Svätec
E-kniha

Adrienne Young, autorka úspešnej série Fable, sa vracia do sveta Úžin s tajomným príbehom Svätec. Elias sa ešte ako malý chlapec na vlastnej koži presvedčil, čo sa stane, keď... Čítať viac

4,4 20 hodnotení
1. diel série
Fable (SK)
Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

Adrienne Young, autorka úspešnej série Fable, sa vracia do sveta Úžin s tajomným príbehom Svätec. Elias sa ešte ako malý chlapec na vlastnej koži presvedčil, čo sa stane, keď nedáva pozor na to, čo sa hovorí ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Marian Janik:Len jeden odtieň zrady.Marian Janik,2024

Viac o e-knihe

Adrienne Young, autorka úspešnej série Fable, sa vracia do sveta Úžin s tajomným príbehom Svätec.

Elias sa ešte ako malý chlapec na vlastnej koži presvedčil, čo sa stane, keď nedáva pozor na to, čo sa hovorí v starých príbehoch. O deväť rokov neskôr sa z prístavu do prístavu šíria príbehy o synovi rybára, ktorý dokáže vyviaznuť aj z tých najdesivejších búrok, jeho oddanosť mýtom a viere mu prináša povesť sviniara, ktorý má z plavieb Úžinami nesmiernu radosť. Teraz Eliasa delí len pár dní od toho, aby získal všetko, o čom kedysi jeho nebohý otec sníval: vlastnú loď, posádku a obchodnú licenciu, vďaka ktorej sa má stať jedným z prvých kupcov pochádzajúcich z Úžin. No keď mu skríži cestu mladá hľadačka z Bezmenného mora, ktorá skrýva viac než len jedno tajomstvo, Eliasova viera podstúpi skúšku, o akej sa mu ani nesnívalo.

Čím viac ho to k nej ťahá, tým viac sa vzďaľuje od všetkého, na čom počas posledných troch rokov tak tvrdo pracoval. Elias je nebezpečne blízko k tomu, aby zopakoval svoje chyby a aby na vlastné oči opäť videl, aké kruté dokáže byť more zaplavené žiarlivosťou. Ak má prežiť zaslúžený trest, ktorý si preňho more nachystalo, bude sa musieť rozhodnúť, čo chce viac – lásku dievčaťa, ktoré má moc zmeniť ich rozpadajúci sa svet, alebo posvätnú vieru, ktorá mu vyslúžila prezývku, pod ktorou ho všetci poznajú – Svätec.
Čítať viac
Počet strán
320
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1799625
Štýl
romantický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
1. diel série
Fable (SK)
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

20 hodnotení

9
10
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

Karina
Neoverený nákup
28.1.2024
Príbeh o tom, ako sa rodičia Fable stretli a dali dokopy. Komu sa páčil príbeh Fable, bude sa páčiť aj tento. Atmosféra aj spôsob, akým je kniha písaná sú rovnaké. Mne tu ale veľa vecí chýbalo, napríklad zaujímavejšie dialógy, iskrenie alebo nejaký vývoj vo vzťahu medzi Svätcom a Isolde a tiež som čakala viac zo Svätcovej minulosti, ako k prezývke prišiel, ako si ju zaslúžil a vybudoval si povesť. Páčila sa mi však postava Svätca ako taká, ako mu pracovala myseľ, ako sa snažil z každej situácie vyklučkovať a vyťažiť čo najviac, ako dokázal myslieť dopredu. Stále však nechápem, ako dokázal opustiť svoje dieťa na ostrove a odplávať preč. Čo ma ale trošku prekvapilo, bola malá zmienka o Westovi (budúci partner Fable) a ako sa do príbehu dostal. Čítať viac
Marianna
Neoverený nákup
8.1.2024
Svätec
Na knihu som sa tešila, ale bola pre mňa sklamaním. Čakala som napínavý príbeh plný napätia z pohľadu mužského hrdinu. Príbeh bol bohužiaľ veľa slov o ničom. Ja osobne nemám rada knihy, ktoré majú taký nijaký dej a sú v podstate ako úvaha kde je síce veľa slov, ale keď sa na konci niekto opýta o čom to vlastne bolo stačia na to tri, štyri vety lebo v podstate nie je čo povedať. Taktiež postavy boli slabo vykreslené nevytvorila som si k nim žiaden vzťah, no a romantika? To sa nejdem ani vyjadrovať. Čítať viac
8
Overený zákazník
11.11.2023
4,5*/5*
Svätca som ako postavu mala najradšej a vždy ma zaujímalo, ako sa stal tým kým je.
V tejto knihe ešte len začína, ťažko pracuje a má okolo seba málo ľudí, ktorým môže veriť. Má plán, no zvrtne sa vďaka istej pehatej Slanokrvčanke.

Zbožňujem! Spoznanie Isolde bolo čerešničkou na torte a okamžite som si ju zamilovala.
Neostalo však len pri nej, k slovu sa dostali ďalšie známe postavy.

Dej bol viac-menej ležérny, podobne ako predošlé knihy.
Čakala som, že práve tu bude cítiť nebezpečenstvo, dobrodružstvo, intrigy, čo sa aj stalo, no... mohlo byť toho viac. Aspoň trošku.
Na konci vo mne skôr prevládol pocit súdržnosti k moru, k priateľom, viere v prírodu a jej nadprirodzenej stránke, čo autorka zrejme chcela dosiahnuť, a keď som sa s tým zmierila, dej som si dokonale vychutnala.

Jediné čo ľutujem je, že si nepamätám viac podrobností z F. a M., možno by som našla ďalšie narážky ukryté v deji, ale aj tak som si čítanie užila a verím, že ak sa vám páčil predošlý príbeh, budete na tom rovnako.
Hlavne posledné časti a záverečné myšlienky vo mne vyvolali nostalgiu, smútok i nadšenie ako sa celý príbeh z Úžin preplieta a končí. (Áno, narážam na TÚ zmienku o ŇOM a TEJ veci ! Z nich som šla do kolien! Kto čítal vie...)
Čítať viac
26.7.2023
Svätec je kniha, ktora vás zavedie do Bezmenného mora a Úžin, medzi Slanokevčanov, kupcov, hľadačov a zariekavačov kameňov.
Príbeh je vystavaný na dlhých opisoch a myšlienkach.
Začiatok je tajomný a trocha pomalý, a však od polovice nastáva akcia, a tá pravá atmosféra.
Elias a Isolde sú z odlišných svetov, ale pomaličky sa jeden druhému otvárajú a zbližujú sa.
Elias (Svätec) je tvrdohlavý a cieľavedomý, má svoje sny a túžby a za každú cenu ich potrebuje dosiahnuť.
Keď však zazrie prvýkrát Isoldu všetko sa zmení, alebo skôr skomplikuje.
Kto je vlastne Isolde, čo skrýva a pred kým uteká ?
V knihe sa nachádza veľa porozumenia, lásky, dobrodružstva ale aj veľa nenávisti, vypočítavosti a zloby.
Čítanie som si užila aj keď bol rozbeh trocha pomalší.
Posledná kapitola a epilóg vo mne vyvolali veľkú zvedavosť.
Čítať viac
18.3.2023
máte za sebou Fable a Menovkyňu a rozmýšľate či prečítať aj Svätca, či sa to oplatí? áno. jednoznačne áno. dá sa čítať aj pred aj po častiach s Fable.
zatiaľ čo v nich Svätca máme možnosť vidieť ako tvrdého a nekompromisného obchodníka, tu vidíme ako sa ním stal, čo ho hnalo dopredu. zároveň kniha nie je len jeho príbehom, ale vďaka striedaniu kapitol a pohľadov, aj príbehom Isoldy. škoda, že kniha mala len 320 strán, vedela by som si s nimi predstaviť toho oveľa viacej.
Čítať viac
9
Overený zákazník
29.12.2022
Ešte lepšie než Fable a Menovkyňa
Už od čítania Fable mi bolo jasné, že práve jej otec – obávaný námorník Svätec – je tou najzaujímavejšou postavou. Tajomný, mysteriózny a svojský. Pôsobil ako polo-legenda polo-človek, o ktorom sa niektorí boja aj šepkať, iní by ho najradšej nakopali.
V tejto knihe sa stretávame s kúskom jeho príbehu. Mladý námorník Elias Redgrave, pre ostatných známy ako Svätec, sa so svojou schátranou loďou plaví do srdca búrok a nejakým zázrakom z nich vždy vyviazne živý. Preto si zaslúžil aj svoju prezývku; každý totiž verí, že uzavrel pakt so starými morskými démonmi, ktorí ho ochraňujú.
Jeho snom je stať sa kupcom a zmeniť Úžiny na niečo viac. Do jeho cesty sa však pripletie mladá zariekavačka kameňov Isolde. Tá uteká pred svojou vplyvnou matkou, pred lovcami zariekavačov a vlastnou minulosťou.
Akonáhle sa ich cesty pretnú, každému je jasné, že nepôjde len o krátkodobú známosť. Napriek všetkým prekážkam sa Svätec a Isolde nenápadne usilujú o to, aby mohli ostať na jednej lodi a pracovať pre lepšiu budúcnosť.
Ich mottom sa stane pokúšanie mora, ale Svätec stále verí, že ak moru zapredal dušu, tak mu neublíži. Tí, čo čítali Fable však vedia, že more si vždy vypýta svoju daň.

Pokojne by som o Svätcovi prijala aj ďalšiu knihu, pretože jeho dobrodružstiev nikdy nie je dosť. A spolu s Isolde tvorili fascinujúce duo, ktoré pôsobilo ako stará morská legenda.
Čítať viac
28.12.2022
Svätec, je jedna z tých kníh, po ktorej dočítaní vám zostane taký ten prihlúply úškrn na tvári a hrejivý pocit v hrudi.
Je to dokonalá rozprávka nielen pre dospelých a myslím, že na jej čítanie som si lepší čas ani nemohla vybrať. Svätec, je vlastne kniha nula - prequel k príbehu o Fable.
Čo môžete očakávať!?
- more, krásne modré, ako oči svätca, búrlivé a desivé ako charaktery niektorých postáv;
- boj o prežitie, boj o vydobytie si svojho miesta v Úžinách, boj o samostatnosť;
- súdržnosť, toleranciu, odvahu hraničiacu so šialenstvom;
- dobrodružstvo;
- priateľstvo a lásku.
Bolo veľmi príjemné sa vrátiť do Úžin, sadnúť na loď a byť členom posádky na polorozpadnutej lodi, ktorá držala pokope asi len vďaka pevnej vôli svojho kormidelníka - Svätca. Bolo veľmi zaujímavé sledovať rozhodnutia jednotlivých postáv, či to bol Zola, Svätec či Isolde.
Okrem hlavných, už spomenutých, protagonistov, sa tu mihne množstvo vedľajších postáv, ktoré bravúrne zohrávajú svoju rolu a zanechajú určitú stopu. Ale tú najväčšiu stopu zanechal, ako inak, Elias - Svätec.
Kniha sa čítala rýchlo a bavila ma asi ešte o trochu viac ako príbeh o Fable. Bola to fajn oddychovka, ktorá zanechala príjemný čitateľský zážitok.
Čítať viac
16.12.2022
Svätec má v sebe niečo, čo ma upútalo hneď pri prvej zmienke o ňom ešte v knihe Fable. O pár kapitol ďalej som si povedala, že prečítať si príbeh o ňom by bolo úžasné a pri čítaní Menovkyne som sa dozvedela, že príbeh sa naozaj pripravuje, prričom @vydavatelstvo_motyl chystá jeho preklad a tak mi neostávalo nič iné, než len netrpezlivo čakať.

Príbeh sledujeme očami nie len Svätca ale aj Isolde a ja tieto striedania pohľadov fakt zbožňujem. Obidvaja sú dosť zaujímavé postavy, obidvaja sú z rozličného a predsa na toľko rovnakého sveta. A samozrejme, každý skrýva niečo čo nám pomaly odhaľuje.

Svätec má v sebe čaro, ktoré vás núti zistiť o ňom čo najviac. Mať pred ním rešpekt a zároveň sa vám budú z neho podlamovať kolená. Pri niektorých situáciach s Isolde som ani nedýchala a napriek svojej povesti, hrdosti a ambíciam mi prišiel v tých situáciach tak neistý až to pôsobilo milo.

Nemajte však očakávania čo sa týka romantiky alebo vášne. Vzťah je tu budovaný skôr na vzájomnej dôvere a pocitoch z toho druhého. Celkovo takého pekného deja medzi nimi je tu žalostne málo ale od autorky som bola po predchadzajúcich knihách na to pripravená a tak ma to nesklamalo.

Keďže je kniha z namorníckeho prostredia vyskytuje sa tu mnoho opisov rôznych častí lode pri ktorých som sa miestami strácala ale o to zaujímavejšie a poučnejšie to bolo. A keď už sme pri tých opisoch na nich je kniha stavaná. Pripravte sa na dlhé myšlienkové pochody a opisy, ktoré sú ale dostatočne pútavo písané, takže ich dokážete rýchlo preletieť. Avšak zároveň tu ma každá konverzácia zmysel.

Popravde som od knihy očakávala väčšie časové rozpätie. Dej je zameraný skôr na ich zoznámenie a získanie licencie. Ja by som uvítala kľudne dlhší príbeh alebo pokračovanie kde by sme sa dozvedeli viac o ich vzťahu v neskoršom období, o období keď už bola Fable s nimi, strata Isolde, ďalšie formovanie jeho povesti. Ostalo vo mne stále dosť otázok a zvedavosti.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Známkou nezrelého človeka je, že chce za niečo vznešene zomrieť, kým známkou zrelého človeka je, že chce pre niečo pokorne žiť. “

Kto chytá v žite - J.D. Salinger, 2019
Kto chytá v žite
J.D. Salinger