Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Bez šance
E-kniha

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na... Čítať viac

4,7 64 hodnotení
1. diel série
Bez šance
Vydavateľstvo
Knižní klub, 2020
304 strán
4-5 hodín čítania

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Čeština

10,25 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sklizňových táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Tři z nich, Connora, Risu a Leva, k sobě na útěku svede náhoda a pohromadě udržuje zoufalství. Vědí, že pokud přežijí do svých osmnáctých narozenin, nemůže se jim nic stát. Jenže když šílený svět prahne po každém jejich kousku, počínaje rukama a srdci konče, osmnáctiny se zdají být velmi vzdálený cíl.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1308053
Originálny názov
Unwind
Počet strán
304
Rok vydania
2020
Štýl
filozofický, mysteriózny, napínavý, dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Bez šance
Vydavateľstvo
Knižní klub
Pre koho
new adult, pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

64 hodnotení

46
12
3
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Názor čitateľa

Ako fanúšičky dystopických sérii, ma táto kniha hneď upútala. Autor sa v nej pohral s novou myšlienkou a postavil obsah knihy na krutom osude problémových tínedžerov, ktorí nie sú prínosom pre spoločnosť. Po „uvoľnení“ však vedia poslúžiť ako darcovia orgánov pre tých šťastnejších. Títo nechcení jedinci majú za sebou neľahký život a spolu ich spája len túžba dožiť sa 18-teho roku života, kedy sa oslobodia. Kniha v tomto pochmúrnom prostredí spája napínavý dej s kúskom romantiky. Číta sa plynulo a prináša zamyslenie nad morálkou doby. Príbeh sa mi veľmi páčil a po sérii Divergencia ponúka skvelú alternatívu pre jej milovníkov. Odporúčam a teším sa na ďalšie časti !

Čítať viac

Recenzie čitateľov

10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tá, pri ktorej síce stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
10.7.2023
Uvoľnení
Prinávam, že dystopické romány nie sú žánre, ktoré vyhľadávam, ale občas sa mi do ruky niečo dostane a musím povedať, že to bolo výborné!
Dva brehy. Jeden je silne pro-life a druhý je za možnosť voľby. Jedna dohoda, ktorá uspokojí obe strany a pri tom zničí mnoho ľudských životov. Narodia sa všetky deti, mnohé z nich skončia nechcené a opustené a dokonca im medzi 13. a 18. rokom uprú právo na život, o ktorom viac nerozhodujú oni, ale ich rodičia/poručníci. Dohoda, v ktorej nie je víťaz, iba smrť prezentovaná ako dar spoločnosti.
Je to fikcia, ale občas sa človek zamyslí, kam toto celé smeruje, keď aj v dnešnej spoločnosti, v 21. storočí sa tieto dva prúdy dostávajú do reálnych stretov a svoju ideológiu sa snažia pretlačiť do zákonov bez ohľadu práve na ľudský život, ktorým sa oháňajú.
Čítať viac
27

Rada citam fantasy a romany, ale aj skutocne pribehy. Kupujem tiez vela detskych kniziek pre mojich 2 synov.

Zuzana Vittekova
Overený zákazník
7.7.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tuto knižku idem odporúčať všetkým spriazneným knihomolom. Tento pribeh mal kvalitu, bol pútavý, postavy boli skvele a bol to krásny zážitok.
Obyčajne ma post apokalyptické a futuristicke príbehy veľmi nebavia, ale téma “čo sa stalo po ére Pro Life” bola hlboká a som rada že som to prečítala.
Autor nesúdi, ponuka rôzne pohľady a správne hľadá odpoved na otázku “čo sa stane keď majú vsetci vyhranený názor?” Myšlienka ze keby viac ľudí uznalo ze niečo aj nevedia je veľmi aktuálna.
Čítať viac
23.1.2023
TOTO BOLA JEDNA Z NAJLEPŠÍCH KNÍH, aké som kedy čítala.
Áno čítate správne. Najlepšia.

Poznáte sériu Žatva smrti? A páčila sa vám? Tak toto sa bude tiež.

Neal Shusterman je pán autor. Svoje originálne nápady vie bravúrne spracovať, akcia od začiatku do konca, postavy s hĺbkou, nie je núdza o srdcervúce momenty a po prečítaní vo vás zanechá myšlienky a otázky, ktoré vám nedajú spať.

A ani tentokrát tomu nebolo inak. Séria Unwind vyšla už pred časom, je kompletná, u nás vyšla prvá kniha (v českom Yoli prvé dve) a aj keď si poviete, že nemá cenu čítať nekompletné dielo budem vám oponovať.

Predstavte si svet, kde môžu zákonní zástupcovia dieťaťa (rodičia, opatrovníci, štát) rozhodnúť, že medzi jeho 13. a 18. rokom ho pošlú na “uvoľnenie”, čo môžeš chápať ako nedobrovoľné darcovstvo orgánov. Si problémový? Nie je dosť miesta v sirotinci? Tvoja rodina patrí medzi náboženských fanatikov? Ideš na uvoľnenie.

Že je to bizár? Horor? Niečo nepredstaviteľné? No toto je spoločnosť, v ktorej je to možné a úplne bežné. Načo liečiť srdce po infarkte, keď si môžeš kúpiť nové?

Príbehom ťa prevedú tri neobyčajné decká. Odsúdené na to najhoršie.

Výbušný Connor, racionálna Risa a ťažko čitateľný Levy. Toto boli tak skvelé postavy. Prerod, ktorým si každý z nich prešiel. Beznádej a nádej, ktorú sme s nimi prežívali.

Pozrite. Ak máte radi akciou nabité romány s dystopickým pozadím a knihy s hlbokými myšlienkami o tom, čo je správne a, čo nie. Nenechajte si príbeh ujsť. Nebojte sa, píšem tu o silnom posolstve, no nebude to štýlom, na dvoch stranách vedieme hlboké filozofické debaty a diskutujeme nad nesmrteľnosťou chrústa. Ako bude plynúť dej, nasaješ to do seba.

Inak taká zaujímavosť. V príbehu vznikla celá myšlienka ako kompromis rozporu medzi stranami, ktoré podporovali myšlienky #prolife a #prochoice (ak nevieš vygoogli). Bizardné? O áno.

Kašli na to, že vonku je len prvá kniha, že celá myšlienka je strašidelná. Aj tak si to prečítaj. Bolo to geniálne.
Čítať viac
9.10.2022
Zaujímavá (vďakabohu) fikcia
Ako len opísať slovami tento zdevastajúci a (vďakabohu) iba fiktívny príbeh autora Neala Shustermana.
V "budúcej Amerike" sa zriadilo po vojne tzv. "Uvoľnenie", podľa ktorého mohli byť deti od 13. až do 18. roka života poslaní na transplantáciu všetkých orgánov po súhlasu rodičov. V knihe sledujeme príbeh troch hlavných hrdinov: výbušného Connora, sirotu Risu a spočiatku poddajného Leva. Ich cesty sa nečakane skrížili a ich túžba prežiť sa stane ich nočnou morou.
V knihe sa autor zamýšľa aj nad otázkou života a smrti. Kedy vlastne život začína a kedy končí? Má človek vôbec dušu? A ak áno, kedy ju získava? - Je na toto odpoveď ? A ktorá je tá správna ? - to nik nevie.
Táto kniha ma naozaj veľmi bavila, ak sa to dá povedať, vzhľadom na tému a druh tohto príbehu. Dej veľmi rýchlo naberal na obrátkach a už po prelistovaní prvých pár stránok ma kniha dokázala vtiahnúť do deja spôsobom, že som sa od knihy absolútne nevedel odpútať a tešil som sa na každý moment, keď si ju opäť môžem vychutnať. Nikdy som nič podobné tomuto príbehu a zápletky nečítal. Spočiatku som bol zhrozený a zdesený z tejto príbehovej línie, pretože po pomyslení na to, že by to mohla byť realita mi prišlo zle. Kniha bola napísaná jednoduchým jazykom a bola prirodzene pútavá. Nechýbali nečakané zvraty, napínavé a emocionálne scény so štipkou romantiky, ktoré dokážu vtisnúť aj sĺzu do očí.
Knihu hodnotím veľmi kladne a môžem vám ju s čistým svedomím odporúčiť.
Čítať viac
5.5.2022
Uvoľnení
Dej sa odohráva v našom svete (v Amerike) v budúcnosti, kde prebehla vojna medzi ľuďmi, ktorí chránia život a sú proti potratom a ľuďmi, ktorí sú za potraty. Vojna skončila dohodou, že každý človek má právo sa narodiť a má garanciu života do 13tich rokov. Medzi rokmi 13 a 18 sa zákonný zástupca rozhodne či dieťa bude žiť alebo pôjde na tzv. rozpojenie a jeho časti sú transplantované iným ľuďom. Príbeh rozpráva o troch deťoch ktorí sú odsúdení na rozpojenie, ale chcú žiť. Musia spojiť sily, aby prežili.
Kniha sa čítala veľmi dobre. V knihe si prejdete s jednou z postáv rozpojenie čo bolo dosť mrazivé. Psychológiu postáv autor veľmi dobre premyslel takisto aj svet. Neal Schusterman jednoducho tie príbehy vie písať.
Moje hodnotenie 5 z 5. Aj keď sa jedná o prvú časť zo série tak táto kniha má príbeh ukončený.
Čítať viac
Veronka
Neoverený nákup
7.3.2022
Áno, kniha sa dá čítať aj samostatne. Koniec je viac-menej uzatvorený, hoci pokračovanie by som si veľmi rada prečítala. Ale skvelý zážitok z knihy to nepokazí. Čítať viac
Martina
Neoverený nákup
30.12.2021
Chcem sa spýtať či máte informáciu, či budú preložené aj ďalšie časti knihy Bez šance. Ďakujem za odpoveď Čítať viac
10.12.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha ponúka zaujímavý príbeh, ktorý sa napriek náročnej téme čítal ľahko a rýchlo. Nútil ma premýšľať nad tým, aké by to bolo keby reálne došlo k uzákoneniu uvoľňovania. Prijala by som orgán od uvoľneného? Prijala by som taký orgán pre svoje dieťa? Čo musí viesť rodičov k tomu, aby dali svoje dieťatko uvoľniť? Zarazilo ma, ako to ľudia začali brať ako samozrejmosť. Máte zlomenú ruku, chcete zastaralú sadru alebo vám transplantujeme novú? Aj myšlienka záchrany "vzácnejších" životov sa zvrtla na hyenizmus.
Záver bol napísaný tak uspokojivo, že mi ani neprekáža, že druhý diel nie je. A knihu odporúčam nielen milovníkom scifi.
Čítať viac
25

Zboňujem knihy a každú voľnú chvíľu trávim buď sledovaním noviniek a zapĺňaním svojho wishlistu, alebo tým, že čítam knihy. Väčšinou čítam hneď dve naraz :-) Jednu v práci a jednu doma. Čítam rôzne žánre, a mám mániu zbierať všetky knihy od autora, ktorý sa mi zapáči.

Alžbeta Szomolaiová
Overený zákazník
23.9.2021
Výborný námet
Keď som začala čítať túto knihu tak som si hovorila,že asi je príliš preceňovaná. A zrazu sa dej rozbehol a mne až miestami zle prišlo z niektorých pasáží...Príbeh sa odohráva v Amerike,kde prijali zákon,že nechcené alebo problémové deti do 18 rokov môžu byť uvoľnené. Čo vlastne znamená ich usmrtenie a poskytnutie všetkých ich orgánov na transplantáciu. Nie všetci uvoľnení sa však nechajú dobrovoľne "rozobrať ". No za mňa výborná kniha, neuveriteľný nápad a neviem sa dočkať pokračovania.... Čítať viac
Olinka
Neoverený nákup
5.4.2021
Úžasná kniha
Táto kniha v sebe ukrýva veľa zaujímavých myšlienok. Nie sú tu hluché miesta, číta sa jedným dychom. Zaujme všetky vekové kategórie od tínedžerov vyššie.
Vydavateľstvo si asi dostatočne neváži čitateľov, keďže vydalo iba prvú časť a potom sa na nich vykašlalo. Mali by sa nad tým zamyslieť. Kniha možno nemá takú predajnosť práve preto, že si ľudia nechcú kúpiť prvú časť zo série, keď vidia, že ostatné časti nebudú preložené (napriek tomu, že už sú napísané). Keďže vydavateľstvu ide o peniaze, tak by teraz mohlo využiť popularitu autora (vďaka Smrtke) a vydať aj ostatné jeho knihy- z tejto série a aj tie ostatné.
Čítať viac

Vydavateľstvo Knižní klub

Čítať viac

„Nasledovala dramatická odmlka – jedna z tých chvíľ, keď človeka oveje nový vietor, beh času sa zmení a život naberie celkom iný smer.“

Zbohom, klamstvá - Cora Carmack, 2015
Zbohom, klamstvá
Cora Carmack