Manželka a vdova

Ako dobre poznáme tých, ktorých milujeme?

Napínavý triler vyrozprávaný z dvoch perspektív: vdovy Kate, ktorej smútok narastá úmerne tomu, čo sa dozvedá o tajnom živote a odvrátenej tvári svojho zavraždeného muža, a... Čítať viac

4,5 43 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2020
248 strán
3-4 hodiny čítania

Napínavý triler vyrozprávaný z dvoch perspektív: vdovy Kate, ktorej smútok narastá úmerne tomu, čo sa dozvedá o tajnom živote a odvrátenej tvári svojho zavraždeného muža, a ďalšej obyvateľky ostrova Abby, ktorej svet sa obráti hore... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,95 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o e-knihe

Ostrovné mestečko v zime. Zmiznutý muž. Schyľuje sa k búrke.Na pozadí sugestívnej atmosféry ostrovného mesta ponoreného do najtuhšieho zimného spánku sa odohráva napínavý triler vyrozprávaný z dvoch perspektív: prvou rozprávačkou je čerstvá vdova Kate, ktorej smútok narastá úmerne tomu, čo sa dozvedá o tajnom živote a odvrátenej tvári svojho zavraždeného muža. Druhú perspektívu ponúka obyvateľka ostrova Abby, ktorej svet sa obráti hore nohami, keď musí čeliť pribúdajúcim dôkazom o vine svojho manžela. Nič na ostrove však nie je také, ako sa spočiatku zdá.

Elegantná Kate začína tušiť, že v jej manželstve to škrípe. Je nesamostatná, úplne podriadená svojmu mužovi a život bez neho si nevie ani predstaviť. No keď sa John nevráti z lekárskeho sympózia v Londýne a Kate zistí, že manžel už tri mesiace nepracuje na pôvodnom pracovisku v nemocnici, zdesene si uvedomí, že žila s neznámym cudzincom, ktorý u nej hľadal bezpečný prístav.
Jednoduchá predavačka Abby pracuje na ostrove v miniatúrnom supermarkete. Má zvláštnu záľubu v preparovaní zvierat a rada behá dlhé trate po pobreží. Veľa času trávi s lesbickou priateľkou, miestnou policajtkou. Je spokojná so svojím životom, oddane sa stará o atraktívneho manžela Raya a má plné ruky práce s deťmi – rebelujúcimi a ťažko zvládnuteľnými tínedžermi.
Konflikt medzi mužmi postupne vychádza najavo a pokračuje konfliktom Kate a Abby.

Každá z nich rozpráva svoj príbeh paralelne s príbehom tej druhej a naoko nezlučiteľné osudy sa postupne zlievajú do jedného celku, aby sa ich cesty nakoniec skrížili v pôsobivej scéne, kde každá zachraňuje vlastnú rodinu.
Brilantne spracovaný príbeh s neopakovateľnou strhujúcou atmosférou vedie čitateľa kľukatými cestičkami ľudských osudov až na okraj útesu, kde mu položí dôležitú otázku: Ako dobre poznáme ľudí, s ktorými žijeme a ktorých milujeme?
Čítať viac
Originálny názov
The Wife and the Widow
Počet strán
248
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
766631
Štýl
psychologický, mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Tatran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

43 hodnotení

26
12
5
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Skvelý zvrat na konci

Knihu som objavila náhodne a podľa predošlých recenzií ma zaujímalo, aký zvrat mohol v knihe nastať, že ho všetci tak veľmi spomínajú a riešia. Kniha je písaná v dvoch dejových líniách. Zo začiatku bola veľmi pokojná, ale zaujímavá. Pomaly sa však začal dej zapletať a nakoniec sa tieto dejové línie krásne spojili. Na konci bol ozaj prekvapivý zvrat, vracať naspäť som sa nemusela, no knihu si chcem určite ešte raz prečítať. Budem mať na dej iný pohľad, keď už viem, čo sa tam vlastne stalo. Určite ju odporúčam aj "slabším povahám", nie sú tam žiadne veľké krváky ani nechutnosti (možno len sekcie o vypchávaní zvierat a hmyze :D ).

Čítať viac

Recenzie čitateľov

23.6.2023
ku knihe som sa dostala na odporúčanie kamarátky, ktorej verím, že mi neodporučí nič zlého. nemala som žiadne očakávania, predstavy do čoho idem, len varovanie, že ma to celé môže popliesť. a teda poplietlo.

v knihe sa striedajú dva pohľady- pohľad ženy a pohľad vdovy. po celý čas sa autor s čitateľom pohráva a postupne mu dávkuje informácie. môže sa zdať, že ako dej plynie, veci do seba zapadajú, že to všetko dáva zmysel. viete o čo ide, čo sa stalo, prečo. ale potom to príde. zvrat, zmena s Z, ktorá zatrasie so všetkým čo ste si dovtedy mysleli. ja osobne som ostala mimo a chvíľu som netušila kde je sever. v hlave mi išlo množstvo teórií, no ani jedna sa neukázala ako správna. lebo nech som čakala čokoľvek, toto teda nie. musela som sa na chvíľu zastaviť a spätne si v hlave prehrať udalosti, veci a pozrieť sa na ne inak, novým pohľadom a teda zmysel to dávalo. videla som kde a ako som sa dala oklamať.

bola to moja prvá kniha od autora, ale určite nie posledná. nič som nečakala a dostala som príbeh, ktorý ma chytil od prvej strany. vďaka striedaniu dvoch pohľadov sa kniha číta skoro sama, poháňa vás to otáčať strany, ako potrebujete upokojiť túžbu po zistení toho ako to celé vlastne je. je písaná svižným a napínavým tempom. má tú správnu atmosféru pre žáner psychotrilleru. dala by sa zaradiť do tej kategórie s Fitzekovkami a spol, pri ktorých človek ostane blbý a netuší kde je sever. za prečítanie určite stojí a ja ju môžem len a len odporúčať.
Čítať viac
Veronika Horňáková
Overený nákup
21.9.2022
Prva polovica knihy bola dost pomala, autor sice dobre budoval atmosferu ale chybalo mi tam viac napatia. V druhej polovici ma potesil dejovy zvrat, a potom sa to uz pekne rozbehlo. Čítať viac
19
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
30.8.2022
Temný ostrov a temným príbehom...
Tak táto kniha mi na chvíľu vzala reč. Temná atmosféra ostrova, ktorú autor poctivo budoval, ma chytila a nepustila až do konca. Striedanie pohľadov bolo síce trochu mätúce a neočakávané, ale po pár kapitolách som si celkom zvykla. Napätie sa na mnohých miestach dalo priam krájať, ale to, čo prišlo pred koncom knihy... naozaj som bola zmätená a musela som sa vrátiť späť, aby som si overila, či som náhodou niečo nepreskočila. Nakoniec však všetko začalo dávať zmysel a ja som sa pristihla pri tom, ako sa usmievam nad autorovým nápadom.
Za mňa je táto kniha jedno veľké áno.
Čítať viac
Mária
Neoverený nákup
25.11.2021
Zvláštne, záludné a mätúce...
toto je moja druhá prečítaná kniha od Whitea. Zdanlivo obyčajný príbeh, ale písaný neobyčajným štýlom, bravúrne zvládnutie prelínania sa časových línií až spôsobil moje stratenie sa v deji, kedy som sa musela vrátiť v čítaní o niekoľko strán späť, či som niečo neprehliadla. Dokonalé...Tiež oceňujem zvolené prostredie chladného, hmlistého ostrova Belportu, do ktorého je dej vsadený. Výborné, doporučujem Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“