Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Audiokniha
Když panda tančí - James Gould-Bourn, Témbr, 2022
Audiokniha
Audiokniha
Když panda tančí - James Gould-Bourn, Témbr, 2022
Audiokniha

Když panda tančí
Audiokniha

Audiokniha Když panda tančí, autorem je James Gould-Bourn. Komedie o zármutku a tančících medvědech Danny Malooley to v životě nemá lehké. Před rokem při autonehodě ztratil... Čítať viac

Vydavateľstvo
Témbr, 2022
Interpret
Dĺžka
9:37

Audiokniha Když panda tančí, autorem je James Gould-Bourn. Komedie o zármutku a tančících medvědech Danny Malooley to v životě nemá lehké. Před rokem při autonehodě ztratil milovanou ženu, jejich syn Will sotva vyvázl životem a od té... Čítať viac

  • MP3 na stiahnutie
  • Čeština

12,05 €

Ihneď na stiahnutie

Naši škriatkovia odporúčajú

Když panda tančí - James Gould-Bourn, Témbr, 2022
Audiokniha
12,05 €

Viac o audioknihe

Komedie o zármutku a tančících medvědech. Danny Malooley to v životě nemá lehké. Před rokem při autonehodě ztratil milovanou ženu, jejich syn Will sotva vyvázl životem a od té doby nepromluvil ani slovo. Na krk Dannymu dýchá domácí kvůli dluhům na nájemném a v práci právě dostal padáka.O nekvalifikovaného otce samoživitele nemají zaměstnavatelé zájem, takže Dannymu nezbývá než se pokusit získat potřebné peníze méně konvenčním způsobem. Začne se živit jako tančící panda v parku. Co na tom, že jeho vypelichaný kostým páchne zvratky, lidé si ho pletou s fretkou a tanec mu jde jako psovi pastva? Potom se však Dannymu začne blýskat na lepší časy, protože se dozví o soutěži talentů s pěkně tučnou odměnou.Snad se mu podaří přesvědčit tanečnici u tyče Krystal, aby si ho vzala do parády. Jenže datum soutěže se blíží a ukáže se, že Will přece jen mluví — jen si místo táty raději povídá se smradlavou pandou v parku.Podaří se Dannymu vyhrát peníze a získat zpět důvěru jediného syna, než mu zlotřilý domácí nechá zpřerážet kosti?Svižné, neotřelé a velice, převelice vtipné. Tento román s lehkostí poletuje mezi humorem a dojemností. Je to příběh o radosti, sounáležitosti a neuvěřitelné odolnosti lidského ducha. Při čtení jsem měla chuť tančit. Tahle kniha je úplný poklad. — Katie Marshová, spisovatelkaHluboce povzbudivý příběh… okouzlující zápletku doplňují procítěná témata, vtip a plejáda svérázných vedlejších postav, které dokazují, že přátelství přináší hluboké porozumění a naději. […] Když panda tančí je skvělým literárním protilékem na časy smutku a úzkosti. — Shelf AwarenessOsvěžující… skvěle napsaný, svižný román, který se soustředí na lásku mezi otcem a synem a na to, jak z ní může vzniknout přátelství. — Kirkus ReviewsJames Gould-Bourn: KDYŽ PANDA TANČÍ / Čte Ondřej Brousek / Režie Alexandra Bauerová / Zvuk, střih, mastering David Pravda / Hudba David Pravda / Natočeno ve studiu MIXING.TODAY. / Produkce David Pravda / Supervize Kateřina Višinská / Vydala Euromedia Group a.s. - Témbr, 2022
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1550279
Dĺžka
9:37
Štýl
humorný
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Témbr
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Ako sa páčila audiokniha vám?

Recenzie čitateľov

21.6.2022
Rozprávanie je miestami melancholické, miestami humorné a týmto nezvyčajným mixom si získalo moje srdce. Autorov štýl mi veľmi pripomínam Frederika Backmana, aj jeho kniha je na prvý pohľad jednoduchou jednohubkou, no keď sa do nej zahĺbite, zistíte, že nič nie je taká prosté ako sa môže zdať.

Zoznamuje nás so stratou blízkeho človeka, otvára tému šikany a rovnako aj finančných problémov. Postavy sa neľahkým situáciám snažia postaviť čelom a len málokedy ich zahliadnuť so zamračeným výrazom. Obzvlášť na malom chlapcovi Willovi sa mi nesmierne páčilo, ako dokázal nájsť len to najlepšie aj vo vopred prehratom boji.

Audioknižke svoj hlas prepožičal Ondřej Brousek a musím povedať, že sa mi na túto pozíciu hodil priam vynikajúco a len ťažko si viem na jeho mieste predstaviť kohokoľvek iného. Melodickým hlasom krásne tvaroval myšlienky postáv a aj vďaka jeho prevedeniu mi prirástli bližšie k srdcu.
Čítať viac
4

Po dvaceti letech jsem se konečně vrátila k mé dávné lásce - čtení. Čtu knížky různých žánrů - romantické, krimi, thriller, fantasy...

Eva Francová
Overený zákazník
18.4.2022
Vtipný i dojemný příběh o tom, že láska a tanec jsou silnější než smrt. Danny před rokem ztratil svou milovanou ženu a je sám na výchovu syna. Jejich vztah není zrovna ideální a do toho ještě přijde o práci. Rozhodne se, že si začne vydělávat jako tančící panda v parku. Vypadá to však, že to nebude tak jednoduché, jak si myslel.

Tato knížka se ke mně dostala úplně náhodou a já tak od ní neměla žádná očekávání, i to možná napomohlo tomu, že jsem z knížky byla nadšená. Celý příběh má spád, nenechá Vás vydechnout a stále se tu něco děje. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jsem ji za jeden den a klidně bych četla ještě dál.

Ač je to smutný příběh, je psán s lehkostí a vtipem. Je to až neskutečné, jak smutné a nelehké věci, které mohou potkat každého z nás, autor zpracoval tak, že jsem se musela u čtení až nahlas smát. Přitom to nebylo nic neuctivého, ba naopak, byly v tom i emoce.

Po dlouhé době knížka, která mě rozplakala a rozesmála zároveň. To se mi často nestává a jsem za to moc ráda.

Ano, bylo tam pár přehnaných a nereálných věcí, ale zpracováno to bylo skvěle, že mi to vůbec nevadilo a já si čtení opravdu moc užila.
Čítať viac
4.4.2022
Objaví sa tu aj kúzelník!
Vynikajúci kávový koláč sa hodí k poobedňajšej kávičke a knihe, ktorá chytí za srdce. Prečítala som ju minulý týždeň a odporúčam ju aj vám. Keď sa z trojčlennej rodiny náhle stane iba dvojčlenná, poznačí to všetkých. Syn Will po autonehode nerozpráva, v škole ho šikanujú a jeho otcovi Dannymu po strate zamestnania hrozí, že prídu o byt. Zvyšovanie najomného a vyhrážky nepríjemného domáceho sa stupňujú a tak si Danny hľadá novú robotu. Zapožičaním podivne páchnuceho kostýmu medveďa pandy sa chce zapojiť medzi pouličných umelcov, ale chýba mu talent, ktorým by zaujal. Paradoxne, tanec je asi tou najhoršou možnosťou, ale on si ju neochvejne vyberie a hoci už prvý deň je totálne fiasko (vystraší deti, okradnú ho a zababre si kostým), nevzdáva sa. Vtipné momenty, kedy ho zachraňujú najnepravdepodobnejšie osoby, sa striedajú s dojímavými. Kolega zo stavby je tajným hrdinom, či už ide o pečenie koláčov, vybavovanie povolenia, či prerábku izby. A áno, aj tréning a choreografia drsno-prísnej tanečnice, vďaka ktorej sa panda začína cielene pohybovať a svojím nerytmickým trasom už nestraší divákov. A nakoniec je tu aj jeho vlastný syn (s verným kamarátom a megaskvelým učiteľom). Ich zblíženie nie je priame ani jednoduché, bude trvať ešte dlho, kým si k sebe nájdu cestu. Ak máte radi láskavé príbehy, ktoré súvisia s tancom, aj keď tak spočiatku vôbec nevyzerajú, siahnite po knihe Když panda tančí. Odporúčam priaznivcom kníh Fredrika Backmama (Muž menom Ove) a rôznych talentových súťaží. Čítať viac
22.11.2021
Jooj, toto bola tak krásna knižka. Jednoduchá, vtipná, smutná, ale feel-good. Máličko predvídateľná, ale nijak mi to nevadilo.

Danny a Will. Otec a syn. Pred rokom prišli pri autonehode o manželku a mamu Liz. Will odvtedy nerozpráva a Danny sa snaží čo môže, aby to zvládli. Hlavne po finančnej stránke. Keď ale dostane v práci vyhadzov a od majiteľa bytu ultimátum na splatenie nájomného, má problém. Veľký problém. A ten sa rozhodne vyriešiť v kostýme pandy.

Téma na prvý pohľad nijak veselá, lenže toto nie je žiaden hlboký dumavý román o existenčnej kríze, toto je krásna milá oddychovka o nádeji a vzťahu otec-syn. Takže Dannymu osud docela praje, povedzme že autor mu to rôznymi náhodami uľahčuje. No to všetko takým príjemným spôsobom. Naviac im to prajete aj vy. Bavilo veľmi, nedokázala som sa od toho odtrhnúť a prečítala som to za dva večery aj to len preto, že spánok bol máličko silnejší. Pustite si k tomu nejaký tanečný playlist, ja som počúvala Dirty Dancing. Tipov na tanečné filmy dostanete tiež pár a chuť si po dočítaní nejaký pustiť je zaručená.

“Právě tehdy Danny pochopil, že Lizina smrt v jejich životech nezanechala jedno prázdno, ale dvě. V jejich rodině zbyla po Liz hluboká propast, ale další propast vznikla i mezi otcem a synem. Will ji zaplňoval tichem a Danny prací, a přitom ji měli zaplnit jeden pro druhého. Liz byla v mnoha směrech most, který je spojoval, a ode dne, kdy se propadl, žili na protilehlých stranách téže rokle a na dálku se pozorovali, zatímco propast mezi nimi se stále zvětšovala. Pokud Danny rychle nezjistí, jak ji překlenout, bude brzy tak obrovská, že se jeden druhému ztratí navždy.”
Čítať viac

„Na veľa ciest v živote sa dá zohnať mapa, ale najvzácnejšie sú tie, ktoré nečakáme. “