní a znalostí a dostanete viac než by ste chceli. 10/10 Čítať viac
Radovan Pado
Overený nákup
29.1.2024
Denník Anny Frankovej
Táto kniha splnila maximálne moje očakávania. Nesklamala v žiadnom ohľade. Pre toho čo sa zaujíma o osudy ľudí z druhej svetovej vojny je to ono. Čítať viac
34
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
1.12.2023
Odporúčam aj audio všetkými desiatimi
Toto je jedna z prvých kníh, ktoré som ako tínedžerka prečítala. Toto je kniha, ktorá je doteraz  jedna z top 3 kníh o hrôzach z obdobia 2.SV. Toto je kniha, ktorú som kúpila a darovala najviackrát vo svojom živote.

V 17 rokoch rokoch ma úplne očarila svojím spracovaním, obsahom aj posolstvom. Na niektorých čitateľov táto kniha pôsobí, ako denník obyčajného dospievajúceho dievčaťa, ale ja tam vidím omnoho viac. Pretože nikto by nemal zažívať skrývanie pred prenasledovateľmi. Pretože nikto by nemal. A aj tak sa to udialo a ak nebudeme poznať minulosť môže sa opäť zopakovať. A áno, máme poznať aj pocity mladého dievčaťa, ktoré hrôzy holokaustu neprežilo. 

Anna dostala na svoje 13. narodeniny denník, do ktorého zaznamená svoje pocity, túžby a aj ľudí, ktorí s ňou budú zdieľať jeden malý priestor. Dievča, ktoré rado píše, je inteligentné, šikovné a vnímavé ti ukáže svoj malý svet. Príbeh je smutný a neskončí, tak ako by sme si predstavovali. "Denník Anny Frankovej" ma chytil za srdce aj v mojej 29tke a odporúčam túto knihu zaradiť do "povinnej" literatúry.

Tentokrát som si knihu vypočula v audiopodobe a dabingu od Táni Pauhofovej dávam mu 5/5 nadabovala ju pekne a citlivo. Takže aj audio odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
2

Veľmi rada čítam knihy, počas života som vyskúšala viacero žánrov. Momentálne čítam fantasy. Veľmi ma tento žáner baví preto ich chcem prečítať čo najviac.

Ha Na
Overený zákazník
13.11.2023
Výborná kniha
Túto knihu som čítala asi ako 13ročná, na knihy o vojne nieje nikto mladý ani starý...je veľmi dôležité posúvať svoje vzdelanie aj v tomto smere... Príbeh ktorý trhá srdce... odporúčam všetkým ktorí majú radi knihy zo skutočného vojnového prostredia, síce nie z poľa ale zo skutočného života Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
13.7.2023
Sklamanie
Mňa osobne táto kniha dosť sklamala čakala som od nej trochu niečo iné možno bude skôr vhodná pre násť ročných mňa vôbec nebavila. Čítať viac
Tamara
Neoverený nákup
16.6.2023
Veľmi dobré
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Výborné sa toto čítalo. Trošku mi prekáža že je to krátke na to že je to o tak významnej osobnosti. Je tam popísané úplne všetko. Ako sa skrývali, ako bývali a mnoho iného. Neviem čo mam dalej povedať. Odporúčam! Čítať viac
2.6.2023
Po tejto knihe som siahla krátko po tom, ako som o Anne Frankovej videla dokument. Od knihy som nemala nejaké očakávania, hlavne keď som si uvedomila, že knihy písané vo forme denníkov ma nejako neoslovili. Prvú polovicu knihy som sa musela nútiť k čítaniu. Anna a jej detské, arogantné názory, o ktorých píše, mi doslova liezli na nervy. Nenávistné postoje ku takmer všetkým, s ktorými zdieľala úkryt mi prišli cez čiaru. Po tom, ako som sa horko-ťažko prepracovala k druhej polovici knihy, sa môj názor zmenil. S odstupom a dočítaní celej knihy musím povedať, že je to pohľad do duše a mysle malého rozmaznaného dievčaťa, ktoré "vďaka" okolnostiam dospela v rozumnú ženu so svojimi snami, ktorá si váži všetko, čo má. Fakt, že ide o skutočný príbeh dievčaťa, a že jej denník kompletizoval jej otec, ktorý ako jediný z celej rodiny prežil koncentračný tábor pridáva knihe ešte ďalší rozmer. Čítať viac
27.3.2023
Denník Anny Frankovej
Denník v ktorom si Anna doslova vyliala svoje srdce. Písala tam uplne o všetkom, o svojich problémoch ktorých v čase vojny nemala najmenej, o svojich radostiach ktoré boli veľmi vzácne. Anna je silné dievča, ktoré nám ukazuje, že sa všetko dá prekonať. Ona svoje problémy prekonáva písaním. A má na to naozaj veľký talent. Takýchto denníkov z obdobia vojny by malo byť viac. Aby sme si všetci uvedomili, aké to bolo hrozné, aby sme sa všetci poučili z minulych chýb a aby sa takáto minulosť už nikdy nezopakovala. Aby už žiadne dieťa nezažilo to, čo zažila Anna Franková. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Rozdiel medzi školou a životom je, že v škole sa najprv naučíte lekciu a potom dostanete test. No život vám najprv dá test a z neho si odnesiete lekciu.“