Annin vysnívaný dom
E-kniha

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Anna sa konečne vydá za Gilberta Blytha. Priam sa... Čítať viac

4,8 20 hodnotení
5. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vydavateľstvo
Slovart, 2022
360 strán
5 hodín čítania

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete. Anna sa konečne vydá za Gilberta Blytha. Priam sa rozplýva od šťastia, že má svojho rozprávkového princa... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,09 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Anna Shirleyová, hrdinka románov kanadskej spisovateľky Lucy Maud Montgomery, je už celé desaťročia obľúbená po celom svete.
Anna sa konečne vydá za Gilberta Blytha. Priam sa rozplýva od šťastia, že má svojho rozprávkového princa a spoločne sa chystajú vybudovať si nový domov ďaleko od milovaného Avonlea. Usadia sa vo svojom vysnívanom dome a Anna by ani nemohla byť spokojnejšia - domček je ľúbezný a má všetko, o čom kedy snívala: krásne stromy i žblnkajúci potok v čarovnej záhrade. Neďaleko stojí nádherný starý maják a šumí more. Svojou povahou si naša hrdinka okamžite získa nových priateľov vrátane ostrieľaného kapitána Jima, krásnej, no nešťastnej Leslie Moorovej a ostrej slečny Cornelie Bryantovej. V novom období Annu postretnú triumfy i smútky, ale jej fantázia, oduševnenosť a zmysel pre humor ju navigujú ďalšou kapitolou jej nevšedného života.

Kniha u nás vychádza prvýkrát s novou obálkou a v kompletnom necenzurovanom preklade.
Čítať viac
Originálny názov
Anne's House of Dreams
Počet strán
360
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1653861
Štýl
dobrodružný, romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Kanada
5. diel série
Anna zo Zeleného domu
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre ženy, young adult, pre dievčatá
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

20 hodnotení

16
4
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Annin vysnívaný dom

Ďalšia časť mojej milovanej Anny! Úžasný, krásny príbeh (rovnako ako všetky pred týmto) plný Anninho humoru, plný života, lásky, priateľstiev a všetkého, pre čo je Anna najlepšou klasikou. Už teraz sa neviem dočkať ďalších pokračovaní!

Čítať viac

Recenzie čitateľov

pred štyrmi dňami
Pre mňa je každá z kníh o Anne zo Zeleného domu jedným príjemným zážitkom. Poetický a opisný štýl písania autorky ma vždy "donúti" spomaliť a vychutnať si každú stránku čítania plnú metafor a prirovnaní.

V tejto časti sa z Anny stane vydatá pani a sledujeme ich sťahovanie do vysnívaného domu a Gilbertovu doktorskú prax, ktorú si rovnako ako aj rodinný život buduje v dedinke Glen St. Mary. Opäť nechýbajú detailné opisy, v ktorom sa kniha odohráva, čo jej dodáva na pôvabe. V knihe som našla hádam všetko. Manželský život, priateľské vzťahy, lásku, ale aj straty napriek ktorým si Anna naďalej zachováva svoj neprekonateľný optimizmus, vďaka ktorému si získala čitateľov rôznych vekových kategórií. Dej je postavený na silných a sympatických postavách okolo ktorých sa dej sústreďuje o čosi viac ako okolo hlavnej protagonistky. Postavy sú vykreslené uveriteľne, so zlými aj dobrými ľudskými vlastnosťami.Aj keď je dej ľahko predvídateľný a drží si svoje ležérne tempo, predsa ma jedna pasáž prekvapila a v príbehu nastal zvrat. V tomto diely nájdeme veľa odkazov na náboženstvo a rovnako aj citáty z Biblie či iných literárnych diel.V porovnaní s predošlými knihami je tento román pomalší a menej akčný. Zameriava sa na idylické vykreslenie Anninho rodinného života a celá kniha pôsobí "usadene". Ja som zvedavá na pokračovanie, keďže kniha skončila otvorene s víziou novej životnej zmene.
Čítať viac
17.7.2023
„Nepotrebujem oheň, aby som vám vedel predpovedať budúcnosť. Vidím šťastie vás všetkých, všetkých, šťastie Leslie a pána Forda, šťastie doktorovo a milostivej pani Blythovej, a malého Jema, a detí, čo sa ešte nenarodili, ale narodia sa. Šťastie vás všetkých, hoci nezabudnite, rátam, že vás postretnú aj trápenia, starosti a žiale. Nepochybne prídu aj tie, a žiaden dom, či už palác alebo len vysnívaný domček, sa im nevyhne. Ale nepremôžu vás, ak im budete čeliť spoločne s láskou a dôverou. Ak vám tie budú slúžiť ako kompas a kormidelník, prežijete každú búrku.“

Piate pokračovanie série Anna zo Zeleného domu bolo emočnou horskou dráhou. Počas čítania mi kvapla nejedna slzička, pretože život, tak ako opisuje v úryvku vyššie kapitán Jim, prináša každému z nás nielen radostné okamihy, no aj také, ktoré dušu na nejaký čas zahalia smútkom.

Anna sa vydá za lásku svojho života, svoju jedinú pravú lásku, a spoločne sa usadia na pobreží v domčeku svojich snov. Gilbert si buduje kariéru a reputáciu vychýreného lekára, zatiaľ čo Anna vytvára teplo domova. Do života im prichádzajú nové spriaznené duše a Anna s Gilbertom definitívne zapustia korene ďaleko od Avonlea.

Táto kniha bola tak krásne melancholická. Najviac ma očarilo prostredie, ktorom sa dej odohrával. Čarovná záhrada, aleje stromov a žblnkajúci potôčik za domom, burácajúce more a svietiaci maják na obzore. No tiež príbehy nových priateľov rodiny Blythovcov - slečny Cornelie, kapitána Jima a prekrásnej, no navždy nešťastnej Leslie. Tieto tri postavy vniesli po nie veľmi vydarenom štvrtom dieli do deja novú iskru a vrátili mi nadšenie z celej série.

Po dočítaní som hneď siahla po pokračovaní, také krásne to bolo! Touto knihou sa Anna definitívne zapísala do môjho srdca na prvé priečky obľúbenosti. Čítajte klasiku, nájdete hotové poklady!
Čítať viac
Beáta
Neoverený nákup
23.7.2023
Aj vy ste to krásne napísali. Ako dobre, že máme aj takéto čitateľky! Čítať viac
34
Naslouchač - Petra Stehlíková, 2018
Práve čítam
Naslouchač

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
29.3.2023
Séria "Anna zo Zeleného domu" patrí medzi klasikú literatúru a ja som si ju obľú
Sériu odporúčam sa každému, kto hľadá oddychový romantický príbeh prepletený krásnymi odpismi prírody. Všade uvádzajú, že je to beletria pre deti, ale ja som tieto knihy nechápala keď som mala 16, takže tento faktor neviem posúdiť. Teraz mám 28 a pri ročnom počte prečítaných kníh cez 120, vidím, aké sú tieto knihy výnimočné. Čítať viac
10
Anna z Ingleside - Lucy Maud Montgomery, 2023
Práve čítam
Anna z Ingleside

Milujem knihy, ktoré ma vtiahnu do neobyčajného sveta, mimo reality.

Anna Strúčková
Overený zákazník
2.12.2022
Anna je láska
Budem sa opakovať, ale Anna je jednoducho láska už od čias, kedy som sedela v lavici na základnej škole. Odvtedy už prešiel nejaký ten čas a ja sa vytešujem ako to malé dievča, z tohto nového vydania. Annin vysnívaný dom, je pre mňa zo všetkých najemotívnejší. Celý útes, dom, maják, všetko mám pred očami. Dokonca cítim vôňu mora, ruží, cítim vietor, počujem šum mora. Prekrásna kniha. Čítať viac
Lucia Vrtichová
Neoverený nákup
11.11.2022
Darček pre neterku
Knihu som kupovala ako darček pre svoju 13ročnú neterku, ktorej sa predošlé časti veľmi páčili. Pevne verím, že bude spokojná aj s týmto výberom. Čítať viac
2.11.2022
Na svete snáď neexistuje dievčatko, ktoré by ešte neprišlo do styku s Annou Shirleyovou, nezbednou ryšavkou s hlavou plnou šialených nápadov. Nuž, ja do toho asi nemám čo hovoriť, sama som Annu „spoznala“ len nedávno, konkrétne pred viac ako dvomi rokmi, a to práve vďaka tejto novej edícii, ktorú som, musím sa so sklonenou hlavou priznať, chcela do knižnice hlavne preto, že prosto pekne vyzerá. Až o niekoľko týždňov neskôr som sa do nej skutočne začítala a obanovala som, že som si k nej nenašla cestu v oveľa mladšom veku, nakoľko som si istá, že vtedy by mi dala omnoho viac.

Anna je presne ten typ hrdinky, ktorým by som aj ja sama chcela byť. Zvedavá – vždy pchá nos tam, kam nemá, ale v konečnom momente jej to prinesie úžitok, cieľavedomá – keď si niečo zmyslí, tak to dosiahne stoj čo stoj, zasnívaná – myšlienkami vždy niekde inde, nápaditá – niet dňa, kedy by Anna neprišla s novým objavom, a statočná – nebojí sa prekonávať svoje limity. Už len samotné čítanie o jej živote je jeden veľký nekončiaci zážitok. Anna síce dospela, ale jej charakter sa nezmenil, i keď možno navonok pôsobí o niečo krotkejšie a vyspelejšie, v jej vnútri sa stále ukrýva to roztopašné dieťa, ktorým kedysi bola.

Čarovné opisy prostredia, ľúbezný domček, žblnkotajúci potôčik, nenápadný šum lístia v pozadí a kopy lásky príbehu dodávali prekrásnu romantickú atmosféru, ktorou Montgomery tak vyniká. Už teraz s napätím očakávam ďalšie časti a pevne verím, že tentoraz sa nám čitateľom dostane o niečo viac zo životov iných postáv. Vrelo odporúčam, nesmie predsa chýbať do zbierky.
Čítať viac
18.10.2022
Konečne sme sa dočkali. Nielen ďalšieho pokračovania z novej edície, ale aj jednej veľkej udalosti, o ktorej snívam už….asi od prvého okamihu, kedy sa Anna a Gilbert zoznámili. Bolo to opäť čarovné a výnimočné ako Anna sama o sebe.

Všetky chvíle som s nimi maximálne prežívala. Radosti, nové priateľstvá, útrapy a nešťastia. Život nie vždy ide podľa predstáv a som nesmierne rada, že Anna a Gilbert sú skutočnými spriaznenými dušami, ktoré si pomáhajú v dobrých aj v zlých časoch. Ich domček snáď nemohol byť dokonalejší, ich noví priatelia boli opäť rôznorodí, každý svojský svojím spôsobom, ale predsa, ich priateľstvo s Annou a Gilbertom bolo krásne.

Nesmierne ľúbim túto knihu, sériu, samotnú Annu a postavy, ktoré ju obklopujú. Annin vysnívaný dom je splneným snom každého fanúšika tejto čarovnej série.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Rozdiel medzi školou a životom je, že v škole sa najprv naučíte lekciu a potom dostanete test. No život vám najprv dá test a z neho si odnesiete lekciu.“