Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Ako očariť džentlmena - Kristi Ann Hunter, i527.net, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ako očariť džentlmena

Aaron Withworth nikdy nemal svoj život úplne pod kontrolou. Vždy však mohol byť hrdý na svoje čestné konanie v obchodných záležitostiach a povesť výnimočného znalca koní. Keď... Čítať viac

2. diel série
Srdcia na pláni
Vydavateľstvo
i527.net, 2022
376 strán
5-6 hodín čítania

Aaron Withworth nikdy nemal svoj život úplne pod kontrolou. Vždy však mohol byť hrdý na svoje čestné konanie v obchodných záležitostiach a povesť výnimočného znalca koní. Keď hrozí, že o obe tieto istoty ho pripravia dôsledky nečakanej udalosti, ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 35 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Hlbina & Láska - Werkstatt Lab, 2023

Viac o knihe

Aaron Withworth nikdy nemal svoj život úplne pod kontrolou. Vždy však mohol byť hrdý na svoje čestné konanie v obchodných záležitostiach a povesť výnimočného znalca koní. Keď hrozí, že o obe tieto istoty ho pripravia dôsledky nečakanej udalosti, v zúfalstve sa rozhodne zamestnať cvičiteľa koní z kočovného cirkusu a ponúkne mu dočasné miesto džokeja.

Sophia Fitzroyová si uvedomuje, že ju znalci koní neberú vážne preto, lebo je žena. Nemôže však dopustiť, aby jej pomedzi prsty prekĺzla príležitosť, ako uniknúť z rušného sveta predstavení a nekonečného cestovania. So zápalom sa pustí do boja za svoje právo vykonávať prácu, ktorú jej pán Whitworth prisľúbil. Postupne však prichádza na to, že čelí aj inej, oveľa náročnejšej výzve, a to ako preniknúť do prísne stráženého srdca tohto zásadového džentlmena.

Na svetlo sveta začínajú vychádzať tajomstvá z Aaronovej i Sophiinej bolestivej minulosti. Prekonajú rozdiely, ktoré medzi nimi stoja? Dokážu obetovať svoje staré sny, aby si splnili nový sen o spoločnej budúcnosti?
Čítať viac
Originálny názov
Winning the Gentleman
Počet strán
376
Väzba
pevná väzba
Rozmer
147×212 mm
Hmotnosť
489 g
ISBN
9788082490162
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1345077
Štýl
historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
2. diel série
Srdcia na pláni
Vydavateľstvo
i527.net
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Ako očariť džentlmena - Kristi Ann Hunter, i527.net, 2022
Kto získa vikomta? - Kristi Ann Hunter, i527.net, 2021
32,80 €

Hodnotenia

4,2 / 5

16 hodnotení

11
1
2
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19

Knihy sú súčasťou môjho života rovnako ako dýchanie a neviem si predstaviť, že by som niekam vyrazila bez dobrej knižky ako vernej spoločníčky. Začínala som rozprávkovými knižkami, prelúskala som sa povinnou literatúrou, ale vášeň v knihách som objavila až cez sériu kníh Padlí anjeli od Lauren Kate a odvtedy započala moja cesta, ktorá trvá už dobrých 14 rokov. Odvtedy som okúsila rôzne žánre, ale fantasy ostáva stále mojou srdcovkou, na ktorej tróne sedí Tolkien a jeho Stredozem.

Júlia Fillová
Overený zákazník
7.11.2023
:)
Ďalšie milé a romantické dobrodružstvo z pera tejto autorky. Oproti prvej časti mi dej plynul akosi pomaly, možno preto, že som si v nej postavy už vykreslila a teraz, v druhej časti som ich objavovala z iného uhla pohľadu. Kniha nebola o nič menej čarovná, na pozadí opäť prostredie plné koní a jazdeckého športu, odhodlania postáv, lásky, tajomstiev a objavovania samého seba. Ak chcete ľahké čítanie, určite siahnite po tejto trilógii. :) Čítať viac
Paulína
Neoverený nákup
14.10.2023
Jazdkyňa
Môže byť žena džokejkou v regentskom Anglicku? Snobská spoločnosť to nechce pripustiť, veď toto bola vždy doména mužov. Prečo meniť zaužívané zvyky? Sophia Fitzroyová to i napriek tomu skúsi, aby si zarobila peniaze a splnila sen vlastniť školu pre kone. So svojím bratom dvojíčkou Jonasom sa po smrti rodičov a strate domova pretĺkajú životom. Jonas je jej vzpruhov a vždy jej dá dobré rady a povzbudzuje ju dôverovať Bohu. Aaron Whitworth dá Sophii prácu i keď ju získala podvodom. Dokáže ale uniesť všetky ťažkosti tohto rozhodnutia, ubližovania, posmech v spoločnosti, obavy o Sophiin život, keď sám má v sebe traumy z detských čias? Pripustí si do srdca lásku a vieru k Bohu, ľuďom, žene? Zaujímavo napísaná kniha ako ťažko sa menili postoje k ženám, hoci v mnohom boli lepšie ako muži (konkrétne jazda na dámskom sedle, kde má jazdkyňa iný kontakt s koňom a iné ťažisko) ale tiež krutosť doby, intrigy, či veľká láska ku koňom a viera v seba i Boha. Čítať viac
Al
Neoverený nákup
24.9.2023
Všedný dej, pomalé plynutie deja, veľa koní a jazdenia, kontrast medzi hlavnými postavami, ale príbeh v konečnom dôsledku vyznieva banálne. Čítať viac
18.5.2023
džentlmen neostal vikomtovi nič dlžný!
"Odkedy jeho oči spočinuli na Sophii Fitzroyovej, nič sa mu už nezdalo také jednoduché."
---
viem, že regentskej romantiky tu už bolo veľa, ale Kristi má talent prísť zakaždým s niečím novým. tentoraz rozpráva príbeh nemanželského syna, ktorého napriek otcovmu priznaniu za svojho vyššia spoločnosť nikdy celkom neprijala. okolnosťami Aaronovho narodenia je poznačený celý jeho život. celý otcov majetok raz zdedí mladší brat, takže sa môže spoliehať len sám na seba. okruh jeho známych je obmedzený na zopár blízkych priateľov, ktorí (ako Aaron zvykne uvažovať) nemajú dosť zdravého rozumu na to, aby pochopili, že stýkať sa s ním je kvôli jeho pôvodu a ich postaveniu nevhodné. a tu prichádzam k momentu, kedy sa vždy musím spokojne pousmiať. zbožňujem tieto priateľstvá - tiahnu sa naprieč všetkými autorkinými knihami a tento spočiatku úzky kruh sa pomaly rozširuje. sú krásne prepracované a pri čítaní mám pocit, akoby boli títo ľudia aj mojimi priateľmi. je to veľmi podobné ako keď sa dá do reči Harry, Ron a Hermiona - poznáš ich tak dobre, že presne vieš kto má aký názor na vec.
téma knihy sa teda netočí okolo tradičných plesov, či “loveckej sezóny” :D. nejde len o dohodnuté zväzky, či výhodné obchody. nahliadame do reality nižšej spoločnosti. dej je veľmi dynamický a druhú polovicu knihy som prečítala za jeden deň. musela som.
a páčilo sa mi, že sme bližšie spoznali postavu, ktorej sa bude týkať tretia kniha. :) #kristiteasing
Čítať viac
26.6.2022
Žiť kočovným životom musí byť naozaj náročné. Pracovať pre cirkus, spávať pod vozom, presúvať sa z miesta na miesto a snažiť sa prežiť... Sophia a Jonas, dvojičky, siroty, prišli o všetko. Museli odísť z Írska a začať nový život. Jediné čo vedeli bolo milovať a cvičiť kone, jazdiť na nich a pracovať s nimi. Jediné čo chceli bola strecha nad hlavou a malý zárobok, ktorým by si našetrili na otvorenie jazdeckej školy. No osud mal pre nich iné plány.

Už dobre známy vedúci stajní, Aaron Withworth, starý mládenec, ktorý nikdy nechcel ženu ani deti, hľadá nového džokeja. No namiesto muža, nájde nádhernú ryšavú lesnú vílu, ktorá mu chce ukázať, čo všetko na koni dokáže. No dokáže okrem koní, očariť aj samotného džentlmena?

Druhá časť zo série Srdcia na pláni ma bavila rovnako, ak nie viac ako prvá. Bola to krásna historická romanca, ktorá Vás opäť stiahne do prostredia regentského Anglicka. Príbeh vykresľuje lásku súrodeneckú, lásku ľúbostnú a lásku ku koňom. Autorkin štýl ma veľmi baví. Píše realisticky, vtipne a pútavo. Ako očariť džentlmena je jedna výrobná kniha, ku ktorej nemám čo vytknúť. Teším sa na ďalšie príbehy z tejto série.
Čítať viac
25
Overený zákazník
22.4.2022
Zo série "Srdcia na pláni" som bola najviac zvedavá na tento diel, keďže v popredí stojí známy džentlmen Aaron, ktorého osobnosť si ma získala vo všetkých knihách, kde ho autorka spomenula a vyzdvihla jeho postavu.

Kristi A. Hunter píše chytľavo, jej príbehy sú realistické, skutočne si ich viem predstaviť aj napriek tomu, že dej sa odohráva v inom storočí. Nie raz mi pri čítaní jej tvorby napadla myšlienka, že ak by som si mala vybrať nejakú dobu, určite by to bola práve regentská, ktorú autorka tak krásne opisuje.

Prvý diel bol krásny, ale tento nádherný. Čítal sa mi oveľa lepšie nielen vďaka Aaronovi, ale najmä Sophie, ktorá mi prirástla k srdcu od prvej strany, na ktorej sa objavila. Okrem nich sa tu objavili aj postavy z predošlých časti či sérii a teším sa, že to autorka príjemne prepojila s tými novými.

Celý príbeh hodnotím ako veľmi vydarený a moje očakávania boli splnené, ba ešte o niečo prevýšené. Prostredie spoločenských vrstiev, atmosféra danej doby a opisy krajiny na mňa zapôsobili a očarili ma hneď niekoľkokrát.

Nezostáva mi nič iné len knihu odporúčiť aj vám. Aj tie predošlé série a aj túto, ktorá má podľa mojej informácie ešte jednu časť, na ktorú sa teším už teraz...
Čítať viac
Valéria
Neoverený nákup
20.4.2022
Knihu som ešte nečítala, čaká na mňa v kníhkupectve a zajtra si po ňu idem. Už sa neviem dočkať, ak bude taka dobra ako prvý diel, budem ju čítať jedným dychom... :-) Čítať viac
1.3.2022
sila súrodeneckej a priateľskej lásky
popri romantickej línii príbehu by som veľmi v tomto románe chcela vyzdvihnúť to, ako krásne je tu vyobrazená súrodenecká láska, to ako napriek ťažkým životným situáciám vedia byť jeden druhému oporou - je to fakt nádherne popísané

okrem tejto súrodeneckej lásky, tu vidieť silu priateľstva, hlavný hrdina príbehu, hoci je nemanželským dieťaťom, je obklopený skutočnými priateľmi, ktorí mu neváhajú pomôcť a teda fakt mu radi pomôžu, hoci miestami to vyzerá, že je to v ich neprospech mu pomáhať....ale práve v tom je sila priateľstva :)

aké ťažké bolo sa v tej dobe presadiť ženám v mužských disciplínach ako sú dostihy, tak to si zasa zažila hlavná hrdinka tohto románu - a vôbec to teda nemala ľahké

príjemný príbeh, humor, popisy postáv, ich charakter, to všetko dodáva tomuto románu ten správny šmrnc :)
vďaka, teším sa na tretí diel tejto romanci :)
túto recenziu som mala možnosť napísať, vďaka spolupráci s vydavateľstvom i527.net :)
Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
20.2.2022
To najlepšie, čo som od Hunterovej čítala!
A to som prečítala všetko, čo doteraz v slovenčine vyšlo. Ešte teraz sa usmievam nad tým, aké to bolo celé milé, vtipné a krásne. Autorka má schopnosť vytvoriť veľmi presvedčivé vzťahy medzi súrodencami a kamarátmi, čo podľa mňa robí z jej kníh taký zážitok. Teda okrem humoru a romantiky, ktoré v tomto románe boli hojne. Určite si ho prečítam znova. A znova :) Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Hunterovej sa podarilo napísať skvostný príbeh o peripetiách hľadania si životného partnera uprostred intríg spoločenskej smotánky v regentskom Anglicku, o zápasení s pochybnostami vo vieru v Boha okorenený romancou, čo vzplanie vďaka spoločnej vášni a láske ku koňom.“ – Publishers Weekly

Kristi Ann Hunter

Čítať viac

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac
Kúpte spolu
Ako očariť džentlmena - Kristi Ann Hunter, i527.net, 2022
Kto získa vikomta? - Kristi Ann Hunter, i527.net, 2021
32,80 €

„Pamäť rada zahmlieva predchádzajúce zlyhania.“